Motora galvas skrūves

aisiic Reģ.: 29.11.2011

Mondeo, 2.0 benzīns, 2002.g. Duratec HE.

Kā ir ar tām galvas skrūvēm? Pēc motora galvas noņemšanas, obligāti jāliek jaunas, vai var vecās atstāt?

Nav noslēpums, ka pievelkot skrūves, tās vairāk vai mazāk izstiepjas un pielāgojas sēžai, kā rezultātā vairākkārt skrūvējot rodas lielāka varbūtība, ka skrūvei sēžu var nolauzt.

Kā tur īsti ir?

Zinu, ka Meršiem ir tik resnas, ka tās parasti neviens nemaina, jo nolauzt praktiski nav iespējams.

 
1 2 3 4 5 6 7 8 ..13
sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Kam te gribējās uz skolu - www.uzdevumi.lv/...

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

sarashkins rakstīja: Es vispār nesaprotu, ar ko tās skrūves mērīt - tur kā minimums mirometru vajag, ar bīdmēru diez vai varēs atšķirt derīgu skrūvi no tādas, kas izstiepusies jau par daudz.

Piemēram, mana auto motorā izmanto M12 skrūves, kam garums (neskaitot galviņu) ir 235 mm, vītnes garums ~1/4: content23-foto.inbox.lv/...

Tā kā vītnes daļā skrūve nestiepjas (jo to notur vītne blokā), tad stiepjas atlikušās 3/4, ja pieņem, ka tas ir viendabīgs materiāls, tad tā kā kopējais tilpums (vielas daudzums) nemainās, izstiepjot šādu cilindru par 1 mm tā diametrs samazinās par 3,4 mm tūkstošdaļām!

Nezinu kā ir patiesībā, bet man liekas, ka, normāli pievelkot galvu, tā skrūve vairāk par 1 mm netiek izstiepta, tas jau ir daudz.

Ko sakat?

indzīniers citā topicā klāstīja, ka stiepjās vītne

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

sarashkins rakstīja:

Nezinu kā ir patiesībā, bet man liekas,

Ja liekas tad var tikai sasisties!!

Ej ka Tu arī pie Gausa ar Pirmo uz bērnudārzu. Tāda tukša vāvuļošana vien sanāca tamborēšanas foruma līmenī.

No kā tad tavam vāģim bloks??? No dimanta vai, ja jau nekas nestiepjas un nedeformējas. Pie kam skrūve tajā foto ir ar stiepjamo zonu tieši uz vītnes!! Prasti sakot visvienkāršākā velmētā skrūve.

Apskaties kādu aprautu skrūvi kaut reizi dzīvē, tad iespējams pamanīsi stiepto vietu, ne tikai bez mikrometra, bet pat bez bīdmēra!

Bērnudārzs!!

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

sarashkins rakstīja: Kam te gribējās uz skolu - www.uzdevumi.lv/...

Āaaa, Tu vēl joprojām mācies, un nekādi nevari atrast to rasēšanu??!!

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Manam auto TTY skrūvju pievilšanas secība ir šāda - vispirms līdz 25Nm, tad 4x pa 65 grādi un beigās vēl 15 grādi. Pieņemot, ka līdz 25Nm pievelkot skrūve izstiepjas niecīgi, tad tālākā pievilkšana par kopumā 275 grādiem, jeb 0.764 pilna apgrieziena, pagarina skrūvi par 1,146mm. (jo vītnes solis ir 1,5).

Esmu arī lasījis, ka TTY skrūves ražo tādas, ka, pievelkot tās līdz vajadzīgajam izstiepumam, līdz stāvoklim, kad elastīgā deformācija pāriet neelastīgajā (t.i. skrūve nav vairs lietojama), ir rezerve kāds pusapgrieziens, jeb 0.75mm pagarinājums (manā gadījumā ar soli 1,5).

Līdz ar to uzdrošinos apgalvot, ka beigtu (pārvilktu) skrūvi visvienkāršāk atklāt, izmērot tās garumu - manā gadījumā, ja skrūve ir par 1,5-2 mm garāka nekā standartā paredzēts (235 mm), tad skaidrs, ka tā jāmaina.

Uzgāju, starp citu, vienu lapu ar ļoti vērtīgiem padomiem (atšķirībā no i_edgara tukš-muldēšanas) par šo tēmu. www.enginebuildermag.com/...

Viens, kas iekrita acīs - ja dzinējam galva skrūvēta nost vairākkārtīgi, tad vītnes ir vairāk \"nogludinājušās\" un vēlāk var sanākt pārvilkt skrūves dēļ šī iemesla (ja vilkts tiek līdz konkrētiem Nm).

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

No kā tad tavam vāģim bloks??? No dimanta vai, ja jau nekas nestiepjas un nedeformējas. Pie kam skrūve tajā foto ir ar stiepjamo zonu tieši uz vītnes!! Prasti sakot visvienkāršākā velmētā skrūve.

Bloks no čuguna. Nedomāju viss, ka čuguns ir elastīgāks par skrūves materiālu, kas speciāli veidots lai stieptos. Tā ka nevajag te tautu dezinformēt ar muļķībām.

Edgar, beidz liet čugunu, neviens tāpat vairs tavus tekstus nelasa!

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

pričom te aprautas skrūves????

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

sarashkins, nu tak nelasi!!! Man no tā ne silts ne auksts, ja kārtējais bitenieks kaut ko nelasīs pēc idejas tehniskā forumā.

P.s. Tavām skrūvēm 235 mm jau izgatavojot ir pielaižu lauks +- 1,30 mm pēc garuma, pēc praktiski jebkuras valsts standartiem (atšķirības būs kādi max 20% no pielaides).

Necenties izštukot to ko nekad neesi zinājis.

elastīgā deformācija tas ir kad stiepjas, bet neelastīgajā var pāriet tikai pārtrūkšanā un nekamā citā!!

Muļķības rakstīt nevajag! Tu arī esi no tiem, kas nezina, negrib zināt, bet "mņeņije imeet"!

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Ja TTY skrūve ir tikusi pakļauta tikai elastīgai deformācijai (= nav tikusi pārvilkta), tad izskrūvēta tā ir sākotnējā garumā (tā kā gumija) un ir vēl atkārtoti lietojama, bet ja tā ir tikusi pārvilkta, tad pēc elastīgās deformācijas fāzes iestājās plastiskā deformācijas fāze, kad skrūve vēl turpina stiepties, bet spriegums vairs nepieaug, pat krītas (tā kā plastilīns), līdz tā pārtrūkst. Tad lūk, ja skrūve ir ievērojami (0.5 - 0.8% no garuma) garāka par standarta garumu, tad tai jābūt jau deformētai un nederīgai.

Un, edgar, ir 21. gadsimts, detaļas ražo ar milimetra simtdaļas precizitāti! Tas taviem retro močiem (un arī tikai krievu) precizitāte atkarīga no izgatavošanas dienas (pirmdienās stanoka operātoram pohas, piektdienā jau kunga prātā, mēneša beigās - jāsarauj, jo plāns jāizpilda).

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

sarashkins rakstīja:

Un, edgar, ir 21. gadsimts, detaļas ražo ar milimetra simtdaļas precizitāti!

Tak beidz muldēt!! Tās skrūves ražo pēc pilnīgi tādas pat tehnoloģijas kā pagājušā gadsimta sākumā, ja ne aizpagājušā beigās. Visas ir velmētas. Ja Tu sagribēsi uzdabūt skrūvi, kuras garums ir kaut vai ar desmitdaļu precizitāti, tad vītne būs jāiegriež, un pēc tam šī skrūve jānoslīpē pēc attiecīgā garuma.

Nu neder te biškopības tehnikums par cukurmaisu + gugle ar copy paste!!

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Tērauds nekad nav bijis gumija un pēc slogošanas elastīgās deformācijas zonā atpakaļ līdz tādam pat izmēram nesaraujas.

Viss ko Tu sarakstīji iz izrauts gabaliņš no vismaz sējuma biezas grāmatas, un tam visam pat tuvu nav nekāda sakara ar to kā nomērīt skrūvi, kura ir tikai vienu reizi un pareizi bijusi ieskrūvēta. Skrūve nekad netrūkst pirmo reizi skrūvējot, ja vien nav brāķis.

Vītnes solis tur ir visprecīzākais un tā atbilstība pielaižu laukam arī nosaka vai šī konkrētā skrūve ir atbilstoša rasējumam vai jau nē!!

NU cik ārkārtīgi negribas tam ticēt te vairākiem biškopiem un galma ākstiem. Ar mieru izdomāt vis kaut ko, pat to ka vīte iegriezta čuguna blkā vispār nemaina savu ģeometriju. Nē - maina, par ar pirmo skrūves ieskrūvešanas reizi.

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

sarashkins rakstīja:

Un, edgar, ir 21. gadsimts, detaļas ražo ar milimetra simtdaļas precizitāti!

Tak beidz muldēt!! Tās skrūves ražo pēc pilnīgi tādas pat tehnoloģijas kā pagājušā gadsimta sākumā, ja ne aizpagājušā beigās. Visas ir velmētas. Ja Tu sagribēsi uzdabūt skrūvi, kuras garums ir kaut vai ar desmitdaļu precizitāti, tad vītne būs jāiegriež, un pēc tam šī skrūve jānoslīpē pēc attiecīgā garuma.

Nu neder te biškopības tehnikums par cukurmaisu + gugle ar copy paste!!

Nu redz kā tu esi atpalicis no dzīves! Te būs vietā teiciens Отвечай за свой базар!

Tev par nelaimi man kā reiz plauktā savu laiku gaida pilnīgi jaunas Victor Reinz galvas skrūves, un arī bīdmērs man ir (ar precizitāti 0.02 mm) content23-foto.inbox.lv/... nomērīju visas 10 skrūves, mērījumu rezultātu atšķirības iekļaujas vienā milimetra desmitdaļā, pieļauju, ja rūpīgāk būtu mērījis, tad vēl 2x mazākā intervālā! Tā ka beidz dir$t!

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Ja ja ja un bīdmēru 3 reizes liki klāt pie katras skrūves!!! Slapjš nepalika no priekiem??

A tas nekas ka skrūve ir 3 reizes garāka par bīdmēru, bet sitot pie krūts samērīji akurāt 1 desmitdaļā!!

UN tagat ar to kruto bīdmēru izmēri un paziņo tautai kura vieta attēlā redzamajai skrūvei ir ar vismazāko diametru. Bet konkrēti.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Vēl jau ja Tu vismaz aptuveni zinātu kas ir pielaižu lauks, tad nemaz tik ļoti nepriecātos! Tas nenozīmē, ka jebkuras divas paņemtas no čupas atšķirsies par maksimāli pieļaujamo vērtību.

Tā tikai turpini, drīz Tu pats savām pļāpām sāksi ticēt!

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: Tērauds nekad nav bijis gumija un pēc slogošanas elastīgās deformācijas zonā atpakaļ līdz tādam pat izmēram nesaraujas.

Viss ko Tu sarakstīji iz izrauts gabaliņš no vismaz sējuma biezas grāmatas, un tam visam pat tuvu nav nekāda sakara ar to kā nomērīt skrūvi, kura ir tikai vienu reizi un pareizi bijusi ieskrūvēta. Skrūve nekad netrūkst pirmo reizi skrūvējot, ja vien nav brāķis.

Vītnes solis tur ir visprecīzākais un tā atbilstība pielaižu laukam arī nosaka vai šī konkrētā skrūve ir atbilstoša rasējumam vai jau nē!!

NU cik ārkārtīgi negribas tam ticēt te vairākiem biškopiem un galma ākstiem. Ar mieru izdomāt vis kaut ko, pat to ka vīte iegriezta čuguna blkā vispār nemaina savu ģeometriju. Nē - maina, par ar pirmo skrūves ieskrūvešanas reizi.

Edgariņ, tu nemaz nevari iedomāties, cik daudz es ko zinu - esmu 8 gadus LU mācījies fiziku, n-tos vakarus nodarbojies laboratorijās, tā ka tu man vari nestāstīt par \"pielaižu lauku\", ko, droši vien, pats kaut kur tik sadzirdējis gudrus vīrus pieminam.

Esmu praktizējies un strādājis vairākus gadus LU Cietvielu fizikas institūtā, tai skaitā metālu fizikas laboratorijā. Slinkums tagad pa plauktiem meklēt metālu mācības kursu, bet tev pietiks iesākumā iepazīties ar enciklopēdijas content23-foto.inbox.lv/... datiem par metālu mehāniskajām īpašībām un Huka likumu.

content6-foto.inbox.lv/...

content6-foto.inbox.lv/...

Bet tāpat jau zinu, ka atkal bļausi \"balts\", un ka visi ietiepīgi saka \"melns\" ... tāpēc mans pēdējais vēlējums tev ir kā jau agrāk teicu - ej izārstē šizofrēniju! Un beidz te dir$t #2! Labāk būtu veltījis savas pūles te: www.draugiem.lv/...

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Pirms plātīties ar zināšanām cietvielu fizikā, sameklē attiecīgo skrūvju standartu (ja kas to par DIN sauc) nu apskaties pielaužu lauku. Tā ka tukša ir Tava plātīšanās. Nav tur nekā kopīga, ne ar cietvielu, ne ar "mīkstvielu" fiziku.

Kas ir mož vēl ar kaut ko pamērīsimies?? Ah jā - tieši pielaižu lauki ir mana specialitāte...

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

sarashkins rakstīja: kā jau agrāk teicu - ej izārstē šizofrēniju!

Ej izārstē lielummāniju!!! Vai savādāk to par augstprātību sauc.... Pa ceļam Godmani paķer līdzi - akurāt tāds pats!

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: Ej izārstē lielummāniju!!! Vai savādāk to par augstprātību sauc....

un sarunu pats ar sevi vari beigt iespļaujot spogulī...

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Yetti rakstīja:

i_edgars rakstīja: Ej izārstē lielummāniju!!! Vai savādāk to par augstprātību sauc....

un sarunu pats ar sevi vari beigt iespļaujot spogulī...

Āmen.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Huka likums apraksta sakarību starp atsperes (elastīga materiāla) deformāciju un pielikto spēku. Šo likumu atklāja angļu zinātnieks Roberts Huks (angļu: R. Hooke) 1660. gadā.

F=kx

kur

F - pieliktais spēks (N)

k - proporcionalitātes koeficients (N/m)

x - pārvietojums (m)

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

edgars rakstīja:

pārējie rakstīja:

i_edgars rakstīja: ...balts....

....melns...

nigeri un to pieļaujamības robezas ir mana specialitāte

p.n.

starp citu - šizofrēniju nav iespējams izārstēt... nu citādāk kā... (garbatava magila ispravit).. ar medikamentiem var tikai īslaicīgi nodabūt pagrīdē

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

sarashkins rakstīja: esmu 8 gadus LU mācījies fiziku, ...

Vo, tas ir īstais arguments!!!

30 лет отработал плотником и ве о половых щелях знаю!!

Te uzreiz visas skrūves kļūs kā gumija, visas vītnes pārvērtīsies par apsolūti netrūkstošām (kur nu - pat nedeformējamām), iekaitot visus tos gadījumus, kad skrūves kāta diametrs ir manāmi lielāks par vītnes iekšējo diametru.

Kā pierādījums - te jau saradās piebalsotāji - namdari!!

aizvermuti Reģ.: 07.06.2011
0 0 Atbildēt

Aizver MUTI!

aizvermuti Reģ.: 07.06.2011
0 0 Atbildēt

Eu, spečok, davai pasaki ar ko atšķiras pirmseitektiskais čuguns no aizeitektiskā?

aizvermuti Reģ.: 07.06.2011
0 0 Atbildēt

Eu, spečok, davai pasaki ar ko atšķiras pirmseitektiskais čuguns no aizeitektiskā?

1 2 3 4 5 6 7 8 ..13
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti