Novembrī Rīgā ar videonovērošanas kamerām konstatēti ap 600 pa sabiedriskā transporta joslām braucoši vadītāji 23

Foto: Ekrānbilde no Google.com/maps

Nozare.lv | 11.novembris 2023 8:25

Novembrī Rīgā ar videonovērošanas kamerām konstatēti 606 pa sabiedriskā transporta joslām braucoši autovadītāji, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldības policija.

Šoruden policija sākusi aktīvāk kontrolēt tos autovadītājus, kuri neatļauti brauc pa sabiedriskā transporta joslām. Kontrolē tiek izmantotas pārvietojamās videonovērošanas kameras, kas pašlaik izvietotas piecās vietās.

Pārvietojamās videonovērošanas kameras Rīgas pašvaldības policija dažādu likumpārkāpumu konstatēšanai izmanto vairākus gadus, bet šoruden uzsākta jauna prakse - ar portatīvo kameru fiksēto pārkāpumu lēmumi par soda piemērošanu tiek noformēti attālināti un nosūtīti vadītājam elektroniski vai pa pastu, proti, kamera bez likumsargu klātbūtnes nolasa automašīnas reģistrācijas numuru un fiksē pārkāpumu.

Pašlaik portatīvās novērošanas kameras uzstādītas piecās vietās - Vaidavas ielā, Aleksandra Čaka ielā, Oskara Kalpaka bulvārī, Pārdaugavā pie uzbrauktuvēm uz Vanšu un Akmens tiltiem.

Atkarībā no nepieciešamības kameru novietojums ik nedēļu var tikt mainīts, tādēļ autovadītājiem jāatceras, ka noteikumi jāievēro pastāvīgi, nevis tikai tajā vietās, kurās izziņots, ka uzstādītas pārvietojamās novērošanas kameras, brīdina policija.

Šogad kopumā Rīgas pašvaldības policija konstatējusi 4023 autovadītājus, kuri neatļauti braukuši pa sabiedriskā transporta joslu. Ceļu satiksmes likums par šādu pārkāpumu paredz naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 40 eiro apmērā. Vienlaikus līdz ar šo pārkāpumu autovadītāji mēdz izdarīt arī citus, piemēram, šķērsot nepārtraukto līniju braukt bez apdrošināšanas vai derīgas tehniskās apskates, tādēļ daži autovadītāji pēc pārkāpuma izdarīšanas saņem vairākus sodus vienlaikus.

Populārākie komentāri

23 Lasīt visus komentārus →
8 4 Atbildēt

varenu sasniegumu mūsu drošības un sabiedriskās kārtības labā  !

Būtu labi,  ja mūs pilsoņus, policija tomēr sargātu no tiešām kriminaliem elementiem , nevis tikai sodītu par nebūtiskiem pārkāpumiem, ar milzīgām soda naudām un vēl ar to lepotos,  ka milzu sasniegumu mūsu labā  !!!!

6 3 Atbildēt

Maskavas ielā arī varētu uzlikt. Un pat vairākas, pa vienai aiz katra krustojuma.

6 0 Atbildēt

vispār,  priekš kam ķert kabatzagļus,  auto apzadzējus,  uzbrucējus uz ielām naktī, utt? 

No tiem taču soda naudas neiekasesi  ! 

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Audi pastāsta par jaunās paaudzes A4 e-tron 2

Pilnībā elektriskais jaunās paaudzes modelis nonāks tirgū 2028. gadā, kur konkurēs ar BMW i3 un Mercedes-Benz C-klasi. Lasīt vairāk

Pētījums – vilto arī elektrisko un hibrīdauto nobraukumus 5

Lietotu automašīnu pircēji bieži uzticas odometra rādījumam, taču uzņēmuma carVertical pētījums Vācijā liecina, ka nobraukuma viltošana joprojām ir izplatīta problēma. Lasīt vairāk

Mums to vajag? – vadītāja guļ, Tesla brauc autonomā režīmā (+ VIDEO) 13

Kanādā uzņemtais video, kurā redzams Tesla automobilis ar ieslēgtu vadītāja palīgsistēmu, kamēr autovadītāja šķietami guļ pie stūres, jau atkal izraisījis plašas diskusijas par mūsdienu braukšanas palīgsistēmu drošību un to pareizu izmantošanu. Lasīt vairāk

Jauns "Dacia" modelis "Striker", kura cenu sola zem 25 000 EUR (+ FOTO) 13

Pilnīgi jauns Dacia modelis Striker! Sākumā izskatās netipisks auto - auto segments, bet, ja iedziļinās, jaunā Dacia Striker ir ietilpīgs un ekonomisks auto ģimenei! Ar 600 I bagāžnieku bērnu ratiņiem un mantām. Pieejami hibrīda un gāzes dzinēji. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti