Valsts autoceļu kvalitātes un drošības uzlabošana – prioritātes arī 2022.gada budžetā 1

Foto: iAuto.lv

LVC | 24.novembris 2021 13:05

Satiksmes ministrijas 2022. gada budžeta projektā kopumā valsts autoceļu nozarei plānots 327,3 miljonu eiro finansējums. Nozīmīgākie darbi ir valsts autoceļu atjaunošana 870 km kopgarumā, gājēju un veloceļu infrastruktūras izveide, kā arī Ķekavas apvedceļa būvniecības turpināšana

“Valsts autoceļu kvalitātes uzlabošana nemainīgi ir viena no Satiksmes ministrijas prioritātēm. Pēdējo divu gadu ceļu būvdarbu sezonas bijušas labākās kopš neatkarības atjaunošanas, kā rezultātā Latvijas reģionos ir izdevies sakārtot daudzus ceļu posmus, uzlabojot savienojamību un dzīves kvalitāti iedzīvotājiem. Nākamā gada budžets dod iespēju turpināt mērķtiecīgu darbu, pakāpeniski veidojot kvalitatīvu, cilvēkiem drošu un draudzīgu autosatiksmes infrastruktūru,” komentē satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Nākamgad tiks turpināti valsts autoceļu kvalitātes un drošības uzlabošanas darbi, būvniecībai paredzot 184,1 miljonus eiro. Kopumā plānota valsts autoceļu atjaunošana 870 km kopgarumā, tai skaitā prioritāri veicot valsts reģionālo autoceļu būvdarbus 560 km kopgarumā visā Latvijā. Plānoto darbu mērķis ir nodrošināt valstspilsētu un novadu administratīvo centru savstarpējo savienojamību un pārrobežu savienojamību, kā arī būtiski uzlabot braukšanas kvalitāti pa autoceļiem ar lielu satiksmes intensitāti.

Pirmo reizi valsts budžetā kā prioritāte ir iekļauta mikromobilitātes infrastruktūra, t.i., gājēju un veloceļu izveide. Nākamgad plānots sagatavot gājēju un velosipēdu ceļu būvprojektus kopumā 25 km garumā. Savukārt jaunu gājēju un velosipēdu ceļu būvniecība, kas ir nozīmīgs solis ceļu satiksmes drošības uzlabošanai, tiks īstenota 2023. un 2024.gadā.

Tāpat kā iepriekšējos gadus, arī nākamā gada budžetā plānoti 53,8 miljoni eiro mērķdotācijām pašvaldību autoceļiem. Finansējums paredzēts, lai pašvaldības varētu veikt savā īpašumā esošu ielu un ceļu būvniecību, projektēšanu un uzturēšanu.

Valsts autoceļu ikdienas uzturēšanai, kas ietver gan ceļu attīrīšanu no sniega, slīdamības mazināšanu ziemā, grants seguma uzturēšanu un asfalta seguma bedru remontu, gan ceļa apzīmējumu, apgaismojuma, luksoforu uzturēšanu  nākamgad plānots tērēt 73,3 miljonus eiro.

Nākamgad plānoti vērienīgi Ķekavas apvedceļa būvniecības darbi, ko plānots pabeigt 2023.gadā.  Ķekavas apvedceļš ir valstī pirmais publiskās–privātās partnerības projekts autoceļu nozarē, tā mērķis ir būtiski uzlabot ceļu satiksmes drošību, novirzot satiksmes plūsmu apkārt blīvi apdzīvotām vietām. Papildus tam, Ķekavas apvedceļš saīsinās brauciena laiku starp tuvumā esošajām pašvaldībām un uzlabos savienojumu starp Baltijas valstu galvaspilsētām.

Satiksmes ministrijas 2022. gada budžeta projektā nozaru attīstībai kopumā plānoti 743,9 miljoni eiro. Nākamgad SM galvenie darbības virzieni un prioritātes paliek nemainīgas, tiks īstenoti pasākumi, lai ilgtermiņā sasniegtu nosprausto mērķi - izveidot drošu, ērtu un pieejamu transporta sistēmu, kas nodrošina iedzīvotāju mobilitātes vajadzības..

 
1 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
iAuto 25.novembris 2021 7:22
1 1 Atbildēt

Pēc kā var secināt, ka prioritāte? Ieņēmumi no naftas akcīzes ir ap 550 miljoniem EUR, dīzeļdegviela Latvijā maksā kā Austrijā!

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Šorīt pirmais sniegs, Rīgā ielas tīrītas un kaisītas, esam uzmanīgi (+ VIDEO) 1

iAuto.lv izbrauc pa Rīgas ielām, kas pirmajam salīdzinoši nelielajam sniegam ir gatavas - tās ir tīrītas un kaisītas tāpat kā Dienvidu tikts, kas ar drošības barjeru tīrību un saredzamību nobrauktuvju kruscelēs tomēr nevar lepoties. Lasīt vairāk

 

Barjeras izglāba (+ VIDEO)

Mitsubishi Pajero vadītājs ar savu spēkratu saslīd uz satiksmes viadukta un apvidus auto triecas barjerās. Konstrukcija iztur, tādēļ mašīna nenogāžas, bet vadītājs tiek cauri ar viegliem savainojumiem. Lasīt vairāk

 

Vakar ceļu satiksmes negadījumā Ķekavas novadā gājis bojā cilvēks 2

Vakar ceļu satiksmes negadījumā Ķekavas novadā gājis bojā cilvēks, aģentūru LETA informēja Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova. Lasīt vairāk

 

Ekskluzīvs Aston Martin izsolē (+ FOTO) 5

Izsolē izlikts ļoti rets Aston Martin Frazer-Tickford Metro – automobilis, kas bija britu luksuss sporta automašīnu ražotāja pirmais mēģinājums pievērsties mazauto segmentam. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti