Varētu rosināt uzstādīt brīdinājuma zīmes uz ceļiem, kur notiek intensīva riteņbraucēju kustība 3

 
Nozare.lv | 2.novembris 2015 17:08

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas šosejas un MTB treneru padome šodien vienojās rosināt uzstādīt brīdinājuma zīmes uz ceļiem, kur notiek intensīva riteņbraucēju kustība.

Kā pastāstīja federācijas ģenerālsekretāre Dace Dimante, treneri uzskata par nepieciešamu vērsties Ceļu satiksmes drošības direkcijā ar lūgumu, lai uz šosejām, kur notiek intensīva velosipēdistu un riteņbraucēju kustība, tiktu uzstādītas papildu ceļazīmes, kas brīdinātu, ka uz ceļa var būt riteņbraucēji.

Šādas zīmes pievērstu lielāku autovadītāju uzmanību tam, ka uz ceļa ir arī citi satiksmes dalībnieki, sacīja Dimante, turpinot, ka šoferiem jābūt iecietīgākiem pret riteņbraucējiem.

Treneru padomē šodien vairākkārtīgi uzsvērts, ka visbūtiskāk patlaban ir pievērst uzmanību tieši autovadītāju braukšanas kultūrai.

Kā atzina Latvijas Riteņbraukšanas federācijas Treneru padomes vadītājs Ernests Pūce, riteņbraucēju un autovadītāju attiecības būs ļoti grūti mainīt.

"Kamēr nesāks būvēt šosejas ar paralēliem veloceliņiem, tikmēr grūti būs izmainīt šo situāciju," uzskata Pūce.

Viņš norādīja, ka patlaban ļoti svarīga ir autovadītāju kompetence. "Nevar teikt, ka visi viennozīmīgi ir slikti - ir arī ļoti inteliģenti un ļoti labi šoferi," pauda Pūce. Tomēr viņš uzsvēra, ka, ja brauc traktors, tad neviens neuztraucas, bet, ja brauc riteņbraucēju grupa, tad uzreiz visiem ir dusmas.

Pagājušajā nedēļā notikušajā negadījumā Rīgas Riteņbraucēju skola un tās treneris nebija vainīgi, uzskata treneru padome. Pūce skaidroja, ka nevar paredzēt to, ka "kāds būs uzbraucis uz galvenā ceļa un radījis problēmas, kāds būs ietriecies mājā vai stabā".

Arī Dimante uzsvēra, ka minētais negadījums Garkalnē bija ārkārtas gadījums. "Mums ir ļoti žēl, ka šoferim sanāca tāda liela kļūme," norādīja Dimante.

Saistībā ar pārmetumiem par to, ka treneris ļāvis vienam no audzēkņiem braukt aiz pavadošā auto, Dimante uzsvēra, ka tas ir normāls treniņu process.

"Ja bērns atrodas aiz mašīnas, tas nenozīmē, ka viņš brauc 100 metrus aiz tās - viņš atrodas uzreiz aiz mašīnas, jo viņš tādā veidā atpūšas. Ja bērns ir noguris un vairs nevar pabraukt, tad viņš tiek iesēdināts mašīnā," skaidroja Dimante.

Kā ziņots, pagājušajā pirmdienā uz Vidzemes šosejas Garkalnē, Polijas pilsoņa vadītai kravas automašīnai "Scania" saduroties ar vieglo automašīnu "Opel Vectra", tā pēc sadursmes ietriecās vairākos riteņbraucējos, kuri bija devušies treniņa braucienā. Vieglā automašīna bija pavadošā automašīna riteņbraucēju grupai. Aiz tās aizvējā brauca arī 12 gadus vecs zēns, kurš cieta vissmagāk.

Par notikušo ir sākts kriminālprocess, un tiek noskaidroti negadījuma apstākļi. Rīgas rajona tiesa avārijā iesaistītās kravas automašīnas šoferim no Polijas kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu.

 
3 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Palaidniex 2.novembris 2015 21:16
8 0 Atbildēt

Mana pieredze rāda, ka fūristi ne visai mīl redzēt, ievērot un pildīt ceļazīmes... Ne Austrālijā, ne Latvijā, par augstuma ierobežojumu, ne Latvijā ceļazīmes par apstāšanās un stāvēšanas ierobežojumiem, bet funkcionāriem tagad būs "otmazka" ka - u nas fse dakumenti f poradke!

Tas nunekādi nemainīs fūristu niķi braukt aklajā vilcieniņā... Ar visam izrietošajām...

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Degvielas cenas 14.04.2026: Dizelis 2.097 un 95 benzins 1.817 EUR! Nopērc 40L+ degvielu kannās (+ VIDEO) 8

Degvielas cenas 14.04.2026: Dizelis 2.097 un 95 benzins 1.817 EUR! Iesaku nopirkt vismaz 40L+ degvielu kannās. Dīzeļa cena šodien ir nedaudz nokritusies. Lasīt vairāk

 

Pirmais jaunā Toyota RAV4 tests. Jaudīgāki hibrīdi, ērtāks salons, augstāki mērķi (+ VIDEO)

Nevienam nav jāstāsta, cik svarīgs modelis ir Toyota RAV4. 30 gados visā pasaulē pārdoti 15 miljoni RAV4, no tiem 2,5 miljoni Eiropā un savukārt no tiem daudzi tūkstoši - Latvijā. TV Autoziņas Spānijā izbrauca ar jauno RAV4 modeli. Lasīt vairāk

 

Mazs nav prasts. Kā brauc KIA mazākais elektromoblis EV2? (+ VIDEO)

KIA elektromobiļu numeroloģijā parādījies jauns skaitlis EV2. TV Autoziņas iepazinās ar jauno modeli Lisabonā. Pēc silueta tas līdzinās KIA EV3. Īsas pārkares, augstāk sēdi - tālāk redzi. Lasīt vairāk

 

Cik maksā degviela Igaunijā un Latvijā šodien - 11.04.2026 (+ FOTO) 9

Degvielas cenas Igaunijā šodien, 11. aprīlī, ir par aptuveni 10 centiem mazākas gan benzīnam, gan dīzeļdegvielai. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti