Precizē vairākus nosacījumus tehniskās apskates rezultāta noformēšanas kārtībā 9

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 28.septembris 2021 11:38

Administratīvā sloga mazināšanai autopārvadātājiem valdība otrdien precizēja vairākus nosacījumus tehniskās apskates rezultāta noformēšanas kārtībā.

Satiksmes ministrijā norāda, ka automašīnu pārbaudes reglamentējošos tiesību aktus nepieciešams pilnveidot, jo tehnoloģiju attīstības ietekmē pastāvīgi mainās un attīstās transportlīdzekļu uzbūve un konstrukcija.

Līdz ar valdības atbalstītajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa pielāgotas un detalizētāk norādītas prasības transportlīdzekļu tehniskai kontrolei, kas ļaus nepārprotami un skaidri tās piemērot gan valsts tehniskās apskates, gan tehniskās kontroles uz ceļa ietvaros.

Grozījumos precizēts nosacījums gadījumam, kad tehniski nav iespējama piekabes tehniskā apskate, kad tā tiek uzrādīta savienojumā ar transportlīdzekli, kam tā nav piemērota.

Tāpat optimizēta tehniskās apskates rezultāta noformēšanas kārtība, neliekot transportlīdzekļa uzrādītājam vai vadītājam fiziski parakstīt tehniskās apskates protokolu par to, ka transportlīdzekļa trūkumu un bojājumu novērtējums ir izskaidrots.

Vienlaikus saglabāts nosacījums, ka inspektors transportlīdzekļa vadītājam vai uzrādītājam izsniedz tehniskās apskates protokolu, pamato savu lēmumu un sniedz skaidrojumu par tiem trūkumiem un bojājumiem, kuriem pievēršama uzmanība turpmākajā transportlīdzekļa ekspluatācijas gaitā, par tiem trūkumiem un bojājumiem, kurus nepieciešams novērst, kā arī par tiem bojājumiem, kuru dēļ transportlīdzekļa ekspluatācija ir aizliegta.

Apstiprinātajos grozījumos arī noteikti gadījumi, kuros iespējams saņemt dublikātus Eiropas transporta ministru konferences dokumentu prasībām ekoloģijas vai drošības jomā atbilstošu kravas automobiļu un to piekabju sertifikātam, normatīvajos aktos par bīstamu kravu pārvadājumiem noteikto bīstamu vielu pārvadāšanai paredzēta transportlīdzekļa atbilstības sertifikātam un transportlīdzekļa sertifikātam dalāmu kokmateriālu un lauksaimniecības produkcijas lielgabarīta un smagsvara pārvadāšanai ar specializētajiem lielgabarīta un smagsvara transportlīdzekļiem vai to sastāviem. Tādējādi paredzēts mazināt administratīvo slogu autopārvadātājiem, piemēram, kad transportlīdzeklim tiek nomainīts valsts reģistrācijas numurs vai īpašnieks.

Ņemot vērā riepu tehniskā stāvokļa būtisku ietekmi uz ceļu satiksmes drošību, ar izmaiņām noteikti kritēriji riepu protektora dziļumam ziemas periodā, kuros riepas saķeres īpašības ir nepietiekamas un transportlīdzekļa turpmāka ekspluatācija ceļu satiksmē ir bīstama.

Precizētas arī prasības taksometra skaitītāju plombām (uzlīmēm) atbilstoši normatīvajiem aktiem par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtību.
 

 
9 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Pļurkt 28.septembris 2021 17:09
3 5 Atbildēt

Visi tie filtri, atgāzu recirkulācija ir domāta idiotiem - podziņu spaidītājiem un blondīnēm!! Tādiem kas sēņo, kam pilnīgi nav nekādas sajēgas par dzinēja darba režīmiem.

Tīra (bez visādiem palīgsūdiem) izplūdes sistēma ir ļoti informatīva - ja tur parādās trekns dūms, tad jāskatās vai nu degvielas sistēma, vai dzinējs, vai jārevidē savs braukšanas stils.

==============

Znots pēc tā ka nespēja iziet TA atgāžu dēļ, mainīja braukšanas stilu, un nu jau kuro gadu šī problēma NEPASTĀV!! Volvo ar pliko trubu, D-5 + čiptūnings.

650 28.septembris 2021 14:49
2 5 Atbildēt

Labi, ka nav Precizēta un joprojām ir atstāta spēkā esošā uniKālā iespēja iziet TA ar pilnīgi nekādai EURO-izmešu normai neatbilstošu apzināti iztukšotu izplūdes traktu.

Laipni aicinām visus aizdambēto trubu īpašniekus turpināt (līdz šim netraucēti piekopto) izdauzīšanu,izrūnīšanu un pārprogrammēšanu.Lai visi tie (norvēģu) ekoLohi iet galīg d/st..Paldies.Jā.

Jo 28.septembris 2021 20:09
2 0 Atbildēt

Man labāk patīk Senna style; par drošu to vēl varētu nosaukt, par pļurktīgu gan ne.

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Dīzeļdegvielas cena šodien Itālijā 1,60 EUR 25.10.2021 (+ VIDEO) 1

Dīzeļdegvielas cena Itālijas ziemeļdaļā svārstās ap 1,60 eiro par litru. Tikmēr arī Latvijā pa brīvdienām tā pieaugusi par 1,7 centiem un šodien AS Viada Baltija to piedāvā par 1,387 eiro litrā. Lasīt vairāk

 

30 km/h pilsētā. Vai tas ir reāli? (+ VIDEO) 28

Eiropas Parlamentā pieņemta rezolūcija, aicinot apdzīvotās vietās ar lielu riteņbraucēju un gājēju plūsmu noteikt maksimālo braukšanas ātrumu 30 kilometri stundā. Lasīt vairāk

 

Verstapens uzvar ASV "Grand Prix" un palielina pārsvaru kopvērtējumā 1

"Red Bull" nīderlandiešu pilots Makss Verstapens svētdien Ostinā uzvarēja Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas 17.posmā - ASV "Grand Prix" - un nostiprinājās kopvērtējuma vadībā. Lasīt vairāk

 

Pārmāca "skolotāju" (+ VIDEO) 7

Divas vieglās un viens kravas auto piespiež apstāties un pārdomāt savu uzvedību kādam autovadītājam, kurš, cik var spriest pēc teksta, brīdi iepriekš izaicinoši izturējies pret citiem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti