Gudrās mājas risinājums "Istabai.com" no Draugiem Group kļūst vēl pieejamāks 16

Istabai.com | 14.decembris 2016 15:41

Latvijas uzņēmums no Draugiem Group piedāvā gudrās mājas risinājumu, kurš ļauj attālināti ar viedtālruni kontrolēt un regulēt temperatūru mājās un dzīvoklī.

Foto: Publicitātes attēls

No decembra arī Latvijā pieejams Draugiem Group inženieru izstrādātais gudrās mājas risinājums Istabai.com uz nomaksu, kas produktu padara pieejamāku daudz vairāk mājsaimniecībām.

“Jau vairākas desmitgades mūsu automašīnas ir aprīkotas ar automātiskām klimata regulēšanas sistēmām, viedtālruņi veic funkcijas, kuras pat iedomāties nevarējām, mēs ikdienā izmantojam trauku un veļas mazgājamās mašīnas, telpu tīrīšanas robotus, bet par mājām, kur pavadām visvairāk laika, esam aizmirsuši. Domāju, ka 2017. gads ir īstais brīdis, kad arī mājas siltuma regulēšana un taupīšana jāuztic modernām tehnoloģijām” - produkta vajadzību pamato Istabai.com vadītājs Jānis Lindermanis, piebilstot, ka Latvijā izstrādāto risinājumu jau vairākus gadus izmanto mājsaimniecības un sabiedriskās iestādes Lielbritānijā, Īrijā, Nīderlandē un Norvēģijā, kur valsts programmas sedz līdz pat 60% no iekārtu vērtības.

Foto: Publicitātes attēls

Neskatoties uz to, ka risinājums, kas regulē siltumu atkarībā no tā, vai telpā uzturas cilvēki, spēj ietaupīt līdz pat 30% no ikmēneša apkures maksas, Draugiem Group kompānijas Istabai.com aptauja liecina, ka topošie klienti ne vienmēr ir gatavi ieguldīt visu summu iekārtu tūlītējai iegādei un vēlētos saņemt iekārtas uz nomaksu līdzīgi kā viedtelefonus vai sadzīves tehniku.

“Mēs ceram, ka drīz arī Latvijā tiks sniegts valsts atbalsts energoefektīvu risinājumu uzstādīšanai dzīvojamās platībās - līdzīgi kā tika atbalstīta māju siltināšana” - prognozē Istabai.com vadītājs Jānis Lindermanis.

Ikviens interesents var izmēģināt Istabai.com iekārtas Latvenergo energoefektivitātes demo centrā Jūrmalā vai Draugiem Group birojā Mārupē.

Jau no šī gada decembra Istabai.com iekārtu komplekts mājām, dzīvokļiem un komercplatībām ir pieejams ar bezprocentu nomaksu, sākot no 9,38 eiro mēnesī.

Katram klientam ir iespēja izveidot iekārtu komplektu atbilstoši savām vajadzībām un papildināt tos pēc vajadzības nākotnē.

Ar plašāku informāciju un detalizētu piedāvājumu aprakstu var iepazīties mājas lapā www.Istabai.com/nomaksa

Istabai ir “Draugiem Group Ltd.” piederošs uzņēmums, kas gudrās mājas risinājumus sāka izstrādāt jau 2012. gadā. Programatūra un iekārtu prototipu izstrāde notiek Draugiem Group, savukārt iekārtu masveida ražošana - Latvijas un Lietuvas elektroiekārtu ražotnēs. Atsevišķas komponentes Istabai.com piegādā Vācijas uzņēmums Siemens. Istabai.com 2015. gadu beidza ar 224 300 eiro apgrozījumu un 43 450 eiro peļņu.

Foto: Publicitātes attēls

 
Visi komentāri
 
:P 14.decembris 2016 17:08
1 3 Atbildēt

Jāsāk ar to, ka šī ierīce nekad nederēs mājām ar regulētu ienākošo siltumu. Ja mājai ir uz dzīvokli uzregulēta maksimālā +24-25°C, kurus ikviens sevi cienošs cilvēks noregulē dzīvoklī atsevišķi uz katra radiatora atkarībā no telpas no +20-22°C, tad šī ierīce nedrīkst nomest uz +18°C, lai ietaupītu, jo pēc tam uzsildīt būs ļoti ilgi ar tiem maksimālajiem +24-25°C. Neviens negaidīs pat līdz 3h kamēr uzsils dzīvoklis. Tāpēc laiž trubās minimālo nepieciešamo temperatūru. Tieši tas pats stāsts par gāzes apkuri, kura pati pieregulē, sinhronizējas ar āra un telpas temperatūrām. Šī ierīce der tikai privātmājai ar malkas apkuri un reālu temperatūru trubās virs +70°C, nevis kā pašreiz ir dzīvokļos trubās knapi +50°C.

Vienīgais pluss šai ierīcei ir kad brauc regulāri prom no dzīvokļa, tad uz brīvdienām var uzstādīt lai nomet līdz +16°C un 3h pirms plānotā atgriešanās laika, lai paceļ maksimumu.

Istabai 14.decembris 2016 17:46
5 1 Atbildēt

Paldies par komentāru, bet tas ir ļoti maldinošs!

1. Samazinot telpas temperatūru pa dienu kad esat prom no mājām kaut vai par 2C jau dos pietiekamu ietaupījumu.

2. Gāzes apkures katliem tiek pieslēgta iekārta, kura katlam liek ieslēgties un āra temperatūras sensora iestatījumus var arī mainīt.

3. Malkas apkuri mūsu sistēma nevar regulēt.

:P 15.decembris 2016 10:40
0 0 Atbildēt

1. Apsurds. Esmu jau to mēģinājis. Tas varbūt strādā tikai pasīvas mājas standartos bez akumulejošām sienām. Tātad drīzāk tīrs reģipsis un koka karkass. Ja siena ir betona un akumulē siltumu, tad akumulē arī aukstumu. Ar 2 grādu samazināšanu pietiek, lai atgriežoties mājās pat paceļot tos 2 grādus, sienas izstarotu vēsumu(pietiek jau ar logiem) un istabā jutīsies diskomforts.

2. Gāzes katliem visiem ir savas regulēšanas iespējas. Nedomāju, ka kāds pirks bez regulācijas, lai pēc tam piepirktu regulāciju.

3. Jūs esat informēts par to ko paši piedāvājiet? Jūs piedāvājiet pieslēgt uz radiatora, tad kā gan nevarētu regulēt malkas apkuri?

:b 14.decembris 2016 21:01
3 1 Atbildēt

Bet pamēģini :P kontrolēt savu komforta temperatūru dzīvoklī. Nav jāsvīst +24.5°C, bet ieregulē +22.5°C. Un nav jālaiž siltumenerģija vējā caur logu.

Pēc monitoringa datiem dienā un naktī centrālā apkure uztur daudz maz vienu temperatūru (+-1°C). Varbūt naktī cilvēkam guļamistabā vajag nedaudz vēsāk, lai kvalitatīvāks miegs. Bet tas tā, kā kuram.

:P 15.decembris 2016 10:49
0 0 Atbildēt

No kā saprati, ka es nekontrolēju? Manā vietā kontrolē daudzīvokļu mājas gāzes katls, kurš iekšējo temperatūru paceļ līdz +24°C. Pats dzīvojamajā istabā noregulējis uz 23° un guļamistabā 21°. Tās ir manas komforta temperatūras.

Centrālā apkure uztura temperatūru arī kādu ir uzregulējis namu apsaimniekotājs un tā parasti arī ir vienāda ar vidējo nepieciešamo skatoties no siltuma zudumiem visā mājā. Kompensēt atgriežoties 2 grādus betona sienās ir nereāli, lai justos ērti. Un tas neietaupīs visas daudzīvokļu mājas izmaksas, jo daži dzīvo pie 25 grādiem, jo var to atļauties.

:b 15.decembris 2016 11:01
0 0 Atbildēt

:b Kā tad tu zini tās temperatūras?

Kaut ko tu baigi lej.

yo 14.decembris 2016 21:21
3 0 Atbildēt

Istabai.com pamatkompekts boilera cena 253Eur, Neatatmo kas dara visu to pašu 150Eur.

Es gribētu atbalstīt vietējos, bet neredzu nevienu iemeslu lai maksātu 100 eur pa virsu?

Artuss 14.decembris 2016 22:06
1 3 Atbildēt

Netatmo par 150€ ? Muļķības. Pat vinu webā maksā 179€

Kārtējo reizi kāds letiņš tik noliek vietējos. Malači, tā turpināt. Es gan labāk atbalstīšu savējos. Fano par savu Netatmo.

yo 14.decembris 2016 22:36
0 0 Atbildēt

Kas tā par histērisku šņukstēšanu?! Bērnišķīgi.

amazon.de 149Eur

Ja gribi atbalstīt Latvijas uzņēmēju/tirgotāju, tad lūdzu, Honeywell bezvadu risinājums par 174Eur!

www.medusaka.lv/veikals/param...

Lotgalis 14.decembris 2016 22:59
0 0 Atbildēt

To honeywell varēji nereklamet. Man tāds kaste garāža stāv. Bēt te noskaņu var just. Visi tik kko pluta un rada kuram Kkas labāks zināms. Neesmu pazīstams ar so letiņu veidojumu bet vismaz nav uzreiz jaiegulda un vēl jāgaida no amazones.

Honeywell 15.decembris 2016 8:12
1 0 Atbildēt

Pašreizējā sistēma ļauj pieslēgt divus termostatus vienam interneta modulim.

saf 14.decembris 2016 22:50
2 0 Atbildēt

Nu es arī esmu par savējiem, bet nu džeki, baigā apetīte... cena 320Eur, salīdzinot piemēram ar šo, 101Eur...

www.elv.de/max-starterse...

kusulis 15.decembris 2016 0:12
0 0 Atbildēt

vecajos foruma laikos jums edgars ar raimi pastāstītu, KĀ vajag kurināt...

anonimikis 15.decembris 2016 12:11
1 0 Atbildēt

Cietā kurināmā (malkas) apkurei var lietot, ja ir sistēma ar siltuma akumulatoru. Citādi ir risks uzlaist gaisā katlu.

:P 16.decembris 2016 10:56
0 0 Atbildēt

Ar spiediena vārstu un bufverradiatoru nekas neuzies. Vienkārši pareizi ir jāizbūvē katla apsaiste.

Par akumulatoriem tiesa. Bez tiem un 2x jaudīgāku katlu nemaz nav jēga likt malkas apkuri. Un atkal, ja māja nav nosiltināta no akumulatoriem nav jēgas, akumulatori nespēs nodrošināt pārmērīgo atddzišanu.

Piston Head 15.decembris 2016 15:15
0 0 Atbildēt

Ziemai iztērēju nepilnu 5L kaniņu 2t benzīna un uztrinu ķēdi Štilam, tādi 150Eur jeb vairāk man visu nejēgā sadārdzinātu, paldies par uzmanību!

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Viņa neskatījās divreiz (+ VIDEO) 7

21 gadu vecā autovadītāja pēkšņi nolemj apgriezties un sastopas ar motociklistu, kurš smagi cieš šajā sadursmē. Lasīt vairāk

 

Biķernieku trasē tiks noskaidroti autošosejas čempioni!

Ar “Motul Grand Prix” sacensībām Biķernieku trasē 25. un 26. septembrī tiks noslēgta šī gada Baltijas un Latvijas autošosejas čempionāta sezona, kurā vēl jānoskaidro jaunie čempioni vairākās ieskaites klasēs. Lasīt vairāk

 

34 miljoni - "Rīgas satiksme" izsludina elektroautobusu iepirkumu 6

Pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" izsludinājusi elektroautobusu iegādes iepirkumu, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā. Lasīt vairāk

 

Jonass Sardīnijas posmu noslēdz astotajā vietā

Latvijas motosportists Pauls Jonass no "Gas Gas" komandas svētdien izcīnīja astoto vietu pasaules motokrosa čempionāta desmitā posma - Sardīnijas "Grand Prix" - prestižākās MXGP klases sacensībās. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti