Ietilpīgs ģimenes auto ar pilnvērtīgām 5 vietām

scope Reģ.: 16.09.2005

Labvakar!

Tā nu ir sanācis, ka jāsāk štukot par ģimenes auto, kurā 2. rindā varētu savietot 3 gab. bērnu sēdeklīšus. Pats metu acis uz VW Sharan ap 2011. gadu un uz augšu, jo:

- 2. rindā 3 dalītas vietas;

- ietilpīgs (ja neņem 7 vietu versiju);

- pieklājīgs klīrenss (dažreiz sanāk iebraukt neceļos, kur esošais VW Passat skrāpē pannu un biedē līdzbraucējus).

Varbūt ir kādi ieteikumi par līdzīgu variantu no citiem ražotājiem?

Ja vēl pašiem pieredze, tad pavisam ideāli.

 
x_rays Reģ.: 22.04.2003
0 1 Atbildēt

Seat Alhambra. Atšķiras tikai ar paneļa apgaismojuma krāsu, nedaudz savādāku lukturu dizainu un ražotāja logo. Tiek ražots tajā pašā rūpnīcā. Un, jā, 7 vietīgajai versijai tie beņķi smuki ielokās grīdā, tā kā tur viss ir labi.

scope Reģ.: 16.09.2005
0 0 Atbildēt

Paldies, šis bija manīts, tik izskatās, ka lietoto auto piedāvājums ļoti mazs (arī VW nav daudz, bet šie ir par kārtu mazāk).

DeAngelo Reģ.: 29.03.2016
2 0 Atbildēt

Man ļoti patīk Ford S-Max. Salons milzīgs. Labs 2.0 un 2.2 dīzelis.

scope Reģ.: 16.09.2005
1 0 Atbildēt

O, paldies, šos nebiju pamanījis.

Kādas vispār atsauksmes par Fordiem? Nav galīgi kapi ar rūsu un visu pārējo.

DeAngelo Reģ.: 29.03.2016
1 1 Atbildēt

Viss ir vislabākajā kārtībā. Rūsējuši nav redzēti ;)

siikaa-odze Reģ.: 25.04.2016
1 1 Atbildēt

No Fordiem turies tālāk .Ja vien nessi mazohists ar noslieci cauri vien pa servisiem mīcīties.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Renault Traffic īsā versija ar divām sēdekļu rindām un iespaidīgu kravas nodalījumu. Aptuveni šāds (kā piemērs):

www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/renault/trafic/bjijol.html

Ideāls variants ģimenei. Nobraucu pāris nedēļas kamēr Espace bija remontā. Ja tagad vajadzētu, tad ņemtu daudz nedomājot.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
1 0 Atbildēt

Man ļoti patīk mans Peugeot 5008,5 sēdvietas,plašs salons,kluss motors un gana jaudīgs 1,6l hdi.

www.whatcar.lv/auto-testi/peugeot/5008-minivens/izversts/1925/

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Salonā pētīju, man arī ļoti patika. Piekrītu!

msh Reģ.: 16.04.2007
0 3 Atbildēt

Esošo passātu pacelt un turpināt ar to braukt.

scope Reģ.: 16.09.2005
1 0 Atbildēt

Es jau labprāt paliktu pie esošā, bet nesanāks, jo 2. rindā 3 bērnu beņķus neielikšu.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Ļoti ērti un gana labi būs:

- VW SHARAN / SEAT ALHAMBRA (ražo vienā rūpnīcā)

- FORD S-MAX / FORD GALAXY

- MERCEDES BENZ R klase (bet pneimopiekare maksā bargu $$$ problēmu gadījumā)

- CHRYSLER GRAND VOYAGER - milzīgs

- TOYOTA SIENNA - milzīgs

Piemēroti (ērtību ziņā utt.) var būt arī t.s. "kompaktie miniveni", kā MAZDA 5 (var Vācijā atrast pat 2014.gada modeli), FORD GRAND C-MAX, BMW 2-GRAND TOURER, VW TOURAN, KIA CARENS, OPEL ZAFIRA TOURER. Varbūt vēl kāds cits mazāk populārs arī.

Kaut kas atrodams tirgū ir!

Nortel Reģ.: 16.03.2007
3 1 Atbildēt

2/3 no uzskaitītajiem, es pat teiktu, 3/4 no viņiem otrajā rindā nevar ielikt 3 bērnu sēdeklīšus/paliktņus. Un ja ieliek tikai 2, tad vietas paliek tikai kādam vidēja izmēra sunim.

Kaut vai tas pats Touran, kas ir būvēts uz Golf bāzes. Vietas viņam platumā ir tikpat cik golfā. Pie tam, bagažnieks ir mazāks kā golfam.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 3 Atbildēt

Nepiekritīšu gan.

Var braukt arī vieglajā trīs bērneļi aizmugurējā sēdeklī

Attiecīgi, pilnīgi visos šajos minētajos auto arī var!

Vai bērniem vajadzīgas ērtības? Nedomāju vis, sēž sēdeklī un bauda braucienu, sēdekli var būt par iespiesti savā starpā.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
4 1 Atbildēt

Tev acīmredzot nav 3 bērnu un tālāk par Rīgas rajonu nebrauc. Jā šādos auto, kā pats raksti, VAR braukt... iespiesti savā starpā! Baudas no brauciena nav nevienam.

x_rays Reģ.: 22.04.2003
1 0 Atbildēt

Ja nav nekas pret frančiem, tad Renault Grand Scenic virzienā ir vērts palūkot. Ir sanācis kādu nedēļu palietot un neko negatīvu ne salona transformācijas ziņā, ne vadāmībā un gaitas komfortā nepamanīju.

aansis Reģ.: 23.11.2012
1 0 Atbildēt

Volvo S80 Pārbaudīts - var trīs kinderus iezipot. Bet ja nopietni - es ņemtu busu. Ja rocība atļautu, tad Multivan 4motion. Vai arī Durango, ja nav bail no 5.7 HEMI ;) Nesaprotu tos cilvēkus, kas sataisa baru bērnu, bet negrib braukt ar atbilstoša izmēra auto.

Janozaurs Reģ.: 19.12.2015
0 0 Atbildēt

Volvo s80 ir nereāli mazs bagažnieks. It kā liels, bet tas caurums, pa kuru jābāž kaut jas iekšā, ļoti mazs. Pat rati, kuriem noņemti riteņi, grozs, nelien. Ja nu vienīgi universālis.

Tikai tad nesaprotu jēgu to pirkt. Tad jau labāk minivens.

P.s.

Cilvēku baida tas pieclitrīgais hemi. Viņam vajag kaut kādu 1.x litru motoru. Pretējā gadījumā paņemtu grand voyageru un nelauztu galvu.

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

Kas tev tie par ratiem? Nekad neesmu ratiem ņēmis nost riteņus, bet apkārt to vien dzirdu, ka nekā savādāk nevar.

P.S. Par S80 tā bija mazliet ironija - gluži vienkārši ir sanācis sievas autiņā trīs sīčus sapakot - līdz ar to zinu, ka to var. Bet kur visu pārējo, kas viņiem nāk komplektā?

Janozaurs Reģ.: 19.12.2015
0 0 Atbildēt

Rati ir dažādi.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Vojādžerim 2. rindā nevar 3 bērnus ielikt. Tad jāllieto 3. rindas vidējais sēdeklis, kam ir ISOFIX. Līdz ar to samazinās bagāžnieka ietilpība, bet mašīnas vidū ir milzīgs (ērti) neizmantojams caurums.

Janozaurs Reģ.: 19.12.2015
0 0 Atbildēt

Taisnība tev ir. No manas personīgās pieredzes - man zafira palika maza ar diviem sīčiem. Ieliec krēslus, un viss. Aizmugurē pat "sievasmāte" nevar ielīst. Un mašīna mūždien pilna, piebāzta... toreiz vēl rati pa pusbagažnieku bija...

Voižerī cilvēki tieši otrādi mīl sēdēt tieši trešajā rindā, jo tur ir visērtāk - kājas var izstiept, utt. Meita sēž trešajā rindā, dēls otrajā. Tas caurums pa vidu man pat liekas ērtāk nekā bagāžnieks:

1. Durvis atveras ar pulti, bet bagāžnieks jāver ar rokām. Pēc iepirkšanās mantas salikt daudz ērtāk. Bet jaunajiem vai mana gada bet krutākās komplektācijās arī bagāžnieks veras arī ar pulti tāpēc tas atkrīt.

2. Ja kāds jāved, tad tam cilvēkam nav jālien gar bērniem. Pacēli krēslu, apsēdās un ved.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Iesaku izvērtēt arī Škoda SuperB - vietas tur nereāli daudz aizmugurē!

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Vēl var pamēģināt Nissan NV200 Evalia. Dizains nu tāds, bet krievi raksta ka izturīgs esot.

AnK Reģ.: 06.10.2014
1 0 Atbildēt

Toyota Verso ir trīs atsevišķi beņķi - bet vai gana daudz vietas, lai visiem būtu ērti, nepateikšu. Variants divi bērni+pieaugušais ir OK Latvija ietvaros (aptuveni), vismaz ja pieaugušais nav baigi garš un plats.

Bagāžnieks nav milzīgs, bet praktisks. Tālākpārdošanas vērtību noteikti saglabās labāk, nekā franču konkurenti.

Par francūžiem runājot, esmu lasījis daudz laba par Citroen C4 Picasso&Grand Picasso - varbūt tas ir variants?

Lai gan, ar trīs bērniem riktīgi ērti droši vien ir tikai lielajos busa tipa autiņos, Vojadžeros u.tml. tipa. Vismaz ja ir paredzēti arī garāk pārbraucieni.

nomiks Reģ.: 30.10.2002
1 0 Atbildēt

Manā ģimenē ir 3 bērni, no kuriem viens sēž krēsliņā, kas paredzēts no 1-~3 gadu vecumam, bet divi - uz t.s. padirseņiem.

Honda FR-V visi trīs var sasēsties blakus pilnīgi mierīgi, bet vēl ērtāk, ja viens sēž priekšā pa vidu, jo šis auto ir 6-vietīgs (3+3). Bagažnieks arī pietiekoši liels, lai varētu ratus iekrāmēt un vieta vēl paliek pāri.

Bet šos auto pārstāja ražot šķiet 2007.gadā, līdz ar to par šo visticamāk jāaizmirst.

Otrais auto - Honda CR-V. Var aizmugurē visus 3 sasēdināt, bet ir pagrūti piesprādzēt. Iepriekšējā modeļa CR-V to bija izdarīt vieglāk, jo jostas fiksators bija piestiprināts auduma siksnai, kas elastīgi padevās vajadzīgajā virzienā. Jaunam modelim stiprinājums ir uz metāla kājiņas, līdz ar to tas atrodas tur, kur ir. Sīkie paši vairs piesprādzēties nevar. Ja es to izdaru viņu vietā, tad mierīgi var salīst.

Pirms Ziemassvētkiem ar CR-V visi 5 braucām uz Austriju. Bagažniekā salikām visu, kas 5 cilvēku ģimenei nepieciešams 10 dienām.

Ar šo gribu teikt, ka nav obligāti jāskatās uz 7-vietīgiem auto, ja nepieciešams auto, kur vizināt 3 bērnus, kā arī kuram ir liels bagāžas nodalījums.

No pieredzes - jo mazāks bagāžas nodalījums, jo racionālāk tiek pārvadāta bagāža. Nav jāņem nekas lieks.

scope Reģ.: 16.09.2005
0 0 Atbildēt

Man būs vajadzība pēc 3 gab. bērnu beņķīšiem 2. rindā, kur 1 būs 9-25 kg un 2 gab. 0-13 kg ar opciju pēc gada blakus vēl lielākus likt.

Ar padirseņiem būtu vienkāršāk.

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

Vai piepūšamā laiva un telts komplekts ir vai nav kaut kas lieks, braucot brīvdienās? Var jau braukt pieci cilvēki ar mazauto brīvdienās, ja interesē tikai pārvietoties no vienas komfortablas viesnīcas uz otru.

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

telts un piepūšamā laiva noteikti ielīdīs gan FR-V, gan CR-V.

aansis Reģ.: 23.11.2012
1 1 Atbildēt

Kopā ar 5 cilvēku mantām? Gribētu redzēt...

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
1 0 Atbildēt

Vispār jau tas ir ļoti vienkārši mūsdienās - jāskatās kuram auto otrajā rindā ir 3 beņķi ar ISOFIX pieslēgvietām.

scope Reģ.: 16.09.2005
0 0 Atbildēt

Domāju, ka tas ne vienmēr ir rādītājs, ka reāli var 3 gab. tos beņķus salikt (ar domu, ka vari likt jebkurā no 3 vietām, bet ne 3 uzreiz), bet doma nav slikta.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

jāska'tās, lai bērnu sēdekļi ir nelieli. Man ir lietošanā pa 29.95 dolāri ASV pirkti mazi, vienkārši, pieISOFIXējami sēžamie. Divi pa malām, un pa vidu pusaudzis ielokās. labi, tagad pusaudzis sāk mani pāraugt... Esmu lielāka (platāka) auto meklējumos...

juriz Reģ.: 09.06.2001
0 1 Atbildēt

Jauns Dacia Lodgy Stepway (vēl augstāks klīrens).

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Kas Dacia vēderā:

www.youtube.com/watch?v=eOBMYu-qu2k

Savai ģimenei neņemtu...

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

no drošības viedokļa nav slikti. labāk lai locās tie bleķi uzņemot trieciena energiju. auto ir metams, bet iespējams glābis dzīvību-veselību.

CRDI Reģ.: 10.01.2008
0 0 Atbildēt

Tas ir iekš RU... Tur Daces nav, tur ir Renualt, ko ražo turpat uz vietas, iekšējam + varbūt NVS tirgum, ar visām no tā izrietošajam sekām...

Iespējams, ka iekš RU ir vājakas prasības attiecībā uz virsbūves izturību (nu tā lai arī vietējie autoražotāji var tās izpildīt ), tādēļ arī ekonomē uz to, uz ko iekš Eiropas nevar ieekonomēt... Pieļauju domu, ka droši vien daudzi RU ražotie auto atšķiras no tiem, kas domāti Eiropai

AnK Reģ.: 06.10.2014
0 0 Atbildēt

www.euroncap.com/en/results/dacia/lodgy/10918

Nekas baigi traģisks nešķiet - tās trīs zvaigznes laikam uz zemo vērtējumu gājēju aizsardzībā un palīgsistēmām. Lai gan jāsaka, ka praktiski visi konkurenti gūst krietni labāku vērtēju pieaugušo aizsardzībā, un parasti arī bērnu aizsardzībā.

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
1 0 Atbildēt

Labs risinājums priekš nelieliem auto. Lētāk nekā liels auto

multimac.co.uk/range

www.youtube.com/watch?v=t4sjwJAZDPs

Janozaurs Reģ.: 19.12.2015
0 0 Atbildēt

Labs video. Paldies. Tādu brīnumu nebiju redzējis.

Man tikai interesē mērķauditorija, kam tas domāts. Parastos kompaktklases autiņos tā vietas nav aizmugurē... uz šī krēsla var sēdēt tikai bērni. Bet kas varētu pirkt tādu? Kaut kādi sedanu, u.c mazauto fani? Cilvēki kuriem ir daudz bērnu, bet normālu autiņu grib pirkt tikai nākotnē? Tas krēsls tikai uz laiku...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Drīzāk lai kaut kur varētu aizbraukt arī ar normālu mašīnu, nevis tikai visu laiku apkārt braukāt ar lielo kulbu - piemēram, aizvest 4-5 bērnus uz dārziņu vai skolu, pa ceļam uz darbu.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
2 1 Atbildēt

Dacia Logan Stepway mani valdzina, taču tam ir viens trūkums - nespēja piedāvāt stūres regulēšanu uz iekšu/āru. Tādējādi es šinī citādi baudāmajā auto nespēju iekārtoties ērti...

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 0 Atbildēt

Džūkam arī nav... bet teicies, ka to pirksi 18.gadā.

siikaa-odze Reģ.: 25.04.2016
2 2 Atbildēt

Varbūt paskaties uz amerikāņu auto pusi..Lieli ,ietilpīgi ,ērti gan tā ,gan braukšanas ziņā .Ir viss kas nepieciešams ,taču nav nekā lieka ,nevajadzīga .

Nav tā kā zafīrā ,kur nav vietas pat plati pasmaidīt.

Janozaurs Reģ.: 19.12.2015
0 3 Atbildēt

Amerikāņi taču pr 0.5 litriem vairāk RIJ benzīnu!!! Tas taču šausmas!!!!

iedomājies, 50 centi uz 100 km!!!! Tāda nauda!!!

Labāk kādu 1.1 litra biturbo. Nekas ka mazs.

Piecas pilnas sēdvietas tas bija domāts kāds autuņš lielāks par golfu

scope Reģ.: 16.09.2005
0 0 Atbildēt

Domāts bija tieši 5 pilnas sēdvietas, kas nozīmē, ka var ielikt 3 bērnu sēdeklīšus vienu otram blakus un vēl paliek vieta vadītājam un vienam pasažierim.

Parasti 2. rindā ir tā, ka vidējā vieta ir šaura un bez pilnās jostas, kas ierobežo bērnu sēdeklīša ievietošanas iespējas.

Kā te minēja, labs piemērs 5 pilnām vietām ir VW Sharan, Ford S-MAX, Ford Galaxy utml., kam ir atdalīti sēdekļi 2. rindā.

aigi Reģ.: 01.08.2005
1 0 Atbildēt

Ja tev vajag nobraukt no asfalta, tad neko citu kā krosoveru nevar piedāvāt. Pie tam mīts, ka aizmugurejā rinda nevar ielikt 3 bērnu sedeklīšus ir pilnīgas muļķības.

X-trail, CRV, Outlander u.c. ir pietiekami lieli krosoveri, lai pietiktu vieta 5 cilvēkiem un vēl mantām.

Savā Kadjar var ļoti ērti braukt 2. rindā 2 bērni krēsliņos un viens pieaugušais. Trīs šīkie aizmugurē vispār var disko taisīt. Bagāžniekā pietiek vieta Bernes ganu sunim un 2 lielām somām nedēļas nogalei.

scope Reģ.: 16.09.2005
0 0 Atbildēt

Arī variants, jāskatās individuāli katrs modelis, jo pa paaudzēm mainās ietilpība gan saloniem, gan grabažniekiem.

Pašlaik man ir Passat, kurā lielais ERF beņķis(Extended-rear-facing, braucam ar skatu pretēji braukšanas virzienam līdz 4-5 gadu vecumam) otrajā rindā ielien tikai tad, ja pasažiera puses sēdeklis ir līdz galam pavirzīts uz priekšu, līdz ar to maz vietas blakussēdētājam.

P.S. Nav jau tik traki, ka no asfalta var nobraukt tikai ar džipveidīgo. Ir arī universāļi un miniveni ar normālu klīrensu.

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 0 Atbildēt

Viss ir atkarīgs no tā, ko nozīmē "nobraukt no asfalta". Saprotams, pa kārtīgiem meža bezceļiem vai sadangātu pļavu ar vieglo auto braukt nevajadzētu, taču arī t.s. krosoveri tur nebūs labi.

Pa grants ceļiem vai pat zemes ceļiem gluži labi var braukt ar vai kuru katru vieglo auto. Tas tikai tā pilsētniekiem iegājies, ka grantij bez džipa nu nekādi.

AnK Reģ.: 06.10.2014
1 0 Atbildēt

Jā, šim pilnībā piekrītu. Ja jābrauc ir patiesos bezceļa apstākļos, auto izvēle stipri sašaurinās - nez, tad jau kaut kāds Land Cruiser vai tamlīdzīgs auto derēs. Ja ar "nobraukt no asfalta" tiek domāts braukt pa grants ceļu vai pāris reizes gadā iebraukt mežā, tad ar lielāko daļu vieglo auto pietiks.

Var jau arī piemeklēt minivenu ar drusku augstāku klīrensu - kad skatījos auto, dažiem bija 10-11 cm, citiem 13-14.

scope Reģ.: 16.09.2005
0 0 Atbildēt

Piekrītu.

Starp citu, dažs labs grantinieks ir ātrāk un labāk braucams, kā slikti uzturēts asfalta ceļš (ok, jāatmet rudens un pavasara uzrūgšanas periodi).

Tam pašam Sharan pēc kataloga ir 163 mm klīrenss (tik tas, ka bāze gara), kas ir krietni vairāk nekā manam tagadējam auto, ar kuru, nedaudz piedomājot, var arī pa izdangātiem ceļiem braukt, par grantenēm nemaz nerunājot

Mr_Rums Reģ.: 02.07.2003
0 0 Atbildēt

Peugeot partner Tepe un Citroens Berlingo.

siikaa-odze Reģ.: 25.04.2016
0 0 Atbildēt

nu ,ja nepatīk USA auto ,tad var ieteikt WV T-5 vai Karavellu ar variatoru....viss kas nepieciešams un arī izbraukt var visur kur.Ne tikai sīkos sabāzt ,bet arī vēl ratiņus ,slēpes ,slidas un kādu moci arī)DD

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti