Dienesti pārtraukuši meklēt pirmdien Rēzeknes novadā notriektā drona atlūzas (+ VIDEO) 4

Nozare.lv | 9.jūnijs 2026 13:49

Atbildīgie dienesti pārtraukuši meklēt pirmdien Rēzeknes novadā notriektā drona atlūzas, noskaidroja aģentūra LETA.

Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) aģentūrai LETA pavēstīja, ka NBS pārtraukuši meklēt notriektā drona daļas. Vienlaikus NBS norādīja, ka drona notriekšana notikusi salīdzinoši lielā augstumā, kas varētu liecināt par drona fragmentu izkaisīšanos plašā apvidū.

NBS rīcībā patlaban nav informācijas par drona izcelsmes valsti un tā tipu.

Meklēšanas pasākumos nav iesaistīta arī Valsts policija, kura par notikušo sākusi kriminālprocesu. Plānots, ka kriminālprocess tiks nodots Valsts drošības dienestam, aģentūru LETA informēja policijā.

Jau ziņots, ka pirmdienas rītā Rēzeknes novada Bērzgales pagastā NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijas iznīcinātāji no Francijas notriekuši Krievijas elektromagnētiskās karadarbības rezultātā Latvijā ielidojušo ārvalstu bezpilota lidaparātu.

Pirmdienas rītā NBS no sensoriem saņēmis informāciju par iespējamu drona virzību uz Latviju, tāpēc plkst. 9.20 izsludināts dzeltenais brīdinājums par iespējamu gaisa apdraudējumu Ludzas, Balvu un Alūksnes novados. NBS novēroja, ka drons turpinājis virzīties Latvijas teritorijā, tāpēc plkst. 9.20 aktivizēti NATO iznīcinātāji.

Plkst. 9.40 aktivizēts oranžais brīdinājums Ludzas un Rēzeknes novadā, un sensori liecināja, ka Krievijas elektromagnētiskās karadarbības rezultātā Latvijā ielidojis bezpilota lidaparāts. Plkst. 10.05 pēc vizuāla apstiprinājuma NATO lidaparāti dronu iznīcināja.

Drona notriekšana notikusi pirmo reizi, kopš Latvijas gaisa telpā tiek fiksēti no ārzemēm ielidojuši droni.

Visi komentāri

0 0 Atbildēt

Šis šoreiz vairāk pēc Shahed izskatījās, cik nu no video varēja spriest, tie parasti lido lielākā augstumā.

0 0 Atbildēt

Paver savu mutīti tā plašāk, lai varu trāpīt!

0 0 Atbildēt

Izēd dirsu, ja!

0 0 Atbildēt

Sagribējās iepļūtīt un iepļūtīji...

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Latvijas tirgū ienāk Ķīnas automobiļu ražotājs Zeekr (+ VIDEO) 5

Ķīnas autoražotājs "Zeekr" ir vēl viens šīs Āzijas valsts autobūves uzņēmums, kas ienācis Latvijas tirgū. Lasīt vairāk

Miljardu vērtajam Aston Martin debesskrāpim Maiami atklājušies nopietni defekti 6

Dzīvokļi šajos luksusa apartamentos maksā miljonus, taču īpašnieki saskaras nepatīkamiem pārsteigumiem, kas uzradušies tikai divus gadus pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā. Lasīt vairāk

Jelgavas novadā “BMW” vadītājs brauc ar 170 km/h, atļauto braukšanas ātrumu pārkāpjot par 80 km/h (+ VIDEO) 6

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas, veicot satiksmes uzraudzību Jelgavas novadā, Cenu pagastā, pamanīja kādu “BMW” markas spēkratu, kura vadītājs vietā, kur atļauts braukt ar 90 km/h, brauca ar 170 km/h lielu ātrumu, tādējādi atļauto braukšanas ātrumu pārsniedzot par 80 km/h. Lasīt vairāk

3600 EUR pret 255 EUR? Neatradu auto jumta telts priekšrocības pret ātri būvējamo telti uz zemes! (+ VIDEO) 8

Vai auto jumta telts patiešām ir tās cenas vērta? 3600 EUR vērta auto jumta telts vai 255 EUR ātri uzstādāmu (pop-up) telti uz zemes. Lasīt vairāk

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti