Zaļā gaisma elektrotransportlīdzekļu uzlādes infrastruktūrai - 221 stacija līdz 2020.gadam 4

Foto: Publicitātes attēls

Satiksmes Ministrija | 17.marts 2016 7:21

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) otrdien, 15.martā, ir apstiprinājusi VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) iesniegto projekta pieteikumu elektrotransportlīdzekļu (ETL) uzlādes infrastruktūras izbūvei Latvijā.

Projekta apstiprinātās kopējās attiecināmās izmaksas ir 7.84 miljoni eiro, no tiem 6.66 miljoni eiro paredzēti no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF), savukārt 1.18 miljoni eiro – no valsts budžeta. Projekts tiks īstenots „Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība" 4.4.1.specifiskā atbalsta mērķa „Attīstīt ETL uzlādes infrastruktūru Latvijā" ietvaros.

Projekta mērķis ir izveidot nacionālā līmeņa uzlādes infrastruktūras tīklu, kas nodrošinās ETL lietošanas iespēju visā Latvijas teritorijā, tādējādi novēršot ETL braukšanas attāluma ierobežojumu.

ETL uzlādes stacijas tiks izbūvētas uz TEN-T autoceļiem (55 uzlādes stacijas) un uz TEN-T autoceļus savienojošiem reģionālajiem autoceļiem (163 uzlādes stacijas).

Projekta laikā plānots veikt izpēti par potenciālo ETL uzlādes staciju atrašanās vietu noteikšanu, ETL uzlādes staciju vietu un elektropieslēgumu izbūvi un ETL uzlādes staciju uzstādīšanu, kā arī izveidot uzlādes staciju vadības un monitoringa sistēmu, kas nodrošina uzlādes staciju darbības vadību un kontroli, veikto pakalpojumu uzskaiti, kā arī norēķinu par ETL uzlādi veikšanu.

Projektā plānotās darbības palīdzēs sasniegt Elektromobilitātes attīstības plānā 2014.–2016.gadam noteikto mērķi - mazināt Latvijas transporta sistēmas atkarību no naftas, uzlabojot transporta sistēmas efektivitāti, nodrošinot mobilitāti un veicinot inovatīvu tehnoloģiju radīšanu un izmantošanu Latvijas transporta nozarē.

Līdz šim Latvijā Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta atklātā konkursa „Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā – atbalsts elektromobiļu un to infrastruktūras ieviešanai" ietvaros ir izbūvētas 11 uzlādes stacijas, no kurām sešas atrodas Rīgā un pa vienai Siguldā, Gulbenē, Tērvetē, Talsu novadā. Tāpat tika iegādāti 168 ETL, kas ir tieši saistīts ar šī projekta rezultāta rādītājiem.

Līdz 2015.gada 31.decembrim Latvijā bija reģistrēti 218 elektrotransportlīdzekļu lietotāji. Plānots, ka, attīstot uzlādes staciju tīklu, šo transportlīdzekļu lietotāju skaits varētu palielināties līdz aptuveni 693 lietotājiem.

Ja līdz 2018.gada beigām tiek sasniegts projekta finanšu rādītājs 3.49 miljoni eiro (snieguma ietvars), tad finansējums var tikt palielināts, sasniedzot kopējo finansējuma apmēru līdz 8.34 miljoniem eiro (ERAF – 7.09 miljoni eiro, 1.25 miljoni eiro valsts budžeta līdzekļi), attiecīgi palielinot arī sasniedzamos projekta iznākuma rādītājus – 235 uzstādītas ETL uzlādes stacijas un 747 reģistrēti ETL.

Plānotais projekta īstenošanas ilgums ir līdz 2020.gada 31.decembrim.

 

 
4 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Johai 17.marts 2016 10:32
2 0 Atbildēt

tad, kad pūcei aste ziedēs jeb tad, kad pensionāriem pieliks pie pensijām nevis 2-3 eiro, bet vismaz 10, tad, kad VID darbinieki pārstās naudu laimēt loterejās, skolotāji vienreiz būs mierā ar pielikto algu, zermnieki ar izdaudzēto ražu, cilvēki izbraukt no valsts utt

kasinsh79 17.marts 2016 10:22
1 0 Atbildēt

Tas viss ir jauki, bet kad beidzot valsts subsidēs elektroauto iegādi arī privātpersonām?

Kanibaals 17.marts 2016 20:46
1 0 Atbildēt

Jau tagad subsidē, esi kaut ko nogulējis. Vienīgi projektu jāraksta un tas visu sarežģī.

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Zemais starts no mājas sienas - avārija Buļļu ielā (+ FOTO) 5

Šodien Rīgā, Buļļu ielā, iedzīvotājus un autobraucējus šodien pārsteidza neparasts skats - mašīna, kas dīvainā veidā ar pakaļējiem riteņiem bija pieslējusies pie 40. nama ārējās sienas. Lasīt vairāk

 

Līdz pat 1280 eiro - Lietuvā ieviesīs nodokli mašīnām, kas kaitē videi 22

Lietuvas valdība trešdien atbalstīja likumprojektu, kas paredz ieviest nodokli automobiļu radītajiem izmešiem. Lasīt vairāk

 

Valsts autoceļus drošākus dara gandrīz 106 000 atstarojošo signālstabiņu 5

Lai uzlabotu satiksmes drošību uz valsts autoceļiem vairāk nekā 30 valsts reģionālo autoceļu posmi tiek aprīkoti ar atstarojošiem signālstabiņiem, kas diennakts tumšajā laikā ļauj autovadītājiem labāk orientēties uz ceļa. Stabiņi tiek uzstādīti 43 posmos uz 27 reģionālajiem autoceļiem, gandrīz 1000 km kopgarumā. Lasīt vairāk

 

Kens Bloks turpina izklaidēties: Raptor pikaps, Supra ātrumlaiva un Burnout telpās (+ VIDEO)

Kens Bloks turpina stāstīt un rādīt, kā viņš pavada laiku kopā ar draugiem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti