Automobiļiem ar neatbilstošām riepām varēs anulēt TA uzlīmi un liegt dalību ceļu satiksmē 25

Foto: Valsts Policija

Nozare.lv | 4.decembris 2019 9:52

Turpmāk ar neatbilstošām riepām aprīkotām automašīnām tiks liegta dalība ceļu satiksmē, anulējot tehniskās apskates uzlīmi un atņemot numura zīmes, aģentūru LETA informēja Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

CSDD informēja, ka šāds lēmums balstīts uz transportlīdzekļu pārbaudes rezultātiem Daugavpils reģionā.

Decembra pirmajās dienās CSDD un Valsts policijas kopīgi organizētajās pārbaudēs atklājās, ka vēl aizvien autovadītāji šajos slidenajos un sniegotajos laika apstākļos ceļu satiksmē piedalās ar transportlīdzekļiem, kuriem uzstādītas satiksmei bīstamas riepas.

Šādi transportlīdzekļi apdraud gan pašu autovadītāju, gan arī citus satiksmes dalībniekus.

No 500 pārbaudītajiem auto Daugavpils reģiona 28 spēkratiem konstatētas satiksmei bīstamas riepas.

CSDD informē, ka šādi CSDD un Valsts policijas reidi turpināsies arī citos Latvijas reģionos, pastiprināti pievēršot uzmanību transportlīdzekļu riepu stāvoklim.
 

 
Visi komentāri
 
feciic 4.decembris 2019 10:14
11 0 Atbildēt

Tad kad stāst ir par neatbilstošiem lukturiem/spuldzēm tad gan tā rosība nesekoja.

Katrā ziņā apsveicami! Lietoto riepu tirgoņi jau velk no miskastēm 4,5 mm riepas

Freijers 4.decembris 2019 10:19
6 1 Atbildēt

Šis tomēr ir bīstamāk nekā nesertificētas lampas, kaut arī kaitinoši ir visādi šķībie lielceļu spīdekļi !

Freijers 4.decembris 2019 10:18
5 0 Atbildēt

Man šķiet, ka šāda opcija bija jau ar izbazūnētiem (csdd draugu ekspertu) MN noteikumu grozījumiem par tehnisko apskati...kāds tur vēl lēmums - tagad katru lietu satiksmē CSDD lems ?

Bet nu šo vismaz var saprast, nav ko ziemā ar lisakiem braukt, reidi arī šoreiz tēmā - decembra sākumā, ne februāra beigās - ierakstījušies. Ja pameklē , nav jau tās gumijas tik ellīgi dārgas - var lietotas, atjaunotas, ķīņiešus paņemt.

msh 4.decembris 2019 13:02
1 8 Atbildēt

Ja "neatbilstošas riepas" nozīmē ka uzreiz zem 4 mm seko šitas gājiens, tad varbūt uzreiz par sodu vajadzēja arī vadītāja nošaušanu? Ja mērķis ir kaut ko novērst, nevis iekasēt, tad vajag robežu, zem kura notiek šis gājiens, teiksim, 2,5 vai 3 milimetri.

Man pašam, braucot ar vissezonenēm, pirms 3 gadiem februārī sanāca apskatē dabūt divnieku, jo priekšā bija vienā pusē 3,5 mm, otrā pusē 2,5 mm - neba apzināti ar tādām mizām braucu uz apskati.

Freijers 4.decembris 2019 14:12
1 0 Atbildēt

Teikt jau viņi tā nevar, saradīsies svētuļi bariem....bet domājams, ka par desmitdaļu vai pusmilimetru zem 4 mm jau neraus numurus.

Un atkal, tur jāskatās par ko viņi liek troikas skatē riepām, būtībā par to arī var raut uz ceļa, nevis te dezinformēt...no tulkojuma pēc skates noteikumiem - mazāks par 4mm, turklāt mazāks par 1.6mm...tad lai VP un CDDŠņiki skaidro, jo arī skatē neliek troiku par 3mm ziemas riepu. t.i. kkāds kompromiss.

Janka 4.decembris 2019 15:10
0 0 Atbildēt

man šķiet, ka tā arī bija, ja ir zem 4mm, bet virs 1.6 ziemas sezonā, tad ir 2, ja zem 1.6, tad 3. Tad, cik saprotu, pirmajā gadījumā, tikai anulēs apskati, bet otrajā būs arī numuru noņemšana un tālāk jābrauc ar evakuatoru.

Par vasaru, laikam attiecas tikai otrais gadījums (ja zem 1.6mm), tad uzreiz numurus nost.

Kanibaals 4.decembris 2019 23:02
1 1 Atbildēt

Tehniskajā vispār vajadzētu augstākas prasības, nevis ļaut ziemas sākumā atbraukt ar 4mm.

Freijers 5.decembris 2019 11:46
0 2 Atbildēt

Jā jā, tā jau LV ir stingrākās prasības riepām praktiski visā ES, pārskruvēt vēl - laist cauri ar tikko pirktām riepām ?

Vajag tomēr padomāt pirms brēkt pēc nākamajām stingrajām prasībām, kuras jau visur mums ir !

Janka 5.decembris 2019 12:05
3 1 Atbildēt

Nesmīdini tautu par stingrajām prasībām riepām. 1.6mm vasaras ir šķiet visā Eiropā un 4mm ziemas riepu prasība arī ir vairumā Eiropas valstu (kur tādas tiek izmantotas). Un mums vēl obligātā ziemas riepu sezona ir īsāka par, piemēram, Lietuvu, kur ziemas riepas ir obligātas no 1. novembra līdz 1. aprīlim.

Nezinu par citām valstīm, bet pagaidām Latvijā arī nav ierobežots ar cik vecām riepām drīkst braukt, cik dzirdēts, tad, piemēram, Vācijā tas ir ierobežots.

Vernons 4.decembris 2019 15:04
3 1 Atbildēt

Tur pa rokai jāstāv auto evakuātoram! Tikko Numurs nost tā evakuācija! Vācijā elementāri.

#PoorBaltics 4.decembris 2019 15:52
9 4 Atbildēt

Itkā labi, bet itkā nē.

Būs ļoti jāseko līdzi riepu nodilumam, savadāk menti speciāli turēs mani, lai parbauditu ruepas, par cika pa vēliem vakariem un naktīm diezgan bieži "slīpēju" ielas, tad šeit var pamatīgi "iekrist". Ja anulēs TA, būs jāņem nost hidra, jāmaina stūres stieņi ar plauktiem, un tiem kuriem difs metināts, arī tas būs jāmaina uz TA. Diezgan traki.

Janka 4.decembris 2019 17:11
4 0 Atbildēt

driftēt pa ielām jau tāpat nav īsti legāli

UHH 4.decembris 2019 17:55
1 5 Atbildēt

Pirmkārt, ceļus ir jātīra, jākaisa utt. , kas netiek darīts!

Tas nenozīmē, ka atbalstu ļeņingalvas.

Kanibaals 4.decembris 2019 23:03
0 3 Atbildēt

Kur tad driftēsi ar mazmotoru pa asfaltu?

#PoorBaltics 5.decembris 2019 6:32
5 0 Atbildēt

Nu pašlaik nekas cits neatliek, kā pa asfaltu.

Ziemsitim man ir gandrīz stock 3.0 (M54b30), bet ja grip pa lēto tad pietiek ari ar 1.8 un difu, ar trešo uz sausa asfalta ar r15/195 var macīties slīpēt, uz sniega vispār nav problēmu.

Vispar daudz dažādas nianses utt.

kasinsh79 5.decembris 2019 11:44
6 0 Atbildēt

Super atbalstāmi! Tomēr viss ir cilvēku galvās un attieksmē.

Savulaik ziemas ripuļus esmu pircis kredītā, bet - pircis

msh 5.decembris 2019 12:58
0 2 Atbildēt

Ar parādu nav ko lepoties.

s 5.decembris 2019 13:52
7 0 Atbildēt

Nepļūti kur nevajag!

Ari es savulaik uzņēmuma auto esmu pircis līzingā, tajā skaitā arī riepas.

Ja rodas izdevība, un ir jādomā izmantot, vai palaist garām, tad attiecīgajā gadījumā riskēju, bet bija nepieciešami gan papildus cilvēki, gan automašīnas un instrumenti. Finanse visam nepietika, riskēju un viss nokārtojās ar pamatīgu uzviju.

Tava domāšana ir citādāka, tas nubir skaidrs.

P.s. Tas protams tā globāli, skaidrs ja auto nav tik loti nepieciešams un ir iespēja braukt ar sabiedrisko, tad labāk nepirkt riepas izmantojot kredītu, bet nu situācijas ir dažādas, un manuprāt Tavs komentārs ir nevietā, jo neviens jau nelielās.

msh 5.decembris 2019 17:31
0 0 Atbildēt

Atslēgas vārds tavā situācijā - "uzņēmuma".

jaaanis 5.decembris 2019 13:56
0 3 Atbildēt

Savulaik gandrīz visi ziemā brauca ar vasaras riepām un "nebija problēmu",jo visi zināja kāda distance ir jāievēro un kādas sekas būs ja nedos ceļu, kā saki: "viss ir cilvēku galvās un attieksmē".

Pats jaunībā ar vasaras riepām pa pieblietētu sniegu esmu braucis uz 160km/h (moskvičs ātrāk negāja)

s 5.decembris 2019 14:51
5 0 Atbildēt

Kāda tolaik bijs satiksmes plūsma un kāda tagad?

Tas, ka pabraukt var ar lisām vasarenēm pa ziemu tas ir skaidrs.

Bet mūsdienās tas vairs tā nestrādā, jo transporta līdzeklu ir daudz vairāk. Kā tu pabrauksi pa nosnigušu celu ar mosīti uz 160? Un cik ilgi? Kā arī ko darīsi tad, ja kāds distances vērotājs nozags Tev to distanci un izdomās nogriesties (reālas situācijas)?

Tas autovadītāju sagatavošanas līmenis ir tik zems, ka būtu vājprāts "atvieglot" noteikumus par riepu protektora dziļumu.

jaaanis 5.decembris 2019 15:05
0 1 Atbildēt

Nepārproti, es nereklamēju, ka jābrauc ir plikām riepām. Šoziem kā reiz pirku jaunas ziemene, jo vecajām bija 5-5.5 mm.

Es runāju par to, ka nav svarīgas kādas ir riepas, svarīgi ir kāda ir pārējos satiksmes dalībnieku izpratne un attieksme - un šobrīd daudzi brauc ar pārliecību, ka visiem ir labas riepas un tāpēc ver nedot ceļu, nozgt distanci utt.

msh 5.decembris 2019 17:32
3 0 Atbildēt

Kāpēc tev liekas ka tolaik visi brauca ar vasarenēm, nevis ziemenēm?

Pļurkt 6.decembris 2019 10:35
0 0 Atbildēt

Kāda tolaik bijs satiksmes plūsma un kāda tagad?

---------------------

Nu Pirīgā, R - Liepāja, R - Ventspils, R - Ainaži, R - Valmiera, R - Šauļi, R - Paņevežis, R - Jēkabpils, Rēzekne, Zilupe protams ka ir krietni lielāka plūsma.

BET pa visiem pārējiem ceļiem tā plūsma ir reizēs mazāka kā bija kaut kur 70-tajos gados!! Pa lauku grantētajiem ceļiem tak vispār vismaz 10 reizes mazāka plūsma.

s 5.decembris 2019 15:30
5 0 Atbildēt

Kā tas ir nav svarīgas kādas riepas? Ir svārīgi un kā vel ir! Pat ka visi būtu pro rallisti, vienalga tas pamatīgi apgrūtinātu satiksmes plūsmu, vēlreiz jautāju cik daudz transporta līdzekļu tolaik bija uz ceļiem? Cik daudz luksaforu utt? Gājēji gādījumā tolaik arī nesargāja sevi vairāk?

Izpratne jā, to vienkārši neviens vairs nemāca. Tev kā vīrietim vismaz saviem tuvajiem tas būtu jāiemāca, jo autoskolās vairs nav palicis daudz tādu labu instruktoru. Un viniem ari nav laiks iemācit visu, riskejot ar sadauzītu automašīnu utt.

Bija gadījums kad vienreiz ar vienu meiču braucot (veda mani mājās), viņa gandrīz noskrēja no ceļa, tikai tādēļ, ka vainu neapzinās, vai nesaprot fiziku, izpratne par to kas var notikt pilnīga nulle, vnk brauca 90° līkumā ar pārāk lielu ātrumu, biju iedzēris no sākuma domāju, ka viņa ar rokasbremzi ies tajā līkumā, vai ko (alkahola iespaids, plus pazīstu sievietes kurām ļoti patīk šadi braukt ar auto), katrā ziņā nebūtu tā automātika un tieši tā ari riepas noturējušas to mašīnu uz ceļa, būtu bijis diezgan bēdīgi. (Auto hjundajs, i30, vai i40 neatskiru to skibacaino auto). Bet tas nebija tādēļ, ka vina uzticetos riepām, vinai manuprāt pat nebija ne jausmas,ko sauc par riepas protektoru, vina vienkārši neapzinās sekas, un "nesaprot" fiziku. Nu labi varbūt arī gribēja nedaudz pazīmēties, jo zināja ka nodarbojos ar atutosportu. Lai nu, kā braukt un šo to vel es viņai iemāciju.

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Pamatīga avārija "vilcieniņš" uz A7 šosejas starp Katlakalnu un Baložiem (+ VIDEO) 12

Šodien, 25.septembrī, uz Bauskas šosejas pie Katlakalna notika avārija ar četru automašīnu dalību pirms plkst.12:00. Lasīt vairāk

 

Vakar divu Audi sadursmē uz Vidzemes šosejas cietušas trīs personas

Vakar divu automašīnu sadursmē uz Vidzemes šosejas cietušas trīs personas, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne. Lasīt vairāk

 

Aptaujas rezultāti: Tuvāko piecu gadu laikā elektroauto Latvijā plāno iegādāties teju katrs ceturtais 37

Bankas Citadele un Norstat septembrī veiktās Baltijas iedzīvotāju aptaujas dati rāda, ka tuvākajos gados uz Latvijas ceļiem būtiski pieaugs elektroauto skaits. Lasīt vairāk

 

Aizvadīta akcija “ROADPOL Drošības dienas”! 1

No 16. septembra nedēļas garumā Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Latvijā, norisinājās Eiropas ceļu policijas tīkla “ROADPOL” organizētā akcija “ROADPOL Drošības dienas”. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti