Kārtot: Augošā secībā
1 2
lynx85 22.06.2020 18:30

Tā arī laikam skaitās - virsmas atjaunošana. Nu jau gadi 10 apvedceļam būs, precīzāk tad ir jāmeklē - ja nekopsi, tad vēl pēc desmit gadiem būs avārijas stāvoklis...

lynx85 21.06.2020 19:45

"serviss", kur uzpilda, parasti arī nesaprot. Viņiem galvenais uzpildīt, tajā dienā. Kas notiek rīt, tas jau pajāt. Meklē servisu, kur kondiškas arī REMONTĒ - tur tev atradīs vainu, un, gan jau arī sataisīs, ja cena tev patiks.

P.S trubas veselas - kas šo apgalvo? Pašam uz aci tā šķiet? Jebšu tas pildītājserviss, kas rausta plecus, tev tā teica?

lynx85 31.05.2020 13:32

Jā, tā tādā zināmā mērā loterija. Var gadīties, ka viena sabojāta riepa nozīmē izmestu pāri, jo, kā jau minēji, vairs nevar tādu pašu iegādāties. Piecām riepām, ja arī disks ir tāds pats kā citi, ir shēmas, kā ratus mainīt (rotēt) starp priekšu un aizmuguri (atkarībā no piedziņas) lai visas piecas nodiltu vienmērīgi. Tas gadījumam, ja pa visu laiku to rezervi tā arī neievajagas, bet nu vismaz riepa tiek arī lietota.

Par to, vai ievajagas - gadās, ka gadu nobrauc, un ne reizi nevajag, bet ir gadījies, ka vienā 60km braucienā sadur riepas divreiz.

lynx85 31.05.2020 12:26

Kamēr man neko neuzspiež kā obligātu, mani uzskati ir visnotaļ demokrātiski - darat, kā gribat. Tikai netraucējat man. Par aplikāciju - pilnīgs pajāt - nav un nebūs.

lynx85 31.05.2020 12:24

Man, piemēram, kaitina, ka kaimiņa kaķi nāk dirst manās dārza dobēs. Tāda nu ir privātmājas burvība, ka reizēm jāsakopj ne tikai sava teritorija, bet arī sveši sūdi.

Šorīt nopļāvu ceļmalu. Sapļāvu divas stikla pudeles - tak kāds pimpis tās tur ir nometis, vai no autobusa pieturas nākot, vai vienkārši garām ejot. A ko padarīt? Neko, pašam jāvāc.

lynx85 31.05.2020 9:37

Tāpēc jau tas ir rezerves rats, lai ar viņu brauktu uz mājām/servisu, nevis ceļojumā uz Poliju. Ir bijis, ka policija aptur un pamana bagāžniekā tikko nomainīto sadurto ratu - teorētiski tu laikam tad kautko pārkāp, jā, bet normāls cilvēks tev sodu par to neliktu, man toreiz arī ne. Kas notiek, ja sanāk iepērties avārijā un tev ir rezerves rats virsū, vai apdirsinātāji to neizmanto kā ķeksi regresam, nav ne jausmas.

P.S pašam visiem ģimenes auto ir pilna izmēra ripuļi, un nevienam vienādā piektā riepa, bet nu kā jau teicu - ar rezervi apkārt lieki nevizinos.

lynx85 31.05.2020 9:29

Strazdi man netrūkst, viņiem ir gana daudz ligzdas egļu dzīvžogā, tūjās, mežmalā ir būris, un arī malkas šķūnim zem jumta pamanījušies ieligzdot. Vispār putnu man ir nejēgā daudz, sieviešiem ir niķis viņus ziemā barot, tad nu šķiet, ka savākušies no tuvas un tālas apkārtnes. Tās pašas zīlītes, vismaz 3 veidi, par pārējiem nemaz nerunājot. Un gribētos apgalvot, ka putnu paliek vairāk un dažādāki. Vai arī es kļūstu vecs un sāku viņus pamanīt, hvz.

Bet nu to, ka tā var mašīnu apkakāt, tā te pirmo reizi. Līdzšinējie novērojumi liecina, ka tas tomēr būs viens atsevišķs īpatnis, laikam palicis bez pāra, kā jau sākotnēji domāju.

lynx85 30.05.2020 22:13

Tad atliek vest pie raimja, lai pārmetina lielāku "bedri"

lynx85 29.05.2020 9:34

Ir izstādīti. Bija pirms tam sasēti redīsi, tos arī labi paēdām salātos. Siltumnīca veca, koka, 6x6m, plēves. 10 gadi nokalpojusi, stabi pie zemes nopuvuši, nākamgad būvēšu jaunu un mainīšu arī vietu, lai zeme atpūšās. Pērngad attālāki radi uzlika polikarbonāta siltumnīcu, tīri tomātiem, bija dikti priecīgi, jo mazāk jāvaktē salnu riski un esot vispār visa raža ātrāka nekā citus gadus par ~2nedēļām. Laikam tas ieslēgtā gaisa slānītis polikarbonāta šūnā dod labu efektu, Savulaik ir redzēts ka arī ar plēvi šādi cenšās darīt - uzstiepj pirmo plēvi, bet ļoti vaļīgi un nokareni, un tad otro kārtu plēves iestiepj stingri. Veidojas gaisa kabatas, palīdz siltumu aizturēt.

Māsa nupat arī polikarbonāta siltumnīcu nopirkusi, būs svētdien jābrauc ciemos palīdzēt uzstādīt. Rāmi redzēju, to jau paši salikuši, jāsaka, ka diezgan pieklājīga konstrukcija, cinkots, redzēs, kā kalpos ilgtermiņā.

lynx85 27.05.2020 23:17

Es tā kā nesapratu - tev kādas pretenzijas, ka es te par to putnu problēmu ierakstīju, vai kā? Izsakies, lūdzu, precīzāk, ņemšu vērā nākotnē.

lynx85 27.05.2020 18:51

Jā, tā vien gribās teikt, ka tam putnam savs atspulgs uz riesta dejām aicina, savādāk aktivitāti neizskaidrot. Zinātu ka viens, daudz neprašņātu, kaimiņa kaķim arī ēst gribās, bet pēc piedirstā apjoma grūti ticēt ka tas viena putna darbs. Aprunājos ar kaimiņiem, tur līdzīga aina - un arī tieši pie spoguļiem.

Mēģinās sākotnēji humānas metodes, var jau laiku iztikt uz spoguļiem samaucot maisiņus, vēlāk domās, vai vanaga siluetu logā, vai kaimiņa kaķi godasardzē noalgot...

lynx85 27.05.2020 15:13

Domājams, pareizākā tēma, kur uzjautāt.

Tātad, ir problēma.

Pagalmā tiek glabāti 2 auto, trešais stāv garāžā. Tos divus, ārā esošos, regulāri apkakā putni. Un to dara visnotaļ specifiski - atlido cielava, un sāk ņemties - te pie spoguļa, te pie priekšējā stikla, un lidinās, skraida, plivinās un tirinās. Nevar saprast, kas viņai tur vajadzīgs, mušas nelasa. Auto aizmugure pilnīgi vienaldzīga, visa aktivitāte ap spoguļiem (arī sūdi). Viņām savs atspulgs interesē, vai kas, nevaru saprast. Pirmo gadu šādi. Jāsedz ar segu mašīna, savādāk glābiņa nav. Ko darīt?

lynx85 22.05.2020 16:12

Varam apspriest rimi kefīru, tāpat kā citā jauno auto topikā. Jeb tur runas par paikas pirkšanu ir adekvātas, bet te gaismu apspriešana ir fantastisks offtopiks?

P.S vari neatbildēt.

lynx85 21.05.2020 9:41

Garantija taču ir automātiska - bija mazgāšanas fakts, tātad tīrs. A ko samazgāja, tas jau nav būtiski...

lynx85 21.05.2020 9:27

Ja sieviete tev pasaka "NĒ" un tu viņai pret viņas gribu ņem un iespraud, to sauc par izvarošanu.

Ja pretīmbraucējs šoferis tev pasaka "NĒ" un tu pret viņa gribu iespraud viņam savas gaismas, kā sauksim to?

Nudien, kā vēl ir jālamājas, lai šitais pielektu? Tev nav jādomā, kāds ir pretējā veselības stāvoklis. Viņš tev signalizē, kā tas noteikumos ir pieņemts un norādīts rīkoties apžilbināšanas/traucējuma gadījumā. Ja tev šis signāls nozīmē tikai "viņš ir lohs, viņam naktī vispār nav jābrauc" nevis "aha, tur brauc kāds zaļais gurķis, pasaudzēšu viņu" tad es nebrīnos par mūsu bēdīgo līķu statistiku uz ceļiem.

Ja tev liekas ka neadekvāti pieprasa pārslēgties - tev vienalga ir jāpārslēdzās. Kāda velna pēc vajag uz līdzenas vietas taisīt sūdus, labi zinot, ka tas tur otrs tev pretī nejūtas labi? Un kāda tev nahuj šķirba, kāpēc viņš nejūtas labi, ja svarīgākais ir fakts, ka viņš tev tuvojas ar ātrumu 50m/s, naktī, dusmīgs, un iespējams, arī apžilbis...

lynx85 20.05.2020 22:36

Tu neesi tā šrota šofera ģimenes ārsts, tev nekas nav jāzin, pie kā ir pieradušas vai nav viņu acis. Tev pretimbraucējs signalizē, kā tas noteikumos ir paredzēts, par to, ka tavas gaismas viņam traucē. Tas nav apspriežams. Un ir pilnīgi pajāt, kāda ir viņa gaisma, jo žilbini TU, nevis viņš. Bet jūs te kā lielceļa kingi pieraduši, šitais likums man nepatīk, šitie noteikumi man neērti, tad nunahuj tos ievērot. Lai tie citi lohi pisās kā pliki pa nātrēm, es ar savām krutām lampām maucu.Mudaki, nudien, ne pieklājība, ne cieņa pret citiem. Tik šroti, puišeļi, pamuļķi, nervozie un kas tik vēl ne. Paši tikai visgudrākie, viscēlāki, prinči baltā zirgā.Gaismas nesēji pasaulei, ibio. Kā vēl rupjāk pateikt, ja pa labam nepielec?

lynx85 20.05.2020 20:41

Ja tevi kāds nosauc par ēzeli - ignorē viņu.

Ja vēl kāds tevi nosauc par ēzeli - izlamā viņu.

Ja trešais tevi nosauc par ēzeli - sadod viņam pa purnu.

Ja ceturtais nosauc tevi par ēzeli - aizej un nopērc sev iemauktus.

Ja ir "vesela kaudze" ar nervozajiem, un tu liec uz viņiem savu stulbo "dzinn" - nu tad atvaino, tavas pistās gaismas tomēr atsevišķās situācijās nav tik ideālas, kā tu par savu jauno un dārgo mizu varbūt esi iedomājies.

Tas uz visiem attiecas, jauns no salona vai 30gadīgs, pajāt - ja tev mirkšķina - noteikumos ir paredzēts ka tas nozīmē pieprasījumu pārslēgties. Tevi nevajadzētu pist iemeslam, KĀPĒC tev prasa pārslēgties. Tev ir JĀPĀRSLĒDZĀS. Ja to nedara kompis, izdari tu, neesi pimpis

Tagad es saprotu, ko domā tie pidari, kuri brauc citus žilbinādami, un kad tādam uzmirkšķini, tad vēl pretī iepiš tālos. Viņiem ir "dzinn". Viņiem ir patiešām vienaldzīgi.

lynx85 19.05.2020 18:34

Man viss skaidrs. Pārsvarā tava auto kompis ar situāciju tiek galā, bet gadās, kad nē. Tad nu tā vietā, lai atzītu to, ka kompis nav ideāls, tu visus saukā par nervozajiem. Un rādās, ka tas notiek gana bieži, lai par to pat forumā varētu speciāli "muti dzesēt. Ja tas notiktu tiešām reti, tu aizbrauktu un par to pat neatcerētos.

lynx85 19.05.2020 13:36

Nevar būt. "Ražotājs nav paredzējis citādi, tas ir droši, atbilstoši noteikumiem utt."

lynx85 19.05.2020 13:34

Nu tad uzgriez tos lukturus vēl augstāk, ja jau viņi pārslēdzas zibenīgi, tiklīdz uzmirkšķina. Tev jau nav problēma, ka citiem vispār rodas VĒLME tev mirkšķināt.

lynx85 19.05.2020 13:30

Senos laikos tādiem dzindzinātājiem palaida uzgriežņu sauju logā pie izmainīšanās... Runā, ka tas ātri ārstēja lāzeristus.

Nudien, šeit jāpiekrīt Msh. Noteikumos ir paredzēts saziņas veids un rīcība žilbināšanas gadījumos. Ja TEV uzmiirkšķina, tātad TU žilbini. Punkts. Tev neviens nemirkšķinās tikai tāpēc ka nepatīk tavu kurpju krāsa, vai tas, ko tu vakar ēdi brokastīs. Tev mirkškina tāpēc, ka tu ŽILBINI. Ja tev ir "dzinn" un visi mirkšķinātāji ir "nabadziņi" - nu tad par kādu savstarpējo cieņu uz ceļa mēs vēl varam runāt?

lynx85 19.05.2020 13:20

Mazda 323 2003 2.0tdi esmu pašrocīgi kārbu mainījis. Bez motora celšanas ārā. Pusrāmi gan vajadzēja atlaist, abas priekšējās skrūves. Eļļu arī izlaidu ārā pirms atdalīšanas, lai var bez bēdu pagrozīt kā vajag un neuzliet sev uz vēdera pa pusass caurumu. Citādi tik skrūvēšanas vaina, dienas darbs.

lynx85 17.05.2020 15:34

Pārsteigts par ko? Par tiem 200-300A?

Par lētuču tēmu - kāpēc es sākotnēji vispār šajā tēmā iesmirdēju - bija doma ka man kāds ieteiks daudzmaz pārbaudītu lietu (firmu) un izdosies ietaupīt kādu monētu.

Importa forumi, ar viņu reģionālo specifiku nekādu dižo informācijas pienesumu nedod - man maz ko palīdz šeit izvēlēties, ja zinu, kas ir labs, piemēram, amīšos, vai moskovītiem.

Viens variants būtu padziļināti rakt, kas ķīniešiem ir labs (sakarīgs), un tad meklēt atbilstošo aparātu, zem jebkura nosaukuma. Tādā ziņā no krieviem, ar viņu forumos esošo info, varētu visu nepieciešamo uzzināt - bet tad arī aparāts jāpērk tur, caur tālbraucējiem vai kā tā. Jēga piselēties dēļ 250-500 vērta dzelža? Dzīvojot Daugavpilī, vai tuvu robežai, varbūt, bet ne līča piekrastē.

Un ja tiek tomēr tas lētucis nopirkts, un nobirst viņš regulārāk, kā kokiem lapas rudenī, un pēc laika jāpērk nākamais, vai vēl nelāgāk - tiek padirsts laiks un nauda, vai tu nevari izdarīt darbu, ko esi apsolījis, jo svarkai pēkšņi kaput? Te sākās vesela rinda "ja nu", pērkot ķīnieti uz dullo. Man te neviens neko konkrētu un parbaudītu nespēja ieteikt. Brendu? Ok, atbildi "pieklājīgu" pieņemu, bet piemēri? Neviens nesekoja.

Manā saprašanā, ja kāds prasa padomu, un tu uzņemies morālo atbildību kautko ieteikt, ir tikai divi varianti:

Pirmais: tu ar konkrēto aparātu personīgi strādā, esi ilgtermiņā to pārbaudījis, nav bijušas problēmas, serviss, rezerves daļas līmenī, vai vispār apkopt var pat trešklasnieks. Tā teikt, pārbaudīta manta. Tas pats attiecas ja to info tu esi ieguvis no ģimenes locekļa, tuviem draugiem, darbā tāds aparāts ir, utt.

Otrais: esi pētījis tirgus piedāvājumus, firmas, vācis info pa forumiem, no reāliem lietotājiem, atsauksmes, un esi nolēmis ka tas būs nākamais, ko tur pirksi SEV. Tad var ieteikt, ja tu pats esi gatavs par konkrēto ieteikumu balsot ar savu maku. Pat ja nākotnes formā.

Bet vienkārši iemest vēvēvēsalīdzinielvē tekstu 'metināmais' un pasniegt to kā ieteikumu - tas ir augstākajā mērā glupi un nedod itin nekādu info pienesumu. Rekur iepriekš kad iemetu to savu sarakstiņu ar, manuprāt, labām firmām, es būtu gatavs par jebkuru no viņiem nolocīt monētu. Arī savu pusautomātu es iepirku no to pieminēto firmu saraksta. Un ne mirkli nenožēloju ka nepadevos uzmācīgajam "kraft bavaria ewrotec boxer storm hujorm" spiedienam. Tas, ka kādam škiet, ka ir normāli pisties ar lietām, kas jēdzīgā aparātā ir pašsaprotama, bet ķīnietī ir, atvainojos - huiņa, tās nav prasmes. Tā ir jebļa.

Tā ka varu ieteikt ņemt brenda aparātu, kaut palietotu. Pats tā izdarīju, un varu ieteikt. Vai mans ieteikums ir vērā ņemams, to nu lai sver katrs pats.

lynx85 15.05.2020 14:29

Būtu labi vienkārši iedot izmēģināt. Tagadējie aparāti spēj kompensēt ne tikai n-tos netrus pagarinātāja, bet arī sliktu redzi un trīcošas rokas. Kritiski jāapskata metinātāja maska - varbūt tieši tā jau ir komplekta vājais posms. Paņemt nomā labas firmas invertoru (tas kemppi par 15eur/diennaktī - labu labais) un ātri tikt skaidrībā vajag/nevajag ko tamlīdzīgu savā īpašumā.

Par maskām, pats lietojis neesmu, ir tādas ar palielināmo stikliņu, ar dioptrijām, utt. "welding mask cheater lens". Varbūt noder.

lynx85 15.05.2020 10:37

Bradypus - ja idejas līmenī esi nobriedis līdz pirkumam, vari iemest savu izvēli šeit. Gan jau bez manis ir vēl kāds, kam patīk labi instrumenti, izteiksim viedokli.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti