Kārtot: Augošā secībā
1 2
lynx85 22.01.2021 17:36

Arī jaunu bleķi ir jāapstrādā. Smilšu strūkla, slīppapīrs, bet virsmai ir jāiedod vajadzīgais raupjums, lai gruntij būtu nepieciešamā adhēzija. Varbūt viņi tur pārpulēja, vai apstrādāja vienā dienā, un krāsoja tik pēc divām, utt. Normāli tam tā nevajadzētu būt, ka lobās.

lynx85 22.01.2021 17:30

Jautājums topika autoram - tev kvēlsveču lampiņa kādreiz deg?

lynx85 17.01.2021 20:32

Droši vien soda lielums ir proporcionāls, cik rupji brūķē muti komunikācijā ar poličiem. Ja atzīsti ka vainīgs un klusi nodur galvu, tad 50, ja sūti dirst un cēli paziņo ka kovids un ierobežojumi uz tevi neattiecas, tad 500. A ja aptur braucošu auto, un tur divi brašuļi, pārpīpējušies sēž aizmugurējā beņķī un bola actiņas ka neko nezin (kurš pie stūres bijis), tad lūdzu - apaļš tūkstotis. Viesu nama saimniekam par baļļuka organizāciju - 2 pakas. Nevarētu teikt ka nu baisā patvaļa, drīzāk katram pēc nopelniem...

lynx85 17.01.2021 18:16

Sākās. Kurā gadā, cik tādas ziemas, utt utjp. Es tikai parādīju ka nevar paņemt šodienas datu ekstrēmu un uz tā balstīt ilgtermiņa prognozi. Bet potaša karalim jau to nesaprast, jāapkaro mīti par ogļu stacijām...

lynx85 17.01.2021 16:26

Var jau ņirgt, bet tas auto ir braucams, šodien un tagad. Neko no tām ķibelēm nevajag, lai auto izietu apskati, vai pārvietotos ar ātrumu, kurā uz 3mēn var padirst tiesības.

lynx85 17.01.2021 15:12

Pie viena pārlasi ģeneratoru. Ja jau starteris nobira, tad gan jau ģenģeris nebūs diži jaunāks.

lynx85 17.01.2021 11:25

Zem auto vēl nebūtu tā lielākā bēda. Iesēdies auto un uztaurē pirms motora darbināšanas. Bet tie lopi salien arī dziļāk pašā motortelpā, no kurienes paši citreiz pat jēdzīgi ārā netiek, kad vajadzētu ņemt pēdu. Kaķis, aptīts ap ģeneratora skriemeli, vai pusasi, pie -20 nav nemaz tik patīkams auto defekts...

lynx85 17.01.2021 11:19

raimondsm rakstīja: Nu, var jau strīdēties un visu ko apšaubīt, bet tas nu reiz ir fakts, ka ziemas paliek aizvien siltākas.

Jā, tas nu reiz ir fakts.

lynx85 13.01.2021 14:19

Tas bija tikai kā reāls piemērs iz dzīves, ka "nāk svešs suns pagalmā un rūc virsū" nav kautkādi izdomājumi, vai pusnoklusēti stāsti, kur līdz galam nav pateikta patiesība.

Es arī īpaši necenšos izlikties gudrākam par gudru vai baltākam par baltu, es tikai stāstu, kā reāli notiek.

Protams ka kuci var sterilizēt. Bet vai tu vari sterilizēt sveša cilvēka svešu suni? Nē, nevari.

lynx85 13.01.2021 13:40

Netālam kaimiņam ir divas kuces. Protams, regulāri iestājās kucēnu fabrikas procesi. Lai arī saimnieks tā kā tās savas kuces vaktē, netrūkst no tuvas un tālas apkārtnes visādi kavalieri, kas vienkārši mētājās pa tuvējiem īpašumiem un gaida. Savā starpā plēšās, vazājās kur pagadās, un visādi tamlīdzīgi suņu jaukumi no sērijas "labākais kas sunim var būt ir lauku brīvā daba". Bērni uz skolas autobusu netiek aiziet, vecākiem jāpavada, jo tie pusbadīgie joberi ir tiešām agresīvi. Šad tad kādam sakrājās, pazvana pašvaldībai un ķērājiem. Tas problēmu atrisina īstermiņā. Līdz nākamajai reizei.

lynx85 12.01.2021 11:10

Mans uzskats ir tāds - tavs nams - tava pils. Ja tu savā privātīpašumā vari nodrošināt kārtību, ievērot esošos likumus un noteikumus, nevienam netraucē, man nav ne mazākā iemesla tev kautko pārmest, kur nu vēl no pašizdomāta "moral high ground" skatu punkta. Turi savos laukos kaut septiņdesmit rotveilerus, man būs pajāt. JA viņi netraucē man un apkārtējiem, tajā skaitā pašvaldības un valsts īpašumam. Turi kaut vistas savā deviņstāvenes dzīvoklī rīgā, ja kaimiņiem nesmird un netrokšņo. Es neko neteikšu. Ok, vistu gadijumā varbūt kāds likums tomēr būs pārkāpts. Nu pieņemsim, audzē bruņurupučus, vai zivtiņas. Man pohuj.

BET - uztaisīties baltākam par baltu, un apdirst visus citus, kas, redz, iedrošinājušies turēt suni dzīvoklī - divkosība un dubultie standarti. Tu ta varbūt esi tik kruts "saimnieks" ar tik varenu atbildības sajūtu, ar svēto nimbu ka pat cepurei vietas nav, bet, bļe, atver acis un paskaties, kas notiek realitātē. Ne tu, ne es neesam vienīgie, kam pieder, vai kas domā par mājdzivnieku. Ir arī citi. Es par tiem citiem arī runāju. Tu runā par sevi. Tu par citiem pat dzirdēt negribi. Bet tāpēc viņi nepazudīs un situācija neuzlabosies.

P.S pateikt ka sunim vislabākais ir lauku īpašums ar brīvu dabu ir tas pats kā pateikt ka labākais auto ir darba auto. Jā melots nav, bet uz kā rēķina?

P.P.S un apdirst tos kas tur suni dzīvoklī vai ņem no patversmes - ej ka tu tirst maziem solīšiem, jēzuliņš atradies...

lynx85 11.01.2021 17:14

Nūja ar diviem galiem. Man šķiet cietsirdīgi ka sunim ņem un izoperē balss saites, lai viņš fiziski nebūtu spējīgs pariet, jo ir lieli sodi, ja suns rej un traucē kaimiņiem aiz sienas.

Vai tas pats iepriekšējā lapā mans aprakstītais piemērs, kad stilīgi palika kaķi ar vienu aci un patversme/klīnika ķēra uz ielas normālus veselus kaķus un pēc tam pārdeva slaveniem ļaužiem jau kaķus ar vienu aci. Te nu bija civilizētā pasaule. Vai pie mums ir labāk, hvz, bet nu tur arī nav rozīņmaize.

lynx85 11.01.2021 17:03

Sniega apstākļos, sevišķi pavasaros, kad mēdz būt sērsna, klaiņojošie suņi mēdz nodzenāt meža lopus tikai tā. Suns, īpaši ja tāds ne pārāk smags, iet sniegam pa sērsnu, stirna ar savām tievajām kājām krīt cauri, paskriet nevar. Arī takšelis var nokost notrenkātu stirnu, tas nav nekas neiespējams un nepieredzēts. Kad bija pēdējā lielā sniega ziema, man netālu no mājas bija klaiņojošo dačņiku suņu tabors iemanījies dīrāt dažāda kalibra zvērus, iedzenot viņus aizputinātajā grāvī, un tad 3-5 suņi arī briežu govi spēja nolikvidēt. Vietējais mednieks laikam pārīti atšāva, bet nu cik redzēju, postaža bija baigā. Spalvas un ādas visās malās bija, kad pavasarī sniegi nokusa. Sivēni, stirnas, nekas netika šķirots.

lynx85 11.01.2021 14:17

Ja tu no tiesas domā, ka stirnas (un citus meža zvērus) plosa tikai suņi, kas ir slimi ar trakumsērgu, tad nu drīzāk tu pats nezini, pa kuru galu govs pienu dod.

Nevajag uzdot vēlamo par esošo, vai pieņemt kā patiesību tikai to informāciju, kura pašam labpatīk. Klaiņojoši suņi, sevišķi ja noformē savu medību baru, spēj visnotaļ ievērojami paretināt mežu zvēru populāciju. Jo medīšanas instinks tiem ir, un medī tikai sporta pēc. Atsevišķos gadījumos arī tāpēc ka saimnieks nebaro pienācīgi, ir, protams, arī tādi gadījumi. Tur tiešām neko nepadarīsi, kāds suns tāds saimnieks. Bet izcili stulbi būtu izlikties to neredzam. Vēl stulbāk būtu to redzēt, bet nesaprast. Pilsētā klaiņojoši suņi terorizē kājāmgājējus, laukos - meža zvērus. Tieši tik vienkārši.

www.apollo.lv/term/561702/riga-suni-lidz-navei-saplosa-sievieti

Ko tādu noliegt tiešām var tikai debīls īblis, kas domā ka zirgs ir govs vīrs.

lynx85 06.01.2021 22:14

Par patversmēm. Pirms gadiem 5-6 štatos bija neliels skandaals - izrādās, holivudas slavenībām un vispār cilvēkiem, kas iedomājušies sevi par baigi svarīgiem, bija trends - paņemt suni vai kaķi no patversmes. Tas skaitījās stilīgi tajā momentā. Ar vienu piebildi - kaķim bija viena acs, vai sunim trīs kājas. Neatceros, kurš pirmais tādu pusnobrauktu izdzimteni reanimēja un izreklamēja, bet beidzās tas haips ar to ka viena patversme/klīnika speciāli ražoja tādus "nepilnas komplektācijas" lopus. Te nu bija humānisms utt - tikai un vienīgi bizness. Nu un tad kad katram otrajam bija tas suns ar trim kājām, un katram trešajam tas kaķis ar vienu aci, tad vēl kādam tas likās nedaudz par aizdomīgu un tā to patversmi atkoda. Nedēļu pabļaustījās presē un drīz arī viss noklusa. Neatceros vai kādu arī iesēdināja, un kad precīzi tas bija. Bet likās gana interesanti lai atmiņā paliktu vēl šodien.

lynx85 05.01.2021 13:24

Tu labāk pajautā, vai kāds analīzes arī taisīja, vai tikai domā ka tas bija kovids. Neviena cita ierasti sezonālā ziemas slimība taču nav atcelta...

lynx85 05.01.2021 12:10

Jā, protams, visideālākais ir lauku māja ar brīvu dabu, kur sunim skraidīt kur labpatīk un sporta pēc stirnas plēst...

lynx85 04.01.2021 14:00
lynx85 17.12.2020 11:44

Lai cik dīvaini tas neliktos, kādreiz malku cirta ar cirvi, un dēļus tāpat tēsa. Un grāvjus raka ar rokām un lāpstām. Un?

lynx85 17.12.2020 11:01

Nē, es cepos par posmu no Meirānu krusta līdz sievasmātes aplim. Tur ir tik daudz visādu pa kreisi/apmest ripā gribētāju, ka reāli kustās tikai viena josla. Vakar kautkāds smagais gribēja hvz ko, iestājies šķērsām pretī tai riepu bodei, ar kravas kasti nobloķējot arī pirmo joslu. Visa Lubānas iela vienā virzienā stāv jo vienam pimpim, redz, vajag. Tādam pat uztaurēt nevar, jo tu stāvi stūķī kā astotais auto aiz vaininieka. Es jau tā cenšos nebraukt piecos pēcpusdienā, kad visiem vajag, bet nu šoreiz sakrājās, gribēju izlamāties...

lynx85 16.12.2020 20:17

Dažas dienas sanāca vairāk pabraukāt pa Lubānas ielu. To pašu, par ko Timrots vēl safilmēja kreiso pagriezienu pārkāpējus. Jāsaka - nekas nav mainījies. Po*uj uz zīmēm, visi visās malās stāv un griežas kā labpatīk, un pajāt ka aiz viņiem visa josla stūķī. Tiešām tur neviens neko nepakontrolē?

lynx85 14.12.2020 18:26

Un es arī atkārtošos - vairāk no cilvēka atkarīgs, nekā no auto. Nu nav to iemaņu tautai, jo parasti jau arī nekuj nevajag.

lynx85 14.12.2020 17:55

Daļa no šī foruma iedzīvniekiem, IMHO, tomēr ir stipri spējīgāki nekā vidusmēra šoferītis uz ielas. Vidusmēra šoferītim uz ielas 99% šāda iespēja vispār var mūža laikā nepienākt - mēģināt apturēt ieskrējušos dīzeli. No tā 1%, kam tiks šī ekskluzīvā iespēja, 99% nesapratīs, kas tas par zvēru, un auto izbeigsies pats. Un varbūt tā pat ir labāk, lai tie dzelži tur jūk nakuj zem kapota un nav ko tur bāzt savus nagus, veselība dārgāka.

Tēvs ar auto apmeta kūleni un norēcināja dīzeli jo tajā situācijā nevarēja vai nezināja ka jānoslāpē jau mirklī, kad 2 rati no zemes atraujās, ne vēlāk. Radiniekam norēcināja dīzeli apskates rūķīši - arī viss bars tikai žēli noskatījās. Tā kā pēc kaujas jau visi gudri, kad jau mācība zināma. A ja pieredzes nav - visādi var būt. Topika autoram vēl viss labi, nomainīs tik motoru, ja pārējais ir celšanas vērts. A kas būtu ja bāztos rēcošam zem kapota un būtu dabūjis pa aci ar kādu lopņījušu siksnas gabalu, vai vēl trakāk, dzelzi?

lynx85 14.12.2020 15:45

Daudziem auto var bez papildinstrumentu palīdzības ko tur aizbāzt? Cik šoferīši būs tādi, kas gribēs bāzt tās savas ķepas un ģīmi motortelpā, kamēr tur rēc uz 5-7k rpm motors un jebkurā brīdī var izlīst klaņi pa sānu ārā? Es vēl saprastu ieteikumu mēģināt ar co2 ugunsdzēšamo aizpūst gaisa filtru ciet, lai varbūt nozūmē skābekļa piekļuvi. Atkal - piekļuves jautājums, ja filtra korpuss nav fiksi atverams bez instrumentiem.

lynx85 11.12.2020 10:54

Autonomajai apsildei ir viens neliels mīnuss - tā ir jāieslēdz pirms braukšanas. Respektīvi - tev ir jāzin, ka tu brauksi tad un tikos. Diegi stiklā palīdz tieši tajos mirkļos, kad vajag braukt, bet nekā cita silta vēl nav. Cik bieži katram tā sanāk (un, attiecīgi, kā katrs vērtē šīs opcijas noderīgumu), tā jau ir cita saruna.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti