CSDD un Valsts policijas reidu laikā būtiski defekti konstatēti 15% vieglo un 9% kravas auto 33

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 3.marts 2015 8:37

Automašīnu tehniskā stāvokļa pārbaudēs kopš februāra vidus konstatēts, ka 15% vieglo un 9% kravas auto ir defekti, kas būtiski ietekmē satiksmes drošību, aģentūru LETA informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Piemēram, vieglo auto pārbaužu laikā tika konstatēts riepu protektora dziļums pat 0,35 milimetru, 0,51 milimetra, 0,64 milimetru, 1,12 milimetru un 2,1 milimetra līmenī, lai gan minimālais atļautais protektora dziļums ziemā ir 4 milimetri.

Trīs auto savukārt jau pirms 1.marta brauca ar vasaras riepām. Vairāk nekā 60 vieglajiem auto bija neatļauti uzstādītas "ksenona lampas", kas apžilbina ne tikai pretī braucošo, bet arī priekšā braucošo transportlīdzekļu vadītājus, tādējādi negatīvi ietekmējot viņu spēju atbilstoši pārredzēt ceļu, it īpaši diennakts tumšajā laikā. Savukārt viens kravas auto brauca bez riteņa, kas, pēc autovadītāja teiktā, visticamāk, esot "kaut kur nokritis iepriekšējā dienā".

Kopumā pārbaudīti 1259 transportlīdzekļi - 799 vieglie un 460 kravas, no tiem 174 ārvalstu auto. Autovadītājiem par konstatētajiem pārkāpumiem atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam Valsts policija noformēja 168 protokolus.

No pārbaudītajām vieglajām automašīnām 55 automobiļiem konstatēts nepietiekams riepu protektora dziļums, 62 transportlīdzekļiem konstatētas neatļautas ksenona lampas, savukārt vienam autovadītājam bija beidzies medicīniskās izziņas derīguma termiņš.

Defekti konstatēti arī 9% jeb 42 no pārbaudītajiem kravas auto. 39 transportlīdzekļiem konstatēta neatbilstoša bremžu sistēmas darbība - nebremzēja viens vai vairāki riteņi, vai arī bremžu darbības atšķirība vienam transportlīdzekļa tiltam bija vairāk kā 50%. Nebremzējoši vai nevienmērīgi bremzējoši riteņi negatīvi ietekmē autospēju savlaicīgi apstāties, jo īpaši ziemas apstākļos.

Gadījumos, kad nebremzēja viens ritenis, transportlīdzekļiem atņemta atļauja piedalīties ceļu satiksmē, tiem mēneša laikā jānovērš konstatētie bojājumi un auto jāuzrāda tehniskajā apskatē, lai veiktu bremžu darbības pārbaudi. Šajā laikā ar auto nav atļauts veikt pārvadājumus. Tas pats attiecas arī uz gadījumiem, kad bremžu darbības atšķirība bija vairāk nekā 50%. Savukārt gadījumos, kad nebremzēja vairāki riteņi, transportlīdzeklim atņemtas numura zīmes, tā tālāka piedalīšanās ceļu satiksmē ir aizliegta, jānovērš konstatētie bojājumi un auto jāveic tehniskā apskate.

Kravas auto bremžu darbības pārbaudes tika veiktas ar pārvietojamo bremžu stendu - diviem kravas auto riepas bija nodilušas līdz kordiem, savukārt vienam kravas automobilim trūka viena riteņa, kas, pēc autovadītāja teiktā, visticamāk, esot kaut kur nokritis iepriekšējā dienā, bet vienam smagajam auto ritenis bija tuvu nokrišanai, jo daļa skrūvju bija izkritušas.

Kā skaidro direkcijā, transportlīdzekļu tehniskajam stāvoklim ir liela nozīme ceļu satiksmes drošībā. Tādēļ šā gada 26.janvārī notikušajā Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē tika nolemts uzdot Valsts policijai un CSDD veikt transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroli uz ceļiem, īpašu uzmanību pievēršot tieši transportlīdzekļu riepu stāvoklim.

CSDD un Valsts policija transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa pārbaudes veiks arī turpmāk.

 
33 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
kasinsh79 3.marts 2015 19:12
16 0 Atbildēt

Nevajag žēloties!

Šādus reidus atbalstu un pat novēlu strādāt vēl aktīvāk!

- Kreisos xenon jāizskauž kā sugu!

- Apriepojumam ir jābūt sezonai atbilstošam un pietiekamu dziļu protektoru (par riepu vecumu vēl varam diskutēt)!

Utt.

Maris 3.marts 2015 11:47
12 2 Atbildēt

Tieši tā arī vajag darīt-visos Latvijas ciemos un lauku nostūros. Un arī jāpievērš liela uzmanība ir uz pieredzes-toties sakot uz stāžu-un vecumu. Jo daudzi jaunieši iet bojā vai arī izraisa ceļu satiksmes negadījumus.

Palaidniex 3.marts 2015 21:29
12 0 Atbildēt

Kā tad - dēļ bedrēm mašīnu gaismas pašas pārtop par hrenoniem un dēļ bedrēm iegūst vienmērīgu nodilumu vai pat kordu protektoru...

Un kādai jābūt bedrei, lai sabojātos darba bremzes atsevišķiem riteniem, kā arī kādam aunam,lai,pa tik sliktu ceļu braucot, neizvairīties no tik lielas bedres...

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Aci pret aci, zobu pret zobu (+ VIDEO) 4

Divi autovadītāji pieklājības vietā izvēlas agresiju. Lasīt vairāk

 

Kur sakņojas agresīva braukšana un tolerance pret to? 28

Agresīva braukšana nav tikai ātruma pārsniegšana – patiesībā ar šo jēdzienu jāsaprot jebkura darbība uz ceļa, kas citiem satiksmes dalībniekiem traucē un liek justies neērti. Lasīt vairāk

 

Nedēļas laikā Kurzemē tiek apturēti 18 “driftētāji” 5

Nedēļas laikā Kurzemes reģionā apturēti 18 transportlīdzekļu vadītāji, kuri veica agresīvu braukšanu, kas izpaudusies kā apzināta sānslīdes radīšana. Lasīt vairāk

 

Braukšanas apstākļi pa valsts nozīmes autoceļiem apmierinoši, bet reģionālie un vietējie ceļi daudzviet apledojuši

Braukšanas apstākļi pa valsts nozīmes autoceļiem šorīt ir apmierinoši, taču apledojuši un sniegoti daudzviet ir reģionālie un vietējie ceļi, liecina valsts SIA "Latvijas valsts ceļi" apkopotā informācija. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti