VP: 94% no pieķertajiem dzērājšoferiem ir vīrieši 3

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 24.janvāris 2023 12:52

Gandrīz visi jeb 94% no pieķertajiem dzērājšoferiem ir vīrieši, šodien Valsts policijas (VP) organizētajā diskusijā par transportlīdzekļu vadīšanu reibuma stāvoklī sacīja VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

Šodienas tikšanās laikā VP iepazīstināja ar pērn veikto pētījumu, kurš tika veikts par transportlīdzekļu vadīšanu reibuma stāvoklī.

Pērn Latvijā reģistrēti ap 3000 dzērājšoferu, uzsver Rinkevics, bet pats pētījums tika veikts pērnā gada pirmajā pusgadā - analizējot 1500 dzērājšoferus.

94% no pieķertajiem dzērājšoferiem bija vīrieši. Ap 30% no tiem ir vīrieši no 30 līdz 39 gadu vecumam un 69% aizturēšanas laikā vadīja vieglo automašīnu.

Rinkevics uzsver, ka 42% no aizturētajiem vadīja transportlīdzekli bez autovadītāja tiesībām, bet ap 5% aizturēto tiesības nekad nav bijušas.

Savukārt 26% aizturēto dzērājšoferu jau iepriekš tika aizturēti par braukšanu reibumā un gandrīz puse no viņiem to ir darījuši vairākas reizes.

Viņš uzsver, ka neapturot cilvēku laicīgi, viņa pārdrošība un vēlme sēsties pie stūres reibumā palielinās.

Lielākai daļai jeb 67% ticis piemērots naudas sods līdz 5000 eiro. 18% piespriests sabiedriskais darbs, bet tikai 4% - brīvības atņemšana.

VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis tikšanās laikā sacīja, ka dienas laikā vidēji tiek aizturēti ap desmit dzērājšoferiem, kuriem alkohola daudzums asinīs pārsniedz 1,5 promiles.
 

Visi komentāri

1 1 Atbildēt

Nevar būt!

2 1 Atbildēt

Sanāk, ka sievietes ir viltīgākas un tās grūtāk pieķert!

Bet ja nopietni, tad CP un ceļu experti ar saviem foto radariem ir ievārījuši lielas ziepes! CP ekipāžu skaits ir samazināts līdz minimumam un ir radusies pārliecība, ka policijas uz ielām nav, var darīt ko grib. Sabiedrību disciplinē nevis soda apmērs, bet soda neizbēgamība!

0 0 Atbildēt

26% aizturēto dzērājšoferu jau iepriekš tika aizturēti par braukšanu reibumā un gandrīz puse no viņiem to ir darījuši vairākas reizes- mo čīt uz vietas potenciālas slepkavas.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Latvijas tirgū ienāk Ķīnas automobiļu ražotājs Zeekr (+ VIDEO) 4

Ķīnas autoražotājs "Zeekr" ir vēl viens šīs Āzijas valsts autobūves uzņēmums, kas ienācis Latvijas tirgū. Lasīt vairāk

Miljardu vērtajam Aston Martin debesskrāpim Maiami atklājušies nopietni defekti 6

Dzīvokļi šajos luksusa apartamentos maksā miljonus, taču īpašnieki saskaras nepatīkamiem pārsteigumiem, kas uzradušies tikai divus gadus pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā. Lasīt vairāk

Jelgavas novadā “BMW” vadītājs brauc ar 170 km/h, atļauto braukšanas ātrumu pārkāpjot par 80 km/h (+ VIDEO) 6

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas, veicot satiksmes uzraudzību Jelgavas novadā, Cenu pagastā, pamanīja kādu “BMW” markas spēkratu, kura vadītājs vietā, kur atļauts braukt ar 90 km/h, brauca ar 170 km/h lielu ātrumu, tādējādi atļauto braukšanas ātrumu pārsniedzot par 80 km/h. Lasīt vairāk

3600 EUR pret 255 EUR? Neatradu auto jumta telts priekšrocības pret ātri būvējamo telti uz zemes! (+ VIDEO) 8

Vai auto jumta telts patiešām ir tās cenas vērta? 3600 EUR vērta auto jumta telts vai 255 EUR ātri uzstādāmu (pop-up) telti uz zemes. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti