Bez pedāļiem un stūres - Tesla uzsāk Cybercab ražošanu 15

Foto: Tesla

iAuto.lv | 20.februāris 2026 10:25

Tesla ir uzsākusi jaunu modeļa – Cybercab – ražošanu. Šis ir pirmais Tesla, kas neizmanto tradicionālo stūri un pedāļus, padarot to par pilnīgi autonomu transportlīdzekli.

Pirmais Cybercab eksemplārs jau ir nobraucis no konveijera Teksasas rūpnīcā, bet pilnvērtīga sērijveida ražošana sāksies 2026. gada aprīlī. Zināms, ka pirmā pilsēta, kur tiks uzsākti Tesla robotaxi pakalpojumi, būs Ostina, Teksasā.

Cybercab ir vairāki interesanti dizaina elementi, piemēram, šaurs korpuss labākai aerodinamikai un uz augšu atveramas “taureņa spārnu” durvis, savukārt aizmugures durvis ir bez stikla.

Salons ir paredzēts tikai diviem pasažieriem, un visa nepieciešamā informācija tiek attēlota uz vienīgā lielā ekrāna, kas atrodas automašīnas priekšējā panelī. Papildus tam ir vieta, kur ievietot divus standarta izmēra čemodānus.

Elektriskās piedziņas automašīna aprīkota ar salīdzinoši nelielu akumulatoru, kura jauda mazāka par 50 kWh, tomēr, saskaņā ar ražotāja paziņojumiem, tās pietiek, lai nodrošinātu gandrīz 500 kilometru nobraukumu ar vienu uzlādi.

 

 

Visi komentāri

7 2 Atbildēt

Katafalks+ Krematorija 2 vienā

3 2 Atbildēt

Te lūk būs viens no lielākajiem elektroenerģijas rīļām - paša baterija + mākslīgais intelekts vadībai. 

Un es teiktu ka arī viens no lielākajiem avāriju izraisītājiem tuvākajā naķotnē ...

1 0 Atbildēt

Par avārijām hz kas sliktāk - MI vai Indijas/Pakistānas pārstāvis pie stūres. Ar MI manuprāt ir gana laba cerība ka to apmācīs un avārijas būs maz, ar laiku. No otras puses globāls gļuks visai sistēmai uznāk un apokalipse gatava... 

 Dzīvosim - redzēsim

2 3 Atbildēt

neskaudiet bomāri. turpiniet baudīt sabiedrības pabiru labumus - troksni, augstās izmaksas un plaušu vēzi.

0 0 Atbildēt

Vēzi veicina arī riepu nodiluma paliekas. Smagie tosteri deldē riepas ka tik nu. Drīzumā ieviesīs nodevas tosteriem un ES pieliks riepu cenai utilizācijas izmaksas.

0 2 Atbildēt
0 1 Atbildēt

Galīgi ne tā. Nevienu tās 10 gadu vecās miskastes vairs neinteresē, jau ir sen labāki piedāvājumi. Pamazām sarūk Tesla tirgus daļa.

3 1 Atbildēt

to suudu norīkot darbā uz Ā9,- sākumā kā sīkkravu transportu,  lai lieki nepalielinātu jau tā ražigo līķuskaitu

3 1 Atbildēt

iespaidīgs aparāts, hm, "bērnu slimības" šis noteikti jau izslimojis poligonos, ja laidīs pa Ostinas ielām , tad noslīpēsies visi gļuki jau tur. nez, kā Rīgā būtu palaist šito kā taxi, šķiet , būtu baigā prestestība un sabotāža no taxi mafijas puses, interesanti, kā Rīgas lidostā izskatītos šitādi kopējā rindā ar mūsu blēžiem taksistiem

2 2 Atbildēt

Tu domā ka Tesla "neblēdas" - visu laiku ir ekonomējuši uz visu ko vien var un šāds lūznis neko nemaina Tesla plānos labi nopelnīt ... Tā ka neaizmirstam piesprādzēties un izpētīt vai ir iespēja pātraukt braucienu kad vien ienāk prātā, ja kaut kas pēķšņi liekas aizdomīgi ...

2 0 Atbildēt

Nu brīdī kad sāks likties reāli aizdomīgi vairs neko nepārtrauksi, būs vien līdz tuvākai atdurei jāgaida😁

0 1 Atbildēt

Joprojām ar tālvadību:

 

0 0 Atbildēt

braucienu ir jau pārāk riskanti, labāk būtu to Atlikt

0 0 Atbildēt

Maz kurš zin par pārtrauktā brauciena īstajām sekām.

0 0 Atbildēt

Ko teiksi? Tesla Y jau pazemina atkal cenu un patreiz 31K. Bezprocentu līzingas vācijiešu DB. Catl bača 64kWh wltp nedaudz palielinājies pateicoties jaunākam un efektīvākam 211kW dzinējam uc.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Latvijas tirgū ienāk Ķīnas automobiļu ražotājs Zeekr (+ VIDEO)

Ķīnas autoražotājs "Zeekr" ir vēl viens šīs Āzijas valsts autobūves uzņēmums, kas ienācis Latvijas tirgū. Lasīt vairāk

Miljardu vērtajam Aston Martin debesskrāpim Maiami atklājušies nopietni defekti 6

Dzīvokļi šajos luksusa apartamentos maksā miljonus, taču īpašnieki saskaras nepatīkamiem pārsteigumiem, kas uzradušies tikai divus gadus pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā. Lasīt vairāk

Jelgavas novadā “BMW” vadītājs brauc ar 170 km/h, atļauto braukšanas ātrumu pārkāpjot par 80 km/h (+ VIDEO) 6

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas, veicot satiksmes uzraudzību Jelgavas novadā, Cenu pagastā, pamanīja kādu “BMW” markas spēkratu, kura vadītājs vietā, kur atļauts braukt ar 90 km/h, brauca ar 170 km/h lielu ātrumu, tādējādi atļauto braukšanas ātrumu pārsniedzot par 80 km/h. Lasīt vairāk

3600 EUR pret 255 EUR? Neatradu auto jumta telts priekšrocības pret ātri būvējamo telti uz zemes! (+ VIDEO) 8

Vai auto jumta telts patiešām ir tās cenas vērta? 3600 EUR vērta auto jumta telts vai 255 EUR ātri uzstādāmu (pop-up) telti uz zemes. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti