Pāreja uz vasaras laiku

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Naktī uz svētdienu, 30.martu, Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku - pulksteņa rādītāji plkst.3 jāpagriež par vienu stundu uz priekšu

Patlaban pavasarī un rudenī pulksteņu rādītājus stundu uz priekšu un atpakaļ griež aptuveni 70 pasaules valstu iedzīvotāji. Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. Sākot no 1997.gada, vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas plkst.3 līdz oktobra pēdējās svētdienas plkst.4.

Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā plkst.3 atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.4 - par vienu stundu atpakaļ.

 
1 2
iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

"Jau ziņots, ka divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju neatbalsta praksi pavasarī pāriet uz vasaras laiku un rudenī atgriezties Latvijas laika joslā, liecina Ekonomikas ministrijas veiktā aptauja.

Kopumā aptaujā viedokli pauda 6244 respondenti, no kuriem 3418 respondenti uz jautājumu "Vai Jūs esat apmierināti ar esošo praksi Latvijā un Eiropā pavasarī vienoti pāriet uz vasaras laiku un rudenī atgriezties savā laika joslā?" atbildēja, ka ir ļoti neapmierināti, 1299 - neapmierināti, 239 - ne apmierināti, ne neapmierināti, 371 - apmierināts, 909 - ļoti apmierināti, un astoņi respondenti nevarēja paust skaidru atbildi (nezina)."

1) es par šādu aptauju neko nebiju dzirdējis

2) atceros, ka vienu gadu Latvija negrieza tos pulksteņus un atceros, ka ļoti pietrūka gaišo vakaru. Es noteikti atbalstu pāreju uz vasaras laiku, žēl, ka tādi aptaujas rezultāti no Latvijas.

Ko pārējie par to saka?

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

fuj saka

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

TDIOTS rakstīja: fuj saka

neatbalsti tomēr, kāpēc?

sirga Reģ.: 29.10.2002
0 0 Atbildēt

simtu gadu grozīti tie pulksteņi

ko ta tagad mainit vairs.....

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Pulkstenis jau pagriezts

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

iAuto rakstīja:

2) atceros, ka vienu gadu Latvija negrieza tos pulksteņus un atceros, ka ļoti pietrūka gaišo vakaru. Es noteikti atbalstu pāreju uz vasaras laiku, žēl, ka tādi aptaujas rezultāti no Latvijas.

Ko pārējie par to saka?

Vienīgais pareizais laiks ir tas, kurā saule pusdienlaikā ir visaugstākajā punktā. Vakars ir tieši tik gaišs, cik tas mūsu platuma grādos pienākas. Savukārt pašmērķīga dzīves piesaistīšana abstraktam ciparam uz pulksteņa ciparnīcas un dabiskā ritma jaukšana, šo ciparu vēl grozot, ir kārtējais veids, kā čakarēt savu veselību, jaucot dabisko organisma diennakts ritmu.

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

sirga rakstīja: simtu gadu grozīti tie pulksteņi

ko ta tagad mainit vairs.....

Izklausās diezgan bēdīgi... Gadu tūkstošiem cilvēks ir dzīvojis, neko negrozot un tagad, simts gadu laikā, tavuprāt ir jau nodarīts neatgriezenisks ļaunums sugas izdzīvošanas iespējām?

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

Lasīju, ka Latvijai ir piemērotāks tieši tā saucamais "vasaras laiks", kurš ir bijis sākotnējais, ko pierādot Rīgas pilī atrodamais saules pulkstenis.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Teorētiski Rīgā saule 12:00 ir visaugstāk pēc ziemas laika...

Daugavpilī ātrāk nekā un Ventspilī vēlāk nekā Rīgā...

Vienīgais gads kad to pulksteni negrieza, bija kad no Maskavas laiku pārgājām uz tā saukto austrumeiropas laiku, kas nozīmē +2 stundas Griničas (nulles meridiāna laikam).

Man nekādu iebildumu pret laika grozīšanu nav. Nav jēga vasarā celties maijā kad saule jau ir augš no puspieciem, bet jūnijā jau pusčetros. Tad lai lec pēc vasaras laika pussešos un puspiecos un ir gaišāki vakari...

Deksters Reģ.: 07.12.2010
0 0 Atbildēt

Manuprāt labāk, lai paliek vasaras laiks, ziemā ilgāk gaišs vakarā.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Deksters rakstīja: Manuprāt labāk, lai paliek vasaras laiks, ziemā ilgāk gaišs vakarā.

Un ziemā piķa melni rīti...?

Deksters Reģ.: 07.12.2010
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

Deksters rakstīja: Manuprāt labāk, lai paliek vasaras laiks, ziemā ilgāk gaišs vakarā.

Un ziemā piķa melni rīti...?

Nu man labāk patīk ziemā tumši rīti un vakari ilgāk gaiši.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Deksters rakstīja:

Palaidniex rakstīja:

Deksters rakstīja: Manuprāt labāk, lai paliek vasaras laiks, ziemā ilgāk gaišs vakarā.

Un ziemā piķa melni rīti...?

Nu man labāk patīk ziemā tumši rīti un vakari ilgāk gaiši.

Man sanāk abi gali tumši, kad ceļos un kad beidzu darbu. Un man, personīgi, grūtāk piecelties ilgi pirms saullēkta, toties vasarā agri celties nav problēmu, jo jau ir manāmi gaišs...

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Bucefals rakstīja: Lasīju, ka Latvijai ir piemērotāks tieši tā saucamais "vasaras laiks", kurš ir bijis sākotnējais, ko pierādot Rīgas pilī atrodamais saules pulkstenis.

Par šo es arī domāju, kāpēc jāpāriet uz ziemas laiku!

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

iAuto rakstīja:

Bucefals rakstīja: Lasīju, ka Latvijai ir piemērotāks tieši tā saucamais "vasaras laiks", kurš ir bijis sākotnējais, ko pierādot Rīgas pilī atrodamais saules pulkstenis.

Par šo es arī domāju, kāpēc jāpāriet uz ziemas laiku!

Ziemas laiks ir astronomiskais laiks. Vasaras laiks ir kaut kāds neloģisks absurds. Tā vietā, lai bezmiega mocīti indivīdi vienkārši celtos līdz ar saullēktu, neskatoties pulkstenī, agrāka celšanās tiek uzspiesta pārējiem. Man nepatīk, ka Jāņos līst... Varbūt pārbīdām mēnešus? Tas nekas, ka saulgriežu svētkus svinēsim laikā, kam vairs nebūs saistība ar astronomiskajiem saulgriežiem.

seaman Reģ.: 18.08.2005
0 0 Atbildēt

pzdc! ko var ņaudēt! aizlidojiet uz Jauno Pasauli, vai labāk aizbrauciet kruīzā, divreiz mēnēsī. stundas astoņas uz vienu pusi pagriežot pulksteni

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

tieši tā. jebkurš brauciens pa pasauli ir vēl čakarīgāka laika slēgāšana uz priekšu atpakaļ. pie tam ar daudz lielāku amplitūdu un īsākiem pielāgošanās sprīžiem.

Deksters Reģ.: 07.12.2010
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja: tieši tā. jebkurš brauciens pa pasauli ir vēl čakarīgāka laika slēgāšana uz priekšu atpakaļ. pie tam ar daudz lielāku amplitūdu un īsākiem pielāgošanās sprīžiem.

Pagriez un atgriez, tas ir kas cits.

Bet nu ziemā jau pēc 3iem kad ir tumsa man nepatīk.

Tā vot lūk.

Bams Reģ.: 28.02.2005
0 0 Atbildēt

Viennozīmīgi atbalstu pāreju un palikšanu uz vasaras laiku. Man nav pieņemami, ka vasarā plkst. 10 vakarā jau tumšs.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

pulksteņa rādījumam nav nozīmes, tas ir relatīvs cipars. Iedomājieties, ka tagad bodes ir vaļā un šņabi pārdo' no 7, a ne no 8, i visa štelle.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Tiem kas ir pret vasaras laiku der atcerēties 2000. gadu, kad Latvijā nolohojās ar savu birokrātismu un vienu gadu nepārgāja uz vasaras laiku. Tā vasara bija sabojāta vismaz no vakara atpūtas viedokļa.

Par astronomisko laiku ziemā it kā vienalga cik ātri tumšs tāpat dienas īsas, tomēr no satiksmes drošības viedokļa labāk, ka gaišāki rīti, kad visi aptuveni vienā laikā dodas gaitās, nevis vakarā, kad katrs savā laikā.

Piesaukt senos laikus ir nevietā, jo tad cēlās pēc saullēkta un pieskaņojās ritmiem. Mūsdienās tomēr ir pulksteņlaiks. Katrā ziņā pulksteni grozīt ir vieglāk nekā darbalaikus 2x gadā un radīt putru.

Es par pāreju uz/no vasaras laiku un ja kādam grūti pielāgoties, tad žēl to vienmuļo dzīvi kuru pat šāds sīkums spēj satricināt.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Šie ziņu virsraksti dažos portālos gan bija reāli smieklīgi -lat.mixnews.lv/...

Kāda tad būtu tā neveiksmīga pāreja? 3 mirušie un 5 cietušie?

Chankaishi Reģ.: 11.07.2007
0 0 Atbildēt

Cilvēki ir dīvaini! Ja būtu aptauja par vides aizsardzības pasākumiem, tad noteikti lielākā daļa būtu par vides aizsardzību. Pulksteņa grozīšanas jēga ir tieši vides aizsardzība, sekundāri enerģijas ekonomēšana - bet te nez kāpec lielākā daļa ir pret zaļo dzīvesveidu! Toties atbalsta samērā bezjēdzigo zemes stundu reizi gada!

Deksters Reģ.: 07.12.2010
0 0 Atbildēt

Chankaishi rakstīja: Cilvēki ir dīvaini! Ja būtu aptauja par vides aizsardzības pasākumiem, tad noteikti lielākā daļa būtu par vides aizsardzību. Pulksteņa grozīšanas jēga ir tieši vides aizsardzība, sekundāri enerģijas ekonomēšana - bet te nez kāpec lielākā daļa ir pret zaļo dzīvesveidu! Toties atbalsta samērā bezjēdzigo zemes stundu reizi gada!

Ja? Un kā tieši to vidi aizsargā?

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Man pāreja uz vasaras laiku notika daļēji neveiksmīgi, jo pēc virtuves pulksteņa pārgriešanas tas apstājās un vairs neiet, līdz ar to man virtuvē laika vispār vairs nav - ne ziemas, ne vasaras

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti