Autovadītājs reibumā bēg no policijas un piedāvā 300 eiro kukuli - iAuto

Autovadītājs reibumā bēg no policijas un piedāvā 300 eiro kukuli 1

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 28.jūlijs 2015 16:50

Aizvadītās nedēļas nogalē Rēzeknē un Daugavpils novada Naujenes pagastā divi iereibuši autovadītāji mēģinājuši piekukuļot policistus, lai netiktu noformēts protokols par transportlīdzekļa vadīšanu alkoholisko dzērienu iespaidā.

Kā informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Gutmane, 25.jūlijā Rēzeknē 1989.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu "VW Passat", nepakļāvās policijas amatpersonu likumīgajām prasībām apturēt auto un sāka bēgšanu. Pēc neilgas pakaļdzīšanās likumsargiem izdevās apturēt bēgošo spēkratu.

Tā kā automašīnas vadītājam, kuram vēlāk tika konstatēts 2,59 promiļu alkohola reibums, neizdevās aizbēgt no policijas, lai izvairītos no soda, viņš piedāvāja likumsargiem 300 eiro kukuli.

Savukārt 26.jūlijā Daugavpils novada Naujenes pagastā kārtības sargi aizturēja kādu 1946.gadā dzimušu automašīnas "Audi 80" vadītāju, kuram tika konstatēts 2,77 promiļu alkohola reibums. Lai izvairītos no atbildības, viņš piedāvāja Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonām 100 eiro kukuli.

Līdz ar to abiem autovadītājiem nāksies atbildēt ne tikai par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, bet arī par kukuļdošanu valsts amatpersonai.

Pret abiem kukuļdevējiem ir sākti kriminālprocesi pēc krimināllikuma 323.panta 1.daļas - par kukuļa nodošanu vai piedāvāšanu personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai.

Par šādu likumpārkāpumu vainīgajām personām paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

 
1 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
LMT 28.jūlijs 2015 18:32
4 1 Atbildēt

Japiedāvā ir sākot no 500...

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Citi raksti
 

 

Izceltie raksti

EK atsakās no plāna no 2035. gada aizliegt jaunus auto ar iekšdedzes dzinējiem 9

Pakļaujoties autoražotāju spiedienam, Eiropas Komisija (EK) otrdien atteicās no plāna no 2035. gada Eiropas Savienībā (ES) aizliegt jaunus automobiļus ar iekšdedzes dzinējiem. Lasīt vairāk

 

Rīt TV un interneta tiešraidē paziņos Latvijas Gada auto 2026 uzvarētājus, atklāti finālistu auto nominācijās (+ VIDEO) 9

Šo ceturtdien, 18. decembrī, svinīgā apbalvošanas ceremonijā tiks paziņots konkursa "Latvijas Gada auto 2026" galvenā titula ieguvējs un uzvarētāji 11 papildu nominācijās. Apbalvošanas ceremonija sāksies pulksten 19.00 un tai varēs sekot līdzi televīzijas un interneta tiešraidē. Lasīt vairāk

 

Līdz 226 Zs, līdz 430 km un nepilni 25 000 eiro: Volkswagen pastāsta par elektrisko Polo (+ FOTO) 3

Volkswagen atklājis informāciju par vienu no saviem svarīgākajiem jaunumiem, ID. Polo, kas pie pircējiem dosies 2026. gadā. Lasīt vairāk

 

Degvielas uzpildei pietiek ar 90 sekundēm priekš 800 kilometriem, kad to sasniegs elektrouzlāde? (+ VIDEO) 26

Daudz runāts par elektrouzlādi, bet cik ātri var piepildīt degvielu? SANĀCA 90 sekundēs 800 km vai 60 litri. Degvielas cenas: Dīzelis 1.497 un 95 benzīns 1.517 EUR - 13.12.2025 Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti