ko darīsiet, kad dīzels maksās 1Ls/litrā

anonimikis Reģ.: 18.10.2002

Izskatās, ka tie laiki nav tālu. Pāris mēnešu un ok.

Ko saka ekonomisko dīzeļmotoru lietotāji?

 
1.. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Slinkais rakstīja: laikam dzīvo ar svecēm. es katru mēnesi maksāju 60ls par špani, neko pārmērīgu nededzinu

Tad jau laikam visā mājā visu diennakti spīd simtvatīgas kvēlspuldzes...

Mani vecvecāki ir visur saskrūvējuši taupībnieces, tās izmanto taupīgi. Ir arī elektriskā plīts, kas tiek lietota brokastīm/pusdienām, vakariņas, vismaz ziemas periodā vārās uz malkas plīts. Ir arī elektriskais boileris, bet ziemas periodā tas ir atslēgts un noslēgts un ūdeni sasilda centrālapkures katls. Televizors, kurš tiek darbināts 1-3 stundas vakaros arī nav plazma... Vēl, protams, kaut kādas saimnieciski tehniskas aktivitātes, kas iesaista elektrību, kādi zāģi, kaut kas tāds, bet tas sīkums. Tagad vēl pienāca mans old-school kompītis, kura patēriņš nav tas mazākais un kurš spēj manas 12 m2 istabas temperatūru pa nakti noturēt vismaz pāris grādus augstāku nekā pārējās mājas temperatūru, kā arī radiotehnikas U-7111 pastūzis, patēriņa starpība bija jūtama.

Tā kā es pats esmu izšķērdīgāks taupītājs, atceros, kad dzīvoju viens dzīvoklī, kur galvenais patērētājs bija lampas, kompis 24/7, elektriskais boileris, tur elektrība pēc septiņu saņu tarifa uz 20 lašiem mēnesī sanāca. Pašā sākumā vēl bija kaut kas ar četriem saņiem par kilovatstundu, atceros ka pēc gada atnāca brīdinājums par megavatstundas parādu...

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

100vatenes vairs eirožopā nevar nopirkt

un atbilstoša mēra/spīdīguma "taupībnieces" nav izgudrotas ;(

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Slinkais rakstīja: laikam dzīvo ar svecēm. es katru mēnesi maksāju 60ls par špani, neko pārmērīgu nededzinu

Tad jau laikam visā mājā visu diennakti spīd simtvatīgas kvēlspuldzes...

Mani vecvecāki ir visur saskrūvējuši taupībnieces, tās izmanto taupīgi. Ir arī elektriskā plīts, kas tiek lietota brokastīm/pusdienām, vakariņas, vismaz ziemas periodā vārās uz malkas plīts. Ir arī elektriskais boileris, bet ziemas periodā tas ir atslēgts un noslēgts un ūdeni sasilda centrālapkures katls. Televizors, kurš tiek darbināts 1-3 stundas vakaros arī nav plazma... Vēl, protams, kaut kādas saimnieciski tehniskas aktivitātes, kas iesaista elektrību, kādi zāģi, kaut kas tāds, bet tas sīkums. Tagad vēl pienāca mans old-school kompītis, kura patēriņš nav tas mazākais un kurš spēj manas 12 m2 istabas temperatūru pa nakti noturēt vismaz pāris grādus augstāku nekā pārējās mājas temperatūru, kā arī radiotehnikas U-7111 pastūzis, patēriņa starpība bija jūtama.

Tā kā es pats esmu izšķērdīgāks taupītājs, atceros, kad dzīvoju viens dzīvoklī, kur galvenais patērētājs bija lampas, kompis 24/7, elektriskais boileris, tur elektrība pēc septiņu saņu tarifa uz 20 lašiem mēnesī sanāca. Pašā sākumā vēl bija kaut kas ar četriem saņiem par kilovatstundu, atceros ka pēc gada atnāca brīdinājums par megavatstundas parādu...

ne ne. tomēr tu tur ar svecēm vai skaliem niekojies nezinu kā privātmajā var tik maz tērēt. man nekad nav bijis mazāk par 45ls, parasti 50-55ls ar visu 50A pieslegumu, kuram tarifs ir izdevīgāks par parasto. man nav bojleris, ūdeni ar gāzi sildu. gāzes katls, ūdens sūknis, 2 lielie kompji, plazma+resīvers. plīts ar čainiku. 2 lielas siltās grīdas. āra gaisma visu nakti deg, bet tur diožu lampas 7gab, automatiskie vārti. visādas svarkas ar flekšiem pārsvarā tik vasarā darbojas. gaisma parsvara 12v halogēni, virtuvē tik lielas bļodas ar eco. man tās eco vispār ne parāk patīk. plus gaismas daudz kur uz sensoriem, un veltīgi nedeg. bet tā pat, nekā izšķērdīga, ne no kā nevaru atteikties un vel pie tam ka vel otro stavu majā pagaidam neaodzīvojam... a kaimiņš baseinu silda, tik hvz ar ko

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

es tik nesaprotu - kāpēc ir jāpiemaksā abonentmaksa par 50a drošinātāju, ja tu tāpat to jaudu nelieto????

maksā tikai 60ls mēnesī

man ir 32 un nav pietrūcis

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: es tik nesaprotu - kāpēc ir jāpiemaksā abonentmaksa par 50a drošinātāju, ja tu tāpat to jaudu nelieto????

maksā tikai 60ls mēnesī

man ir 32 un nav pietrūcis

abonēšana ir kkādi 2-3ls toties tarifs labāks. ir izdevīgi. perspektīva kad palaidīšu visu māju(300kvadrāti) tad būs ok tie 50A, pie tam patīk spēlēties as metinamo un citiem jaudīgiem aparatiem.

ValdisM Reģ.: 09.11.2005
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Slinkais rakstīja: laikam dzīvo ar svecēm. es katru mēnesi maksāju 60ls par špani, neko pārmērīgu nededzinu

Tad jau laikam visā mājā visu diennakti spīd simtvatīgas kvēlspuldzes...

Mani vecvecāki ir visur saskrūvējuši taupībnieces, tās izmanto taupīgi. Ir arī elektriskā plīts, kas tiek lietota brokastīm/pusdienām, vakariņas, vismaz ziemas periodā vārās uz malkas plīts. Ir arī elektriskais boileris, bet ziemas periodā tas ir atslēgts un noslēgts un ūdeni sasilda centrālapkures katls. Televizors, kurš tiek darbināts 1-3 stundas vakaros arī nav plazma... Vēl, protams, kaut kādas saimnieciski tehniskas aktivitātes, kas iesaista elektrību, kādi zāģi, kaut kas tāds, bet tas sīkums. Tagad vēl pienāca mans old-school kompītis, kura patēriņš nav tas mazākais un kurš spēj manas 12 m2 istabas temperatūru pa nakti noturēt vismaz pāris grādus augstāku nekā pārējās mājas temperatūru, kā arī radiotehnikas U-7111 pastūzis, patēriņa starpība bija jūtama.

Tā kā es pats esmu izšķērdīgāks taupītājs, atceros, kad dzīvoju viens dzīvoklī, kur galvenais patērētājs bija lampas, kompis 24/7, elektriskais boileris, tur elektrība pēc septiņu saņu tarifa uz 20 lašiem mēnesī sanāca. Pašā sākumā vēl bija kaut kas ar četriem saņiem par kilovatstundu, atceros ka pēc gada atnāca brīdinājums par megavatstundas parādu...

priekš kam dators tiek turēts ieslēgts 24/7 ?

To datoru ko lieto viss ciemats uz maiņām, kamēr Tu guli vai esi darbā ? vai skrūvē kopā garāžā B3 ?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Vairs jau netiek - kaut kā tak jākompensē tas ka kastē darbojas divi, nevis tikai viens AMD K7 procesors - pa dienu, kamēr esmu darbā [un tās ir kādas desmit stundas] izslēdzu...

Kāpēc neizslēdzu - pieradums un ja nu kaut kas novelkas...

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: 100vatenes vairs eirožopā nevar nopirkt

un atbilstoša mēra/spīdīguma \"taupībnieces\" nav izgudrotas ;(

www.ebay.com/...

Tikai drusku pašam jāpiestrādā.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Tad jau laikam visā mājā visu diennakti spīd simtvatīgas kvēlspuldzes...

Kādas 100 W?? Kamēr man mājās dzīvojās sīkie, tikam zem 400 kW mēnesī nekad nebija! 2-istabu dzīvoklis.... kompis TV no rīta līdz vakaram, visur ekonomiskās spuldzes... ah jā - siltais ūdens uz elektrības. Vēlos rudeņos, kad vēl apkuri neslēdza piesildījos ar elektrisko sildītāju, un gadījās ka pie 900 kW sanāca!

Tā ka privātmajā, ar ģimeni 600 kW mēn notērēt ir kā 2 pirkstus... ar jebkurām lampām.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Slinkais rakstīja:

Pirmais rakstīja: es tik nesaprotu - kāpēc ir jāpiemaksā abonentmaksa par 50a drošinātāju, ja tu tāpat to jaudu nelieto????

maksā tikai 60ls mēnesī

man ir 32 un nav pietrūcis

abonēšana ir kkādi 2-3ls toties tarifs labāks. ir izdevīgi. perspektīva kad palaidīšu visu māju(300kvadrāti) tad būs ok tie 50A, pie tam patīk spēlēties as metinamo un citiem jaudīgiem aparatiem.

incanti kā nākas kvadrāti ēd jaudu?

un metināmais aparāts arī neko dižu netērē

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

Pirmais

100vatenes vairs eirožopā nevar nopirkt

un atbilstoša mēra/spīdīguma "taupībnieces" nav izgudrotas ;(

----------------------------

Jā, es arī par to biju pārliecināts, bet pirms nedēļas sieva atnesa no bodes (kuras? neatminu ) pusduci, marka "Iskra", ražotas Ukrainā. tā ka jebkuru likumu var apiet ar līkumu, kā tas ex-padomjcilvēkiem gadu desmitiem mācīts

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Es iegādājos šādu aparātu - www.lemona.lv/... un paskatījos, kur cik tērējas.

Atklājās, ka vecais ledusskapis apēd ~630 kWh gadā, tas tika nomainīts pret jaunu, kas tērē vairāk kā 2x mazāk.

Gāzes katls (pamatā cirkulācijas sūknis) tērē ~70 kWh/mēn ziemas laikā, kopā pa māju notērējas vidēji ~220 kWh mēnesī (mājā gan dzīvojam tikai 3 personas) - sanāk ap 120 kWh noēd cita sadzīves tehnika un apgaismojums. Izmantoju TV, veļasmašīnu, mikroviļņu krāsni, gludekli, fēnu u.c. Daudzviet ieliktas mazjaudīgās izlādes spuldzes, vietās, kur gaismu bieži slēgā iekšā/ ārā ir diožu spuldzes. Kur vairāk apgaismojuma vajag (tualetes, vannasistaba) - 4W GU10 24 5050 SMD LED 360 lūmenu, kur mazāk gaismas gar kāpnēm, priekšnamā, pie ieejas - 1-2W LED spuldzītes.

Starp citu, Lattelecom dekoderis ieslēgtā režīmā tērē 18W, standby - 12W. Šie 12W 24/7 režīmā par pamata tarifu aprij gandrīz latu mēnesī. Utt - visādos sīkumos var savākties paliela summa. Piemēram Adventes svečturis, ko nereti redz logos pirms Ziemassvētkiem 24/7 režīmā mēnesī apēd 1,5 Ls. LU teoloģijas fakultātei tādi bija bezmaz aiz katras rūts - lūk, kur izšķērdība!

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

Slinkais rakstīja:

Pirmais rakstīja: es tik nesaprotu - kāpēc ir jāpiemaksā abonentmaksa par 50a drošinātāju, ja tu tāpat to jaudu nelieto????

maksā tikai 60ls mēnesī

man ir 32 un nav pietrūcis

abonēšana ir kkādi 2-3ls toties tarifs labāks. ir izdevīgi. perspektīva kad palaidīšu visu māju(300kvadrāti) tad būs ok tam patīk spēlēties as metinamo un citiem jaudīgiem aparatiem.

incanti kā nākas kvadrāti ēd jaudu?

un metināmais aparāts arī neko dižu netērē

man vienmēr likās jo lielāka kvadratūra, jo vairak ir ierīces, kontakti-gaismekļi kurus var darbināt metīnamais daudz kopuma neapēd, bet 20A drošekli vismaz tam vajag. vel ir teorētiska doma par caurteces silditāju, tie arī vidēji 8-9kW pirts krasns man ir 9kW un bieži gadās ka tas viss var iedarboties vienā mirklī. tie 50A ir par ļoti nepieciešami.

primo Reģ.: 22.07.2002
0 0 Atbildēt

sarashkins

par mikrovilnenēm:

Pirmo reizi mikroviļņu krāsnis tika izstrādātas Otrā Pasaules Kara laikā Humbolta Universitātē Berlīnē, ar mērķi piegādāt kareivjiem karstu ēdienu jebkur un jebkādā laikā. Tomēr, rezultāti uzrādīja lielu risku veselībai, tāpēc mikroviļņu krāšņu ražošana un izmantošana Vācijā tika aizliegta.

pilns teksts: www.aisbergs.lv/...

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Crankshaft rakstīja: Pirmais

100vatenes vairs eirožopā nevar nopirkt

un atbilstoša mēra/spīdīguma "taupībnieces" nav izgudrotas ;(

----------------------------

Jā, es arī par to biju pārliecināts, bet pirms nedēļas sieva atnesa no bodes (kuras? neatminu ) pusduci, marka "Iskra", ražotas Ukrainā. tā ka jebkuru likumu var apiet ar līkumu, kā tas ex-padomjcilvēkiem gadu desmitiem mācīts

To torgašu var izdupsēt jebkura eirokomisija

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

primo rakstīja: sarashkins

par mikrovilnenēm:

Pirmo reizi mikroviļņu krāsnis tika izstrādātas Otrā Pasaules Kara laikā Humbolta Universitātē Berlīnē, ar mērķi piegādāt kareivjiem karstu ēdienu jebkur un jebkādā laikā. Tomēr, rezultāti uzrādīja lielu risku veselībai, tāpēc mikroviļņu krāšņu ražošana un izmantošana Vācijā tika aizliegta.

pilns teksts: www.aisbergs.lv/...

nevajadzēja žīdiem paredzēto ēdienu sildīt.

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

primo rakstīja: sarashkins

par mikrovilnenēm:

Pirmo reizi mikroviļņu krāsnis tika izstrādātas Otrā Pasaules Kara laikā Humbolta Universitātē Berlīnē, ar mērķi piegādāt kareivjiem karstu ēdienu jebkur un jebkādā laikā. Tomēr, rezultāti uzrādīja lielu risku veselībai, tāpēc mikroviļņu krāšņu ražošana un izmantošana Vācijā tika aizliegta.

pilns teksts: www.aisbergs.lv/...

Tur mimēts "Gumbolta", nevis Humbolta - tas vien jau liecina par avota intelekta līmeni.

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Radioaktīvās mikroviļņu krāsnis...

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

== * dzīvības enerģijas zudums līdz 90% visos pārbaudītajos produktos;==

== * Pieļaujamā radiācijas noplūde nav saskaņota ar individuālo lietotāju panesamību. ===

Nu pisec!! Šitam uzreiz Nobela prēmiju vajadzēja izrakstīt!!

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

incanti vai brīvibas ielas pieteltspiketētāju būdas granīta radiācijas noplūde ir saskaņota ar individuālo lietotāju panesamibu?

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: 100vatenes vairs eirožopā nevar nopirkt

un atbilstoša mēra/spīdīguma "taupībnieces" nav izgudrotas ;(

nemīz - vācieši apjāja eironormas un iepērk no ķīnas 100W mikrosildīājus, kam gaisma ir tāds kā blakusefekts...

Dragon Reģ.: 16.07.2004
0 0 Atbildēt

"ko darīsiet, kad dīzels maksās 1Ls/litrā"

- šādi jautājumi ir bezgalīgi! Reakcija atkarīga no koeficientiem - kā pieaug energoresursu cenas un kā visu pārējo preču/pakalpojumu cenas un (ja vēl attiecīgi algas)? Jo operatīvāk noreaģē pārējie apstākļi, jo vienaldzīgāki pirmie! : )

Dragon Reģ.: 16.07.2004
0 0 Atbildēt

Dragon rakstīja: " Jo operatīvāk noreaģē pārējie apstākļi, jo vienaldzīgāki pirmie! : )

Un tā arī (operatīvi) būtu jārīkojas! Citādi - kur robežas??? Šķiet šobrīd lielai daļai Pasaules aizmiglojušās acis.. Latvija sen jau, kopš Atmodas, guļ.. Lai arī kādas algas nebūtu citur, šodienas degvielas cenas nevar neatstāt ietekmi uz atļaušanos tērēt naudu citām lietām! Sprādziens būs! Nav variantu! Vai nu pārējās cenas sprāgs vai reāli tauta celsies, vai, ja tiešām naftas trūks, būs kas cits vietā, jo citu variantu ta nav.. : )

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

sarashkins

Tur mimēts "Gumbolta", nevis Humbolta - tas vien jau liecina par avota intelekta līmeni.

===================

Avots acīmredzot ir "pans Gimalaiskis" , bija kādreiz padomju TV tāds personāžs

Vispār jau interesanti, vienai otrai nācijai, kura dreb par savu veselību un dzīvību, pēc šāda raksta izlasīšanas vajadzētu organizēti nogādāt visas MVkrāsnis bīstamo atkritumu krātuvē ...

Pirmais

To torgašu var izdupsēt jebkura eirokomisija

================

Iespējams, ka "otmazka" izdomāta ... Kā jau teicu, expadomju ļautiņš uz to nav mācāms

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Crankshaft rakstīja:

Jā, es arī par to biju pārliecināts, bet pirms nedēļas sieva atnesa no bodes (kuras? neatminu ) pusduci, marka "Iskra", ražotas Ukrainā. tā ka jebkuru likumu var apiet ar līkumu, kā tas ex-padomjcilvēkiem gadu desmitiem mācīts

Malači un apjājāt paši sevi. Halogēnās nopirkt būtu bijis izdevīgāk, atmaksātos. Lai gan tās laikam ES arī taisās aizliegt, paliks tikai miroņgaisma.

1.. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti