Saskaņā ar Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumu, ik gadu apdrošinātāji ieskaita speciālā Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) kontā 2% no ieņēmumiem par OCTA polisēm.
Par šo līdzekļu izlietojumu lemj Ministru Kabineta izveidotā Ceļu satiksmes drošības padome. Pērn fonda budžets papildināts par vairāk kā pusmiljons latiem. Lielākā daļa šo līdzekļu ieguldīti informatīvo kampaņu organizēšanai, kuru mērķis ir veicināt ceļu satiksmes drošību uz Latvijas ceļiem.Pērn vērienīgākie realizētie projekti, kas apmaksāti no šiem līdzekļiem (no nopirktajām OCTA polisēm):
akcijas "Izglāb draugu! Neļauj braukt reibumā!", "Esi uzmanīgs uz ceļa"; "Pirms sēdies pie stūres- padomā!"; "Esi redzams!", vienota ārkārtējo izsaukumu telefona "112" ieviešana, Nacionālā kampaņa gājēju drošībai un daudzas citas, kā arī veikta alkometru, radaru videosistēmas, datortehnikas un biroju tehnikas iegāde.
„Transportlīdzekļu īpašnieki, iegādājoties obligāto transportlīdzekļu civiltiesisko apdrošināšanu, 2% no polises summas maksā par sociālajām kampaņām un citām nepieciešamajām lietām, kas būtiski uzlabo drošību uz Latvijas ceļiem. Mūsuprāt, jo aktīvāk ar dažādu akciju un kampaņu palīdzību tiks pievērsta uzmanība satiksmes drošībai, jo ātrāk sagaidāms rezultāts,” atzīst LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.
LR likumā par Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu noteikts, ka ik gadu 1% līdzekļu no nopirktajām OCTA polisēm izmanto Iekšlietu ministrijas padotībā esošās iestādes (tai skaitā Ceļu policija) , bet 1% - citas institūcijas (tai skaitā CSDD u.c.). Līdzekļi tiek pārskaitīti ar mērķi realizēt ceļu satiksmes drošības programmas un veikt pasākumus ceļu satiksmes negadījumus novēršanai Latvijā. Par līdzekļu piešķiršanu konkrētajiem projektiem un budžeta izlietojumu lemj Ceļu satiksmes drošības padome.
Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) nodrošina OCTA sekmīgu darbību valstī. OCTA Latvijā tika ieviesta 1997.gadā ar mērķi nodrošināt ceļu satiksmes negadījumā cietušo trešo personu interešu aizsardzību. Sākotnēji birojs darbojās LR Finanšu ministrijas pakļautībā, bet kopš 2004.gada tā ir neatkarīga institūcija.
Aha... Atgaadina atvainoshanaas plakaatus celja malaas... :) Taas kampanjas var riikot cik uziet, taapat, kaa CP akcijas. Par to naudu labaak kaadu gaajeeju tiltu buutu uzmeistarojushi, celju caremonteejushi vai kaadu "melno punktu" paarorganizeejushi. Vismaz buutu redzams un saprotams - kur taa nauda paliek.