Kādas ziemas riepas 2014/2015 pirkt?

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Par un ap ziemas riepām! Pieredze, ieteikumi utt. Kurš ražotājs ir labs, bet no kura labāk izvairīties. Ar radzēm vai bez?

 
1 2
iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Šonedēļ biju Somijā uz Hankook ziemas riepu testiem. Speciāli izbūvēts komplekss, lai arī vasarā varētu nodrošināt ziemas apstākļus, sniegu un ledu!

"Test World" notiek gan apmācības, gan dažādu ražotāju riepu testi

Priekšā ledus un sniega taisnes, kurās mēra bremzēšanas ceļu

Šādi:

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

LingLong

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
1 0 Atbildēt

tā kā vasarenes izskatījās pārāk slikti, lai ar tām turpinātu braukt, tika jau uzliktas Michelin Alpin 5.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Manuprāt, jebkuras "zīmolu" t.s. "mīkstās" jeb lameļu riepas būs ļoti piemērotas mūsu klimatiskajiem apstākļiem.

MICHELIN, GOODYEAR, DUNLOP, PIRELLI, YOKOHAMA - uz saviem auto pārbaudītas vērtības.

Esmu kategoriski pret Ķīnas riepām mūsu ziemām - bezjēdzīgi!

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Vispār visiem varu ieteikt YOKOHAMA. It kā ne tik populāras riepas (vismaz manā uztverē), uzliku tādas ziemenes vienam RWD auto un vadāmība izmainījās par 100% labā nozīmē. Mīkstas, ļoti "lipīgas" slidenā laikā, nekur auto vairs neiesēdās sniegā utt.

Neesmu riepu tirgotājs, man vienalga, kur tādas pirkt

Tikai no savas pieredzes.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Es pirmīt par tām linglong riepām tikai ironizēju, a kas tur ir tāds ka priekš mūsu bezziemām tās ir bezjēdzīgas? Pie mūsu bezziemām sāk izskatīties ka normālais risinājums būtu trīs ripuļu/mizu komplekti - vasarenes, vissezonenes ziemai un ziemenes jau nu tā ziema tiešām atnāk...

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Pēdējā laikā sāku nopietni piedomāt par vissezonu riepām ar tādu tendenci kā pēdējos gadus. Respektīvi, vairāk universālas ziemenes būs ok arī vasarā. Bet tas tā, tikai pārdomas.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt
msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Jā, nekādu, tev nebūs jāmaina, a ražotājs varēs tev biežāk tirgot jaunas, jo ātrāk nodils, abi laimīgi...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Ā, un trešais laimīgais arī - degvielas tirgotājs - to arī vairāk pirksi...

krix Reģ.: 04.10.2002
0 0 Atbildēt

Dunlop Grandtrek SJ6

bija viens komplekts uz Nissan 3gadus

tagad uz Mitsubishi būs jau 2. ziemu

iespējams, ka vajadzētu kādu jaunāku modeli pamēģināt, bet kaut kā nemana

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Jaunas. Labāk jaunas ķīniešu ko katru gadu var nopirkt, nekā vairāku sezonu brauktas "brendotās"

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Tā gan nav. Ķīnā ir baigā riepu pārprodukcija un viņi cenšas visur to nogrūzt. Eiropā visu neļauj ievest, bet tā pat nopietni testi nenotiek. Labi ir tas, ka jau varam runāt arī par +- ok ķīniešu riepām, bet tur tāls ceļš ejams. Būtībā dārgās un lētās riepas atšķiras netikai izejmateriālos, kas īpaši svarīgi ir ziemā, kad gribam, lai riepa strādā efektīvi arī mīnuss grādos. Bet otra ļoti svarīga daļa ir izpēte, testi. Ir starpība vai riepas tiek pārbaudītas speciālās trasēs un mērīti to parametri vai arī vienkārši kāds kopē iedomātu protektoru utt. Par ietekmi uz vidi pat nerunājot. Ziemā riepām ir ļoti svarīga loma, tāpēc ir vērts samaksāt par to, ka tās tiek testētas un meklēta labākā sastāva un protektora kombinācija. Paskaties augšējā redzamās foto, kā strādā Hankook un tā nebija tikai izrādīšanās žurnālistiem, kas bija no visas Eiropas un Dienvidkorejas. Lielajiem dūžiem tas ir vēl nopietnāk.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Lai cik muļķīgi neizklausītos, bet tad kad man vajadzēja Škoda Heti apaut, nemaz uz to izmēru nebija izvēles, tas kas bija arī tika nopirkts. Un nezinu, kas... Braukt var.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Varbūt kādam ir pieredze ar poļu DEBICA ziemas riepām?

Kritēriji - praktiski tikai pilsētas satiksme (tātad - pa sniega putru un peļķēm, bet nereti - arī pa īstu sniegu) un arī vasarā (aktuāli - riepu skaļums).

jaunasriepas.lv/lv/e/frigo-hp/?mod=21601

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Frigo2 tiek lietotas uz trim ģimenes automašīnām. R14 izmērs visām, parasti pirkts Depo tipa veikalos kad ir akcija. Vienmēr svaigi ražotas, nav stāvējušas noliktavās. Manam auto vasaras karstajiem mēnešiem ir trešais , īsto vasareņu komplekts, tad ir debicas komplekts zem 4mm ko plēšu laikā kā šobrīd, un pasvaigs komplekts tīri ziemai. Dzīvoju pie A1 šosejas, tāpēc tīrīts asfalts ir stipri biežāk nekā netīrīts, bet arī mežā iebraukt nebaidos. Riepas labas, ne skaļākas par, piemēram, mišelīna x-aisiem (kuri man nodila pa pa vienu ziemu), pa visiem šiem gadiem (no kādām 20-24 riepām) tikai vienai uzmetās bumbulis un izlīda drātis pie atlikušā protektora ~2mm, pārējās godam kalpo līdz liselli līmenim.

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

būs ļoti ok

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Tiešām brauc līdz liselli līmenim?

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

zini, jā. Ja vasarenēm minimālais protektors prasās 1,3mm (ja nemaldos) tad neredzu iemeslu kamdēļ plēst maija beigas - augusts pa karstu asfaltu vēl pavisam protektorainas vissezonas. Es esmu no tiem šoferiem, kas ziemas (vai vissezonas riepas) pabeidz vasarā, nevis sviež laukā pie 5mm protektora.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Mazliet no malas info.

PRISMA sāka nupat tirgot gan DEBICA, gan BARUM. Bet - citur tirgū var atrast tās riepas apmēram -35% no PRISMA (regulārās) cenas

bobcat Reģ.: 12.10.2006
0 0 Atbildēt

Pēc pēdējo divu bezsniega ziemu līdz kniedei nobrauktajām Bridgestone Blizzak WS70. Nodila acīm redzmi braucot pa Rīgu, biju pat nedaudz šokēts ka tik maz km sanāca.

Šo ziemu plānoju likt šitās nešipoto versiju Hankook WINTER I*PIKE RS W419 www.hankookmasters.lv/lv/ziemas-riepas/rezultats-pec-izmera/detalas/?id=SL994141411206106512

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Somijā tieši testējām Hankook Winter i*Pike RS+ Atstāja ļoti pārlicinošu sniegumu gan uz sausa ledus, gan sniegotā trasē. Vienīgi pietrīku citi testa auto ar konkurentu riepām.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Maza piebilde - nekādā gadījumā neņemiet:

Hankook Winter i*cept evo

Man tādas (varbūt modelis pirms tā, bet gandrīz identisks) reiz bija uz viena RWD auto, pēc 4 ziemu intensīva s.ex ar ziemu, es nolēmu, ka man vairs RWD nekad nebūs.

krix Reģ.: 04.10.2002
0 0 Atbildēt

Debica, iespējams ka arī Frigo2, man bija uz B4 Quattro.

Patika labāk par Bridgestone, ko uzliku pēc nobrauktām Debica

Maris Reģ.: 06.06.2001
0 0 Atbildēt

Šodien pedējā diena, kad vēl var braukt ar vasaras riepām, jāliek ziemas

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti