Šogad jauns sacīkšu seriāls – „FIA Baltic Rally Trophy”

 

Foto: Rando Aav

Rallijs Kurzeme | 9.marts 2016 7:18

Šosezon startēs jauns Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) izveidots autorallija sacensību seriāls „Baltic Rally Trophy”, kura piecos posmos tiks noskaidroti triju Baltijas valstu un Somijas ātrākie rallija braucēji.

„FIA Baltic Rally Trophy” ir „FIA European Rally Trophy” reģionālās sacensības, kur vienā zonā apvienota Latvija, Lietuva, Igaunija un Somija. Sacensības būs starptautiski reģistrētas, un tas nozīmē, ka arī Krievijas un citu valstu sportistiem tā būs lieliska iespēja cīnīties par ieskaites punktiem, lai dotos tālāk uz Eiropas trofejas izcīņas finālu, kas notiks novembrī Austrijā.

Kopumā Eiropas rallija trofejas izcīņā izveidoti astoņi reģionālie seriāli – „Balkan Rally Trophy”, „Alpine Rally Trophy”, „Iberian Rally Trophy”, „Benelux Rally Trophy”, „Celtic Rally Trophy”, „Central Rally Trophy”, kā arī „Scandinavian Rally Trophy” un „Baltic Rally Trophy”.

Ātrākie braucēji tiks noskaidroti trīs ieskaites klasēs līdzīgi, kā tas ir patlaban Latvijas rallija čempionātā un arī Eiropas čempionātā īstenotajam klašu sadalījumam. Atsevišķa ieskaite izveidota arī pilotiem līdz 27 gadu vecumam, kuri cīnīsies par junioru trofeju.

“Baltijas valstu automobiļu federācijas jau daudzus gadus veiksmīgi sadarbojas, rīkojot kopīgus nacionālo čempionātu posmus. Bieži ātrākās rallija ekipāžas piedalās arī vēl kādā nacionālajā čempionātā, tāpēc jaunizveidoto „Baltic Rally Trophy” saredzu kā lielisku iespēju visu valstu braucējus pulcēt vienuviet un veicināt gan konkurenci, gan sadarbību,” stāsta Latvijas Automobiļu federācijas Rallija komisijas vadītājs Jānis Krastiņš.

„FIA Baltic Rally Trophy” sāksies 6.-7.maijā Liepājā ar Ātruma festivālu - ralliju “Kurzeme 2016”, savukārt noslēgsies 22.-23.oktobrī ar ralliju “Latvija”. Divi trofejas izcīņas posmi notiks Lietuvā - “300 Lakes Rally” 12.-13.augustā un “Rally Elektrenai” 9.-10.septembrī, bet seriāla pirmspēdējais posms paredzēts Igaunijā – 7.-8.oktobrī notiekošais “Saaremaa Rally”.

Trīs ātrākās ekipāžas no katras ieskaites klases sezonas beigās dosies uz 17.-19.novembrī Austrijā notiekošo “Rally Waldviertel”, kur kopā ar citu reģionu labākajiem rallija braucējiem cīnīsies par Eiropas rallija trofeju. „FIA European Rally Trophy” fināls, tāpat kā Baltijas zonas noslēdzošais rallijs “Latvija” būs gan ar asfalta, gan ar grants seguma ātrumposmiem. 

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Spānijā dīzelis ir lētāks par 43,8 centiem!? Dīzelim Latvijā cena 2.117, bet Spānijā 1.679 EUR 25.03 22

Spānijā dīzelis ir lētāks par 43.8 centiem!? Kamēr dīzelim Latvijā 25.03.2026 cena or 2.117 EUR, tajā pašā laikā Spānijā dīzeļdegviela maksā 1.679 EUR. 95 benzīns Spānijā maksā 1.489 EUR Lasīt vairāk

 

Škoda modernizēs elektriskos Elroq un Enyaq (+ FOTO) 2

2026. gada vasarā Škoda Elroq un Škoda Enyaq saņems nozīmīgu atjauninājumu, līdz ar to šo modeļu pircēji varēs rēķināties ar plašākām iespējām un dažādiem uzlabojumiem. Lasīt vairāk

 

Nepilni 25 000 eiro: Fiat piedāvā Fiat 600 ar klasisko benzīna motoru (+ FOTO) 4

Sešsimtās saimes modelis tagad būs pieejams arī versijā ar benzīna motoru un manuālo pārnesumkārbu. Lasīt vairāk

 

Pavasara vitamīni. Braucam ar jauno Audi Q3 Sportback (+ VIDEO)

Kompaktais premium krosovers Audi Q3 mums pazīstams jau kopš 2011. gada. Divās modeļu paaudzēs tas ticis pie Sportback virsbūves, ultra high performance modeļa RS Q3 un visai veiksmīgas pārdošanas kampaņas, ko īstenoja importētājs Latvijā un Lietuvā. Šoreiz TV Autoziņas brauc ar jauno Q3 modeli. Tas ir Sportback Madeira brūnā, matētā krāsā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti