cik reizes CP var sodīt ... ?

tunos Reģ.: 20.07.2004
 
1 2 3 4
Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

Seene rakstīja:

Palaidniex rakstīja: P.S.

TIk pat labi arī var maksas pagriezienu veikt aiz aizmāršības. Neviens jau nesaka ka nevar - tikai aizmāršība ir maksas pasākums. Kur problēma?

Kā tieši to var izdarīt aizmāršibas dēļ? Ja nu vienīgi braucot pēc ieraduma un vispār neskatoties uz zīmēm - kas jau savā būtībā ir ļaunāk, nekā apzināti, sekojot situācijai uz ceļa, veikt "maksas" pagriezienu.

Braucot ir aizmāršība skatīties vai pa ierasto maršrutu nav pamainītas ceļazīmes - braukšana pēc pieraduma ir tā pati aizmāršība, ka zīmes ir domātas, lai tās ievērotu, nevis pirmajā reizē iemācīos maršrutu...

Škiet izlaidi vienu "ne", bet domu sapratu. Un tik un tā nepiekritīšu. Nejauc aizmāršību ar nevērīgu auto vadīšanu. Nesakārtotas formalitātes nu nekādi nevar pielīdzināt uz gājēju pārejas napamanītam gājējam.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

OCTA bija domāta jebkurā rietumvalstī, nevis Leišos

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

Jā vecajās papuvušajās ES rietumvalstīs atliek vairāk uz ķēpas absolūtos cīparos, nevis % proporcijā un tur ir nodrošinātāks minimums, bet nevienu no mums tur ar atplestām rokām negaida.

Iebrauci auzās. Godīgu maksājot visus nodokļus, mūsu proporcionālais nodokļu slogs ir lielāks par Vācijas maksimālo progresīvo.

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
0 0 Atbildēt

jugasvilli rakstīja:

Shiirs rakstīja: fakts ir taads, tie menti (meesli) parsvara ir paredzeti sodu iekaseshanai. vinu darbs ir nonjemt cilveekiem naudu. tas ir ar likumu atljauts legals rekets.

Nabadziņš...

Nepārkāp noteikumus, tad neviens tev naudu nost neņems un reketu nevērsīs pret tevi.

Aprobežots esi, ja cilvēku par mēslu sauc tikai tāpēc, ka viņš savu darbu dara.

Un ja jau tik pārgudrs esi, tiec pats Fiša vietā un maini sistēmu, nevis te gudri tirs.

jaa es labpraat. bet nu neteelo pamulkji, pats labi zini kaa pie mums viss notiek.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Palaidniex rakstīja:

Jā vecajās papuvušajās ES rietumvalstīs atliek vairāk uz ķēpas absolūtos cīparos, nevis % proporcijā un tur ir nodrošinātāks minimums, bet nevienu no mums tur ar atplestām rokām negaida.

Iebrauci auzās. Godīgu maksājot visus nodokļus, mūsu proporcionālais nodokļu slogs ir lielāks par Vācijas maksimālo progresīvo.

Neņem atsevišķi vienu nodokli!!!!

Paskaties cik vācijā maksā restorānā paēsties, cik maksā autoservisa stunda utt.

Es saku - paņem summāro izdevumu kopumu, nevis vienu atruatu sfēru vai nelielu saistītu izdevumu sfēru.

Nodokļi tiek maksāti no visa - ir PVNs Akcīzes, Sociālie nodokļi. TOs visus mēs maksājam saņemot preces/pakalpojumus. Varbūt uzņēmums samaksā mazāk peļņās nodoklī, tad vēl maksā vairāk par elektrību/īri un citu apakšuzņēmumu pakalpojumiem.

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Palaidniex rakstīja:

Jā vecajās papuvušajās ES rietumvalstīs atliek vairāk uz ķēpas absolūtos cīparos, nevis % proporcijā un tur ir nodrošinātāks minimums, bet nevienu no mums tur ar atplestām rokām negaida.

Iebrauci auzās. Godīgu maksājot visus nodokļus, mūsu proporcionālais nodokļu slogs ir lielāks par Vācijas maksimālo progresīvo.

ir tada cilveku kategorija, kuriem uz aciim ir klapiites un ar viniem nav jeegas striideeties un kautko pieraadiit. bet dzives limenis LV runa pats par sevi, tur patiesiba nekas nav jaapieraada.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

Seene rakstīja:

Palaidniex rakstīja:

Jā vecajās papuvušajās ES rietumvalstīs atliek vairāk uz ķēpas absolūtos cīparos, nevis % proporcijā un tur ir nodrošinātāks minimums, bet nevienu no mums tur ar atplestām rokām negaida.

Iebrauci auzās. Godīgu maksājot visus nodokļus, mūsu proporcionālais nodokļu slogs ir lielāks par Vācijas maksimālo progresīvo.

Vācijā restorānā paēst var lētāk, kā LV, ja kas... Un nejauc izmaksas ar nodokļiem. Es zinu, ka ir daudz un dažādi nodokļi, un tas, ko teicu ir pa visu maksājamo nodokļu kopumu, nevis kādu atsevišķu nodokli.

Neņem atsevišķi vienu nodokli!!!!

Paskaties cik vācijā maksā restorānā paēsties, cik maksā autoservisa stunda utt.

Es saku - paņem summāro izdevumu kopumu, nevis vienu atruatu sfēru vai nelielu saistītu izdevumu sfēru.

Nodokļi tiek maksāti no visa - ir PVNs Akcīzes, Sociālie nodokļi. TOs visus mēs maksājam saņemot preces/pakalpojumus. Varbūt uzņēmums samaksā mazāk peļņās nodoklī, tad vēl maksā vairāk par elektrību/īri un citu apakšuzņēmumu pakalpojumiem.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Manuprāt problēma ir tajā, ka pie mums nekad pats cilvēks nav vainīgs - vainīgi ir visi apkārtējie. Tā notiek politikā, sadzīvē, darbā un ikdienā...

Politiķi uzņemas "politisko bezatbildību" pie mums par piečuku vairs neesi ātrumpārkāpējs, kaimiņš ir cūka, kad klausās skalī mūziku, bet pats balts un pūkains, kad dari to pašu...

Mums partneiris Vācijā arī dzīvo. Jā tur ~60 gadu laikā kopš kara beigām ekonomika ir attīštījusies ar saviem kāpumiem un kritumiem un mēs to gribam vienā naktī. Arī viņiem tagad neiet saldi

Jā ir atsķirība - mums pliktiršiem tiek aizsākts pēdējais maiss ar karpeļiem, viņiem pēdējais maiss ar zardelēm, bet nedomājiet, ka TUR (kur mūšu nav) ir megabūtiski labāk...

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
0 0 Atbildēt

jugasvilli rakstīja:

Shiirs rakstīja: un starp citu tehniska apskate pie mums ir izdomata ari tikai taapeec, lai kads uz to legaali pelniitu. nekur nav ta, ka mashinai katru gadu jaiet skate. tikai latvijaa. un nevajag aizbildinaaties ar slikto celju stavokli. celji ir jasaremontee, nevis jaliek mashinam iet skate katru gadu.

Vai Šlesera vietā. Tu jau visticamāk zināsi, kur piķi dabūt, lai ceļus sataisītu.

jaa zinaatu gan. laikam vajadzetu saakt ar godiigu konkursu riikoshanu. domajams, 1/3 no pikja varetu ietaupiit

redzi, tu laikam ar nesaproti ka isti lietas notiek. doshu tev piemeeru. vienam meslam valsts iziree darba dzivokli jurmala. savukart tas mesls to dzivokli iziiree kautkadiem urlaatiem. to parada televizija, bet vinam par to nekas nav. kaa tad taa? par tadu parkapumu eiropas valstis bez paskaidrojumiem atlaizh no ienjemamaa amata.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Palaidniex rakstīja:

Seene rakstīja:

Vācijā restorānā paēst var lētāk, kā LV, ja kas... Un nejauc izmaksas ar nodokļiem. Es zinu, ka ir daudz un dažādi nodokļi, un tas, ko teicu ir pa visu maksājamo nodokļu kopumu, nevis kādu atsevišķu nodokli.

Vācijā fāstfood ir lētāks, bet restorāns dārgāk. Es domāju restorāns nevis bistro.

Un tu atkal paņēmi tikai atsevišķi uzņēmumu. Medicīna tur nav par brīvu un veselības apdrošināšana ne tik. Vēlreiz saku - sarēķinot VISUS izdevumus - dzīves dārdzība tur ir procentuāli tieši tāda pati, ja nev ēl dārgāka. Atsķirība ir naudas daudzumā - tātad cik absolūajos ciparos paliek uz rokas katru mēnesi pēc PILNĪGI visu izdevumu nomaksas. Tur arī nav nekādas medusmaizes.

Pie kam - domāju ka jebkurā no labāk dzīvojošajām valstīm ir ievērojami mazāks melnās ekonomikas īpatsvars - valstij tiek vairāk naudas, kā arī būiski mazāka kleptokrātija (tā nu ir dažu eiropas valstiņu kreiča dāma)...

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

jugasvilli rakstīja:

Tad, kad šeit cilvēkiem būs domāšana kā Vācijā, tad arī varētu runāt. Bet te katram uz darbu centrā ar auto jābrauc, ka tad, kad tiešām vajag, piemēram, uz Arsu aizbraukt reizi pusgadā, tad pusstundu jāmeklē, kur mašīnu nolikt. Un, ja te būtu 5 Eiro sods, tad mūsu Kaijenes, iks pieci, kū septiņi u.tml. liks nikolaju tām kvītīm virsū. Vācijā tomēr domāšana ir tāda - likums ir, tātad jāievēro.

Tapēc ka Vācijā likumi ir tādi, lai tos varētu saprātīgi ievērot. Kaut vai par to pašu stāvēšanu - tur drīkst apstāties praktiski visur, kur tas ir iespējams. Un aizliegts ir tikai tur, kur patiešām varētu apstāties tikai pilnīgi atsaldēts vadītājs. Mums toties "krusti" tiek uzstādīti tieši proporcionāli netālo maksas autostāvvietu uzcelšanai.

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
0 0 Atbildēt

Paladiniek, kad tu pedejo reizi biji vaacijaa

jaa vaacijaa ir daudzas lietas izdomatas lai atvieglotu dziivi.

labs piemers. celja remonts. tur nav ne ziimes 30, ne 50. tur liek 80, nu varbut 70. bet liek tieshaam reaali. ja njemsi to virazhu uz +10, tad taa tik vien buus lai nenokrautos. a pie mums visur saliek 30, 50. visi velkaas. pa vidam menti kasee sodus no kajeneem un bembistiem

atgadina padomijas laikus, kad biju tevam uz cehu lidzi aizgajis. brigadieris kautko gudri runaa, visi staav, piipee, pusdienu bakstaas kautko. nu jaa, tjipa vajadzeetu taakaa pastraadaat. plaans un taa. nu viens tagad tur paliek kautko zem preses, nu iznaak tur kautkas schiibs un greizs. nu labi, plans itkaa izpildiits. var talak gudru seju taisiit.

nu pie mums apmeram tas pats. parsvara visas nozarees. likumi un aizliegumi tiek pienjemti nevis lai atvieglotu dziivi, bet lai trauceetu.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Tapēc ka Vācijā likumi ir tādi, lai tos varētu saprātīgi ievērot. Kaut vai par to pašu stāvēšanu - tur drīkst apstāties praktiski visur, kur tas ir iespējams. Un aizliegts ir tikai tur, kur patiešām varētu apstāties tikai pilnīgi atsaldēts vadītājs. Mums toties "krusti" tiek uzstādīti tieši proporcionāli netālo maksas autostāvvietu uzcelšanai.

Skaidrs! Piektrītu! Bet kāpēc jābrauc augumā CP inspektõram nevis likumdevējam?

Tas ir kā ar alkopārbaudēm - agrāk bija MK noteikumi - stādam protokolu - pūšam. Tas bija ar dommu, lai grūāk aptirkties, jo protokols jau saķēpāts un jāliek klāt čeks, bet par protokoliem jāatskaitās.

Visi kliedza - ilgi - neoperatīvi - veica izmaiņās - vispirms pūšam, ja ir stādam protokolu... Jautājums - palika labāk? tika sasniegts rezultāts vai iedota iespēja biezākajiem atpirkties?

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

Seene rakstīja:

Palaidniex rakstīja:

Seene rakstīja:

Vācijā restorānā paēst var lētāk, kā LV, ja kas... Un nejauc izmaksas ar nodokļiem. Es zinu, ka ir daudz un dažādi nodokļi, un tas, ko teicu ir pa visu maksājamo nodokļu kopumu, nevis kādu atsevišķu nodokli.

Vācijā fāstfood ir lētāks, bet restorāns dārgāk. Es domāju restorāns nevis bistro.

Un tu atkal paņēmi tikai atsevišķi uzņēmumu. Medicīna tur nav par brīvu un veselības apdrošināšana ne tik. Vēlreiz saku - sarēķinot VISUS izdevumus - dzīves dārdzība tur ir procentuāli tieši tāda pati, ja nev ēl dārgāka. Atsķirība ir naudas daudzumā - tātad cik absolūajos ciparos paliek uz rokas katru mēnesi pēc PILNĪGI visu izdevumu nomaksas. Tur arī nav nekādas medusmaizes.

Pie kam - domāju ka jebkurā no labāk dzīvojošajām valstīm ir ievērojami mazāks melnās ekonomikas īpatsvars - valstij tiek vairāk naudas, kā arī būiski mazāka kleptokrātija (tā nu ir dažu eiropas valstiņu kreiča dāma)...

Pļē... VĒLEREIZ SAKU - nejauc nodokļus ar izdevumiem. Dzīves dārdzība tur nebūt nav dārgāka. Jā - tevis pieminētie medicīnas pakalpojumi tur škiet dārgāki, tikai neaizmirsti, ka pie mums NAV medicīnas pakalpojumu viņu izpratnē. Sievai sanāca ceļojuma laikā nokļut pie austriešu gīmenes ārsta un par vienu vizīti samaksāt 60EUR. Dārgi, vai ne? Bet tas, ka šis ārsts spēja noteikt diagnozi un pateikt kas jādara šīs vienas vizītes laikā nu nekādi nav salīdzināms ar daudzu LV "speciālistu" apmeklēšanu pusgada laikā par vairākiem simtiem latu bez jebkāda rezultāta.

Un pats vispār restorānā esi bijis? Vācijā vienāda līmeņa ēdināšanas iestādēs ir lētākas cenas, salīdzinājumā ar Latviju. Joks jau slēpjas tajā, ka pie mums par restorānu atļaujas nosaukties katra ēdnīca.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Shiirs rakstīja: Paladiniek, kad tu pedejo reizi biji vaacijaa

jaa vaacijaa ir daudzas lietas izdomatas lai atvieglotu dziivi.

labs piemers. celja remonts. tur nav ne ziimes 30, ne 50. tur liek 80, nu varbut 70. bet liek tieshaam reaali. ja njemsi to virazhu uz +10, tad taa tik vien buus lai nenokrautos. a pie mums visur saliek 30, 50. visi velkaas. pa vidam menti kasee sodus no kajeneem un bembistiem

atgadina padomijas laikus, kad biju tevam uz cehu lidzi aizgajis. brigadieris kautko gudri runaa, visi staav, piipee, pusdienu bakstaas kautko. nu jaa, tjipa vajadzeetu taakaa pastraadaat. plaans un taa. nu viens tagad tur paliek kautko zem preses, nu iznaak tur kautkas schiibs un greizs. nu labi, plans itkaa izpildiits. var talak gudru seju taisiit.

nu pie mums apmeram tas pats. parsvara visas nozarees. likumi un aizliegumi tiek pienjemti nevis lai atvieglotu dziivi, bet lai trauceetu.

Eas gandrīž pagājušo vasaru tur biju katru nedēļu. Viņi uz remontjama bāņa liek arī 60, kaut visi velk uz 110, un ja kādu tur fočē fotoradars šādā vietā (tajā skaita arī mani nobildēja) neviens nemet pa nažiem un samaksā to sodu. Un nemēģina iegalvot, ka nebija vainīgs, nejauši vai kā...

Jā ja viņiem ir ātruma ierobežojums - tad ir pamatots.

Bet tur arī viss sākās ar pašu cilvēku. Ja mēs katrs savu darbu padarīsim ar maksimālu atdevi un piedomājot - pie mums artī ar laiku viss mainīsies. Tikai sūdi tādi - jāsāk mainīties ar sevi, nevis, kad sāks mainīties milicis, kaimiņš, vai kad būs jaunā valdība...

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja: bl;ah. blah blah...

Un pats vispār restorānā esi bijis? Vācijā vienāda līmeņa ēdināšanas iestādēs ir lētākas cenas, salīdzinājumā ar Latviju. Joks jau slēpjas tajā, ka pie mums par restorānu atļaujas nosaukties katra ēdnīca.

Jā esmu jā biju jā zinu. Ļoti atvainojos par ka obligātos izdevumus ļāvu tev saprast kā nodokļus. Pierunāji dzīves dārdzība (bet part katru sīkumu tur jāmaksā tas nodoklis)

Kāpēc pie mums kafenēs dārgi? mums uz 12 galdiņiem ir 4 slinkas (ar retiem izņēmumiem) jaunas slampas, tur uz 12 galdiņiem ir viens oberis vai oberiene.

Apkalpošanas kultūra - diena pret nakti utt.

Kad pie mums pārstās visu biznesu veidot ar neefektīvām metodēm - 4 slinku oficianšu vietā pieņemt vienu čaklu un maksāt 2,5 reize lielāku algu - nekas nemainīsies...

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
0 0 Atbildēt

jugasvilli rakstīja:

Shiirs rakstīja:

jugasvilli rakstīja:

Shiirs rakstīja: un starp citu tehniska apskate pie mums ir izdomata ari tikai taapeec, lai kads uz to legaali pelniitu. nekur nav ta, ka mashinai katru gadu jaiet skate. tikai latvijaa. un nevajag aizbildinaaties ar slikto celju stavokli. celji ir jasaremontee, nevis jaliek mashinam iet skate katru gadu.

Vai Šlesera vietā. Tu jau visticamāk zināsi, kur piķi dabūt, lai ceļus sataisītu.

jaa zinaatu gan. laikam vajadzetu saakt ar godiigu konkursu riikoshanu. domajams, 1/3 no pikja varetu ietaupiit

redzi, tu laikam ar nesaproti ka isti lietas notiek. doshu tev piemeeru. vienam meslam valsts iziree darba dzivokli jurmala. savukart tas mesls to dzivokli iziiree kautkadiem urlaatiem. to parada televizija, bet vinam par to nekas nav. kaa tad taa? par tadu parkapumu eiropas valstis bez paskaidrojumiem atlaizh no ienjemamaa amata.

Un tu, viņa vietā tiekot, būtu godīgāks, rīkotu godīgus konkursus, soļķi nezipķītu, strādātu ar kuli putās tikai tautas labā.

runa nav par to kursh butu godigaks un kursh nezagtu. runa ir par to, kapec neviens nesanjem nekadus sodus par zagshanu lielos apmeeros, bet man kautkads jefins var draudet atnjemt 20ls par to ka man lampinja nedeg.

un atbildot uz tavu jautajumu. jaa straadaatu, jaa nepizdjiitu, jaa riikotu godiigus konkurus. par algu 1500ls tiesham esmu gatavs nopietni stradat un neko nezagt. es domaju ka tadi cilveki atrastos ljoti daudzi.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

Skaidrs! Piektrītu! Bet kāpēc jābrauc augumā CP inspektõram nevis likumdevējam?

Tas ir kā ar alkopārbaudēm - agrāk bija MK noteikumi - stādam protokolu - pūšam. Tas bija ar dommu, lai grūāk aptirkties, jo protokols jau saķēpāts un jāliek klāt čeks, bet par protokoliem jāatskaitās.

Visi kliedza - ilgi - neoperatīvi - veica izmaiņās - vispirms pūšam, ja ir stādam protokolu... Jautājums - palika labāk? tika sasniegts rezultāts vai iedota iespēja biezākajiem atpirkties?

Nebraucu augumā nevienam inspektoram, kas pats uzvedas solīdi. Diemžēl Latvijā tādus sastapt praktiski neizdodas. Un pašam CP inspektoram ir gana liela iespēja izvēlēties konkrēto "patrulēšanas" vietu. Priekšnieks to nenosaka ar metra precizitāti. Un tā nu viņi ar lielāko prieku stāv tieši ienesīgajās, nevis bīstamajās vietās.

Par alkoholu - joprojām ir jāsastāda protokols, ja vadītājs to vēlas.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Shiirs rakstīja:

un atbildot uz tavu jautajumu. jaa straadaatu, jaa nepizdjiitu, jaa riikotu godiigus konkurus. par algu 1500ls tiesham esmu gatavs nopietni stradat un neko nezagt. es domaju ka tadi cilveki atrastos ljoti daudzi.

Lielākā daļā to aizmirst tiklīdz sāk saņemt tos La`1500 un redz, ka par lēmuma nelielām izmaiņām var saņemt netiešus Ls 1500 vairākas reizes nedēļā papildus esošaniem Ls 1500 mēnesī...

Altruistu mums ir pamaz.

Es par sevi ar šobrīža nostāju varu garantēt, bet negalvoju, ka ilgi tur noturētos, jo mani ātri vien noēstu par godīgumu.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja: bet part katru sīkumu tur jāmaksā tas nodoklis

Šito negribi paskaidrot sīkāk? Mums atsevišķo nodokļu skaits ir krietni lielāks...

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja: <

Nebraucu augumā nevienam inspektoram, kas pats uzvedas solīdi. Diemžēl Latvijā tādus sastapt praktiski neizdodas. Un pašam CP inspektoram ir gana liela iespēja izvēlēties konkrēto "patrulēšanas" vietu. Priekšnieks to nenosaka ar metra precizitāti. Un tā nu viņi ar lielāko prieku stāv tieši ienesīgajās, nevis bīstamajās vietās.

Par alkoholu - joprojām ir jāsastāda protokols, ja vadītājs to vēlas.

Es neteiktu gan ka ir maz. Es tomēr ik pa laikam sastopu visai normālus un domājošus inspektorus. Pēdējā laikā man personiski pret viņiem pretenziju na. Man ir pretenzijas pret sistēmu, nevis pret šiem cilvēkiem.

RUnājot par alkoprotokolu - pareizi - protokols jāstāda, ja vatītājs to vēlās, bet nav jāstāda, ja to nevēlās... Redzi - te ir ta sāls, ka lukuli dot gatavais vadītājs neizrādīš vēlmi stādī to protokolu...

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Palaidniex rakstīja: bet part katru sīkumu tur jāmaksā tas nodoklis

Šito negribi paskaidrot sīkāk? Mums atsevišķo nodokļu skaits ir krietni lielāks...

Ļoti vienkārši - viņiem melnās ekonomikas un melnās kases īpatsvars ir būtiski mazāks.

Pie mums vēljoprojām var daudz ko nopirkt, saņemt pakalpojumu apejot PVN. Neizsitot čeku. Tur tas arī ir, bet šī te melnā kase ir būtiski mazāka... Līz ar to katrā servisā samaksāsi to nodokli netiešā veidā - Piegādātājs būš iepircis detaļu, darbiniekam ir 100% ar nodokli apliekama alga utt.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

Seene rakstīja:

Palaidniex rakstīja: bet part katru sīkumu tur jāmaksā tas nodoklis

Šito negribi paskaidrot sīkāk? Mums atsevišķo nodokļu skaits ir krietni lielāks...

Ļoti vienkārši - viņiem melnās ekonomikas un melnās kases īpatsvars ir būtiski mazāks.

Pie mums vēljoprojām var daudz ko nopirkt, saņemt pakalpojumu apejot PVN. Neizsitot čeku. Tur tas arī ir, bet šī te melnā kase ir būtiski mazāka... Līz ar to katrā servisā samaksāsi to nodokli netiešā veidā - Piegādātājs būš iepircis detaļu, darbiniekam ir 100% ar nodokli apliekama alga utt.

Mani gana labi apmierinātu iespēja 100% godīgi maksāt saprātīgu nodokļa apjomu, pie tam vēl redzot, ka tā nauda tiek saprātīgi izlietota. Ne velti, piemēram, Aldi vai Billa spēj piedāvāt labākas cenas (nemaz jau nerunājot par kvalitāti) nekā Maxima vai RIMI, kas nodokļus "optimizē" ļoti aktīvi.

Sinn Reģ.: 07.05.2003
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Un tā nu viņi ar lielāko prieku stāv tieši ienesīgajās, nevis bīstamajās vietās.

Kas bija pirmais - vista vai ola?

Ienesīga vieta: cilvēki regulāri pārkāpj noteikumus. Ja viņi to nedarītu CP tur nekad mūžā nestāvētu un neķertu.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Mani gana labi apmierinātu iespēja 100% godīgi maksāt saprātīgu nodokļa apjomu, pie tam vēl redzot, ka tā nauda tiek saprātīgi izlietota. Ne velti, piemēram, Aldi vai Billa spēj piedāvāt labākas cenas (nemaz jau nerunājot par kvalitāti) nekā Maxima vai RIMI, kas nodokļus "optimizē" ļoti aktīvi.

Redzi - šajā valstī ir pietiekami spēcīga kleptokrātija, kas ir attīstījusi vidēji nedomājošu likumu apiešanas apakrotāju vienību. Proti - formāli tā eksistē, bet spēj apkarot tikai sīkaļās, kas nav pietuvinātie pie siles.

Proti - kad lieliem uzņēmumiem ir jāpacīnās par nodokļu nenomaksāšanu - viņu juristi ir gudrāki par valsts ierēdņiem, kad jāpačakarē mazāks uzņēmums par sīkumiem un jāapliek ar milzu sodiem par nebūtiskiem pārkāpumiem - izrāda visu savu varenību.

Rimi un Maximas visu savu peļņu nogrūž pašu telpu īrei no sev piederošu ārvalstu izrētājuzņēmumiem un tur pēkšņi izrādās, ka nedz Rimi nedz Maksimai pēkšņi nav peļņās - strādā būrtiski labdarības vārdā...

taja pat laikā nav izprotamas dažādu pārbaudes komisiju piekasīšanās sīkumiem ES fondu apgūšanā. Proti zemniekam, kam pieder lopkautuve dēļ tās kvadratūºas jābū 2 tualetēm pēc ES standarta, bet strādā tikai viens cilvēks dēļ darbu apjoma. VIņām saka - līzfinansējuma nebūs - nav 2 toču, viņš prasa, kā viens cilvēks var vienlaicīgi atrasties diu dažādās točās ar pakaļu uz poda...

Es nesaprotu šos nevis likuma, bet ES līdzfinansējuma pārbaudes asinssuņus? No tā kautuve nepaliks nehigieniskāka un cūkgaļā sliktāka, ja būš viena toča kaut uz 2 darbiniekiem...

1 2 3 4
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti