EK vēlas ierobežot energouzņēmumu pārmērīgos ienākumus no augstajām elektrības cenām 4

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 8.septembris 2022 10:25

Eiropas Komisija (EK) vēlas ierobežot energouzņēmumu pārmērīgos ienākumus, kurus tie gūst, pateicoties strauji pieaugušajām elektrības cenām, trešdien paziņoja EK prezidente Urzula fon der Leiena.

Uzņēmumi, kas ražo elektroenerģiju no atjaunīgajiem energoresursiem, šobrīd gūst "milzīgus ienākumus, ar kuriem viņi nav rēķinājušies, par kuriem nav sapņojuši un kurus tie nevar reinvestēt", sacīja Leiena.

"Šobrīd ir pienācis laiks, lai patērētāji gūtu labumu no zemu oglekļa dioksīda emisiju avotiem ar zemām izmaksām, piemēram, atjaunīgajiem energoavotiem," skaidroja Leiena.

"Tāpēc mēs ierosināsim pārvirzīt šo negaidīto peļņu, lai atbalstītu apdraudētos cilvēkus un uzņēmumus," teica EK prezidente.

Elektroenerģijas cenu ES nosaka dārgākais tās ražošanai nepieciešamais enerģijas avots, proti, elektroenerģijas cenu kāpumu nosaka elektrostacijas, kas elektroenerģijas ražošanai sadedzina dārgu gāzi.

Citi enerģētikas uzņēmumi, kas ražo elektroenerģiju no lētākiem avotiem, tostarp atjaunīgajiem energoresursiem, kodoldegvielas un atsevišķiem fosilajiem kurināmajiem, pielīdzina savas produkcijas cenas augstajām cenām, ko nosaka ar gāzi saražotās elektroenerģijas piegādātāji, tādējādi gūstot lielus ienākumus.

Leiena arī ierosināja samazināt elektroenerģijas patēriņu periodos ar augstu pieprasījumu un noteikt cenu griestus Krievijas gāzes importam, lai samazinātu augstās elektroenerģijas cenas.

Šos priekšlikumus piektdien sanāksmē Prāgā apspriedīs par enerģētiku atbildīgie ES dalībvalstu ministri.

 
4 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
DiezganKlusi 8.septembris 2022 10:44
1 0 Atbildēt

Kaut kā neviens nestāsta ka LV ir izstājusies no EST un LV kopiga veja projekta.

Varbūt mums pietiks ar krievijas gāzi?

www.rechargenews.com/wind/latvia-d...ia/2-1-1282774

Varbuttā 8.septembris 2022 10:48
1 0 Atbildēt

Laikam tā pat kā ar ostam LV grib nodot nomā mazām paskatīšu firmām, kuras tālāk tirgo nomas līgumus reālajiem attīstītājiem.

Būs starpnieks kas labi nopelnīs.

WALA 8.septembris 2022 19:27
1 0 Atbildēt

Uz šo man gribas teikt "nevajag dirst", ja netaisītu muļķības ar CO2 kvotām, gaze būtu laicīgi sagādāta, nebūtu haotiskas gazes pirkšanas pa pārspilētu cenu, un ietekme yz tautsaimniecību būtu neliela. Tagad protams viss ir stipri lielā "pakaļā", un tad nu jāizdomā "vakara pasaciņas" tautai. Iespējams ka gāzes kādam pat būtu par daudz un cena būtu pat stipri lejā nevis augšā ....

Ber nu butu tantei riteņi - butu autobuss ....

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Reti noderīgas lietas fiziski smagam pārgājienam dabā (+ FOTO) 17

Fiziski aktīvos un tālākos pārgājienos katram gramam mugursomā ir nozīme. Standarta lietas, kā labi apavi, jaka un ūdens pudele, ir skaidras ikvienam, taču ir specifisks, kompakts aprīkojums (ultralight un viedie risinājumi), kas reāli izglābj situāciju, kad jāmēro lieli attālumi fiziski smagos vai bīstamos apstākļos. Lasīt vairāk

 

Diennakts laikā Augšdaugavas novadā aiztur piecus robežšķērsotāju pārvadātājus (+ VIDEO)

Ievērības cienīgs ķēriens Valsts robežsardzei. Augšdaugavas novadā vakar diennakts laikā izdevies aizturēt piecas personas, kuras nodrošināja nelegāli robežu šķērsojušo cilvēku pārvadāšanu. Tik daudz pārvadātāju parasti izdodas notvert nedēļas laikā. Lasīt vairāk

 

Auto kļūst sarežģītāki, kas prasa no servisa darbiniekiem atbilstošas prasmes (+ VIDEO) 6

“Ne tikai mums, bet visā nozarē tjoprojām rūkst kvalificētu elektriķu, servisa pieņēmēju un arī mehāniķu, atzīst Mārtiņš Logins, Autoeksperts servisa vadītājs.To pieprasa arī uzņēmuma jaunā filiāle pie lidostas Rīga. Lasīt vairāk

 

Nepilni 160 000 eiro: 730 Zs jaudīgais Ford F-150 Raptor R arī Eiropas pircējiem 13

Jaudīgais amerikāņu pikaps ar V8 motoru no 2027. gada tiek solīts arī Eiropas valstu pircējiem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti