Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām plāno iegādāties 120 jaunas kravas automašīnas 8

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 19.aprīlis 2019 16:30

Aizsardzības ministrija (AM) Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām vērienīgā iepirkumā plāno iegādāties 120 jaunus kravas transportlīdzekļus, aģentūra LETA noskaidroja ministrijā.

Iepirkuma noteikumi paredz, ka transportlīdzekļiem jābūt ar kravnesību no 3,5 tonnām līdz 15 tonnām. Iepirkumā ietverti dažāda veida kravas automobiļi - konteineru vedēji, degvielas vedēji, militārās pilnpiedziņas transportlīdzekļi, paaugstinātas caurgājības speciālie kravas automobiļi. Kopumā tuvākajos gados plānots iegādāties 120 kravas automašīnas.

Iepirkums tiek rīkots atbilstoši sarunu procedūrai, tādējādi dodot iespēju pieteikties visiem ieinteresētajiem piegādātājiem.

Pieteikumus ir iesnieguši vairāk nekā seši kandidāti, pārstāvot lielākos kravas transportlīdzekļu ražotājus. Patlaban iepirkums ir kandidātu atlases posmā.

Lai nodrošinātu godīgu konkurenci, AM plašāku informāciju par iepirkumu nesniedz, līdz ar to netiek atklāts arī, cik liels finansējums šim iepirkumam paredzēts.

Jau ziņots, ka patlaban NBS rīcībā ir 40 un pat vairāk gadu vecas kravas automašīnas, turklāt kopumā lietotajam autoparkam nepieciešams regulārs remonts.

Lai arī Latvija pirms pāris gadiem no Norvēģijas saņēma dāvinājumā vairāk nekā simts deviņdesmito gadu ražojuma "Scania" kravas automašīnas, AM iepriekš norādīja, ka tās jau ir lietotas, taču ar tām nepietiek, lai pilnībā sekmīgi pildītu bruņoto spēku uzdevumus.

Populārākie komentāri

8 Lasīt visus komentārus →
5 0 Atbildēt

Viss jau labi, bet kāpēc dzelzceļa platums mums ir nepareizs. Pirmkārt, tas traucētu mums piegādāt palīdzību krīzes situācijās, otrkārt, potenciālajam pretiniekam atvieglotu apgādi.

Vajadzēja sākt ar to.

3 0 Atbildēt

Valstiski domājat.Ziņa par auto,bet Jūs par dzelzceļu!Var būt tādēļ arī grasās pirkt tos auto,jo tranzīta banda neko mainīt neļaus?

2 0 Atbildēt

Aļošam, kurš sevi dēvē par Aldi, nav ne mazākās sajēgas militārās lietās.

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

108 400 eiro: Audi iepazīstina ar Q9 – savu līdz šim lielāko modeli (+ FOTO) 12

Vācijas autobūves uzņēmums Audi prezentējis jauno Q9 – līdz šim lielāko zīmola SUV modeli, kas drīzumā nonāks Eiropas un vēlāk arī citos pasaules tirgos. Lasīt vairāk

Ķīnā visvairāk pārdotais auto arī Eiropā, taču – vismaz uz pusi dārgāks 7

Geely E2 ir Ķīnas 2025. gada visvairāk pārdotais auto, kas jau pieejams arī dažos Eiropas tirgos. Ķīnā tā sākumcena ir aptuveni 8300 eiro, taču Eiropā par to prasa nepilnu 21 000 eiro. Lasīt vairāk

Rīgas pašvaldība noslēgusi līgumu par Gaisa tilta būvprojekta izstrādi 1

Rīgas pašvaldība noslēgusi līgumu ar SIA "Projekts 3" par Gaisa tilta pārbūves būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādi un autoruzraudzību. Būvprojekta izstrāde ir būtisks posms, lai sagatavotos viena no Rīgas nozīmīgākā satiksmes pārvada pārbūvei un nodrošinātu tā drošu ekspluatāciju ilgtermiņā. Lasīt vairāk

Francijā zemu lidojošas lidmašīnas pārsteidz atpūtniekus pludmalē (+ VIDEO) 5

Atpūtnieki Dienvidfrancijas ezera Lac de Sainte-Croix pludmalē vēro ugunsdzēsības dienestu lidmašīnas, kas viņu acu priekšā pietuvojas ūdens tilpes virsmai, lai uzpildītu rezervuārus plašo meža ugunsgrēku dzēšanai. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti