papildināts ar Policijas komentāru: Ceļu policija soda apdzīvotās vietās, bet vai tas ir likumīgi pēc šā gada 1.janvāra 51

519. zīme "Apdzīvotas vietas sākums"

iAuto | 6.janvāris 2016 16:09

Apdzīvotā vietā par ātruma pārsniegšanu nedrīkstētu sodīt, ja maksimālo ātruma ierobežojumu nosaka ar ceļa zīmēm nr: 519, 555 un 533, jo šobrīd Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā attiecīgais sods nav!

Ar 2016.gada 1. janvāri stājās spēkā jaunie Ceļu satiksmes noteikumi, kuros noteiktas arī jaunas ceļa zīmes un to numuri, kuras norāda apdzīvotas vietas sākumu un beigas. Jauno ceļa zīmju numuri ir 519 un 555 - „Apdzīvotas vietas sākums”.

Apdzīvotas vietas sākums - vieta pilsētā vai ciemā, no kuras ir spēkā šo noteikumu prasības, kas nosaka ceļu satiksmes kārtību apdzīvotās vietās!

555. zīme "Apdzīvotas vietas sākums"

Jaunās ceļa zīmes ar nr 519., 555. un arī 533. Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (turpmāk LAPK) attiecīgajā pantā nav! Taču ir pareizais ceļas zīmes nosaukums.

No LAPK ar aktuālo redakciju no 06.07.2015:

Par šā panta trešajā daļā paredzēto pārkāpumu, ja tas izdarīts vietā, kura apzīmēta ar 518. ceļa zīmi "Apdzīvotas vietas sākums" vai ar 528. ceļa zīmi "Dzīvojamā zona", — izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam ... euro apmērā.

Ceļa zīmju numuri ir nepareizi, bet nosaukumi pareizi! Jautājums: Vai Ceļu Policija šajā situācijā drīskt sodīt un piemērot attiecīgo pantu?

Avots: likumi.lv/doc.php?id=89648 LAPK 149.8 pants. Braukšanas ātruma, distances un intervāla neievērošana.

Papildināts ar Valsts Policijas komentāru: "Valsts policijas ieskatā Ceļu satiksmes noteikumos minēto ceļa zīmju numuru nesakritība ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā minētajiem ceļa zīmju numuriem neietekmē administratīvās atbildības piemērošanu personām, kas neievēro atļautā braukšanas ātrumu apdzīvotās vietās. Gan pirms, gan pēc 2016.gada 1.janvāra braukšanas ātrumu apdzīvotās vietās regulē Ceļu satiksmes noteikumi, kas nosaka, ka apdzīvotās vietās visu transportlīdzekļu braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 50 km/h, bet dzīvojamās zonās, daudzdzīvokļu namu pagalmos, degvielas uzpildes staciju un stāvvietu teritorijās – 20 km/h. Savukārt ceļa zīmes “Apdzīvotas vietas sākums” vai “”Dzīvojamā zona” ir vizuāla norāde transportlīdzekļa vadītājam, ka viņš atrodas apdzīvotā vietā un šīs zīmes darbības zonā ir spēka Ceļu satiksmes noteikumu prasības, kas nosaka ceļu satiksmes kārtību apdzīvotās vietās. Apstāklis, ka kādai no ceļa zīmēm var mainīties numurs, nekādi neatceļ apdzīvotā vietā noteikto kārtību vai ierobežojumus.

Nepieciešamos tehniskos precizējumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa normās Satiksmes ministrija Saeimā uz 3.lasījumu ir iesniegusi."

CSDD viedoklis ir pievienots komentārā pie raksta

518. zīme "Braukšanas virzieni joslā"

528. zīme "Gājēju ceļa zonas beigas"

iAuto.lv atgādina, ka ceļu satiksmes noteikumi ir mūsu pašu drošībai, tāpēc ievērosim robežu ieteiktajam maksimālajam ātrumam un brauksim ar drošu ātrumu.

533. zīme "Dzīvojamā zona"

 
51 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
KillerMiller 6.janvāris 2016 16:46
58 0 Atbildēt

Ātruma ierobežojums apdzīvotās vietās jāievēro - to joprojām paredz Ceļu satiksmes noteikumi. Taču sodīt par ātruma pārkāpšanu nevar - nav attiecīga APK panta.

Konstatējot ātruma pārkāpšanu policists var apturēt un palūgt ievērot CSN prasības. Ja turpināsi pārkāpt ātruma ierobežojumu, policists var sodīt par nepakļaušanos policista likumīgajām prasībām.

mārča 6.janvāris 2016 13:48
50 4 Atbildēt

Ja burts par labu mentiem, tad viss kārtībā, ja tautai - tad pofig -pagaidām sodam pēc tam jau pielabos....

ABECEDE95 6.janvāris 2016 13:18
48 45 Atbildēt

Kodeksu gan pielabos. Rakstā ir runa par gramatiski tuvredzīgu likuma tulkošanu. Ja vadītājam ir medicīniskā uzziņa, proti, nav pretindikāciju vadīt transportlīdzekļus, tad vadītājam būtu jāsaprot, kad viņš JAU atrodas 'pilsētas vai ciema robežās un kad NĒ.

Ņe*uj skriet - tad nesodīs. Izlaidušies daļše ņekuda, pēc tam smilkst, kā pirmklasnieki.

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Puisēnu glābj mugursoma (+ VIDEO) 7

Puisēns piedzīvo šausminošu sadursmi ar vieglo automobili, taču šķiet, ka viņu būs paglābusi skolnieku mugursoma. Lasīt vairāk

 

ASV Dodge Challenger R/T bēg no policijas un avarē (+ VIDEO)

ASV, Lafkinas pilsētas tuvumā policija cenšas aizturēt vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par bankas aplaupīšanu Hjūstonā. Pakaļdzīšanās ar ātrumu virs 200 km/h turpinās līdz brīdim, kad bēglim priekšā parādās divi lēnāk braucoši kravinieki, kas aizņem abas joslas. Lasīt vairāk

 

Kravinieks cenšas izvairīties, taču kļūst tikai sliktāk (+ VIDEO) 24

Kravas auto šoferis cenšas izvairīties no vieglā auto, kas izbrauc priekšā un nobremzē, taču kļūst tikai sliktāk - kravinieks iebrauc pretējā joslā un saduras ar SUV, turklāt gandrīz uzbrauc arī diviem gājējiem, kas pēdējā mirklī pamūk malā. Lasīt vairāk

 

Tikai viena uzlāde - elektriskais Mini ierodas Frankfurtē saviem spēkiem 2

Mini Cooper SE, britu kompānijas 60 gadu vēsturē pirmais pilnībā elektriskais sērijveida modelis, Frankfurtes autoizstādē ieradies saviem spēkiem, nobraucot 400 km no Minhenes. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti