Saeimas vēlēšanas 2014

Maris Reģ.: 06.06.2001

Reizi četros gados, oktobra pirmajā sestdienā, Latvijā norisinās kārtējās parlamenta jeb Saeimas vēlēšanas. Tajās var piedalīties visi balsstiesīgie Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu. Saeimas vēlēšanas Latvijā norisinās piecos vēlēšanu apgabalos - Rīgā, Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Kurzemē.

Saeimas vēlēšanas notiek vienu dienu, vēlēšanu iecirkņi balsotājiem ir atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00, un ikviens vēlētājs neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas drīkst balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs.

Tā kā Latvijā pastāv proporcionālā vēlēšanu sistēma, tad no katra vēlēšanu apgabala parlamentā tiek ievēlēts noteikts skaits deputātu, kas kopā veido 100. Partijai, lai iegūtu pārstāvniecību Saeimā, jāsavāc vismaz 5 procenti no visu vēlēšanās nodoto balsu kopskaita. Uzziņu tālrunis - 67049999

2014.gada 4.oktobrī Latvijā notiks kārtējās parlamenta vēlēšanas, kurās vēlēsim 12.Saeimu.

Par kuru sarakstu balsosim?

 
1 2
kalfonso Reģ.: 27.03.2002
5 3 Atbildēt

izvēle diezgan štruntīga - okupanti, trekno laiku izzadzēji, nacionāļi ar biznesiem krievijā, aivars no pilsētas kurzemē.

paliek mazākais ļaunums - vienotība

nebalsot arī nevar - lai putinososi nedabūn vairākumu

GB12 Reģ.: 29.03.2011
3 2 Atbildēt

par vienotību kategoriski nepiekrītu - tāda tautas partija nr.2 vien ir - tādi paši zagļi, shēmotāji, savējo licēji utt. trekno gadu zagšana gāja šiem secen tikai tāpēc, ka nepalaimējās būt pie varas tajā laikā.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
0 3 Atbildēt

balsotu par tādu sarakstu, kur kaut kas labs būtu par autovadītājiem, par autoceļu uzlabošanu, nu kaut ko tādu, bet tā īsti neatradu, varētu vēl balsot par sarakstu, kas solītu rūpēties par bezpajumtes kaķiem, bet tādu arī neatradu, nu tad ko, tad jau bez manis, labāk braukšu sēņot.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
8 1 Atbildēt

Balsot obligāti jāiet, savādak sanāk, ka nenodotā balss aiziet visām partijām, arī Latvijai naidīgām partijām kā saskaņa un krievu savienība. Tā kā atmetam atrunas un balsojam.

M77 Reģ.: 06.08.2008
4 1 Atbildēt

Jāpiebilst vien, ja balsosi par tādu partiju, kas nepārvarēs 5% barjeru, tad sanāk tas pats variants, kā, kad nebalsotu vispār (sk augstāk), tāpēc vien ir jāizvēlas "mazākais ļaunums" no top partijām un par to jānobalso.

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
1 3 Atbildēt

par to jau arī runāju

zzs, repše, godmaņšleseri un iespējams, ka arī NA bez žagošanās aizises as SC koalīcijā, ja 2atā vai 3atā sanāks koalīcija

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
8 1 Atbildēt

Kā izteikts Latvijas patriots, kurš sevi redz tikai ES un tikai kā Eiropas valsts iedzīvotājs un pilsonis, nepārprotami aicinu visus atvērt acis un aiziet/aizbraukt nobalsot! Kategoriski PRET "Saskaņu"!!! Izvēle - katra paša ziņā, bet - JĀBALSO OBLIGĀTI!

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
1 2 Atbildēt

vaitad var nobalsot PRET kaadu partiju konkreeti? man liekas ka nevar.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
8 1 Atbildēt

Nevar gan, bet, neejot balsot vispār (toties citiem to aktīvi izdarot par labu "savējiem"), varam gaidīt diezgan nožēlojamu Latvijas attīstību nākotnē ar iespējamu kursa maiņu ne uz īsto pusi...

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
8 1 Atbildēt

viennozīmīgi par NA . Iemesls Termiņ uzturēšanās atļaujas .

Maris Reģ.: 06.06.2001
9 1 Atbildēt

Es arī balsoš par Nacionālo Apvienību, TB un LNNK.

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
5 1 Atbildēt

Es arii.

sirga Reģ.: 29.10.2002
3 1 Atbildēt

NA- mazākais ļaunums

torkjis Reģ.: 05.10.2013
3 1 Atbildēt

NA-citu variantu nav

iAuto Reģ.: 17.07.2001
5 1 Atbildēt

Baigā vienprātība mums, tas priecē! Novēlēsim NA uzvaru vēlēšanās un varu izmantot atbildīgi.

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
2 0 Atbildēt

Man tā NA atieksme pret TUA eventuāli sit pa ku li , bet balsošu par NA :O , kā tas teiciens bij par lielākiem un mazāk lieliem kretīniem......

STALINS Reģ.: 12.11.2003
0 0 Atbildēt

Pieauguši cilvēki, bet vēlme spēlēties pa smilšu kasti nav pārgājusi.

sirga Reģ.: 29.10.2002
1 0 Atbildēt

+ par niku

kāpēc ne V.V Lenins?

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
1 1 Atbildēt

nu, zinot NA dažu darboņu divkosību, nekad mūžā par viņiem nebalsošu.

redzamākais bij "draudzības" spēle ar "demokrātiskās" Baltkrievijas prezidenta hokeja komandu.

un - kā pāri austrumu robežai, tā koloradosu lentīte pie auto spoguļa

ne velti dažs labs pielaidi valsts noslepumam dabūt nevar

protams, ka tajā partijā ir cilvēki, kas ar sirdi un dvēseli ir par Latviju, bet diemžēl ne jau viņi ir tie, kas partijas rīcību kontrolē.

un - galu galā - ko "nacionāļi" bet saukļa "krievi nāk!" vēl var piedāvāt?

viņi bez SC un ždanokas, un lindermana nevar. tāpat kā šamie bez NA puišiem.

diemžēl....

sirga Reģ.: 29.10.2002
0 0 Atbildēt

Un KHl vēl vareji pieminet

celjinieka un lacu projektus....viss slikti

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
1 0 Atbildēt

Neinformētība un mediju sviesti.

Nez, kas td teica, ka būs krīze un nekustamo cenas ir pa uagstu?

Vienotība? SC? Zemnieki? Nē.

TB/LNNK gan.

---------------------

Ko izdarīja tauta - iedeva TP un Kalvītim vēl trekno valdīšanu otro reizi. Jo smuki runāja un iedeva pensijas.

----------------------

Vai pozitīvie poliologi, godīguma sargātāji maz ieminējās par gaidāmo krīzi? Mediji panākuši, ka 5-10 gadu vēsturi jau atceramies sagrozītu.

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
0 0 Atbildēt

par neinformētību gan nerunā ir bijusi personīga saskare. ne par burbuli (kas tikai absolūtiem optimistiem bija neredzams), bet gan to tā saucamo "nacionālo" nostāju. diemžēl

p.s. pagūglē, kāds ir mūsu p.l. ministra īstais uzvārds

ko tik cilvēki nedara, lai labāk izskatītos vēlētāju acīs

bobcat Reģ.: 12.10.2006
0 0 Atbildēt

nu es piemēram noteikti iešu vēlēt un kā parasti uzspēlēšu loteriju ar biļeteniem.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 0 Atbildēt

Es arī kaut kā sliecos uz NA... vismaz pagaidām... Katrā ziņā, nekad dzīvē nebalsošu par krieviskajiem, kā arī par vienotību un repši... atklāti sakot, ja vienotība iekļūs saeimā, manī pazudīs pēdējā ticība latvijas tautai kā kaut cik domāt spējīgai...

vēl vienu brīdi par bordāna partiju iedomājos, bet, tā kā izskatās, ka tie tāpat 5% nedabūs, tad negribas balsi nomest zemē.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
1 0 Atbildēt

Vienotība iekļūs Saeimā, dabūs visvairāk balsu (urlas neskaitu) un taisīs nākamo valdību. To tā kā vajadzētu saprast.

P.S. es par viņiem nebalsošu.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 2 Atbildēt

Nezinu, vai taisīs valdību, bet - jā, iekļūs... diemžēl... Līdz ar to var uzskatīt, ka es esmu pārstājis ticēt lielas mūsu tautas daļas spējai domāt/analizēt... īstenībā, jau pārstāju to darīt pēc pagājušajām vēlēšanām pēc visa tā gājiena ar Zatleru.

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
0 0 Atbildēt

Es ari nobalsoju par zagleru. Nekad nevareju iedomaties, ka tas cilveks varetu buut taads divkosis un saakt chupoties ar utainajiem.

bobcat Reģ.: 12.10.2006
0 0 Atbildēt

Skarbi, bet tādi jau nu mēs esam. Tajā upē (saeimā) pret straumi ilgi nepapeldēsi. Tur vēl bija stāsts par sūdiem kas peld pa virsu.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Viņš jau visas savas prezidentūras laikā parādīja, kas ir par tipiņu, tāpēc viņa cēlajam žestam ar rīkojumu nr.2 nenoticēju nevienu sekundi. Tiešām brīnos par tiem, kas uz to pavilkās.

IkdienasViesis Reģ.: 24.02.2003
0 0 Atbildēt

Pašreizējā politiskajā situacijā optimālais variants būtu balsot par tēvzemiešiem. Iepriekš par viņiem vienmēr esmu arī balsojis.BET, viņiem, pašlaik izskatās - ir nopietnas problemas ar personalijām. Trūkst zinošu cilvēku - autoritāšu sabiedrībā. Tas jau ir pabēdīgi. "Vienotība", piekrītu, ir kļuvusi līdzīga kādreizējai TP - tur valda tikai savējo būšanas. Plus vēl visadi "zatleristi" klāt salīduši.

asarkans Reģ.: 09.09.2014
0 0 Atbildēt

Sveiki!

Šobrīd svārstos starp Nacionālo apvienību un Latvijas Reģionu apvienību.

A.-

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

Latvijas Reģionu apvienība varētu kaut nedaudz svaigumu ienest visā tajā puveklī, ja pārvarēs 5%. Bet kopumā - demokrātiskā vēlēšanu sistēma sevi ir izsmēlusi un, nemainot vasts pārvaldes kārtību, nav cerības uz jebko labu.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Tikai atgādināšu - tie, kuri vēl nav nobalsojuši, LŪDZU PIECELIET SAVAS PĒCPUSES UN AŠI UZ VĒLĒŠANU IECIRKNI!

Jāsaka tā - TAUTA, mosties vismaz šoreiz

VWfans Reģ.: 21.02.2004
4 0 Atbildēt

Jau plkst.8.30 nobalsoju par Nacionālo apvienību.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
3 0 Atbildēt

Mana ģimene arī

Tiešām ceru uz tautas saprātu (aktivitāti).

iAuto Reģ.: 17.07.2001
3 0 Atbildēt

Es arī par NA!

Aigarcix Reģ.: 15.07.2007
0 0 Atbildēt

Nobalsoju ar par NA,žēl ka parādnieks Rīgas sarakstā nebija,būtu pastrīpojis.Vispār jau ņem kuru grib,visi tukš muldētāji,pacelš šo,iedos to,bet neviens nestāsta kur reāli raus to piķi.Budžeta pārdale te neskaitās.Nu kur?Būtu to pabalstu vietā veicinājuši darba tirgu,gan paši nopelnītu,tagad tik gaida kurš lielāku pabalstu iedos.Aizgāju tikai tamdēļ,ka nu necēlas roka neko nedarīt,bet tādā stilā vadot valsti var ari tāda reize pienākt.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Aizbraucēji, kuriem vienalga - K.R.E.T.Ī.N.I !

Tādu dēļ arī mazā vēlētāju aktivitāte gan iepriekš, gan šoreiz.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Tātad, pēc provizoriskajiem aptaujas rezultātiem tomēr var secināt, ka tautai saprāts ir vairāk nekā prognozēts.

Izkopēju no apollo.lv:

"Vienotība» ieguvusi 25,7% vēlētāju atbalstu, savukārt partija «Saskaņa» – 19,4%. Abām partijām seko gan Nacionālā apvienība (NA) un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ar attiecīgi – 18,9 % un 18,46%"

Un tas nozīmē tikai pamatīgu sakāvi par sevi ūberpārliecinātajiem SC )

iAuto Reģ.: 17.07.2001
3 0 Atbildēt

Ja šādi būtu reālie rezultāti, tad gandrīz vai labākais iespējamais variants. Katras vēlēšanas esmu priecīgs, kā vēlētājs aug un pirmais nopietnais solis bija savā laikā Latvijas Ceļa neievēlēšana. Tā tik turpināt!

Bams Reģ.: 28.02.2005
1 3 Atbildēt

"Apsveicu" vēlētāju izvēli palikt stagnācijā. Neko citu patiesībā arī negaidīju.

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Par sudrabu balsoji?

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti