Dzīvnieki uz ceļa

viktors1961 Reģ.: 17.02.2004

Šī tēma galīgi nav aktuāla galvaspilsētas braukšnas lietpratējiem, vairāk domāta tādiem provinciāļiem kā es. Iespējams,ka tā liekas tikai man, bet katastrofāli pieaug dzīvnieku skaits, ko nākas skatīt pa automašīnas logu. Es runāju par stirnām, mežacūkām (jāsaka reti) un aļņiem, lai gan arī lapsa, āpsis vai jenots sauroties ar auto to padara nebraucamu. Pavisam nesen posmā starp Jēkabpili un Rēzekni automašīnai saduroties ar alni gāja bojā dzīvnieks un automašīnas pasažieris (lai viņam mūžiga debesu valstība). Droši vien katrs zina stāstīt vai dzirdējis ko līdzīgu. Tagad ziemā dzīvnieki nāk pie ceļiem ēst sāli, mednieku skaits samazinās, meži tiek izcirsti - viss kopā braukšanu naktīs padara par loteriju. Nu nevilksies taču no Rīgas uz 70 km stundā, kad jāvinnē pāri 200 km, piedevām nekad nezini, vai tas mazākais ātrums tevi glābs. Īpaši aktuāli tas ir ziemas periodā, kad gan uz Rīgu, gan atpakaļ sanāk braukt pa tumsu. Varbūt mūsu ceļu uzturētājiem arī būtu laiks sākt domāt par ceļu nožogojumiem. Kur nu mums līdz zviedriem vai vāciešiem, nu bet vismaz mežotajos apvidos to vajadzētu darīt. Man domāt, tur varētu gan eiropas naudiņas piesaistīt, gan vietējiem būtu darbs. iAuto ir daudz diskutēts par tā vai cita krustojuma izbraukšanu Rīgā, par satiksmes organizēšanu. Varbūt pakustinām šo jautājumu?

 
viktors1961 Reģ.: 17.02.2004
0 0 Atbildēt

Laikam no šīs sadaļas topiki jāizceļ par maksas īsziņu

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti