Volkswagen piegādes rekords Latvijā; Audi pirktākais premium auto 2025.gadā (+ VIDEO) - iAuto

Volkswagen piegādes rekords Latvijā; Audi pirktākais premium auto 2025.gadā (+ VIDEO) 3

 

Volkswagen Tiguan Foto: Publicitātes attēls

Moller Baltic Import | 30.janvāris 2026 13:47

Moller Baltic Import, Audi automašīnu importētājs Latvijā un Lietuvā, kā arī Volkswagen importētājs Baltijas valstīs, 2025. gadā klientiem ir piegādājis 15 702 automašīnu, kas ir par 45% vairāk nekā 2024. gadā, kad uzņēmums piegādāja teju 11 000 automašīnu.

Tādējādi Moller Baltic Import sasniedzis labāko gadu vēsturē ar +63% pieaugumu Volkswagen automašīnu piegādēs un +14% pieaugumu Audi automašīnu piegādēs.

“Jauno auto piegādes izaugsme par 45% jeb desmit reizes straujāk nekā Baltijas tirgū kopumā nav nejaušība. Mums bija pareizie produkti ar pareizo piedziņu no pareizajiem zīmoliem pareizajā brīdī! Hibrīda SUV kļuva par drošu un loģisku “dzīves uzlabojumu” ceļā uz elektrifikāciju, un klienti to skaidri novērtēja. Šo izaugsmi vēl vairāk pastiprināja ilgstoši veidotā uzticība Volkswagen un Audi zīmoliem, kuru 2025. gada modeļi patiesi atbilda klientu vajadzībām. Taču izšķirošais faktors bija komanda – ambicioza, saliedēta un mērķtiecīga. Plānus, kuri gada sākumā šķita pārāk drosmīgi, mēs ne tikai sasniedzām, bet pārpildījām. Ar tādu pašu pieeju, tikai vēl efektīvāk, izmantojot Moller Baltic Import un Moller Auto Baltic sinerģiju, turpināsim arī šogad,” komentē Izīda Gerkena, Moller Mobility Group Baltijas reģiona vadītāja.

“2025. gads ir bijis pārliecinoši labs abiem Moller Baltic Import pārstāvētajiem zīmoliem – Volkswagen un Audi – pārsniedzot 15 tūkstošu robežu piegādātu auto un ļaujot mums ar lielu izrāvienu pārspēt jau tā veiksmīgos 2024. gada rezultātus. Esam īpaši gandarīti par Volkswagen izaugsmi Baltijā 63% apmērā, sasniedzot 11 502 piegādātu auto, no kuriem trīs modeļi – Tayron, Tiguan un T-Roc – veidoja 67% no visām zīmola piegādēm. Tāpat priecājamies, ka Audi jau otro gadu pēc kārtas saglabājis līdera pozīciju pārdotāko premium auto kategorijā, tajā skaitā pateicoties Q5 un Q3 veiksmīgajai pārdošanai, nodrošinot 52% no visām zīmola piegādēm. Šādus rekorda rezultātus spējam realizēt tikai pateicoties ciešai sadarbībai ar Volkswagen un Audi rūpnīcām, kā arī mazumtirdzniecības partneru spējai nodrošināt labāko apkalpošanas kvalitāti,” stāsta Justs Nekrošus (Justas Nekrošius), Moller Baltic Import izpilddirektors.

Volkswagen 2025. gadā – strauji augušas vieglo auto piegādes, pateicoties izdevīgam piedāvājumam un Tayron uzvaras gājienam PHEV kategorijā

2025. gads ieies Volkswagen vēsturē Baltijā ar labākajiem rezultātiem noslēgto auto līgumu ziņā – 11 502 piegādāti auto, kas ir par 63% vairāk nekā 2024. gadā. Tirgus daļas pieaugums no 9,6% 2024. gadā līdz 14,8% 2025. gadā ļāva Volkswagen ne tikai pārliecinoši nostiprināt otro vietu Baltijā, bet arī sasniegt otru lielāko tirgus daļu Eiropā uzreiz pēc Vācijas.

Latvijā 2025. gadā tika piegādāti 3 106 Volkswagen auto, kas ir par 60% vairāk nekā 2024. gadā, rezultātam audzējot arī tirgus daļas līdz 13,7%.

Veiksmīgos rezultātus Latvijā un Baltijā veicinājis Volkswagen plašais modeļu klāsts, ar Tayron, Tiguan un T-Roc kā trim pārdotākajiem zīmola modeļiem 2025. gadā, katram Baltijas tirgū sasniedzot aptuveni 2 500 pārdotu automobiļu. Taču galveno sasniegumu uzrādīja jaunais Tayron ar kopumā 2 503 piegādātiem auto, no kuriem 1 900 bija plug-in hibrīdi, tādējādi Tayron kļūstot par klientu pirmo izvēli PHEV kategorijā Baltijā un apliecinot Volkswagen spēju pielāgoties lielajam pieprasījumam pēc plug-in hibrīda automobiļiem.

Volkswagen komerctransports 2025. gadā uzrādīja nelielu kritumu auto piegādēs – ar 1 455 piegādātiem auto. Baltijā kopējās piegādes saruka par 8,5% salīdzinājumā ar 2024. gadu. Ņemot vērā, ka kopējais komerctransportu tirgus Baltijā kritās par 11%, Volkswagen saglabāja stabilas tirgus daļas 10% apmērā un pakāpās uz ceturto vietu savā kategorijā. Pārdotākais modelis ar 520 piegādēm bija Volkswagen Crafter.

Audi 2025. gadā – nepārspējams premium kategorijas līderis Latvijā otro gadu pēc kārtas

2025. gads Audi vēsturē Latvijā un Lietuvā ieies kā atkārtotās līderības pozīcijas pierādīšanas gads. Pērn Audi piegādāja 2 659 auto, kas ir par 13,7% vairāk nekā 2024. gadā, tādējādi saglabājot pirmo vietu pārdotāko premium auto kategorijā un 27,6% tirgus daļu Latvijā un Lietuvā.

Latvijā 2025. gadā kopumā tika piegādāti 845 Audi auto, kas ir par 12,4% vairāk, nekā 2024. gadā, tirgus daļām premium kategorijā pieaugot līdz 26,4%.

Ar 706 piegādātiem auto Audi Q5 ir kļuvis par populārāko izvēli pērn, pateicoties tā premium klases komfortam, progresīvajām tehnoloģijām un plašajām personalizācijas iespējām. Veiksmīgs gads bijis arī Audi Q3 pārdošanas rezultātos ar 682 piegādātiem auto un 350 Audi Q7 automobiļiem.

2026. gads Volkswagen un Audi solās būt bagāts jaunu hibrīdu un komforta zīmē

Šogad Volkswagen plāno stiprināt savas pozīcijas SUV un kompaktauto kategorijās, turpinot kāpināt gan hibrīdu pārdošanas rādītājus, vienlaikus saglabājot fokusu uz elektroauto kā ilgtermiņa stratēģisko mērķi. Zīmols ir iecerējis stiprināt SUV klāstu ar jaunajiem T-Roc un T-Roc HEV modeļiem, kā arī elektriskajiem kompaktklases auto – atjaunoto ID.3 un pilnīgi jauno ID.Polo. Gada beigās ir gaidāms arī pilnībā elektriskais SUV – ID.Cross. 

Tāpat šajā gadā Volkswagen turpinās fokusu uz Crafter piedāvājumu ar mērķi kļūt par pirmo izvēli šajā segmentā, kā arī vēlāk gadā laidīs klajā atjaunotās Caddy un Multivan versijas.

2026. gadā Audi turpinās dinamisku modeļu piedāvājumu visos piedziņas veidos. Jau tagad dīleru centros ir pieejams jaunākais Audi modelis – Q3.

Tāpat arī šogad gaidāmi vairāki citi nozīmīgi Audi jaunumi – sportisko auto cienītājiem jaunais Audi RS5, savukārt SUV un elektriskās mobilitātes interesentiem – Q4 e-tron modernizētā versija, pilnībā elektriskais pilsētas SUV Audi A0 EV, kā arī divi pilnībā pārdomāti modeļi lielo SUV segmentā.

Par Moller Baltic Import:

Moller Baltic Import SE ir Moller Mobility Group AS pilnībā piederošs vairumtirdzniecības uzņēmums, kas ir Audi automobiļu importētājs Latvijā un Lietuvā, kā arī Volkswagen automobiļu importētājs Baltijas valstīs. Moller Baltic Import apgrozījums 2024. gadā bija 373,16 miljoni eiro, peļņa – 10,21 miljons eiro.

Moller Mobility Group AS ir grupas mātesuzņēmums, kur strādā vairāk nekā četri tūkstoši darbinieku Norvēģijā, Zviedrijā, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Moller Mobility Group ir viens no Ziemeļeiropas vadošajiem auto nozares uzņēmumiem. Grupas darbība aptver Volkswagen, Audi, Škoda, Seat, Cupra un Volkswagen komerctransporta importu, tirdzniecību, iegādes finansēšanu un mobilitātes risinājumu nodrošināšanu.

Audi Q5 Foto: Publicitātes attēls

Volkswagen Crafter Foto: Publicitātes attēls

 
Visi komentāri
 
iAuto 30.janvāris 2026 14:03
0 0 Atbildēt

Lauvas tiesu paņēma šis Volkswagne Tayron piedāvājums, kas tiešām bija dižpārdoklis, par ko arī speciāli uztaisījām video iAuto - nesakiet, ka neinformējām

Saprotu, ka līdz decembra beigām arī piegādāja visus auto, jo bija rinda!

anonimikis 30.janvāris 2026 14:48
0 0 Atbildēt

Audi Q5 priekšējais panelis tak gandrīz viena liela planšete. Un pērk kā traki. Kā tas iet kopā ar vaimanām, ka planšetes kādam nepatīk? Tie kādi tad būs tikai interneta dirsēji, nevis reālie pircēji?

Kaut es kļūdītos 30.janvāris 2026 14:56
0 0 Atbildēt

Audi Q5 tehniski ir baigais sūds. Kamēr garantija, vēl okey, bet pēc tam gan iespējama liela žopa. Remontu izmaksas kosmoss.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Latvijā atklāj jauno trešās paaudzes “Audi Q3” modeli; cena no 44 500 EUR (+ VIDEO)

Vakar Rīgā svinīgā pasākumā “Audi” iepazīstināja ar “Q3” modeļa jaunāko - trešo paaudzi. Auto tiek piedāvāds divos virsbūves variantos un benzīna, dīzeļa un lādējamā hibrīda dzinēju versijās. Lasīt vairāk

 

Aukstajā laikā sarosījušies viltus kurināmā tirgotāji 10

Aukstajā laikā sarosījušies krāpnieki, kas piedāvā kurināmo, taču pircējam to nepiegādā, aģentūru LETA informēja Valsts policijā (VP). Lasīt vairāk

 

Ķīnā izgatavots Nissan NX8 pirmais eksemplārs

28. janvārī no Dongfeng-Nissan rūpnīcas Huadu, Guandžou, ražošanas līnijas noripoja pirmais šī modeļa pilna apjoma sērijas eksemplārs. Lasīt vairāk

 

2025. gada rezultāti: Stellantis otrs lielākais autoražotājs Eiropā 4

Stellantis, kas zem sava karoga pulcējis 14 auto zīmolus, 2025. gadā klientiem piegādājis vairāk nekā 2,4 miljonus transportlīdzekļu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti