Arī tās zarazas, kuras dēļ es šobrīd atrodos Gaiļos un kuras dēļ es skaitos riska grupā, ārstēšana Latvijā ir, es teiktu, ka pat visai augstā līmenī - daudzus pakalpojumus, medikamentus, palīggadžetus pilnībā vai daļēji finansē valsts. Protams, vienmēr var vēlēties labāk, bet kopumā diži par kaut ko sūdzēties būtu, kā mana vecmāmiņa teica, spļaušana Dieviņam acīs.
Ar apdrošinātājiem nav tik traki. Ir dārgāk, protams, kā mūris, bet tā ir bijis vienmēr. Bet normāla izmēra koka māju par 200-250 euro gadā apdrošināt var visai mierīgi. Ja vēl uztrāpa uz kādu akciju, tad var arī zem 200 palīst. Kāreiz vienu pagājušajā nedēļā drošināju - 188 kvm kocene ar saimniecības ēku un kustamo mantu gadā sanāca 196 euro.
Starp citu, te ir viena interesanta nianse. Daudzi UK, Īrijas un citu valstu emigranti ārstēties un izmeklēties brauc tieši uz Latviju. Hmmmm, interesanti kāpēc? Viena radiniece, kura dzīvo Īrijā, teica, ka valsts garantētā veselības aprūpes sistēma tur ir vēl briesmīgāka kā LV. Un rindas garākas.
Šim es pat piekristu - slimnīcās derētu prasīt testu jebkurā gadījumā.
Jūlija pārmet Inesei, ka "tagad šī dāma ir norūpējusies par valsts budžeta līdzekļiem". Savā ziņā Juļai ir taisnība - Lībiņa-Egnere ir visai parazītiska būtne, bet vēl smieklīgākas ir Jūlijas izrādītās rūpes par tautas brīvību izvēlēties - vakcinēties vai nē. Vai tiešām kāds naivi tic tam, ka, nākot pie varas, Jūlija joprojām aizstāvēs brīvprātīgu vakcināciju? Ņemot vērā to viņas eks-piederību Saskaņai un to, ka viņa arī šobrīd ir pieslējusies visai prokrieviskam politiķim, kura "komandā" ir vēl viens prokrievisks aktīvists (Točs), kurš pat atklāti savā Facebook profilā raksta, ka Latvijai ir vajadzīgs tāds līderis kā Vlaģimir Vlaģimirovič. Bet kas notiek Vates zemē ar obligāto vakcināciju, domāju mēs visi zinām...
Nē, parastais tests. Tobiš, pirms uzņemšanas jāuzrāda negatīvs. Man tā bija pagājušajā gadā.
Neviens neko nav teicis. Ar čībām pietiek...
Cik man vairāki pazīstami juristi ir stāstījuši, tiesas šajā ziņā arī mainās - lietas tiek skatītas arī pēc gara (būtības), ne tikai pēc burta. Lēni mainās, pārāk lēni mainās, bet mainās.
ŠIm varētu piekrist. Varbūt sākumā, kamēr vajadzēja masas savakcinēt un bija interese, jā, bet tagad... Tikai kā būt tiem cilvēciņiem, kuru ģimenes ārsti nevakcinē?
Ja gana daudz, tad jau varēsi nosaukt kādus 3 piemērus, teiksim, pēdējā gada laikā, vai ne?
Pareizi nav tupi sēdēt internetā un čīkstēt, cik viss ir slikti, kā tu to dari. Un nē, nav "vācies prom", tikai jautāju, kas tevi šajā "mēslu bedrē" tā tur. Sanāk, ka esi tāds mazohists - tev patīk dzīvot mēslos. Nu, līdzīgi kā bomzim. It kā dzīvot atkritumos slikti, bet tomēr ērtāk kā saņemties un mēģināt kaut ko mainīt, jo vieglāk taču ir dzīvot sūdos un gausties, cik viss ir slikti... un meklēt visādas tur "tuvinieks, bet neesmu tādā radniecības pakāpē" atrunas.
Cik ir bijušas prasības, lai vispār būtu iespēja "notiesāt"? Reku, kad teicu tev, lai tu pacīnies par taisnību attiecībā uz to savējo tuvinieku, sāki izdomāt visādas stulbas atrunas un parādīji, ka uz neko vairāk kā pusanonīmu īdēšanu internetā, turklāt ar visai apšaubāmu ticamības momentu, spējīgs neesi.
Interesanti, ja jau "valstī" viss ir tik slikti, ko tu te vēl tupi? Kurš tev liedz plivināt uz kādu "valsti", kur konstitūcija nav tukša skaņa?
Šobrīd atrodos Gaiļezera slimnīcā. Iestājoties prasīja tikai sertifikātu, bet drukātā veidā.
No pacienta viedokļa skatoties, šķiet, ka viss ir normālās sliedēs, kā bija līdz šim, izņemot to, ka visi staigā maskās un pēc noteikumiem, tā jāvelk visu laiku, kad es ārā no palātas. Slimnīcas kafūzī neprasīja nekādu sertifikātu.
Atļaušos ieteikt pašam kādreiz "to arī izlasīt": piemēram, "93. Ikviena tiesības uz dzīvību aizsargā likums." Vai arī pirms šāda posta rakstīšanas pajautāt kādam konstitucionālo tiesību ekspertam, vai viņaprāt "rekomendācija dzert siltu tēju" kā arguments 111. panta gadījumā izietu cauri tiesvedības gadījumā ar Covid (vai onkoloģijas, vai avārijas, vai infarkta/insulta vai... vai..) pacientu...
Bet vainīga, kā vienmēr, būs valdība.
Ar eksperimentālu kovidu gan ir vērts riskēt, vai ne?
Interesanti, kuru vairāk varētu saukt par stulbu - grūtnieci, kura izvēlas uzticēties profesionāliem savas jomas zinātājiem, un izvēlas pasargāt sevi kā arī savu bērnu (un te pat nav svarīgi, vai lēmums gala rezutlātā izrādītos pareizs vai kļūdains), vai antivakseri, kurš vispār nespēj filtrēt informāciju un paskatīties tālāk par savu degungalu...
Tas ir Artūrs Bernis - izbijušās ABLV bankas līdzīpašnieka ar tādu pašu uzvārdu brālēns. Arī izbijis baņķieris, kurš tagad izliekas, ka viņam dikti rūp latviešu tauta un krīzes dēļ no mājokļiem izdzīti tautieši, aktīvi vāc ziedojumus savai politiskajai karjerai un ar antivakseru balsīm cer nākamgad tikt Saeimā, kas viņam visticamāk neizdosies.
Latvijā jau arī atsāk kāpt.
ID kartei izdevās pieteikties tikai uz septembri :D. Tas bija pirms 2 nedēļām. Tagad droši vien kaut kāds oktobris jau ir.
Protams, ka formāli taisnība, par to nav strīda. Es gan domāju, ka, ja viņam algu maksātu atkarībā no apgrozījuma, nevis no nostrādātajām stundām, droši vien būtu ielaidis. Bet šajā gadījumā viņam ievērot noteikumus ir pat izdevīgāk - manis apkalpošanas vietā var amzierēties ar kolēģēm vai spaidīt telefonu, savu algu saņems šā vai tā.
Mani šodien neielaida Akropoles Gan-Bejā. Prikols tāds, ka sertifikāts ta' bija, bet viesmīlis piesējās tam, ka nebija pases vai ID - tiesības, redzies, nederot (koncertā pirms pusotras nedēļas derēja). Nu, ko lai saka - no vienas puses, vai tiešām vajadzēja tik ļoti pozā iestāties (bet gan jau viesmīlim vnk negribējās strādāt, pusdienlaikos un t/c vispār arī dzeramnaudas nav tādas), no otras - ja pēkšņi tur ierastos poliči uz kontroli, tas viesmīlis jau dabūtu pa galvu, ne es...
Pilsētā, kā mefisto saka, ir OK. Jā, turbobedre ir diezgan jūtama. Kas būs ārpus pilsētas, tad jau nedēļas nogalē redzēs.