200 km ar elektrību - "Mercedes" uzbūvē elektrisko kravinieku (+ foto) 4

 

Foto: Publicitātes attēls

iAuto | 27.jūlijs 2016 21:38

Mercedes-Benz nodemonstrējis elektriskā kravas auto Urban eTruck prototipu, kas ar pilnībā uzlādētiem akumulatoriem var nobraukt līdz pat 200 km.

Trīsasu kravas auto aprīkots ar diviem elektromotoriem, kas piestiprināti pie aizmugurējās ass iespējami tuvu riteņiem. Abu agregātu kopējā jauda ir 340 Zs, bet maksimālais griezes moments – 11 000 Nm. Enerģiju tiem piegādā no trim automašīnas rāmī droši paslēptiem 212 kilovatstundu litija-jonu akumulatoriem, kurus ar speciālas 100 kilovatu iekārtas palīdzību var uzlādēt 2-3 stundu laikā.

Kā uzsver ražotājs, elektriskais kravas auto ir salīdzināms ar līdzīgas kategorijas dīzeļauto, jo pēc kravnesības tas savam, ar dīzeļdegvielu darbināmajam līdziniekam  zaudē vien 700 kg.

Sērijveidā šo ekoloģiski tīro kravas auto, kas varētu sekmīgi darboties pilsētu vidē, neatstājot uz to nelabvēlīgu ietekmi, varam gaidīt pēc 2020.gada.

 
4 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
220V 28.jūlijs 2016 21:28
3 0 Atbildēt

pa pilsētu 200 km nebūs tik viegli savākt

msh 28.jūlijs 2016 12:17
1 0 Atbildēt

Ekoloģiski tīrais... :)

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Reti noderīgas lietas fiziski smagam pārgājienam dabā (+ FOTO) 28

Fiziski aktīvos un tālākos pārgājienos katram gramam mugursomā ir nozīme. Standarta lietas, kā labi apavi, jaka un ūdens pudele, ir skaidras ikvienam, taču ir specifisks, kompakts aprīkojums (ultralight un viedie risinājumi), kas reāli izglābj situāciju, kad jāmēro lieli attālumi fiziski smagos vai bīstamos apstākļos. Lasīt vairāk

 

Diennakts laikā Augšdaugavas novadā aiztur piecus robežšķērsotāju pārvadātājus (+ VIDEO) 1

Ievērības cienīgs ķēriens Valsts robežsardzei. Augšdaugavas novadā vakar diennakts laikā izdevies aizturēt piecas personas, kuras nodrošināja nelegāli robežu šķērsojušo cilvēku pārvadāšanu. Tik daudz pārvadātāju parasti izdodas notvert nedēļas laikā. Lasīt vairāk

 

Auto kļūst sarežģītāki, kas prasa no servisa darbiniekiem atbilstošas prasmes (+ VIDEO) 7

“Ne tikai mums, bet visā nozarē tjoprojām rūkst kvalificētu elektriķu, servisa pieņēmēju un arī mehāniķu, atzīst Mārtiņš Logins, Autoeksperts servisa vadītājs.To pieprasa arī uzņēmuma jaunā filiāle pie lidostas Rīga. Lasīt vairāk

 

Nepilni 160 000 eiro: 730 Zs jaudīgais Ford F-150 Raptor R arī Eiropas pircējiem 13

Jaudīgais amerikāņu pikaps ar V8 motoru no 2027. gada tiek solīts arī Eiropas valstu pircējiem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti