Nacionālie bruņotie spēki ievieš elektrisko transportu un uzlādes infrastruktūru 6

Foto: Publicitātes foto

NBS | 19.oktobris 2025 8:56

Septembrī Nacionālie bruņotie spēki oficiāli demonstrēja jaunās elektromobiļu uzlādes stacijas un elektriskos transportlīdzekļus. Projekts tika īstenots, saņemot atbalstu no Klimata un enerģētikas ministrijas pārziņā esošā Modernizācijas fonda.

Nacionālie bruņotie spēki piedalījās atklātajā konkursā “Energoefektivitātes paaugstināšana transporta sektorā – atbalsts elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešana”, lai izpildītu saistības klimata neitralitātes stiprināšanā. Pirms dalības konkursā tika apzinātas militārās bāzes, kurās būtu nepieciešams uzbūvēt elektrouzlādes infrastruktūru, kas spētu nodrošināt elektrisko transportlīdzekļu uzlādei nepieciešamo jaudu.

Nacionālie bruņotie spēki nodrošina visa Aizsardzības ministrijas resora transporta autoparku. Projekta ietvaros tika iegādāti 12 transportlīdzekļi, kurus ikdienā izmantos administratīvo uzdevumu veikšanai.

Nacionālie bruņotie spēki nākotnē plāno turpināt veikt “tīru” un energoefektīvu transportlīdzekļu iegādes, pakāpeniski samazinot transportlīdzekļu ar dīzeļdzinējiem skaitu. Paralēli tiks attīstīta arī ar elektrodzinējiem darbināmo transportlīdzekļu uzturēšanas un remonta kompetence un kapacitāte, kuru nodrošinās Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecības Transporta remonta nodrošinājuma centrs.

Foto: Publicitātes foto

Populārākie komentāri

6 Lasīt visus komentārus →
3 1 Atbildēt

Lai jau tā administrācija vizinās ar tiem elektroauto. Kara gadījumā traucētas vai pārtrauktas elektroapgādes dēļ elektroauto uzlāde apkārtējās sabiedrības spiediena dēļ nebūs prioritāte Nr.1.

2 0 Atbildēt

Vēl akumulatortankus iepērciet, dalbajobi!

1 0 Atbildēt

Kara laikā arī degvielu var uzpildīt, kad centralizētā piegādes infrastruktūra nedarbojas.

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Volkswagen ID. Era 5X – vēl viens jaunums Ķīnas tirgum 2

Vācijas autobūves uzņēmums piedāvā vēl vienu šīs vasaras jaunumu. Tas ir Tiguan izmēru krosovers, kas izstrādāts kopā ar Volkswagen partneri SAIC. Lasīt vairāk

Pēc BMW pasūtījuma izstrādāts elektromobilis, kas vairāk saražo nekā patērē (+ FOTO) 11

16 studenti no Klemsonas Universitātes ASV ir izstrādājuši elektroauto prototipu Deep Orange 17, kas radīts ar mērķi saražot vairāk enerģijas, nekā ikdienas braukšanā patērē. Lasīt vairāk

Rīgas svētku laikā slēgs satiksmi 11. novembra krastmalā un Vecrīgā; veidojas sastrēgumi (+ FOTO) 10

Rīgas dzimšanas dienas svinību laikā tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme 11. novembra krastmalā un Vecrīgā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā. Lasīt vairāk

Latvijā radīta bezpilota platforma armijas vajadzībām (+ VIDEO) 1

Ģeopolitiskajos satricinājumos arvien lielāka nozīme ir katrā valstī radītām tehnoloģijām drošības, civilās aizsardzības un kritiskās infrastruktūras vajadzībām. Ātru pāreju no pētniecības un testa modeļiem līdz praktiski dzīvē ieviešamiem risinājumiem var panākt, ja zinātne un industrijas cieši sadarbojas. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti