Rīgas meži aicina neizbraukāt mežus ar motocikliem 7

 

Foto: Publicitātes foto

RĪGAS MEŽI | 7.oktobris 2023 10:48

RĪGAS MEŽI: motobraucējiem mežā jāpārvietojas tikai pa atļautām vietām! Uzņēmums piedāvā Enduro moto takas!

Lai mazinātu meža nelegālu izbraukāšanu, zemsedzes bojāšanu un kaitējumu dabas vērtībām, SIA “Rīgas meži” aicina motobraucējus ar saviem spēkratiem pārvietoties tikai pa atļautām teritorijām. Proti, pa “Rīgas mežu” īpaši izveidotajām Enduro moto takām, pa meža ceļiem vai dabiskām brauktuvēm!

“Rīgas meži” piedāvā: “Piedzīvo mežu uz moča!” Enduro moto takās  

Kā sociāli atbildīgs uzņēmums, “Rīgas meži” motociklistu un kvadriciklistu ērtībām savās teritorijās izveidojis Enduro moto takas. Tās tapušas sadarbībā ar Latvijas Motosporta federāciju.

Takas ikvienam pieejamas bez maksas un tās atrodas:

-       pie Sporta kompleksa “333”, Ropažu pagastā: https://ej.uz/zxke. Takas garums ir ap 12 km un tā stiepjas pa “Rīgas mežu” Gaujas mežniecību, starp Gaidām, Muceniekiem un Silakrogu,

-       netālu no Jaunmārupes: https://ej.uz/zsxm. Takas garums ir vairāk nekā 16 km. Maršruts vijas pa “Rīgas mežu” Tīreļu mežniecību, meža masīvā starp Melnā ezera purvu un Cenas tīreli.

Taka Ropažu pagastā atklāta 2021.gada septembrī, bet Jaunmārupē – 2022.gada maijā. Tās tapa, lai piedāvātu iespēju moto sporta entuziastiem nodarboties ar savu hobiju vietās, kur tas nekaitē mežam un dabai.

“Rīgas mežu” Gaujas mežniecības mežzinis Andris Upenieks uzsver: “Prieks, ka moto entuziasti izmanto mūsu Enduro moto takas! Taku braucēji kopumā ir disciplinēti un ievērot noteikumus. Taču ļoti bieži ir gadījumi, kurus fiksējušas arī mūsu mežniecības video novērošanas iekārtas. Proti, visticamāk, apzināti tiek braukts vietās, kur tas nav atļauts, tiek izbraukāta zemsedze, radīts kaitējums mežam. Un šādos gadījumos transportlīdzekļi pamatā pārvietojas bez numura zīmēm, kas neļauj identificēt to īpašniekus un neļauj atbildīgajām institūcijām piemērot sodus.”  

Savukārt Tīreļu mežniecības mežzinis Andris Greidāns norāda: “Īpaši sāpīgi, ka nelegālie motobraucēji izbraukā dabas vērtības, ar kurām Tīreļu mežniecība ir īpaši bagāta. Piemēram, regulāri  tiek “izvagots” Melnā ezera purva dabas liegums, turklāt pavisam brutāli un neievērojot dabas lieguma zīmes. Tādēļ turpinām izglītot sabiedrību, izvietot mežā barjeras, informatīvas zīmes un video kameras, kā arī sadarbojamies ar tiesībaizsardzības institūcijām.”

 

“Rīgas meži” aicina ievērot desmit drošas un ētiskas braukšanas principus – Enduro moto taku lietošanas noteikumus:

1.    Takas braucējiem ir jābūt atbilstošas kategorijas vadītāja tiesībām un tehnikai jābūt reģistrētai!

2.    Jābrauc tikai pa uz kokiem atzīmēto Enduro takas maršrutu!

3.    Jāseko līdzi savai atrašanās vietai, lai problēmu gadījumā var par to ziņot!

4.    Braucot pa maršrutā esošajiem meža ceļiem, jāievēro Ceļu satiksmes noteikumi!

5.    Jānovāc no takas šķēršļi, kas potenciāli apdraud citu braucēju drošību!

6.    Jāievēro pārējo braucēju intereses un jāizpalīdz, ja nepieciešams!

7.    Jābrauc prātīgi un spēkrata jauda jāizmanto apdomīgi!

8.    Jārūpējas par tīrību un kārtību! Jāievēro princips: “Ko mežā ienes, to no meža iznes!”

9.    Jāievēro ugunsdrošības noteikumi. Laikā, kad izsludināti augstākā līmeņa ugunsbīstamības brīdinājumi, Enduro taku izmantot aizliegts!

10.  Jāciena mežs un tie, kas tajā dzīvo, strādā vai atpūšas!

Motociklistiem pa taku jābrauc atbilstoši uz kokiem izvietotajiem virziena marķējumiem: aplis – taisni, trijstūris – pagrieziens pa labi vai pa kreisi; izsaukuma zīme – bīstamība!

Atļauts braukt tikai pa meža ceļiem vai dabiskām brauktuvēm

Atbilstoši Meža likumam, transportlīdzekļiem, t.sk. motocikliem un kvadricikliem atļauts braukt tikai pa meža ceļiem vai dabiskām brauktuvēm (izņemot gadījumus, kas saistīti ar pārvietošanos meža vai valsts aizsardzības, sabiedrības drošības utml. uzdevumu veikšanai). Tāpat nav atļauts braukt pa meža mineralizētajām joslām, kas dažkārt atgādina ceļu, bet, kas patiesībā ir uzartas teritorijas mežā, lai ierobežotu uguns izplatību.

Vienlaikus “Rīgas meži” aicina pārējos teritoriju, t.sk. mežu īpašniekus vai apsaimniekotājus, būt sociāli atbildīgiem un vietās, kur tas iespējams, ierīkot līdzīgas takas!

 

 
7 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
0pis 8.oktobris 2023 15:38
9 0 Atbildēt

Ja trose ir marķēta ar karodziņiem, tad tā ir gan redzama, gan atņem krosa mocim visu meža izjāšanas priekšu.

Pļurkt 8.oktobris 2023 14:40
6 1 Atbildēt

Beisbola nūja ir vēl labāks līdzeklis pret tādiem kā tu!

Trose 8.oktobris 2023 17:28
6 2 Atbildēt

Tu labāk paskaties uz to kuci kura tevi piedzemdēja, vot tā deģenerāte.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

Lai tiktu uz savu īpašumu Jūrmalā, tomēr jāpērk caurlaide! Kā tas var būt? (+ VIDEO) 41

Jūrmalas iedzīvotājiem ir tiesības doties uz savu dzīves vietu nemaksājot par iebraukšanas caurlaidi. Taču praksē nākas maksāt, jo caurlaide ir piesaistīta transportlīdzeklim nevis iedzīvotājam. Lasīt vairāk

 

Avārija uz Dienvidu tilta - "fūre" aizšķērso ceļu (+ FOTO) 27

Šodien, 28.februārī notikusi avārija uz Dienvidu tilta. Kā redzams no aculiecinieka iesūtītajiem attēliem, kustība uz tilta Pārdaugavas virzienā apstājusies, jo kravas auto, kas "salocījies", ir aizšķērsojis abas braukšanas joslas. Lasīt vairāk

 

Vai uz Latvijas ceļiem valda netaisnība un daļa autovadītāju tiek aplikta ar dubultu nodokli? (+ VIDEO) 8

Atbildīgās amatpersonas skaidro likumu par ceļa nodokļiem - kas un cik par ko maksā atšķirībā no transportlīdzekļa masas un motora, kas tajā iebūvēts. Lasīt vairāk

 

Renault Scenic E-Tech Electric kļūst par Eiropas Gada auto 2024 uzvarētāju 3

Renault elektriskās piedziņas modelis kļuvis par konkursa Car of the Year 2024 uzvarētāju, iegūstot Eiropas autobūves nozarē iekārojamāko balvu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti