Ar mērķi veicināt iestādes attīstību Valsts policijā turpinās amatpersonu rotācija

 

Ilustratīvs attēls Foto: Pexels.com

VP | 23.decembris 2021 11:10

Ar mērķi veicināt policijas attīstību un dot iespēju augsta līmeņa vadītājiem savas zināšanas un profesionālās spējas pielietot citā iestādes darbības jomā, vienlaicīgi pilnveidojot un attīstot sevi kā nozares ekspertus, Valsts policijas interesēs ir ik pa laikam izvērtēt iespēju veikt personāla rotāciju.

Līdz ar to Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks ir pieņēmis lēmumu, ka no 2022. gada 1. janvāra Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas Ekonomisko noziegumu pārvaldē, Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldē, kā arī Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldē dienesta interesēs notiks vadības rotācija. 

Ņemot vērā dienesta nepieciešamību nodrošināt Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei, Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldei, Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldei uzlikto stratēģiski svarīgo ikdienas un nākotnes uzdevumu izpildi, kā arī to, ka minēto pārvalžu šī brīža priekšnieki jau ilgstoši pilda dienesta pienākumus savos amatos, Valsts policijas priekšnieks pieņēmis lēmumu dienesta interesēs veikt šo amatpersonu rotāciju.

“Esmu pārliecināts, ka šīs būs labas pārmaiņas. Šīs amatpersonas ir spēcīgi, pārliecināti un profesionāli vadītāji, kuri savos amatos ir atradušies jau ilgstoši, spējuši savas pārvaldes attīstīt un veiksmīgi organizēt to darbu. Viņu līdzšinējo profesionālo sniegumu ir pierādījuši viņu darba rezultāti un attieksme. Novērtējot šo cilvēku pieredzi un spēju palīdzēt Valsts policijai pilnveidoties, ir jāizmanto rotācijas princips, kas tiek pielietots arī starptautiski un ir viens no efektīvākajiem instrumentiem, kā veicināt Valsts policijas attīstību kopumā,” norāda Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Pamatojoties uz „Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījumu vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma” 12. panta pirmās daļas 1. punktu ar 2022. gada 1. janvāri dienesta interesēs līdz 2024. gada 5. decembrim Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes priekšnieka amatā tiek pārcelts līdzšinējais Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Pēteris Bauska. Līdzšinējā amatā viņš atradies vairāk nekā sešus gadus, šajā laikā nodrošinot un attīstot profesionālu pārvaldes darbu, ekonomisko noziegumu apkarošanu, t.sk. noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu, un viņa pieredze un zināšanas jaunajā amatā sniegs lielu pienesumu organizētās noziedzības apkarošanas jomā.

Tāpat ar 2022. gada 1. janvāri Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka amatā līdz 2022. gada 4. aprīlim dienesta interesēs tiek iecelts līdzšinējais Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Pauls Krūmiņš. Viņa līdzšinējā pieredze dažādos amatos Valsts policijā, tai skaitā vairāk nekā sešus gadus vadot Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldi, viņa personiskās īpašības un pieredze dažādu Eiropas Savienības projektu vadīšanā uzlabos izmeklēšanas kapacitāti, augsti kvalificētu cilvēkresursu piesaisti un esošo resursu apmācību, kā arī veicinās Eiropas Savienības finansējuma piesaisti Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes kompetences jomās.

Savukārt no 2022. gada 1. janvāra saskaņā ar Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma 12.panta pirmās daļas 8.punktu (zūdot dienesta interesēm, kas bija par pamatu amatpersonas pārcelšanai citā amatā) līdzšinējais Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Andrejs Siņavins ieņems Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes priekšnieka amatu. Pulkveža jau iepriekšējā pieredze Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes vadīšanā, kā arī iegūtās zināšanas, vadot Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldi vairāk kā septiņus gadus un redzējums par to, kas nepieciešams izmeklēšanai, uzlabos Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes veicamo ekspertīžu kvalitāti un sniegs ieguldījumu kriminālistikas iestāžu reformas procesā, kā arī izmeklēšanā kopumā.

“Izvērtējot šiem amatiem nepieciešamās būtiskākās pamatprasības, kā arī minēto pārvalžu priekšnieku līdzšinējo dienesta gaitu, neapstrīdamo autoritāti kolēģu un sadarbības partneru vidū, personisko īpašību atbilstību, profesionālo pieredzi un iespējamo pozitīvo pienesumu, vadot citu tāda paša līmeņa struktūrvienību, ir pārliecība, ka šāda rotācija ļaus viņiem efektīvi vadīt augstāk minētās struktūrvienības. Vienlaicīgi tā pilnībā ļaus nodrošināt nozīmīgu pieredzes apmaiņu, efektīvu resursu vadību un jaunu pieeju ieviešanu, kas ne vien radītu iespēju izprast darba atšķirības starp dažādām struktūrvienībām Valsts policijā, bet arī kopumā pozitīvi ietekmētu Valsts policijas attīstību,” pārliecināti pauž policijas priekšnieks.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Citi raksti
 

 

Izceltie raksti1111

Traģisks satiksmes negadījums pie Durbes - norauts spogulis nogalina autobusa pasažieri (+ VIDEO) 46

Pagājušajā diennaktī ceļu satiksmes negadījumos cietuši 13 cilvēki, bet viens gājis bojā, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā. Lasīt vairāk

 

53% autovadītāju pirms braukšanas nepārliecinās, vai ceļš ir apledojis 6

Vairāk nekā puse (53%) autovadītāju atzīst, ka mīnus grādos, uzsākot braukt, nepārbauda, vai ceļš ir apledojis. 32% no tiem apzinās, ka to vajadzētu pārbaudīt, 18% to nedara, jo uzskata, ka vienmēr brauc uzmanīgi, bet 3% uzsver, ka apledojuma pārbaude nav būtiska. Lasīt vairāk

 

Kāpēc "Rīgas satiksmes" autobusi kavē arī tad, kad nav ne sniega, ne citu dabas stihiju? (+ VIDEO) 2

Aptaujāto pilsētnieku domas par to, vai "Rīgas satiksmes" autobusi kavējas vai nē, dalās. Lasīt vairāk

 

Autobusa reiss no Baltinavas noslīd no ceļa un apgāžas (+ VIDEO) 38

Aculiecinieks iesūtījis attēlus ar avarējušu "Ecolines" autobusu. Pēc nepārbaudītas informācijas, tas ir reisa "Baltinava-Rīga" autobuss, kas no ceļa noslīdējis apļveida krustojumā, kur savienojas A2 un P27 šosejas (Smiltenes aplis). Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti