Jau no šodienas policija sāks strādāt pastiprinātā režīmā

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 22.jūnijs 2021 8:14

Lai atturētu autobraucējus no likumpārkāpumiem svētku laikā, Valsts policija (VP) jau no šodienas līdz 28.jūnijam strādās pastiprinātā režīmā, norāda VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

Autovadītāju, kas sēdušies pie stūres alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē, kontrole ir viena no būtiskākajām Valsts policijas prioritātēm Līgo svētku laikā, norāda policijas pārstāvis.

Jau ziņots, ka alkohola reibumā izraisīto ceļu satiksmes negadījumu skaits pēdējo desmit gadu laikā ir pieaudzis par 57%, bet cietušo skaits tajos - par 18%, aģentūru LETA informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

VP dati liecina, ka šā gada pirmajos piecos mēnešos alkohola reibumā pieķerto autovadītāju skaits ir 1428, un tas ir pieaugums par 2% pret pagājušā gada līdzvērtīgu periodu.

2020.gadā notikuši 733 negadījumi, kuros autovadītājs bija alkohola reibumā, savukārt 2010.gadā šādi negadījumi bija 468, liecina VP informācija.

Ik gadu Līgo svētku laikā notiek vidēji divi negadījumi dienā, kuros autovadītājs bijis alkohola reibumā, un tā ir gandrīz desmitā daļa (7%) no visiem šo svētku laikā notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem.

Arī šogad CSDD rīko sociālo kampaņu ar moto "Dārgs prieks", aicinot autovadītājus uz saprātīgu rīcību un neizvēlēties bīstamo savienojumu - alkohola lietošanu un braukšanu reibumā. Kampaņas uzdevums ir uzlabot drošību ceļu satiksmē, mudinot autovadītājus rīkoties atbildīgi un nebraukt reibumā.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Jaunums Ķīnas tirgum: Audi iepazīstina ar AUDI E7X (+ FOTO)

Vācijas autobūves uzņēmums Audi prezentējis Ķīnas tirgum izveidotā zīmola AUDI otro modeli – elektrisko apvidus auto E7X. Lasīt vairāk

 

Bovensiepen Zagato: BMW saknes, 611 Zs un ekskluzivitāte 99 vienībās (+ FOTO) 4

Pēc Alpina iekļaušanās BMW sastāvā, šī leģendārā zīmola ceļu turpina Bovensiepen Automobile, kas nācis klajā ar savu pirmo modeli Bovensiepen Zagato. Lasīt vairāk

 

7 vietas, 100 km ar elektrību: MG piedāvā jauno MG S9 PHEV (+ FOTO) 5

MG S9 PHEV ir jaunākais MG piedāvājums SUV segmentā un vienlaikus arī zīmola pirmais septiņvietīgais modelis. Gandrīz piecus metrus garais (4,98 m) plug-in hibrīds radīts ģimenēm un tiem, kuri mēro garus attālumus, piedāvājot plašumu un līdz pat 100 km elektrisko nobraukumu. Lasīt vairāk

 

Retro izskata Renault 4 iegūst elektriski salokāmu auduma jumtu 7

Renault papildinājis elektroauto Renault 4 E-Tech Electric ar jaunu versiju Plein Sud, kas piedāvā elektriski salokāmu auduma jumtu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti