Škoda Octavia 2012 2.0 dīzelis auksts slāpst nost (+video)

Heidegers Reģ.: 24.05.2020

Vai kādam ir bijis šāds defekts? Škoda Octavia otrās paaudzes 2012.g. 2.0l dīzelis vispirms -14C° grādu salā sāka auksts nedarboties — auto normāli pielec, bet pēc 1-2 sekundēm noslāpst nost. Šādi startējot un noslāpstot finālā pēc 2 minūtēm auto aizgāja — uzreiz viss motors perfekti darbojas. Panelī nekādi paziņojumi neparādās. Pieliekot pie kompja autoreizētā servisā, nespēja atrast vainu, arī blokus pārbaudīja vai nav "zaļais iemeties". Pēc tam jau auto auksts sāka nelekt pie -9C°... Tad pie -3,5C°... Bet vienmēr pēc 3-5 min pagaidām aiziet un strādā. Zīmīgi, ka problēma ir tikai no rīta pirmo reizi dienā stratējot, pa dienu perfekti vienmēr pielecis, bet no rīta mokas... Varbūt kādam ir bijusi identiski problēma un ir konkrēta pieredze kas par vainu? Auto ir atkal servisā, bet pēc iepriekšējā apmeklējuma nekas nemainījās... Pievienoju video fragmentu, kā pēdējā reizē veicās ar pielaišanu, beigās aizgāja. youtu.be/LSOV2Vm7cOk

WALA Reģ.: 19.06.2002
4 0 Atbildēt

Klau, tu ar nolūku ignorē kvēlsveču lampiņu ?

0 0 Atbildēt

Bet citādi var būt gan daudz iemeslu šādai uzvedībai, līdz ar ko pakāpeniski jāmēģina tie pārbaudīt un izslēgt. Vislabāk būtu ja kāds "dzīvajā" ar kompi spēj paskatīties uz degvielas maisījumu, lambda zondu, temperatūras devēju rādijumiem, un spēj uz aci ieraudzīt ja kaut kas ir greizi. no tā visticamāk varēs izsecināt kur var būt gļuki ...

Problēma var būt kaut vai nepareizā temperatūras rādijumā - jauc nepareiz degvielu un viss, vai kaur kur gaisu piesūc utt.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Izskatās pēc tipiskas situācijas kur motors noslāpst jo nav saņēmis atļauju no immo darboties, jo immo nespēj nolasīt atslēgā esošo kapsulu - gan jau spidometra ciparnīcā, kuru nevar saskatīt, spīdēja immo lampiņa - un varu saderēt ka pieslēdzoties ar kompi pie motora vadības bloka, tajā atrastos kļūda "engine start blocked by immobilizer - intermittent" un pieslēdzoties immo, tajā būtu kļūda par problēmām nolasīt kapsulu

1 0 Atbildēt

Arī, vienīgi kā pie velna tas beigās tomēr izdomā ka varētu sākt strādāt, jo nu atslēgas "raustīšana" situāciju nekad nav uzlabojusi ...

Ir redzēts ka throttle position sensora nespēja dara šādus jokus, bet tad atkal tas parasti met arī kļūdu un iededzina "check engine svecīti" ...

Bet ja liktu likmes, tad es laikam liktu uz idling valve, jeb tukšgaitas vārstu, kurš to izraisa, bet tas vēl nonozīmē ka pats defektīvs, iespējams šamam nepareiza "komanda" tiek iesmērēta ...

0 0 Atbildēt

Elementāri, vatson - uz desmito mēģinājumu immo izdodas tomēr to kapsulu nolasīt - un tālāk motors darbojas, jo vadības bloks ir saņēmis atļauju iedarboties un pēc tam tas immo vairs neņem vērā, drošības apsvērumu dēļ.

Ja ar "brīvgaitas vārstu" tu domā "droseli", tad nebūs - esmu dabā redzējis C6 3,0 TDI, gan ar beigtu droseli, gan ar nepievienotu, abos gadījumos - avārijas režīms, nekas vairāk.

Gumijas pedāļa bojājums arī neko šādu izraisīt nevar, nav jau vadības bloka ar soļa motoru vadīts mehāniskais dīzelis [man ir saskarsme ar tādu risinājumu 25 gadus vecā JCB ekskavatorā] - arī tur būtu avārijas režīms, jā, ar mirgojošu kvēlsveču lampiņu, bet tur tad arī motors īsti negribētu celt apgriezienus.

0 0 Atbildēt

Ne nedomāju, man liekas ka šitam jau varētu būt speciāls elektromagnētisks sūds, kurš (tagad gan varu samelot) vai nu droseli tur pavērtu, vai arī laiž gaisu pa apkārtceļu, dažādiem lūžņiem - dažādi.

0 0 Atbildēt

Jā, elektromagnētisks sūds ko sauc par motoriņu Šim motoram ir elektriskā drosele - divas vispār, viena EGR un viena gaisam, no īstām elektriskajām droselēm atšķiras tikai ar to ka iekšā ir tikai viens stāvokļa potenciometrs, nevis divi. Vari neapšaubīt - skatos 2012. gada oktāvijas 140 zs 2.0 TDI shēmā

0 0 Atbildēt

Darbināju arī ar otru atslēgu. Nekāda starpība.

0 0 Atbildēt

Problēma jau nav atslēgā bet mašīnā ;) Nezinu tik smalki tās nianses ko tur parasti šajā situācijā darīja, nav nācies vēl nekad to risināt, spolei, kura lasa immo kapsulu, štekerim kontaktus tīrīja vai kaut ko tādu. Kā jau teicu - pieslēdz kompi un nolasi kļūdas un tur noteikti būs manis pieminētā kļūda motora vadības blokā un immo

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
1 0 Atbildēt

Kvelsveces pārbaudi. Mēdz būt ka tās silda arī tikko palaistu motoru.

1 0 Atbildēt

Nebūs tas gadījums.

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
1 0 Atbildēt

vispirms -14C° grādu salā sāka auksts nedarboties — auto normāli pielec, bet pēc 1-2 sekundēm noslāpst nost

Man gan izskatās pēc kvelsvecēm.

1 0 Atbildēt

Uz mirkli piemirsīsim ka tas ir TDI - kā tu to iztēlojies - kvēlsveces darbojas, motors iedarbojas un tad pēkšņi tās, kā ar nazi nocirsts, pārstāj darboties?

Un tas tomēr ir TDI, līdz ar to relatīvi mazjūtīgs pret kvēlsveču neesamību - nē, tāda temperatūrā, protams, tam viņas vajag lai iedarbotos, bet tas ir apmēram viss. Kad es pieslēdzos nullto gadu PD TDI, ar 90% varbūtību es ieraudzīšu kļūdas par kvēlsvecēm kuras izraisa gļukains kvēlsveču relejs [ar PD sākās relejs kur vadības bloks silda un pārbauda katru kvēlsveci atsevišķa] kur, es pieņemu, ka bloks ne tikai neredz ka pāris cilindru kvēlsveces darbotos, bet tās reāli arī nesilst - nu neko, viss normāli, cilvēki brauc un nesūdzas, tā tik es izsaku pretenzijas

0 0 Atbildēt

Kvēlsveces rudenī mainītas.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
0 0 Atbildēt

Ja pieņemam, ka kvēlsveces rudenī mainītas, tik jautājums uz cik kvalitatīvām. Skaidrs arī tas, ka jāpagaida kamēr nodziest spirālītes indikātors. Bet wāgen sveces parasti ātri uzsilst, ja ne -14, tad -3 jau nu tur vajadzēja aiziet. Tur būs kaut kāds t vai gaisa devēja joks.

GK1968 Reģ.: 14.11.2018
1 0 Atbildēt

Tai servisā uzjautā vai degvielas sistēma pa nakti nesagaisojas?

0 0 Atbildēt

Žēl bet nebūs. Pirmkārt, tajās situācijās ilgi jāzāģē. Otrkārt, nepārsteidzošā kārtā šeit bākā ir pacēlājsūknis - pa ielam vienīgie motori kam tāda nebija bija rindas sūkņa motori.