iAuto izmēģina Opel Astra OPC ar 280 Zs (+video) 4

 

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

iAuto.lv | 9.augusts 2017 19:00

iAuto testē Opel Astra OPC

“Opel Performance Center” – to saīsinājuma slēpj trīs burtu abreviatūra OPC, kas atrodama uz jaudīgākajām Opel automašīnām. Lielbritānijā ar Vauxhall zīmolu tirgotajiem automobiļiem izmanto VXR apzīmējumu. OPC ir 1997. gadā radīta Opel struktūrvienības, kas nodarbojas ar jaudīgāko versiju izstrādi dažādiem Opel modeļiem. Sportiskākas īpašības ieguvuši Astra, Corsa, Vectra, Insignia, Zafira un pat Meriva modelis, taču šobrīd ir pieejamas iepriekšējo paaudžu - Astra J  un Insignia modeļi, kā arī aktuālais Corsa E  modelis. Sagaidāms, ka OPC versiju iegūs arī jaunākie Astra K un Insignia II modeļi. 

OPC MODEĻI

 • 1999.–2004. Opel Astra G OPC – kompaktās klases divdurvju hečbeks vai universālis ar 2.0 litru 160 vai 200 Zs benzīna dzinēju ar 188 vai 250 Nm maksimālo griezes momentu
 • 2001.–2006. Opel Zafira A OPC – kompaktās klases minivens ar 2.0 litru 192 Zs benzīna dzinēju ar 250 Nm maksimālo griezes momentu
 • 2005.–2011. Opel Astra H GTC OPC – trīsdurvju hečbeks ar 2.0 litru 240 Zs benzīna dzinēju ar 320 Nm maksimālo griezes momentu
 • 2005.–2010. Opel Zafira B OPC – kompaktās klases minivens ar 2.0 litru 240 Zs benzīna dzinēju ar 320 Nm maksimālo griezes momentu
 • 2005.–2008. Opel Vectra C OPC – vidējās klases piecdurvju hečbeks ar 2.8 litru 255 Zs benzīna dzinēju ar 355 Nm maksimālo griezes momentu
 • 2006.–2010. Opel Meriva A OPC – mazās klases minivens ar 1.6 litru 180 Zs benzīna dzinēju ar 230 Nm maksimālo griezes momentu
 • 2007.–2014. Opel Corsa D OPC – trīsdurvju hečbeks ar 1.6 litru 150 vai 192 Zs benzīna dzinēju ar 210 vai 230 Nm maksimālo griezes momentu
 • No 2012. Opel Astra J GTC OPC – trīsdurvju hečbeks ar 2.0 litru 280 Zs benzīna dzinēju ar 400 Nm maksimālo griezes momentu
 • No 2013. Opel Insignia OPC – vidējās klases sedans vai universālis ar 2.8 litru 325 Zs benzīna dzinēju ar 435 Nm maksimālo griezes momentu
 • No 2014. Opel Corsa E OPC – trīsdurvju hečbeks ar 1.6 litru 207 Zs benzīna dzinēju ar 245 Nm maksimālo griezes momentu

Portāls iAuto izmēģināja jau pieminēto Astra J modeļa OPC versiju, kas pieejama GTC – trīsdurvju hečbeka versijā. Bāzes modeļa cena no 30 798 EUR.

TEHNISKIE DATI

 • 2.0 litru dzinējs:  280 Zs pie 5300 apgr./min., 400 Nm no 2500 līdz 4500 apgr./min.
 • 0-100 km/h – 6 sekundes, maks. ātrums 250 km/h
 • Vidējais degvielas patēriņš saskaņā ar ražotāju: pilsētā 10.8 l/100km, uz šosejas 6.5 l/100 km, vidējais 8.1 l/100 km
 • Vidējais degvielas patēriņš testā: 9.5 l/100 km
 • Garums: 4466 mm
 • Platums: 2020 mm
 • Augstums: 1482 mm
 • Riteņu bāze: 2695 mm
 • Bagāžas tilpums: 380-1145 l
 • Pašmasa: 1550 kg

Spilgts, pamanāms dizains

Astra GTC jau standarta versijā izskatās dinamiskāka, nekā piecdurvju Astra vai universālis, bet kopā ar OPC akcentiem – spilgti zilo krāsu, 20” lielajiem diskiem un spoileri uz aizmugures durvīm, auto piesaista apkārtējo uzmanību. Taču iespējams izvēlēties arī neuzkrītošāku krāsojumu, kas uzreiz nenodod automobiļa sportisko garu.

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

Gan sānu logu aile un lukturi, gan arī virsbūves dizains kopumā veidots ķīļa formā, tādējādi auto atstāj sportisku iespaidu. To papildina liels radiatora režģis priekšējā bufera apakšā un trijstūrveida gaisa ieplūdes caurumi bremžu dzesēšanai tā stūros, kas dekorēti ar spīdīgi pelēkiem ietvariem.  Arī aizmugurē spīdīga plastmasa iekļauj izpūtēju uzgaļus.

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

Jau pierasts, ka liela izmēra diski ir lieka greznība, taču Astra OPC gadījumā mazākus diskus par 19 collām nav paredzēts lietot, jo 280 Zs savaldīšanai uzstādītas “Brembo” bremzes, kuru diski ir lielāki, nekā Astra standarta versijām.

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

Salonā sportisku noskaņu rada īpaši sporta sēdekļi, trīsspieķu stūre, alumīnija pedāļu uzlikas, OPC logotips mērinstrumentu panelī, uz stūres, pārnesumkārbas sviras un sēdekļiem.

Kritiķu mūžam peltais pogu rēbuss

Priekšējais panelis nav atšķirīgs no citām šīs paaudzes Astra versijām. Starp sānos novietotām vertikālām ventilācijas atverēm atrodas ne pārāk labas izšķirtspējas ekrāns un 48 (!!!) grozāmi un spiežami taustiņi multimediju sistēmas un klimata konroles vadībai. Ja klimata kontroli var izprast salīdzinoši ātri, tad multimediju sistēmā apjūk pat tie, kas parasti ar tehnoloģijām ir uz Tu. Pamēģiniet, cik ilgi jūs meklēsiet taustiņu funkciju apstiprināšanai! Darbības vieglākas nepadara arī izvēļņu izkārtojums ekrānā, kas pat pēc ilgstošākas lietošanas joprojām nešķiet ērts. Labi, ka būtiskāko var izdarīt ar taustiņiem uz stūres.

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

To, ka šis modelis pirmo reizi pie klientiem nonācis 2012. gadā var just arī ierobežotā funkciju klāsta dēļ. Lai gan automašīnai ir iespējams pievienot viedtālruni, Apple Carplay vai Android Auto tālruņa dublēšanas funkcijas šeit vēl nav.  Arī Bluetooth spēj pievienot vien līdz piecām ierīcēm.

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

Sarežģīta iekāpšana, ērta sēdēšana četriem

Astra OPC  sānu durvis veidotas platākas, lai ērtāk varētu iesēsties aizmugurē, taču ar visu to, zemās un strauji krītošās jumta līnijas dēļ šī darbība ir sarežģīta. Tomēr aizmugurē ir pietiekoši daudz vietas gan kājām, gan galvai arī gariem cilvēkiem. Turklāt C statnēm izvēlēta diezgan mīksta apdare, lai pret tām būtu patīkamāk atspiesties, ja nu tomēr to nākas darīt.

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

Kā ierasts, priekšā sēdošajiem ir lielāka brīvība ērti iekārtoties, taču sportiskie sēdekļi cieši iekļauj. Elektriski iespējams regulēt to stingrību gan kāju, gan muguras daļai, taču atzveltnes slīpums un krēsla attālums no stūres jāregulē mehāniski. Plašo durvju dēļ priekšā sēdošajiem ir grūti aizsniegties pēc drošības jostām.

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

Ja sportiska rakstura automašīnas bieži nelepojas ar pietiekošu vietu bagāžai, tad Astra OPC 380 litru bagāžas tilpums ir lielāks nekā tuvākajiem konkurentiem Volkswagen Golf vai Ford Focus. To iespējams palielināt, nolokot aizmugures atzveltni – tā iegūstot 1145 litru tilpumu bagāžai.

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

Prieks un nogurums vienlaicīgi

280 Zs jauda, augstais griezes moments un precīzā vadāmība ir lielisks prieka avots. Tomēr pirms mesties skrējienā, jāiepazīstas ar mehāniskās pārnesumkārbas darbību, lai īstajā brīdī pietiktu jauda. Pie zināma apgriezienu daudzuma ieslēdzas dzinēja aizsardzība, kas samazina apgriezienus, tādējādi var nonākt nepatīkamā situācijā. Tādēļ nepieciešams precīzs darbs ar pārnesumkārbu. Uz brīdi šķiet, ka te piestāvētu arī automātiskā kārba.

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

Automobiļa gaita atgādina braukšanu ar kartingu – bezierunu paklausība katram manevram ar stūri, taču ķermenis sajutīs katru ceļa nelīdzenumu, pateicoties stingrajai balstiekārtai un zema profila riteņiem. Ikdienā pa Rietumeiropas ceļiem vai skrējienā pa Vācijas autobāņiem Astra OPC būtu lielisks kompanjons, bet Rīgas ielu remonti, Krasta ielas rises vai tramvaja sliežu pārbrauktuves drīzāk sagādās zobu sāpes. Pie mums arī īsti nav kur skriet.

Degvielas patēriņš var ļoti atšķirties no braukšanas stila, taču vidēji ar 9-10 litriem uz 100 km ar šo mašīnu jārēķinās. Lai gan automašīnai ir arī Eco režīms, kas ieslēdz Start/stop sistēmu un padara dzinēju ne tik atsaucīgu, gluži ekonomiskāka braukšana nesanāk.

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

Astra OPC mērinstrumentu panelī iespējams uzņemt gan apļu laiku, gan arī sekot līdzi dažādiem automašīnas parametriem – dzinēja eļļas, dzesēšanas šķidruma, riepu spiediena u.c. rādītājiem.  

PLUSI UN MĪNUSI

+ Ļoti atsaucīgs dzinējs ar vienu no labākajām griezes momenta attiecībām pret svaru

+ Pārsteidzoši ietilpīgs salons

+/- Precīza mehāniskā pārnesumkārba, taču jāpierod ar to rīkoties

+/- Stingrā balstiekārta automobili dara ļoti izveicīgu, taču ilgstoši nogurdina

- Grūti uztverama ierīču vadība priekšējā panelī

Skaties arī autosportista Ivara Caunes un autožurnālista Ata Jansona iespaidus par Opel Astra OPC

Diskusija forumā:

KONKURENTI

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

Opel Astra GTC OPC ar 280 Zs Foto: iAuto.lv

 
4 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Conqueror 10.augusts 2017 8:45
1 0 Atbildēt

Nu tā ir, kur ilgstoši pabrauksi pa Latvijas ceļiem.tas ir kā turēt gepardu pie kaklasiksnas un iet pastagāties mierīgā solī. Un krasta iela šobrīd tiešām jau brēc pēc kaitālā remonta. Ušakov! Kad izsludināsi iepirkumu?

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Neuzmanīgs velosipēdists vai neuzmanīgs autovadītājs? (+ VIDEO) 8

Video autors ierakstam devis nosaukumu "Neuzmanīgs velosipēdists pārāk pārliecinoši uzbrauc uz pārejas". Lasīt vairāk

 

Alūksnē kravas automašīna sabraukusi gājēju (precizēts 15.04, plkst: 10.00) 28

Piektdien Alūksnē kravas automašīna sabraukusi gājēju, aģentūru LETA informēja Valsts policijā. Lasīt vairāk

 

Mazda gatavo CX-80 Eiropas tirgum (+ VIDEO) 3

Japānas autobūves uzņēmums pieteicis krosoveru CX-80, kas Eiropas tirgū pasūtīšanai kļūs pieejams jau pēc dažām nedēļām. Lasīt vairāk

 

Vidzemes šosejas un Ķekavas apvedceļa posmos palielinās maksimālo atļauto ātrumu 17

Nākamnedēļ, no 15. aprīļa, atsevišķos Vidzemes šosejas (A2) un Bauskas šosejas Ķekavas apvedceļa (A7) posmos tiks palielināts maksimālais atļautais ātrums, aģentūru LETA informēja VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC). Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti