Katrs piektais autovadītājs braukšanas laikā novērš uzmanību no ceļa, jo koncentrējas uz citām lietām, - tā liecina Latvijā veiktā aptauja. Kādas sekas var draudēt, ja jūtamies pārāk komfortabli pie stūres, runājot ar citiem vai ēdot burgeri?
Katrs piektais autovadītājs braukšanas laikā novērš uzmanību no ceļa, jo koncentrējas uz citām lietām, - tā liecina Latvijā veiktā aptauja. Kādas sekas var draudēt, ja jūtamies pārāk komfortabli pie stūres, runājot ar citiem vai ēdot burgeri?
Nu un kā ir ar auto ceļu karti? To lietot drīkst?
Drīkst, bet neturot rokās.
Ekspertiem šoreiz gan taisnība, taču teiksma par "uzmanību novērsušo" Piekdaļu ir nekaunīgi meli.Turklāt, te aizkadrā ir notikusi kārtējā "aptauja"- drošvien kāds to ir plānoti izveicis un (gan jau) arīdzan saņēmis plānoto samaksu/par (lieliski) padarīto Darbu.
Protams, ka pie visa šī "uzmanību prasošā" aprīkojuma rašanās ir vainīgi paši (nepateicīgie) autoīpašnieki.Kuri nemāk to pielietot.Bet nekādi ne tie,kuri šo bakstīšanās ākciju beidzamajos gados masveidīgi izstrādāja,rūpnieciski ieviesa un melīgi demagoģiski atzina kā itin "drošu".Idejas autoriem nekāda tiesvedība nedraud un satraukumam nav pamata.
Drošās Braukšanas apmācībās būtu beidzamais laiks ieviest papildu nodarbības tieši kustību koordinācijas attīstīšanā un apkārtējās informācijas filtrēšanā.
Kā braukšanas (vadīšanas) laikā pareizi ēst/dzert,smēķēt (piesmēķēt), bakstīt īsziņu,emocionāli risināt problēmu,klausīties paranormāli skaļu mūziku,skatīties filmu,apčubināt (aizmugures sēdeklī) apčuŗājušos bērnu un/vai vienkārši izmēģināt braucienu pēc negulētas nakts.
Pie auto stūres katrs 5.ir TELEFONDROČĪTĀJS!
Vācijas autobūves uzņēmums BMW savā Minhenes rūpnīcā šonedēļ uzsācis jaunās paaudzes i3 sērijveida ražošanu. Lasīt vairāk
Līdz pat 670 Zs jaudīgais amerikāņu muskuļauto būs pieejams ar benzīna motoru un arī kā pilnībā elektrisks mdelis. Lasīt vairāk
Kā ziņo aculiecinieks, ap pusdienas laiku, netālu no Salaspils ir aizdegusies "fūre". Ceļš tajā vietā ir bloķēts, ieradušies ugunsdzēsēji. Tie ir tikai minējumi, taču pieliktās kāpnes un atritinātais kravas pārsegs, var norādīt uz to, ka aizdedzies piekabes saturs, piemēram, šķelda. Lasīt vairāk
Dīzelis dārgāks par 28 centiem, bet 95. benzīns par 20 centiem kopš 1. marta. Tas sanāk papildus +16.80 EUR klāt pie manas 60 l uzpildes. Atgādinām, ka 2026. gada 1. martā cenas Latvijā, Neste Lielupes DUS dīzeļdegvielai un 95. benzīnam bija 1.537 EUR. Lasīt vairāk


Katrs trešais nemāk savienot telefonu ar auto, runā ar trubu rokā. Pat satiksmes autobusu vadītāji. Aifons ir, bet puļķis ausij nesanāca.
Daudzi pat nejēdz ieslēgt skaļruni un nolikt telefonu lai netraucē, bet spiež telefonu pie auss kā penši un svaida to no rokas rokā, lai stūrētu un slēgātu robus.
tak neaizmirsti par mūsu autoparka vidējo vecumu. Katram trešajam tas auto būs vecāks par 10 gadiem, un daudziem šādiem auto vispār nebija bluetooth kā tāds.
Zilā austiņa maksā pāris eiro. Par pārdesmit eiro var pat dabūt pilnvērtīgu ausī nebāžamu handsfree. Stāsts ir par to, ka daudziem auto šī opcija ir iebūvēta, bet nemāk/negrib izmantot. Starp citu, man ir gandrīz 30 gadīgs MB, kam var pieslēgt pat androīdu caur USB.