Nelegālā degviela, kurš to tirgo un cik maksā?

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Nezinu kā tagad, bet agrāk bija diezgan nopietna problēma. No kurienas ieved nelegālo degvielu, kur tirgo un cik maksā?

 
aansis Reģ.: 23.11.2012
9 0 Atbildēt

Nav ne jausmas. Bet ja es tādu pirktu, tad noteikti publiski sniegtu šādu informāciju.

Nopietni?

iAuto Reģ.: 17.07.2001
2 1 Atbildēt

2016.gada oficiālie dati:

Šī gada piecos mēnešos kopumā Latvijā realizētas 489 050 tonnas naftas produktu (degvielas), kas ir par 8353 tonnām jeb 1,74% vairāk nekā 2015.gada piecos mēnešos, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Par 7,56% piecos mēnešos ir palielinājies mazumtirdzniecībā realizētās degvielas apjoms.

Savukārt samazinājusies realizācija lietotājiem vairumtirdzniecībā un iezīmētās jeb marķētās degvielas realizācija tās lietotājiem, kā arī savam patēriņam un citiem mērķiem izmantotās degvielas apjoms.

Vislielākais realizētais apjoms piecos mēnešos ir dīzeļdegvielai - 332 319 tonnas, tai seko biobenzīns - 70 317 tonnas un autogāze - 22 642 tonnas.

ReinisPaberzis Reģ.: 21.08.2015
1 0 Atbildēt

Tagad ir diezgan grūti dabūt nelegālo degvielu. Diezgan daudz uzņēmumi aprīkojuši savu transportu ar GPS transporta kontroles sistēmu. Vienīgā iespēja ir no tiem cilvēkiem, kuri ir uzņēmumu degvielas karšu turētāji. Tos ir grūtāk kontrolēt.

Atceros no bērnības, kad priekš motocikliem pirkām 20 litrus benzīna par 5 latiem.

felix65 Reģ.: 13.01.2017
2 0 Atbildēt

Bet es vēl atceros laiku, kad tas pats daudzums maksāja 3.40. Varēja vizināties uz nebēdu un nedomāt, kur dabūt lētāku bendžu.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
1 1 Atbildēt

Pērku no kaimiņa par puscenu.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 2 Atbildēt

Un viss notiek? Viss strādā?

Nortel Reģ.: 16.03.2007
3 1 Atbildēt

Kāpēc lai nestrādātu?

felix65 Reģ.: 13.01.2017
0 0 Atbildēt

Nefleitē. Tas ir iespējams tikai tad, ja kaimiņš to degvielu kaut kur zog. Arī tad viņš nav diez cik gudrs, jo nav dzirdēts, ka dīzeli točkās tirgotu lētāk par 90 centiem.

osiitis Reģ.: 13.08.2016
0 0 Atbildēt

Nortel rakstīja: Kāpēc lai nestrādātu?

Nu par pus cenu šaubos ka dabū, bet ja pa dīzeli tad uz 70centiem varbūt dabū, no krieviem/baltkrieviem Vienu rīdi bija 60/65centi

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

domāju ka joprojām tonnām noplūst gan LDZ gan NBS soļķis. smagie un vieglie komerči gan ir piegriezti ar tiem gps. pirms gadiem desmit, kad vēl cieniju rudolfu, bija gali no abiem. čoms strādāja par vilciena vadītāju. jamie vnk gaitā meta nost kannas nomaļos posmos

pie armijas soļķa vienreiz tiku Bolderājā, no NBS lielā kutera.. visa apkalpe doļā. šaubos ka tas viss vairs nedarbojas.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 2 Atbildēt

Tikai viens (31%) no trīs Latvijas autovadītājiem spēj izvērtēt degvielas kvalitāti, katrs trešais pazīst kādu, kas auto pilda kontrabandas degvielu iauto.lv/pie-stures/kimijas/30723-aptauja-2-no-3-autovaditajiem-latvija-neprot-novertet-degvielas-kvalitati

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 3 Atbildēt

Katrs trešais?

arba Reģ.: 16.12.2002
9 0 Atbildēt

Izrādās, ka 2/3 latvijas iedzīvotāju ir speciālas ķimijas zināšanas un iekārtas, ka viņš spēj noteikt degvielas kvalitāti !

MAlači !

JanJan Reģ.: 07.02.2018
0 0 Atbildēt

Iztulkošu - ja motors nesāk raustīties, tātad laba degviela.

wons Reģ.: 26.07.2017
2 0 Atbildēt

Ja Latvija degvielas uzpildes pārbaudītu starptautiskā konkursā uzvarējis uzņēmums, to darītu vsm x nedēļa, tad iespējams degvielas kvalitāte Latvijā ietu uz labo pusi

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Man kādu laiku atpakaļ bija interesanti dzirdēt par vienu degvielas pārbaudi. Izrādās, kādu laiku atpakaļ mūsu novadam piederošam krafterim izbeidzās kaut kas ar degvielas sistēmu saistīts, un tad nu tika paņemti paraugi no visām firmām un nodoti analīzēm lai noskaidrotu, kur tad pirkt degvielu tam krafterim. Kā man stāstīja, vislabākie rezultāti esot bijuši latvijas naftai...

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
1 0 Atbildēt

VID finansē visu kreiso degvielu.

Tie, kas reizi ir braukuši no BY vai RU uz Latviju, sapratīs.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
6 2 Atbildēt

Bija mums vienreiz uz rūpnīcu atbraukuši krievijas fūristi pēc metāla konstrukcijām un piedavaja iegadāties degvielu.Bļins,būtu jūs redzējuši tos latviešus feniņdrāzējus,kā viņi visi sametās pie fūres bākām,kā koncentrācijas nometnes ieslodzītī pēc maizes garozas.Kas nu kuram rokās,kannas(10l) no atšķaidītāja gāja uz urrā,nožēlojams skats.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
6 0 Atbildēt

Laikam nav manā paziņu lokā tādu santīmpisēju Vienīgā situācija, ja kāds (zog no sava uzņēmuma) tirgo savas degvielas kartes degvielu - no DUS, bet lētāk - lai iegūtu reālu skaidru naudu sev. Es zagtu nepirktu noteikti. Piekāst iespējamo ekonomiju.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Reizēm darba devējs piever acis ja šofers nolej "saprātīgu apjomu " un lieto pats .

iAuto Reģ.: 17.07.2001
3 0 Atbildēt

Rudens68, būtu baigi labi, ja savā profilā nomainītu savu profola bildi uz ko raksturojošāku tad varētu autorizēt arī Tavu profilu un pieliktu Eksperta burtu!

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
1 1 Atbildēt

Nelegālā degviela ir nabadzīgu ļaužu daļa. Tie paši cilvēki maximā pērk nocenoto pārtiku, lētos bamšļus un apģērbu humpalbodēs.

msh Reģ.: 16.04.2007
2 5 Atbildēt

Tiešām, esi pārliecināts? Švaki tev ar loģiku, bet tas nav nekas jauns. Kreisā soļķa lietošana vairāk ir saistīta ar vēlmi ieseksot centu, kas ir individuāla un kam ir diezgan maz saistības ar rocību, un nevis ar rocību. Kā reiz argumentus "es labprātāk brauktu ar benzīnu, bet varu dabūt kreiso ķīseli" es esmu dzirdējis no cilvēkiem kam ir jūtami labāka rocība nekā man, un ir pietiekami nācies dzirdēt par karakteriem, kas 5-10 gadus vecos bembjos un audī lej krievu/baltkrievu soļķi.

Visekonomiskākais veids kā darbināt ķīseli jebkurā gadījumā ir nevis kontrabasa soļķis bet gan atrabotka - es pat vienu kas tā dara, pazīstu - viņš arī izskaidroja matemātiku - litrs atrabotkas 15 centi, viņš vēl pielej benzīnu lai tā paliktu šķidrāka, gala rezultātā sanāk 21 cents uz litru, tātad simts kilometrus var nobraukt par max 1 eiru - kontrabasa soļķis tur smagi pienes ūdeni. Kā viņš teica, viņam mēnesī šitā sanāk ietaupīt uz 300 eirām, un ja motors pēc kāda laika izbeidzas [viņam tur bija kaut kāds 20 gadus vecs nissans], tas jau sen ir sevi atpelnījis.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

cilveks ar 20 gadus vecu nissan tev skaitās - rocīgs cilvēks?

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Tas, ja tu palaidi garām, bija piemērs, kur tiek reāli ietaupīts, ar vajadzību, un nevis ieseksots cents ieseksošanas dēļ. Bik tomēr ir starpība, vai ietaupījums ir eira litrā, vai kaut kādi 30-40 centi.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Kādu brīdi (nu jau pasen) braucu ar dīzeli un bija iespēja dabūt Krievijas dīzeli (neatbilst pēc normām eirostandartiem - tipa sērs par daudz u.t.t.) no pazīstama tālbraucēja. Papildus labajai cenai, arī patēriņš bija gandrīz par 10% mazāks. Vienīgi dūmoja gan vairāk, neskatoties uz to, ka auto bija strādājošs EGR (kurš, starp citu, nekāda pretenzijas neizrādīja). Tādu pat efektu - ekonomiska un dūmojoša degviela, sanāca izbaudīt Polijas Orlenā ielejoties fūru tankā - pie vieglo tankiem bija uztaisījuši rindu.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Tas pēdējais stāsts man kaut ko pēkšņi atgādināja - šis tak ir tavs trešais iauto nicks...

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
1 1 Atbildēt

Zinu vienu valsts iestādes darbinieku, kas zog un tirgo. Viņš tādā amatā, kas apgādā mežizstrādes tehniku ar degvielu. Cena 0.85. Pats tādu neleju, kaut krīzes laikā esmu lietojis BY degvielu, kā ar lauksaimniecības D, kad vēl ferma pašam bija.

Kaapeec Reģ.: 23.09.2003
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja: Nelegālā degviela ir nabadzīgu ļaužu daļa. Tie paši cilvēki maximā pērk nocenoto pārtiku, lētos bamšļus un apģērbu humpalbodēs.

Negribu piekrist, ka nabadzībai ir tiešs sakars ar nelikumīgu ricību, kur nu vēl zagšanu. Nav naudas - ej lepni kājām, nevis brauc ar zagtu degvielu

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt

Patiesībā ne vien nav tiešs, bet vispār nav nekāds. Tas ir kultūras un attieksmes jautājums. Nabadzīgais no bagātā zagļa atšķirsies vien ar to vai zog degvielas kannu vai OIK. Tikai cilvēks, kam pašam nav vispār nekādas izpratnes par ētiku un sabiedrības normām, var pielīdzināt lētu preču PIRKŠANU zagšanai.

Kaapeec Reģ.: 23.09.2003
0 0 Atbildēt

Jā, brauc ar pirktu ZAGTU degvielu. Vai kā citādi nelikumīgi piegādātu

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
0 0 Atbildēt

ReinisPaberzis rakstīja: Tagad ir diezgan grūti dabūt nelegālo degvielu. Diezgan daudz uzņēmumi aprīkojuši savu transportu ar GPS transporta kontroles sistēmu. Vienīgā iespēja ir no tiem cilvēkiem, kuri ir uzņēmumu degvielas karšu turētāji. Tos ir grūtāk kontrolēt.

Atceros no bērnības, kad priekš motocikliem pirkām 20 litrus benzīna par 5 latiem.

Manā bērnībā bija kaut kas līdzīgs tikai norēķins bija rubļos

Freijers Reģ.: 06.09.2018
1 0 Atbildēt

msh rakstīja: Tiešām, esi pārliecināts? Švaki tev ar loģiku, bet tas nav nekas jauns. Kreisā soļķa lietošana vairāk ir saistīta ar vēlmi ieseksot centu, kas ir individuāla un kam ir diezgan maz saistības ar rocību, un nevis ar rocību. Kā reiz argumentus "es labprātāk brauktu ar benzīnu, bet varu dabūt kreiso ķīseli" es esmu dzirdējis no cilvēkiem kam ir jūtami labāka rocība nekā man, un ir pietiekami nācies dzirdēt par karakteriem, kas 5-10 gadus vecos bembjos un audī lej krievu/baltkrievu soļķi.

Visekonomiskākais veids kā darbināt ķīseli jebkurā gadījumā ir nevis kontrabasa soļķis bet gan atrabotka - es pat vienu kas tā dara, pazīstu - viņš arī izskaidroja matemātiku - litrs atrabotkas 15 centi, viņš vēl pielej benzīnu lai tā paliktu šķidrāka, gala rezultātā sanāk 21 cents uz litru, tātad simts kilometrus var nobraukt par max 1 eiru - kontrabasa soļķis tur smagi pienes ūdeni. Kā viņš teica, viņam mēnesī šitā sanāk ietaupīt uz 300 eirām, un ja motors pēc kāda laika izbeidzas [viņam tur bija kaut kāds 20 gadus vecs nissans], tas jau sen ir sevi atpelnījis.

Motors, jeb pareizāk sakot degvielas sistēma - kas nu kuram ir sūknis/forsunkas vai pumja dūži/autonomās sprauslas - izbeigsies kādā brīdī ar 100% garantiju, no tādas atrabotkas lietošanas, vai arī nevarēs kārtejo dūmainības testu TA iziet, jautājums būtu vienīgi par ietaupījumu, ja tie tiešām ir pie 300 eur mēnesī, tad domājams pirkt lamatu reizi gadā un nobraukt sanāk labāka ekstra nekā, kreisais zoļķis.

Par tēmu runājot, cik dzirdēts ~20-25 centi lētāk apmēram litrā sanāk.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Es esmu bik palasījis par ķīseļa darbināšanu ar citām degvielām, pamatā, cepamo eļļu - no eļļu kurināšanas cieš sprauslas. Pa lielam tāds gājiens tāpat ir prātīgs tikai sūkņa motoriem, kur sprauslām jauni smidzinātāji maksā ~50 eiras gabalā - ir arī indivīdi, kas ar to pašu cepamo eļļu darbina sūkņsprauslniekus vai CR, bet tas ir pārāk dārgs prieks.

405 Reģ.: 10.02.2004
1 0 Atbildēt

Man tēvs ar iepriekšējo T4, kam bija parastais atmosfēriskais 2.4D pieccilindru motors, brauca uz transformatoru eļļu apmēram 2 gadus. Pirka lielajās 200 litru mucās. Mēnesī 1 muca aizgāja, citreiz pat vairāk. Cena bija no 35-40 centi litrā. Tad vienā brīdī kanāls nočākstēja un viss. Nekādas sekas dzinējam nebija ne uz to brīdi ne vēlāk, vismaz tik cik nobrauca ar viņu. Tik smaržoja viņš smukāk, pēc kaut kā cepta

Pieņemu ka modernajiem dīzeļiem viss beigtos drusku savādāk.

Freijers Reģ.: 06.09.2018
1 0 Atbildēt

Nu tā ir drusku cita opera, manta pēc būtības ir tīra, tikai citai lietai piemērota VW 2.4nieks arī ir bezturbo t.i. dīzelis prastākais.

Bet to, ka šo var sūkņa motoriem tikai pielietot, gan var piekrist pilnībā.

insekc Reģ.: 24.03.2003
1 0 Atbildēt

ReinisPaberzis rakstīja:

Atceros no bērnības, kad priekš motocikliem pirkām 20 litrus benzīna par 5 latiem.

Nu manā bērnībā par 5 rubļiem 200 l mucu ar A76 benzīnu klāt pieveda.

Jaunībā AI93 benzīnam tankos cenu pacēla no 5 kapeikas/l uz 10 kapeikas/l. Tad zoļļi ar Uralu no militārās lidostas (tagad "Rīga") par 1/2 cenu AI93 klāt pieveda.

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Vēl pirms kāda gada, vai varbūt nedaudz vairāk, man pie darba teritorijā bija nolikts konteiners, iekšā vismaz viena (sīkāk iekšu neredzēju) kubīgā tvertne ar pistoli un bizness gāja uz urrā. Klienti brīžiem rindā stāvēja, pārsvarā taksisti, bet bija arī daudz ierindas vienkāršas mašīnas, kā arī daudz premium “džipu”.

Vēlāk uzpilde pārvācās boksā, kur iekšā varēja tikt tikai pēc uzaicinājuma. Tagad pat nezinu, vai vēl strādā.?

DD maksāja 70 centus.

opelis Reģ.: 03.10.2005
0 0 Atbildēt

2013.gadā Daugavpilī garāžu kooperatīva teritorijā bija līdzīgs statiks. Nebiju vēl pat īsti apstājies, kad jau sākās uzpilde.

Vēl par DD aizvietotājiem - pazīstu zemnieku, kurš audzē rapsi un pats spiež eļļu. Ikdienā braukā ar veco pasātu jau kuro gadu. Pasākums gan sezonāls - pie pirmajiem mīnusiņiem visa sistēma ir ciet. Toties pilsētā viņu pēc smaržas var atpazīt - pēc pankūkām smaržo.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Tas zemnieks ir bez izdomas un/vai nelieto internetu Rietumos tie kas darbina mašīnas ar cepamo eļļu, diezgan bieži izmanto attiecīgas "iekārtas", ar zināmu analoģiju ar gāzi - atsevišķu, apsildāmu tvertni, kur tā eļļa atrodas, un vai nu rokas, vai automātisku pārslēgšanos - doma tāda ka aukstu motoru iedarbina, padarbina ar dīzeļdegvielu līdz tā eļļa savā tvertnē uzsilst, pēc tam pārslēdzas uz eļļu - pirms noslāpēšanas viens moments jāparūcina uz dīzeļdegvielu lai no degvielas sistēmas eļļu iztīrītu.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt
msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Tas jau saistošāk tad, ja gribas kaut ko modernāku ar eļļu darbināt...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Bet vienkāršāk, nekā divu bāku sistēma

MelnaPiektdiena Reģ.: 20.12.2016
0 0 Atbildēt

Auzas no ES palīdzības pamēģiniet, tur ir arī 0,5l rapšiniece

Rr19 Reģ.: 24.04.2017
0 0 Atbildēt

Šodien dīzelis vienā cenā ar 95.

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Jau labu laiku ar īsiem pārtraukumiem.

arba Reģ.: 16.12.2002
0 0 Atbildēt

ne vienmēr kaimiņa degviela ir zagta !

Ir firmas, kur smago šoferiem atskaiti prasa par rūpnīcas noteikto, ja braucienā Rīga - BArselona - Rīga , esi braucis ekonomiski un ietaupījis 50 l, tie ir tavi

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 1 Atbildēt

Tik un tā zagta - jo par šādu ienākum veidu nav nomaksāti nodokļi.

arba Reģ.: 16.12.2002
2 0 Atbildēt

Gegvielu perkot Jau ir samaksats ar atliektiem galiem !

Kads ir saja. Alsti saskaitijis visus nodoklus kopa , cik cilveks , kas sanem 1000 menesi samaksa valstij

Bet visu !

Iik, socialo, pvn, nekustamo ipasuma nod , visas akcizes nodevas maksajumus u.t.t

Mes valstij kopuma samaksajam vismaz 80 % no nopelnita

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
2 0 Atbildēt

Taču tiek darīts viss, lai neskaitītu kopā. Sākot ar to, ka ievieš sadalītu darba devēja un darba ņēmēja sociālo nodokli. Un proletariātam uzreiz liekas, ka viānm dzīve ir labāka, jo nodokli jāmaksā ļaunajam ekspluatatoram.

JanJan Reģ.: 07.02.2018
0 0 Atbildēt

www.delfi.lv/news/national/criminal/video-policisti-riga-uziet-nelegalas-dizeldegvielas-uzpildes-staciju.d?id=50942845

Pieķer pie rokas. Atkārtoti pārkāpumi. Naudas sods - 70-700 eur. Cik šāds cilvēks pa mēnesi nopelna? Ja viņu varbūt reizi gadā pieķer, to sodu jau var vnk ierēķināt, kā paredzemās izmaksas?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Bradypus rakstīja: Bet vienkāršāk, nekā divu bāku sistēma

Toties papildu ņemšanās, papildu aprīkojums [kas maksā] un vēl papildu elektrības patēriņš...

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti