Labākie interneta veikali datortehnikai Latvijā?

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Galvenais jau drošība un cena! Katrā ziņā neiesaku ņemt no nezināma lētākā, jo arī Latvijā bieži gadās krāpnieki, veic samaksu, bet uzņēmuma pazūd... Kāda pieredze, ko iesaki?

 
iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Es esmu iepircies un viss bija kārtībā sekojošos interneta veikalos:

capital.lv/

www.1a.lv/profile

www.euronics.lv/

www.neoshop.lv/

sen, sen m79.lv/

Labas atsauksmes arī par www.dateks.lv/

PS: Labs pluss pērkot interneta veikalā ir 14 dienas atgriešanas preces tiesības, kas arī strādā. Veikalos tomēr bieži mēģina, it kā, labot vai atmest atpakaļ.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

bez jau nosauktajiem atkarībā no vajadzības lietoju:

m79.lv ( nav ne vainas)

xnet.lv

cenuklubs.lv

ksenukai.lv

elkor.lv

pta.lv

707.lv

220.lv

stokker.lv

eamf.lv (AM furnitūra)

Ir vēl visādi mazāki dārzam un Z-svētku rotājumiem izmantoti, bet nu tiem produktu klāsts nav nekāds dižais, lai būtu vērts pieminēt.

P.S. pa lielam ja veikala adresi nevar atrast dabā un/vai domēns šķiet aizdomīgs - nav vērts ielaisties. Bet citādi kaut kādā lielā poļu brīnumā ir pirktas lietas baseinam utt.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Cenu klubs ir viens no retajiem veikaliem, kurš prasa maksu par klienta karti un par tās atjaunošanu pēc 2 gadiem arī."Kā iegūt priekšrocību karti: - parasti iestāšanās maksa ir 15 Eur,

- ja Jūsu pirkums sasniedz 150 Eur, priekšrocību karti mēs Jums dāvinām! Kluba biedra karte derīga 2 (divus) gadus. Kartes derīguma pagarināšanas maksa ir 1.50 Eur.

Krotow Reģ.: 09.09.2008
1 0 Atbildēt

Pats datortehnikas iegādei izmantoju šos:

m79.lv

dateks.lv

rdveikals.lv

balticdata.lv

euronics.lv

1a.lv

M79 un RD Electronics parasti ir labākās cenas. Dateks - ir visjaunākais un retāk atrodamas lietas, taču visdārgāk. Baltic Data - visādi vajadzīgi sīkumi, kurus citur nevar atrast un ik pa laikam - Samsung SSD par patīkamām cenām.

Ja zini, ka pirksi kaut ko konkrētu, ieteicams pirms tam salīdzināt cenas starp visiem minētajiem veikaliem. Vēl var sameklēt vēlamo preci salidzini.lv un tad no turienes aizklikšķināties uz īstajiem veikaliem un apskatīt šībrīža cenu.

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

m79

xnet

rd

1a diemžēl uzvarējusi peļņas kāre un attiecīgi kādu brīdi nav aktuāli

Krotow Reģ.: 09.09.2008
0 0 Atbildēt

1A problēma nav peļņas kāre, bet vairāk pasūtījumu sagrābšana kā viņi fiziski spēj piegādāt.

imzz Reģ.: 27.02.2015
2 0 Atbildēt

Man nepatīk 1a&Ksenukai marketings ar "draugu būšanu". Ja gribi pirkt daudzas preces par cenām, kādas piedāvā arī citi interneta veikali, tad jāreģistrējas par "draugu", citādi tās preces ir pat 25-33% dārgākas.

Resp.tas mārketings ir: ja neesi mūsu "draugs", tad pie mums labāk nerādies :-/

SamantaFox Reģ.: 02.11.2022
1 3 Atbildēt

Labākie interneta veikali datortehnikai Latvijā var būt šādi:

1. Elkor - www.elkor.lv/datori-un-plansetdatori/portativie-datori/

2. Datoru klubs

3. Datoru centrs

4. Datoru pasaule

5. Datoru izstāde

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 0 Atbildēt

Komentējot augstāk rakstīto:

1) m79 - normāli gan pirms n-tajiem gadiem, gan tagad;

2) 1a - nekādu problēmu, lai gan vienam otram nepatīk. Man sadarbība ar šiem diezgan pozitīva;

3) dateks.lv - pašam pieredzes pamaz, bet nu čomam biežāk datortehnikas iegādes gadās, viņš no šiem biežāk ņemot. Dārgāk esot, bet tur esot sakarīgs klientu atbalsta dienests, esot pat sazvanāmi cilvēki, problēmas risināmas, ļoti apmierināts.

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 0 Atbildēt

1) lēti, ātri un bez čakara. Pieļauju gan, ka suports varētu būt nekāds.

2) lai arī ar savām dīvainībām, agrāk bija labs veikals. Īpašnieku maiņa ir nākusi tikai par sliktu.

3) nav sanācis lietot, bet varētu būt viens no profesionālākajiem kantoriem, ja runā tieši par datortehniku.

4) es vēl pieliktu labo veikalu sarakstā aio.lv Profesionāls kantoris ar saprātīgām cenām. Jēdzīga vieta, kur iegādāties lietotu tehniku ar garantiju.

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Jā, aio arī nav slikts, piekrītu.

juriz Reģ.: 09.06.2001
0 1 Atbildēt

Man šī gada lielākais atklājums, ka wintek ir reāls veikals ar reālām cenām. Vajadzēja sievas vecākiem kasti (iepriekšējā sāka beigties). Tur atjaunotie datori 2x lētāk kā rde (kur man šķita, ka ir OK cenas). Pie tam, datoriņam pat bija ielikts pavisam jauns SSD.

ksenukai, 1a ir OK. It kā īpašnieki vieni, bet cenas atšķiras, tāpēc jāskatās.

m79 tagad blakus darbam, tā ka viens no favorītiem.

BalticData vairāk izmantoju, kad vajag kaut ko ātri, jo ir pa ceļam uz mājām, un tur parasti ir viss kas uz vietas.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

M79 un RD bijuši daži pirkumi. Bez problēmām.

Aio arī labs.

Banknotē pirku Intel Nuc, ar Linux vēl strādā! Tik bija ar jau instalētu Windovsu.

Kur var dabūt Rugged planšeti ar LTE - 4G un iebūvētu ID kartes lasītāju?

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

upgreat.lv lietotu Apple iekārtu veikals.

Ben3d Reģ.: 03.11.2022
0 0 Atbildēt

Es pasūtīju no šīs 707.lv vietnes. Viss gāja labi. Paldies, ka dalījāties ar pārējo.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Kā reiz meklēju tagad stacionāro datoru:

1) Dateks teica, ka jākomplektē un, lai būtu vēl ar rezervi nākotne jārēķinās ar 700 eur, es gribētu iekļauties ap 400 eur

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Par 400 eur sanāks tikai plika rakstām mašīna, kura pēc 3-4 gadiem jau būs novecojusi

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Nu vēl jau jautājums, vai liek geimeru kompi vai ofisa kasti? Lielu daļu summas var sastādīt tieši videokarte, pēc kuras ne katram ir vajadzība.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Jauna "Ofisa kaste" diemžēl maksā vismaz 1K. Geimeru - 2-3k. Viss zem šiem cipariem ir sevis čakarēšana. Un mūsdienās lietot "stacionāro" datoru, kas nav geimeru kaste? Kāda mārrutka pēc?

Un tiem, kas baidās no M$ kā resursu zagļa - sen neesat paskatījušies, ko dara pārlūki un cik resursus apēd kādas mūsdienīgas ziņu lapas atvēršana (iAuto šajā ziņā ir palicis pagājušajā gadsimtā).

Un mājas lietošanai nekas nevar būt labāks par lietotu biznesa klases laptopu, kas atpirkts no darba devēja par nelielām naudiņām Par 200-300 naudiņām var dabūt nesalīdzināmu labākus aparātus, nekā jebkad cerēt dabūt jaunu par 400-500.

imzz Reģ.: 27.02.2015
4 0 Atbildēt

Notebuks ir vajadzīgs tikai tad, ja tas jāvazā apkārt. Citādi labs stacionārais dators pārspēj notebook-u uzticamībā, drošībā un ilgmūžībā reizes 5.

Aplēji klaviatūru ar kafiju ? Nomaini pret to, kura stāv kaktā un jau iztīrīta ;) Monitors nosprāgst - nomaini pret citu, atmiņa, procesors un videokarte nepārkarst, nav jāuztraucas par bateriju, jo tādas nav, visādi bluettooth verķi kādu metru no klaviatūras, nevis turpat blakus klaviatūrai, kur to ligzdas var nejauši aplauzt.

Notebuks ir tirgotāju un remontētāju prieks. Kases govs. Un nosaukums "laptops" ir nepareizs, jo to lietoja attiecībā uz pirmajiem portatīvajiem kādus 6 kg smagiem datoriem, kurus tiešām turēja klēpī.

Un bez spēlēm datoru var vēl izmantot kā TV un kino "avotu".

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Esi palicis pagājušajā gadsimtā. Man šobrīd ir 5 gadus vecs portatīvais. Parādīsi savu 25-gadīgo stacionāro, kas ir labāks?

Vai arī vienkārši mētājies ar cipariem, kuru jēgu neaptver?

mefisto Reģ.: 22.05.2017
0 0 Atbildēt

5 gadus portatīvais arī velk, bet 10 diez vai novilks (pie normālas slodzes). Savukārt, normāli salikts stacionārais 10 un vairāk kalpo bez problēmām.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

3-4 gadi attiecas uz notebukiem. Stacionārie velk daudz ilgāk. Pat bankas savas "rakstāmmašīnas" maina, nu pēc 8-10 gadiem, ne pēc 3-4. Piem. patlaban es lietoju datoru, ko sakomplektēju 2012.gadā. budžeta spēļu datora līmenis, ap 2018.gadu "apgreidoju un līdz šim velk arī spēles, un kā rakstāmmašīna derēs vismaz līdz 2025. ja mikrozapte neuztaisīs kaut kādu cūcību.

Par cenu būtu jautājums, vai ekrāns ieskaitīts.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Un tad vēl OS. Es savu win 10 aktivizēju ar atslēgu, ko nopirku e-bay par 9 EUR, no vācieša ar vācisku uzvārdu ;) Tas bija pirms vairākiem gadiem, līdz šim nav bijušas problēmas.

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

WindOSu un neabonējamu MsOfficu oficiāli var nopirkt tepat Rīgas internetveikalā.Gan ne pa 9eur. Vismaz daļai jauno datoru win-osam būtu jānāk līdzi oficiāli komplektā.

mefisto Reģ.: 22.05.2017
0 0 Atbildēt

Jāsāk ar banālo jautājumu, ko tu taisies darīt ar kompi? Ja ikdienišķas lietas, kas neprasa lielu jaudu (piem., datorspēles, video apstrāde utt.), pietiks ar vienkāršu konfigurāciju. Tad var iztikt bez atsevišķas videokartes, meklēt procesoru ar integrēto videokarti. Ikdienišķām darbībm nekāda tur nākotnes rezerve nav nepieciešama (uzskatu to par mārketingu).

Joprojām darbojas bez problēmām pirms 10 gadiem paša salikts biroja kompis uz AMD procesora bāzes (budžeta konfigurācija). Pirms aptuveni 5 gadiem saliku mātei kasti uz AMD bāzes, arī viss griežas.

Pirms gada gan vajadzēja uzņēmumam grāmatvedības kompi ar legālu Windows un labu garantiju. Nolēmu par labu Dell Optiplex 3080 gatavam komplektam (5 gadu garantija). Arī labs variants.

Protams, ja kompis nepieciešams spēlēm un smagām programmām, tad gan jātaisa maks vaļā.

Piekrītu, ka ar portatīvo nav nekāda aršana.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Piekrītu, ar mobilo telefonu ar nav aršana, noteikti vajag fiksēto. Citādi to pagātnes domāšanu līdzi pavilkt grūti

iciks Reģ.: 29.05.2013
5 0 Atbildēt

Bradypus, par šo jau kādreiz esam diskutējuši, bet neatminos, ka Tu būtu spējis tā argumentēti pierādīt laptopa pārākumu par stacionāro kompi, izņemot to, ka aizņem mazāk vietas.

Jā, kādās kojās tas patiešām var būt būtiski, bet citādi?

Stacionārais:

Plusi:

lētāks;

ir iespējas mainīt rezerves daļas;

normāla klaviatūra, pele, skaņa, ekrāns.

Mīnusi:

Aizņem vairāk vietas.

Joprojām pieturēšos pie viedokļa, ka laptops vajadzīgs tādam, darbiniekam, kam ir svarīgi to datoru nēsāt šurpu turpu. Kam dators stāv uz vietas, tam tikai un vienīgi stacionāro. Normāli darboties, nekas nekarst, dzīvo laimīgs.

Tu, protams, varēsi stāstīt, ka viss ir huiņa, ka portatīvajam ir laba klaviere, ka peli nevajag, jo var bakstīt ar pirkstu, ka iebūvētā skaņa ir izcila, ka nelielais ekrāniņš arī ir tīri neko, ja tik pamaina attieksmi. Lai būtu, katrs izklaidējas pa savam.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Nu re, cik ātri mans viedoklis pat tik neitrālā jautājumā noved pie meliem un manipulācijām.

Neko tādu, ko tu man piedēvē, pat netaisos stāstīt.

Bet par nēsāšanu - ja dzīve ir tik "šaura", ka nekad nav jānēsā, tad jau arī arguments par "aizņem" mazāk vietas, ātri vien iestājas.

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 0 Atbildēt

Bet kāda velna pēc personīgais dators ir kaut kur jānēsā, izņemot, ja to pieprasa darba specifika vai kāds īpašs hobijs? Jo īpaši mūsdienās, kad visu iespējamo komunikāciju un izklaidi ārpus mājām var nodrošināt telefons?

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Zini es ar būtu par to, ka ir jaudīgs mobilais ar doku, moš tāds arī eksistē dabā ???

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt
Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 2 Atbildēt

Nu tad pretjautājums - ko tad tādu tev mājās vajag no datora, ko nevar nodrošināt telefons? Ir kāds īpašs hobijs vai darba specifika, kam mājās vajag datoru?

darklight Reģ.: 29.10.2013
2 0 Atbildēt

Mājās man vajag ērtības. Liels ekrāns, ērta klaviere, laba skaņa, pele. Darbā pusdienu pauzē es bez tā visa varu iztikt. Arī ceļojumā man nekas no tā visa nav vajadzīgs, jo esmu aizņemts ar citām nodarbēm, bet brīvā brīdī kaut ko iepostēt iAuto varu arī no telefona.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Mājās ir visas ērtības. Pat divi lieli ekrāni. Pieslēgts tiek tas dators, kurš konkrētajā brīdī aktuāls - darba, privātais u.t.t. Bet tā kā tas ir portatīvais, var brīvā brīdī paniekoties ar pavisam lielu ekrānu un mājas kinozāles skaņu - pieslēdzot pie TV. Var paņemt līdzi ceļojumā, kas ir visnotaļ noderīgi, jo kaut vai vakarā palasīt aprakstus par nākamās dienas plānotajiem objektiem ērtāk ir datorā, nevis bakstīties telefonā. Ko es iegūtu, ja tas būtu stacionārais? Neko. Precīzi neko, izņemot iespēju atteikties no dažām ērtībām.

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Man piemēram riebjas strādāt uz portatīvā datora, viņu izmantoju tikai ceļojumiem, komandējumiem, lai izlasītu e-pastus un pa retam atvērtu kādu dokumentu vai excel tabulu, strādāt uz viņa ir pilnīgas mocības. Ir man gadus 6 vecs portatīvais, ko man vajag, pilnīgā izpilda, mājās stāv uz plauktiņa un krāj putekļus, kamēr kabinetā ir normāla darba stacija (cenā ap 1K), sieva ir grāmatvede, tai portatīvais vispār neder.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Nu bet nopietni? Tiešām izpratne par datoriem ir pagājušajā gadsimtā? Bet jau tad bija dokstacijas, un nupat jau thunderbolt ir normāls standarts jebkuram vidusmēra portatīvjam. Atkārtošos - varu savā darbistabā pie visas perifērijas un lādēšanas uzreiz ar vienu USB-C pieslēgt jebkuru portatīvo, kas tajā brīdī ir aktuāls. Un to pašu portatīvo paņemt līdzi, ja ir vajadzība. Nevis turēt plauktiņā un krāt putekļus un domāt, kā sinhronizēt failus starp datoriem.

Birokrātus, kam iedomu dēļ neder portatīvais, es audzināju pirms gadiem 10. Un grāmatvedes, kad dzīvoja šādu aizspriedumu pasaulē bija laimīgas, kad viņām vardarbīgi uzspieda portatīvo ar doku - izrādījās, ka ne vien var izcili strādāt birojā ar 2 lielajiem ekrāniem, bet tad, kad vakarā jāsagatavo kāda lielā atskaite - izrādās, ka sēdēšana līdz naktij darbā nemaz nav obligāta - portatīvais + VPN atrisina gadiem ilgu mocīšanos.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Nūūū... Vispār galddatoram nav obligāti jāaizņem vairāk vietas. Man garāžā ir dators [šobrīd nosprādzis un netiek reanimēts jo nav īsti vajadzības] - tas aizņem tik daudz vietas cik vajag pelei Jā, tu uzminēji - monitors ir pieskrūvēts pie sistēmbloka un abi kopā atrodas uz pie sienas pieskrūvēta televizora turētāja. Arī ikdienišķās konfigurācijās galddators neaizņem īpaši vairāk vietas - jo vienīgā vieta par kuru ir rūpe ir uz galda, bet sistēmbloks tur neatrodas - un ja nu akurāt tev ļoti rūp sistēmbloka izmērs - nav nekādu problēmu sakrāmēt vidēja stipruma datoru ar ļoti mazu sistēmbloku - Mini ITX formātā nāk dažādi dzelži.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Un tikmēr portatīvais plauktā aizņem vietu un krāj putekļus, jo ir taču reizes, kad vajag... Tavs variants ir lielisks vai nu kādam, kam patiešām nav nekāda pielietojuma pārvietojamām datoram, vai tam, kam patīk, ja vienā vietā ir divi, jo tā esot lētāk.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Ja kaut kas stacionārs ir pagātnes domāšana, tad televizors pie sienas vai uz galda arī ir pagātnes domāšana, ir tak planšete vai telefons ;)

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Nu jā, ja nav argumentu pēc būtības, tad vajag ķerties pie absurdiem. Ar šādu loģiku arī māja nav nepieciešama, jo ir tak telts.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Argumenti pēc būtības tika minēti iepriekš, tikai tos tu esi jau paspējis aizmirst. jauda, drošība, uzticamība, ilgmūžība. Es pazīstu sievieti, kurai tirgotāji iesmērēja tajā laikā pakrutu DELL notebuku, pēc pāris gadiem ekrāns palika blāvs, pie kam sievietei slikta redze, garantija beigusies.

Pie kam tavi argumenti ir loģiskā pretrunā viens otram: tu rakstīji: 1. " ko tad tādu tev mājās vajag no datora, ko nevar nodrošināt telefons? " 2. Ar šādu loģiku arī māja nav nepieciešama, jo ir tak telts.

Nu, kārtīgs, teiksim 23 collu ekrāns uz galda ir "māja", bet telefons, tas ir "telts" ;)

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Man portatīvajam ir 5 gadi, oriģinālā beterija un divi 24" ekrāni. Ko nu?

Jaudu piesaukt nevajag - kā jau minēju sākumā - saprotu, ka stacionāros datorus vajag cilvēkiem ar īpašām vajadzībām - un tad tie maksā iespaidīgas naudas un parasti satur vairāk par vienu videokarti.

Drošiba, uzticamība? To vislabāk garantēs gatavi, biznesa klases, nevis salasīti datori - un tur jau sen nav būtiskas atšķirības cenā starp līdzīgu parametru stacionāro klucīti un portatīvo. to 15" ekrānu un iebūvēto tastatūru principā dod "dāvanā", jo tie mūsdienās neko nemaksā.

Ilgmūžiba? Man ir vesela kolekcija ar joprojām strādājošiem portatīvajiem, kas vienkārši ir "mazliet morāli novecojuši".

Un neko labāku par argumentiem, kā? ironiju mēģināt pasniegt kā argumentus, nespēj? Nav?

iciks Reģ.: 29.05.2013
2 0 Atbildēt

Tev nešķiet, ka Tu esi vienīgais no klātesošajiem, kam ir tik īpašas vajadzības (uz kurām ir atsauce 2. rindkopā) - 2 datori (darba un privāts), kurus gribas slēgalēt šurpu turpu pie tiem 2 moņiem un pārējā aprīkojuma, nest uz TV un vadāt vēl līdzi ceļojumos?

Katru dienu varbūt pat vairākas reizes pisināties, štepselēt vadus - nah man tas? Jā, to var izdarīt, bet ieguvumu no tā neredzu nu ne mazāko.

Runājot par salasītiem kompjiem (ne biznesa klases, ko ierindas jūzerim nemaz nevajag), tad vismaz agrāk bija tipiski, ka jau gatavajiem komplektiem kaut kas bija par īsu. Viss labi, bet mazs HDD, nebija videokartes vai tamlīdzīgi. Salasot pašam ir viss tā, kā vajag. Jā, nelielas zināšanas vajag, bet nu neviens to neliek darīt cilvēkam, kas nejēdz.

Piebilstot par to mazliet novecojušo portatīvo kaudzi - man kādreiz ir nācies savam kompim nomainīt kādu sastāvdaļu un tad šis kādu laiku atkal ir lietojams, jo kļūst ņiprāks. Saprotams, stacionārajam tas ir viegli izdarāms.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Nē, nešķiet, jo dzīvē esmu pārliecinājies, cik laimīgi ir cilvēki, kuriem vardarbīgi uzspiež portatīvo - t.i. ieviešot uzņēmuma politiku nepirkt stacionāros datorus. Principā nu jau gandrīz piecus gadus esmu vidē, kurā nevienam pat prātā neienāk pirkt stacionāros datorus. Bet jā - tāda domšana vēl ir sastopama - stradāt pie stacionārā, bet uz katru sapulci iet ar izdrukām.

Un interesanti, kā esi uzbūris ainiņu ar pisināšanos, kura laikam tavā datorizpratnē ir norma. Tieši par to jau ir runa, ka ar portatīvo viss ir vienkārši - nav nekādas "pisināšanās" lieto vienu un to pašu datoru ar visu programmu komplektu un jau atvērtām programmām visur kur aktuāli.

Un par sastāvdaļu maiņām muļķigs arguments. Visu ierobežu maģistrāļu standarti un nekādas jaunas detaļas neieliksi, nemainot pamatplati - un ja jau to maina, tad kas paliek? Noputējusī kaste?

iciks Reģ.: 29.05.2013
2 0 Atbildēt

Tu, kā rādās, spied tikai uz darba datoriem. Te gan pavīdēja arī termins "personīgais dators". Jā, nešaubos, ka arī tur būs lērums argumentu, kāpēc portatīvais ir vienīgais risinājums. Rādās, ka šī diskusija ir visai neauglīga...

P.S. Jums tur darbā ir ļoti nemoderna sistēma iet uz sapulcēm bez izdrukām, bet ar kompi. Izmantojiet attālinātās sapulces, jo tas ir vēl mūsdienīgāk - tā sacīt, tiecieties vēl uz lielāku efektivitātes pakāpi.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

"Mana sieva grāmatvede..." ir par darbu vai personīgo dzīvi? Es to spiežu? Tieši otrādi - norādu, ka mana darba vieta ir universāli aprīkota gan darba, gan personīgā datora izmantošanai. Un kautko galīgi neesi sapratis par sapulcēm - es tikai norādu uz vispārpieņemtu praksi. "Mums tur" viss ir attālināti, bet retājās reizēs, kad ir iespēja klātienes sapulcei, cenšamies tādu izmantot, lai pavisam nezaudētu cilvēcisko kontaktu.

imzz Reģ.: 27.02.2015
1 0 Atbildēt

Tev kaut kā ir nepamatots priekšstats, ka visas darba vietas līdzīgas tavējai. Daudzās darba vietās ar lielu skaitu datoru darbiniekiem uz sapulcēm ar tiem nav jāiet. Piem. VIDā visi strādā ar portatīvajiem datoriem ? laikam jau ne. Bankās, VSAA, VZD utt. tāpat pamatā stacionārie, atskaitot dažāda līmeņa priekšniecību.

Par sapulcēm: been there, done that, kā saka "amerikosi. Kāda puse atnākušo tūlīt atritina vadus un meklē kontaktus, kur piespraust portatīvo barošanas blokus. Pēc tam tas, kuram kaut kas jāreprezentē, 10 minūtes čakarējas, mēģinot savējo sakonektēt ar smart TV pie sienas. Pie kam iešana uz sapulcēm tā kā drusku novecojusi lieta, kur tad kovida laikā iecienītās videokonferences palika ?

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Ļoti maldies par lielu daļu tev nosaukto iestāžu, daudz kas ir minījies pa kovid laiku. Piemēram, VID, jau sen visās sapulcēs ir portatīvie, nevis papīri. Man ir daudz lielāks priekšstats par dažādām darba vietām un vidēm, nekā tu vari iedomāties - t.sk. starptaustiskā līmenī. Un lasīt derētu iemācīties arī par sapulcēm.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
2 0 Atbildēt

Breidij, tu varētu vienreiz iemācīties (vai sākt darīt, ja māki) pievienot video lai viņi būtu redzami, nevis klikojami? Itkā sīkums, bet datoru tēmā citus apsaukt par atpalikušiem pagājušajā gadsimtā, un pašam būt līkrocim - nu kautkāds disbalanss...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 3 Atbildēt

Juhūu... Pat te ad hominem, jo par tēmu argumentu nav

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
1 0 Atbildēt

Jā, kāpēc gan ne, ja pat msh to var, bet tu nē?

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Var ko? Vai tu dari visu, ko vari?

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Ja elementāra pieklājība vai nerakstītie likumi to paredz, tad es daru. Šinī gadījumā - forums paredz iespēju ievietot video tā, lai pārējiem lasītājiem būtu iespēja bez liekas klikošanas zināt, skatīties, neskatīties. Nevis ir komentārs, pilnīgi bez neviena paskaidrojoša vārda, un še - kliko. Kas tur būs, hujviņzin. Video par tēmu, video par huiņu, tikai kliko, pēc tam jau uzzināsi...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 3 Atbildēt

Elementāra pieklājība paredz diskusiju bez meliem un ad hominem. Vidē, kur šāda diskusija ir norma, PN ar "nerakstītajiem likumiem".

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Ok, atbildi pieņemu, viss skaidrs.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Tātad, intereses pēc pavandījos pa 1a, atjaunotus brenda stacionāros met pakaļ, birojam pilnīgi pietiek, pats tādu nopirku mājiniekiem , iet 4 gadus bez problēmām:

Stacionārs dators HP Intel® Core™ i5-650 (4 MB Cache), Intel HD Graphics, 8 GB 103,14 € / gab. piemetam klāt perifēriju :Monitors Dell E1916HV, 18.5", 5 ms 76,90 Kl 6 EUR pele 4 EUR, kopā 190 EUR

Līdzīgas jaudas portatīvais, jauns : Portatīvais dators HP 255 G8 4K7Z4EA, AMD Ryzen™ 5 5500U, 8 GB, 256 GB, 15.6 " 390 EUR. Secinājums: pieņemamu stacionāru biroja datoru var savākt 2x lētāk.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Pavisam interesanti, ka jāsalīdzina lietotu ar jaunu cenā, lai pierādītu neiespējamo

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Nu, abi varianti pilnīgi pietiekami biroja darbam, interneta pārlūkošanai un H265 kompresijas formāta video failu atskaņošanai. ( Un ar atmiņu ne mazāku par 8 GB.) Lietotiem portatīvajiem kaut kā mazs piedāvājums, vai nu tos neviens negrib, vai tirgotājs baidās dot garantiju.

Bet nu, iedomājies pats, kaķis apkakā vai draudzene aplej ar liķieri lēto stacionārā datora klaviatūru, iemet klavieri miskastē, nopērc jaunu, totāls lētucis. Bet, ja tas notiktu ar tavu kruto portatīvo ;)

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Netaisos neko iedomāties. Gan zinu, kā iztīrīt, gan apbrīnoju pielējējus - neesmu ar tādu problēmu saskāries - pat bērns savu nu jau divus gadus nav pielējis vai kā citādi piebeidzis, lai gan izturas pret to jau tā veco aparātu diezgan nežēlīgi.

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Es ceru, ka arī tavam bērnam vismaz ir normāls monitors un klaviere, a to dažreiz baisi skatīties, kā sīkie sēž nolīkuši pār laptopiem ar degunu ekrānā.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Ir, bet nelieto. Visu laiku kaut kur vazājas rinķī un izmanto savu laika limitu dīvainās vietās un pozās.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Motorolers rakstīja: Par 400 eur sanāks tikai plika rakstām mašīna, kura pēc 3-4 gadiem jau būs novecojusi

Un kas tad ir ka novecojusi? Starp "novecojis" un "nelietojams" ir šausmīgi liela atšķirība

fckns Reģ.: 29.11.2020
0 2 Atbildēt

Ne visiem ir vēlme nodarboties ar metāllūžņu vākšanu un to reanimēšanu.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Kāpēc rīdzeniekam [jūrmalnieks apmēram tas pats vien sanāk ] vajag vietējo internetveikalu?

Patisons Reģ.: 24.04.2017
2 0 Atbildēt

Labojot datorus, klientu pielieti datori nebija retums. Lielākā daļa klientu to noliedza, jo cerēja uz garantiju . Ja pielieti bija ar cukurūdeņiem, tad tādus nebija iespējams iztīrīt. Ar citiem šķidrumiem tīrija bez garantijas, jo korozija agri vai vēlu izdarīja savu.

Diskutēt ar cilvēku kurš visu zina nav iespējams, atliek tikai uzklausīt.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Pirms cik gadiem portatīvajiem sāka likt klaviatūras, kas ir hermētiski nodalītas no datora? Šo "sīkumu" kādēļ noklusē?

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Ir vēl citādi sīkumi, portu ligzdas, kas turpat blakus klavierei, peles "lauks" un dvd atvērums. Lai to visu kārtīgi iztīrītu, vajadzīgas pulksteņmeistara tieksmes un talants ;)

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Un lai to nevajadzētu tīrīt, pilnīgi pietiek pat ar visumā nevīžīga bērna nelielu uzmanību. Bet, ja tizlums ir tik liels, ka apliešana ir regulāra problēma, vēlams apdomāt attīstošo koka rotaļlietu izmantošanu datora vietā.

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Piedod, bet reti glups komentārs nudien.

Te nav runas par bērniem, kas kompjus aizlej katru trešdienu un sestdienu, bet gan par to, ka tā reizumis gadās. Ne tikai bērniem, bet pieaugušajiem. Teorētiskā pasaulē visu var pieskatīt, bet praktiski notiek visādas nelāgas lietas ar un bez pieskatīšanas.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt

Reti glupi ir savu dzīvi pakārtot domai, ka "reizumis gadās".

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Dzīvi nevajag pakārtot, bet tas ir viens papildus arguments izvēlē.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

At auto arī izvēlies nebraukt, jo reizēm gadās nokļūt avārijā?

spainis Reģ.: 27.04.2006
0 0 Atbildēt

Nekorekts salīdzinājums.

Nevis izvēlēties nebraukt, bet braukt ar drošāku auto.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Ļoti korekts - tu pat apgalvo, ka brīvprātīgi izvēlas iespēju sasiet dārgāku

Krokodils Reģ.: 29.06.2017
0 0 Atbildēt

Laptops ir okei ja gribi ieiet sejasgramatā vai darba vajadzībam spaidīt ekseli un atbildet uz darba e-pastiem.

Ja gribi kaut ko uzspēlēt, vai 3d pamodelēt vai nodarboties ar nopietnu video apstrādi lai renders nav jāgaida pus nakti, tad tikai un vienīgi attiecīgi sakomplektēta kaste. Kapēc?

Jo kaut cik jaudīgi 'gaming' laptopi ir lieli, smagi, neērti, tātad tāds pats stacionarais vien ir, kas stavēs uz galda un netiks kustināts, turklāt tas (lietoto tirgus vērtībā) 'novecos' 3x ātrāk jo neko viņā nevari nomainīt, kāda jēga tev no laptopa ja viņu ir problemātiski pārnēsāt? Protams ir modeļi kas apmierinās no abām pasaulēm, bet tos es vairs neuzskatu par 'gaming' klasi, tie ir tādi uz kā varēsi padzenāt kaut ko. (es uz 15 gadīgas nodzeltējušas kastes arī kaut ko varu padzenāt)

Kastē komponentes bez lieliem ieguldījumiem vari nomainīt un atsvaidzināt palēnām, turklāt diezgan ilgi, lai pavilktu un būtu labākajā līmenī. Un šeit nerunaju vairs par 1080p 60fps geimingu, kas ir aizvēsture.

1440p vai lielāka izsķirtspēja un 120fps+ spēlēs ir mūsdienas.

Velos skatīties filmu uz lielā tv ekrana? - wireless display. Jo man ir wifi matesplate un 4K saturs tiek 'kāstots' uz pirmā stāva teļļāga bez nekādiem vadiem vai problemātiku.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Un ko ar to gribēji pateikt? Neviens taču neapstrīd stacionārā datora nepieciešamību geimingam un citām īpašajām vajadzībām.

Tikai tur jau cipari citi - te diskusija ir par 300-400 budžetu.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Un par stacionāro datoru ;) citēju iauto

"Kā reiz meklēju tagad stacionāro datoru:

1) Dateks teica, ka jākomplektē un, lai būtu vēl ar rezervi nākotne jārēķinās ar 700 eur, es gribētu iekļauties ap 400 eur"

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 0 Atbildēt

Bradypus teica, ka Mārim stacionāro datoru nevajag, un tā tam būs būt! Āmen! :-D

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Citātiņu iedosi? Vai atkal vienkārši melo, jo nespēj paciest, ka kādam ir viedoklis, kuru savādāk nekādi nespēj apstrīdēt?

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 0 Atbildēt

Melus no sarkasma neatšķir? Speciāli tev pieliku to smiekliņu beigās. A apstrīdēt... tevi jau nevar apstrīdēt. Tikpat labi es varētu iet ārā ar kaijām strīdēties, kāpēc uz mašīnas kakā?

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Un par ko sarkasms? Par savu un sev līdzīgo nespēju samierināties ar nepatīkamu viedokli, kuram nav objektīvu pretargumetu?

Ben3d Reģ.: 03.11.2022
0 0 Atbildēt
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti