"Latvijas valsts ceļu" apgrozījums pērn provizoriski palielinājies par 13,1% - iAuto

"Latvijas valsts ceļu" apgrozījums pērn provizoriski palielinājies par 13,1% 1

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 5.marts 2021 8:47

VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 17,865 miljoni eiro, kas ir par 13,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa palielinājusies 3,6 reizes - līdz 295 204 eiro, liecina kompānijas publiskotā informācija.

Uzņēmuma finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka LVC ienākumi no Satiksmes ministrijas (SM) deliģētajiem pienākumiem 2020.gadā veidoja 17,792 miljonus eiro jeb 98% no ieņēmumiem.

Vadības ziņojumā atzīmēts, ka uzņēmuma darbību pērn ietekmēja pagājušā gada aprīlī Ministru kabinetā pieņemtais rīkojums, kas paredzēja SM ceļu sakārtošanai piešķirt papildus 75 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Līdz ar šiem papildu līdzekļiem LVC audzis veikto iepirkumu organizēšanas un valsts autoceļu būvniecības programmu skaits.

LVC autoceļu tīklā 2020.gadā sākotnēji plānoja veikt būvdarbus uz 500 kilometriem autoceļu, bet būvdarbu sezonā kopumā darbi tika īstenoti uz 1371 kilometru autoceļu, no tiem uz 647,7 kilometriem valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, kas finansēti no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

Vienlaikus kompānijas vadība uzsver, ka pērn par 27% samazinājās būvdarbu cenas. Attiecīgās cenu izmaiņas noteica degvielas cenu kritums Covid-19 pandēmijas ietekmē, būtiski samazinot materiālu transportēšanas un darbu izmaksas, kā arī konkurences palielināšanās.

2019.gadā LVC strādāja ar 15,789 miljonu eiro apgrozījumu un 81 800 eiro peļņu.

LVC izveidota 2004.gada nogalē un pieder valstij. Uzņēmums pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē valsts autoceļu tīkla finansējumu un organizē iepirkumus valsts vajadzībām. LVC pārvalda vairāk nekā 20 000 kilometru valsts autoceļu.

 
1 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
WALA 5.marts 2021 9:20
1 0 Atbildēt

Nez kā tie 13.1% korelē ar to par cik sūdīgāks un "nokusis" ir asfalta segums ???

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

88 gados nebijis notikums: Volkswagen slēdz Drēzdenes rūpnīcu 19

Vācijas autobūves uzņēmums Volkswagen šonedēļ pārtrauks darbu vienā no savām rūpnīcām. Lasīt vairāk

 

TV Auto ziņas dosies ziemas labdarības reisā (+ VIDEO)

TV Autoziņu ziemas testos esam devušies gan ar pikapiem, gan elektromobiļiem, taču mikroautobusu un minivenu reiss gan notiks pirmo reizi. Lasīt vairāk

 

Iekšdedzes dzinēji dzīvos arī pēc 2035. gada - Brisele apsver aizlieguma atcelšanu 31

Eiropas Komisija varētu atcelt likumu, kas paredzēja jaunu automašīnu ar benzīna un dīzeļa dzinējiem aizliegumu no 2035. gada. Lasīt vairāk

 

Lai samazinātu elektrības rēķinus patērētājiem, EK plāno sākt centralizētāku elektrotīklu plānošanu (+ VIDEO)

Cik mēs nākotnē maksāsim par elektrību? Kāpēc tā vienā valstī ir dārgāka nekā pie kaimiņiem? Uz šiem jautājumiem cer atbildēt jaunais Eiropas Komisijas plāns – uzsākt centralizētāku elektrotīklu plānošanu, lai paātrinātu dažādu savienojumu izveidi, kas samazinātu elektrības rēķinus patērētājiem. Ko tas nozīmē un kas jauns gaidāms Baltijas valstīs? Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti