CSDD atļauj valstij izmaksājamo dividenžu maksājumu samazināt par 1,2 miljoniem eiro

Foto: Ilustratīvs attēls

Nozare.lv | 30.oktobris 2018 16:39

Lai Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) varētu par saviem līdzekļiem realizēt iecerētos projektus, valdība nolemj tās valstij izmaksājamo dividenžu apmēru no pērnā gada peļņas samazināt par 1,2 miljoniem eiro.

Ministru kabinets (MK) šodien sēdē atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto rīkojumu "Par valstij dividendēs izmaksājamo valsts akciju sabiedrības "Ceļu satiksmes drošības direkcija". Tas paredz, ka CSDD no pērnā gada peļņas dividendēs valstij būs jāmaksā 13% jeb 479 840 eiro.

Rīkojuma mērķis ir noteikt atšķirīgu dividendēs valsts budžetā iemaksājamo daļu no peļņas par 2017.gadu, nodrošinot CSDD peļņas daļas novirzīšanu kapitālsabiedrībai deleģētā valsts pārvaldes uzdevuma izpildes finansējumam.

Ministrija skaidroja, ka atbilstoši likumam "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2018., 2019. un 2020.gadam" kapitālsabiedrībām, kurās visas kapitāla daļas tieši vai pastarpināti pieder valstij, 2018.gadā (par 2017.gadu) nosaka un aprēķina 80% apmērā un 2019.gadā (par 2018.gadu) 85% apmērā no attiecīgās kapitālsabiedrības peļņas, ja šajā likumā nav noteikts citādi. MK var pieņemt lēmumu par atšķirīgu dividendēs izmaksājamo minimālo peļņas daļu.

Ievērojot izmaiņas, kas šī gada 1.janvārī stājās spēkā Latvijas uzņēmumu ienākuma nodokļa likumdošanā un grozījumus MK noteikumos par gada pārskata un konsolidētā gada pārskata likuma piemērošanu, kas saistīti ar atliktā nodokļa saistību atlikumu norakstīšanu, kapitālsabiedrības peļņas postenī par pērno gadu iekļaujami papildu 1,46 miljoni eiro. Tādejādi likumdošanas izmaiņu rezultātā CSDD 2017.gada neto peļņa 2,31 miljoni eiro palielināma par atliktā nodokļa saistību summu, kā rezultātā CSDD 2017.gada neto peļņa ir 3,77 miljoni eiro. Rezultātā CSDD minimālā dividendēs izmaksājamā peļņas daļa būtu trīs miljoni eiro, kas ir par 1,2 miljoniem eiro vairāk nekā plānots.

SM norāda, ka CSDD plānojusi veikt trīs lielus investīciju projektus. No 2018.-2020.gadam par 3,1 miljonu eiro plānots pārveidot klientu apkalpošanas centru Jelgavā un par 2,5 miljoniem - Tukumā, savukārt no 2017.-2020.gadam par 2,2 miljoniem eiro pārbūvēs Rīgas klientu apkalpošanas centru.

Atliktā nodokļa saistību atlikumu summa 1,46 miljoni eiro uzkrāta ilgtermiņā un šādas summas iekļaušana peļņas postenī rada pienākumu kapitālsabiedrībai veikt dividenžu izmaksu, kas liegtu iespēju CSDD nepiesaistot aizņemtos finanšu līdzekļus, par saviem līdzekļiem realizēt minētos projektus. Tāpat tas apgrūtinātu saimniecisko darbību un radītu draudus kapitālsabiedrības finanšu stabilitātei.

Šī iemesla SM rosināja lemt par valstij dividendēs izmaksājamās 2017.gada peļņas daļas teju 1,2 miljonu eiro apmērā samazināšanu.

Tā kā finansējums vidējā termiņa darbības stratēģijā noteiktiem investīciju projektiem nav uzskatāms par komercdarbības atbalstu, jo tiek izlietots deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu realizācijas nodrošināšanai. Samaksājot dividendēs noteikto procentuālo apjomu un realizējot stratēģijā plānotās investīcijas, lai novērstu draudus kapitālsabiedrības finanšu stabilitātei, kapitālsabiedrība var nokļūt situācijā, kad būs jāpiesaista vairāk aizņemtā kapitāla, kas galvenokārt var atsaukties uz kapitālsabiedrības sniegto pakalpojumu tarifiem un radīt negatīvu ietekmi uz kapitālsabiedrības ilgtspējīgu attīstību.

CSDD kopš 2015.gada četrās kārtās realizē fotoradaru iegādi un uzstādīšanu. 2015.gadā tika realizēta 1.kārta, iegādājoties 16 fotoradarus, 2016.gadā - 2.kārta, iegādājoties 24 fotoradarus un 2017.gadā - 3.kārta, iegādājoties 20 fotoradarus. 2018.gadā realizējama 4.kārta, kuras laikā par 2,9 miljoniem eiro iegādājami 40 fotoradari un izbūvējamas to pamatnes. Atlikums no iepriekšējā finansējuma ir 1,58 miljoni eiro, tāpēc 4.kārtas finansēšanai papildu novirzīti 1,37 miljoni eiro no CSDD pērnā gada peļņas.

Ņemot vērā, ka dividendes tiks izmantota, lai sasniegtu valsts stratēģijā noteikto nefinanšu mērķi, MK var noteikt atšķirīgu dividendēs izmaksājamo peļņas daļu. Šādi uz peļņas rēķina tiek veikta kapitālsabiedrības ekonomiskās attīstības finansēšana.

Ievērojot iepriekš minēto, SM ierosināja MK pieņemt lēmumu, ar kuru atļaut noteikt kapitālsabiedrībai atšķirīgu dividendēs izmaksājamo peļņas daļu.

Rīkojums paredz, ka peļņas daļa par 2017.gadu 1,37 miljonu eiro apmērā tiks novirzīta stacionāro fotoradaru iegādei, valsts budžetā tiks iemaksāti 479 840 eiro jeb 13% peļņas, bet atlikusī peļņas daļa - 51% tiks izlietota sabiedrības stratēģijā plānoto investīciju projektu realizēšanai.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Apdzen uz slidena ceļa un avarē (+ VIDEO) 11

Vieglā auto vadītājs pārkāpj noteikumus, apdzen neatļautā vietā un efektīgi avarē, ietinoties melnos dūmos. Lasīt vairāk

 

Babītē tumsā notriekts un gājis bojā cilvēks uz elektroskūtera 28

Svētdienas vakarā Babītē, uz Jūrmalas šosejas, notriekts un gājis bojā cilvēks, kurš braucis ar elektroskūteru, aģentūru LETA informēja Valsts policijā. Lasīt vairāk

 

īīī, āāā... Porsche Taycan sasniedz 200 km/h un avarē (+ VIDEO) 16

Turcijā avarējis 150 000 eiro vērts Porsche Taycan. Video redzams, ka vadītājs bremzē par vēlu. Lasīt vairāk

 

Avarējot un aizdegoties automašīnai, Rīgā gājis bojā autovadītājs 1

Rīgā aizvadītajā naktī, avarējot un aizdegoties automašīnai, gājis bojā tās vadītājs, aģentūru LETA informēja Valsts policija. Lasīt vairāk