Beidzot saprotam: NATO komandieris saka, ka sabiedrotajiem steidzami jāpārdomā aizsardzības jautājumi 5

 

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

Nozare.lv | 26.marts 2026 10:18

NATO dalībvalstīm steidzami jāpārdomā, kā tās nodrošina savu aizsardzību, taču daudzas no tām vēl nav pilnībā apzinājušās šīs problēmas mērogu, jo īpaši attiecībā uz ieroču ražošanas palielināšanu, uzskata NATO Sabiedroto spēku virspavēlnieks transformācijas jautājumos admirālis Pjērs Vandjē.

Krievija kopš atkārtotā iebrukuma Ukrainā 2022. gada februārī ir pielāgojusi savu ekonomiku karam un palielinājusi ieroču ražošanu.

"Krievija ir mainījusies," drošības un aizsardzības jautājumiem veltītā forumā Parīzē norādīja Vandjē. "Mums jābūt gataviem jaunam ienaidniekam. Ja mēs to nedarīsim, piedzīvosim to, ko pieredzēja Persijas līča valstis," paziņoja admirālis, kā piemēru minot Irānas atbildes uzbrukumus Persijas līča valstīm pēc tam, kad ASV un Izraēla 28. februārī sāka uzbrukumus Irānai.

Vandjē norādīja, ka NATO būtu jāpielāgojas, lai ražotu vairāk ieroču un ātrāk, un mudināja sabiedrotos izdarīt pareizo izvēli. "Tas nav jautājums par naudu. Tas ir ātruma jautājums," viņš piebilda.

Vandjē uzsvēra, ka NATO ir jāreaģē uz problēmām, ko rada Krievija un Irāna, kas masveidā ražo dronus, kuru spējas strauji attīstās.

"Šis ir patiesības brīdis mums visiem," uzskata admirālis, piebilstot, ka NATO jādara vairāk nevis tas pats, kas darīts līdz šim, bet jāsaprot, kas tieši ir jādara, lai saglabātu drošību.

Viņš norādīja, ka NATO valstis atšķirībā no tās pretiniekiem nav organizētas ieroču masveida ražošanai. Viņaprāt, militārais bloks ir arī pārāk lēns, jo sabiedrotajiem ir vajadzīgi divi līdz trīs gadi, lai tikai "noteiktu, kas mums ir vajadzīgs".

Francijas ģenerālštāba priekšnieks Fabjēns Mandons uzskata, ka nākamo trīs vai četru gadu laikā valstij jābūt gatavai sadursmei ar Krieviju.

Francijas Starptautisko attiecību institūts (IFRI), kas ir viens no vadošajiem analītiskajiem centriem, novembrī brīdināja, ka Eiropai varētu būt grūti ātri saražot pietiekami daudz ieroču gadījumā, ja izceltos tieša konfrontācija ar Krieviju.

 
5 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
hue 26.marts 2026 10:29
5 0 Atbildēt

Jau 2014.g. vajadzēja mirgot sarkanai lampiņai.

Ton 26.marts 2026 14:29
2 0 Atbildēt

Naivums, un gan apmaksātais, gan bezmaksas un pašiniciatīvais noderīgais idiotisms dara savu. Pie mums pārdevušies nodevēji un agresoru pakalpiņi un ir pa pilnam, un salīduši kvanumā augstajos amatos. Un tad vēl naivums, pat tepat blakus, ka visu var sarunāt ar jebkuru, kaut gan pa šo visu laiku no vēsturiskajiem notikumiem, un viņu izdarībām, bija jābūt jau skaidrs, ka ar primitīviem, narcistiskiem imperialistiskajiem agresoriem neko daudz sarunāt nevarēs. Tā iet ja pagājušā gadsimta vidu tika galā tikai ar vienu problēmas pusi, bet otrai prblēmas pusei, ļāva kļūt vēl lielākai problēmai.

REXX 26.marts 2026 16:00
1 0 Atbildēt

Un jāpievērš uzmanība patiešām būtiskām lietām, es domāju, noteikti ir arī pareizi domājoši cilvēki aizsardzības struktūrās, ne tikai karjeristi, kam ir vēlme iegūt arvien augstāku dienesta pakāpi.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Zināmi automobiļi, kas var izturēt 300 000 km

ASV noskaidroti auto modeļi, kas ir īpaši izturīgi un var sasniegt 300 000 kilometru nobraukumu, nesarūgtinot savus īpašniekus ar dārgiem remontiem. Eiropas auto zīmolu gan TOP-10 sarakstā nav. Lasīt vairāk

 

Paziņoti konkursa „Latvijas Gada motocikls 2026” rezultāti

Lai apzinātu un veicinātu Latvijas motopasaules aktivitātes, informētu klientus un pievērstu uzmanību motociklam kā transporta, atpūtas, sporta un izklaides veidam, tiek rīkots konkurss „Latvijas Gada motocikls 2026”. Tas notiek no 2014. gada un, ņemot vērā C19 ierobežojumus, 2026. gadā pasākums norisinājās 11. reizi. Lasīt vairāk

 

BMW i3 – ātrāk nekā gaidīts (+ FOTO)

Vācijas autobūves uzņēmums BMW nolēmis uzsākt pasūtījumu pieņemšanu jau no 18. jūnija, lai gan iepriekš kalendārā bija atzīmēts rudens. Lasīt vairāk

 

Valsts policija piektdien sāks plašus reidus (+ VIDEO) 6

Šo piektdien daudzviet sākas ielīgošana, kas ievadīs piecas brīvas dienas. Lai Jāņi tiktu aizvadīti droši un mierīgi, Valsts policija jau piektdien sāks plašus reidus. Šodien atbildīgie dienesti informēja, kas ir pats svarīgākais svētku laikā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti