Šogad nozagtu velosipēdu dēļ pieteikts par 15 % vairāk apdrošināšanas gadījumu

BTA | 5.augusts 2014 11:00

Apdrošināšanas sabiedrības „BTA Insurance Company” SE (turpmāk – BTA) apkopotie dati liecina, ka šogad, paralēli pieaugošajam velobraucēju skaitam, arī garnadži ir kļuvuši aktīvāki. Proti, BTA šogad nozagtu velosipēdu dēļ pieteikts par 15 % vairāk apdrošināšanas gadījumu nekā identiskā laika periodā pērn.

Velosipēdi zagti no telpām pilsētas centrā un slēgtiem šķūņiem, zagti arī tie velosipēdi, kas bijuši pieslēgti pie dzelzs staba. Analizējot pieteiktos apdrošināšanas gadījumus par velosipēdu zādzībām, BTA secinājusi, ka zādzību apstākļi liecina par apzinātu un iepriekš plānotu zagļu rīcību.

BTA šogad pieteikti apdrošināšanas gadījumi, kad velosipēdi zagti pat publiskās vietās. Visbiežāk garnadži ielauzušies iekštelpās, kur velosipēdi ir atradušies no ārpuses redzamā vietā. Piemēram, Rīgā garnadži atlauza durvju slēdzeni un ielauzās šķūnī, no kura nozaga divus velosipēdus. Tiesa, viens no šiem velosipēdiem šobrīd ir jau atgūts. Bet Daugavpilī garnadži nekautrējās pilsētas centrā izsist ēkas vitrīnas logus un paņemt divus velosipēdus.

Savukārt citos pieteiktajos apdrošināšanas gadījumos velosipēdi tika nozagti, kamēr tie atradās pieslēgti pie dzelzs stabiem (ceļa zīmēm) ar troses slēdzeni. Raugoties uz pieteiktajiem apdrošināšanas gadījumiem par velosipēdu zādzībām, BTA eksperti norāda, ka zādzību apstākļi liecina par iepriekš plānotu zagļu rīcību.

Ņemot vērā šogad bieži publiski izskanējušo informāciju par velosipēdu zādzībām, šo problēmu pakāpeniski apzinās arī iedzīvotāji. Tas veicinājis iedzīvotāju interesi apdrošināt savu velosipēdu. Proti, BTA statistika liecina, ka šogad, līdz apdrošināšanas pakalpojuma „BTA Velopolise” ieviešanai jūlijā, salīdzinājumā ar 2013. gada laika periodu no janvāra līdz jūlijam, par 20 % pieaugusi cilvēku interese apdrošināt sporta inventāru, t. sk. velosipēdus, gan pret bojājumu, gan zādzību risku.

Iveta Rijniece, apdrošināšanas sabiedrības „BTA Insurance Company” SE Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore: „Kopumā raugoties uz velosipēdu zādzību problēmu, mūs kā apdrošinātājus priecē, ka cilvēki arvien vairāk aizdomājas par sava velosipēda drošību. Proti, divu nedēļu laikā kopš apdrošināšanas pakalpojuma „BTA Velopolise” ieviešanas, cilvēki aktīvi interesējas par to, izvērtējot polises sniegto finansiālo aizsardzību ne tikai gadījumos, ja iemīļoto pārvietošanās līdzekli sabojā vai nozog, bet arī pašam iekļūstot nelaimes gadījumā vai netīši nodarot zaudējumus trešajām personām. Savukārt, raugoties uz šogad pieteiktajiem apdrošināšanas gadījumiem par velosipēdu zādzībām, aicinām vairāk pievērst uzmanību velosipēdu drošībai, piemēram, izvēlēties U-veida slēdzenes, kas ir drošākas nekā troses slēdzenes, neatstāt savu velosipēdu nomaļās vietās u. tml.”

Arī Valsts policijas (turpmāk - VP) dati liecina, ka šogad velozagļi ir sarosījušies. Saskaņā ar VP statistiku, šogad nepilnu septiņu mēnešu laikā par velosipēdu zādzībām ir ierosināti jau 589 kriminālprocesi, kas ir par 40 % jeb 169 kriminālprocesiem vairāk nekā identiskā laika periodā 2013. gadā. Visvairāk velosipēdu zādzību reģistrētas tieši Rīgas centrā. Kopumā Rīgā vien fiksēti 933 velosipēdu zādzību gadījumi.

Dairis Anučins, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākais speciālists: „Valsts policijas novērojumi liecina, ka visbiežāk tiek zagti tie velosipēdi, kas ir atstāti nepieslēgti vai arī pieslēgti ar parastajām drošības trosēm, no kurām ar speciālu aprīkojumu velosipēdu zagļi var atbrīvoties pāris sekunžu laikā. Biežākie zādzību gadījumi ir reģistrēti Rīgas centrā un no tirdzniecības centriem, kur proporcionāli atrodas visvairāk velosipēdu. Cīņā ar velozādzībām Valsts policija izmanto dažādas taktikas un metodes. Sadarbojamies arī ar Pašvaldības policiju. Aktīvā darba rezultātā katru nedēļu tiek atrasti un aizturēti vairāki velosipēdu zagļi un reģistrētie nozagtie velosipēdi - atgriezti to īpašniekiem. Pozitīvi vērtējams tas, ka velosipēdu īpašniekiem ir iespēja sevi pasargāt no finansiāliem zaudējumiem, apdrošinot velosipēdu, un saņemt apdrošināšanas atlīdzību, ja nozagto velosipēdu gadījumā neizdodas atgūt. Tiesa, jāatgādina, ka apdrošināt pret trešo personu prettiesiskas rīcības risku var tikai CSDD reģistrētu velosipēdu. Valsts policija aicina cilvēkus reģistrēt savus velosipēdus CSDD, lai velosipēda zādzības gadījumā izmeklēšanas process būtu operatīvāks, kā arī atrasto velosipēdu varētu atpazīt un atgriezt tā patiesajam īpašniekam.”

„BTA Velopolise” ir komplekss apdrošināšanas pakalpojums velobraucējiem, kas nodrošina ne tikai medicīnisko izdevumu segšanu gūto traumu gadījumā, bet arī kompensācijas izmaksu par gūtajām traumām atkarībā no to smaguma, atlīdzības izmaksu par zaudējumiem sakarā ar velosipēda bojājumiem vai pilnīgu bojāeju, kā arī sedz zaudējumus, kurus velosipēdists radījis citiem cilvēkiem, piemēram, gājējiem vai citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, tai skaitā, velobraucējiem un autovadītājiem.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Vairākus gadus maldina velobraucējus un gājējus ar sarkano bruģīti uz ietves, tā nav velojosla (+ VIDEO) 10

Šada maldināšana ne tikai var, bet arī noved pie satiksmes negadījumiem ar velobraucējiem. Diemžēl pagaidām vainīgi ir tikai satiksmes dalībnieki, ne tās organizētāji. Lasīt vairāk

 

Blogeris Krievijā sadedzina savu "Mercedes AMG GT" vismaz 180 000 eur vērtībā, jo viņu pieviļ Maskavas oficiālais serviss (+ VIDEO) 33

Krievu blogeris Ļitvins sadedzina savu Mercedes-AMG GT 63 S četrdurvju kupeju, tādēļ, ka nespēj izturēt Maskavas dīlera attieksmi. Lasīt vairāk

 

Sadragātas, ar mazu atstarojumu jau gadiem ir Dienvidu tilta barjeras; 9 pret 2 par sliktu drošībai (+ VIDEO) 32

iAuto.lv 25.10.2020 izbrauc pa Dienvidu tiltu un Slāvu pārvada - secina, ka barjeras, kas atdala nobrauktuves, ir sadauzītas, demontēta vai ar sliktu atstarojumu. Lasīt vairāk

 

Ford Mondeo atvadās no benzīna motora 11

Ford vidējās klases modelis Mondeo atvadās no benzīna motora un turpmāk būs pieejams vienīgi versijās ar dīzeļdzinēju un hibrīdiekārtu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti