LTAB savā mājas lapā izmēģinājis mākslīgā intelekta risinājumu, kas palīdzēs autovadītājiem 1

Foto: Pexels.com

LTAB | 14.marts 2025 10:41

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) savā mājas lapā izmēģinājis mākslīgā intelekta risinājumu – virtuālo asistentu, kas nodrošinās iespēju klientiem 24/7 režīmā saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem par OCTA. Tas izmanto mākslīgā intelekta tehnoloģijas, kas savienotas ar LTAB nodrošināto pakalpojumu tiešsaistes servisiem.

Jaunais risinājums sniegs autovadītājiem atbildes par rīcību pēc ceļu satiksmes negadījuma (turpmāk – CSNg), par OCTA polises spēkā esamību Latvijā un ārpus tās, kā arī citu svarīgu informāciju, kas ļaus operatīvi novērst sekas, kas radušās pēc CSNg un ātrāk saņemt apdrošināšanas atlīdzību.

Paredzēts, ka virtuālais asistents uzlabos klientu apkalpošanu, nodrošinot LTAB atbalsta funkciju pieejamību 24/7 režīmā, kā arī samazinās LTAB patērētos cilvēkresursus klientu apkalpošanā. “Mūsdienās pieejamās jaunās tehnoloģijas ļauj uzlabot klientu apkalpošanas funkcijas, nodrošinot, ka virtuālais asistents atbild uz ikdienas jautājumiem un pieprasījumiem, klientu apkalpošanas speciālistiem atstājot sarežģītāku jautājumu risināšanu,” skaidro LTAB IT daļas vadītājs Agris Daukste.

Pakalpojumu nodrošina Eiropas Digitālās inovācijas centrs. Projekts finansēts no Eiropas Savienības Atveseļošanas Fonda un valsts budžeta līdzekļiem. Tā ietvaros LTAB īstenojis risinājuma izmēģināšanas projektu un jau tuvākajā laikā LTAB iecerējis attīstīt un pilnveidot ieviesto risinājumu - audzēt virtuālā asistenta zināšanu bāzi, lai nodrošinātu plašāku un precīzāku atbilžu sniegšanu, kā arī turpinot mērogot risinājuma noderīgumu klientiem. Plānots, ka virtuālo asistentu mēnesī izmantos vismaz 500 saziņas gadījumiem.

“Šis risinājums ir vēl viens solis, kā likt modernajām tehnoloģijām strādāt autovadītāju labā. Jau kopš 2017.gada darbojas lietotne LTAB OCTA, kuras ietvaros ikviens transportlīdzekļa īpašnieks var iegūt informāciju par saviem transportlīdzekļiem, apdrošināšanas vēsturi un citām svarīgām lietām. Tāpat lietotnē pēc ceļu satiksmes negadījuma iespējams aizpildīt elektronisko saskaņoto paziņojumu,” stāsta A.Daukste. LTAB OCTA lietotne saņēmusi Latvijas Informācijas un Komunikācijas Tehnoloģijas Asociācijas balvas par inovatīviem risinājumiem, kā arī visas Eiropas apdrošinātāju asociācijas atzinību par LTAB ieviestajiem IT risinājumiem kopumā.

Populārākie komentāri

1 Lasīt visus komentārus →
3 0 Atbildēt

Šī iespēja uzņēmumam nogrūst komunikāciju ar klientu uz "kaut ko" ir vienkārši fantastiska. Nav jātērējas problēmas risināšanai,  var smalki atrunāties, " Jūsu viedoklis mums ir svarīgs"....

Pievienot bildi Pievienot video

Citi raksti

Izceltie raksti

Oranžā veste nav bruņuveste – ceļu remonts pēc principa “gan jau kaut kā” (+ VIDEO) 1

Ceļa remonta uzņēmuma darbinieks strādā objektā - viņš ir uzvilcis oranžo vesti, taču, šķiet aizmirsis, ka autovadītāji mēdz būt dažādi un tik droši darboties ielas vidū ārpus barjeru aizsarga pie atļautā ātruma 50 km/h, nav laba doma. Lasīt vairāk

115 430 eiro: Mercedes-AMG piedāvā GT 53 četrdurvju kupejas pamata modeli (+ FOTO)

Autoražotājs paplašina savu elektrisko GT 4-Türer Coupe (četrdurvju kupeju) saimi ar jaunu sākuma modeli – GT 53. Vācijā tas kļūs pieejams no 13. augusta, un tā cena sāksies no atzīmes 115 430 eiro. Lasīt vairāk

Bugatti Destrier – 1600 Zs jaudīgais Bolide pārtop mākslas darbā (+ FOTO) 3

Bugatti Destrier ir tikai 1 metru augsts, apveltīts ar vareno W16 motoru un izgatavots pēc īpaša pasūtījuma tikai vienā eksemplārā. Lasīt vairāk

Volkswagen ID. Aura T6 – jauns elektriskais SUV ar modernām tehnoloģijām Ķīnai 2

FAW–Volkswagen Ķīnā uzsācis jaunā pilnībā elektriskā vidējās klases krosovera Volkswagen ID. Aura T6 iepriekšpārdošanu. Modelis ir veidots uz CEA elektroniskās arhitektūras un aprīkots ar Carizon viedās braukšanas palīgsistēmu. Lasīt vairāk

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti