Precizē vairākus nosacījumus tehniskās apskates rezultāta noformēšanas kārtībā 9

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 28.septembris 2021 11:38

Administratīvā sloga mazināšanai autopārvadātājiem valdība otrdien precizēja vairākus nosacījumus tehniskās apskates rezultāta noformēšanas kārtībā.

Satiksmes ministrijā norāda, ka automašīnu pārbaudes reglamentējošos tiesību aktus nepieciešams pilnveidot, jo tehnoloģiju attīstības ietekmē pastāvīgi mainās un attīstās transportlīdzekļu uzbūve un konstrukcija.

Līdz ar valdības atbalstītajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa pielāgotas un detalizētāk norādītas prasības transportlīdzekļu tehniskai kontrolei, kas ļaus nepārprotami un skaidri tās piemērot gan valsts tehniskās apskates, gan tehniskās kontroles uz ceļa ietvaros.

Grozījumos precizēts nosacījums gadījumam, kad tehniski nav iespējama piekabes tehniskā apskate, kad tā tiek uzrādīta savienojumā ar transportlīdzekli, kam tā nav piemērota.

Tāpat optimizēta tehniskās apskates rezultāta noformēšanas kārtība, neliekot transportlīdzekļa uzrādītājam vai vadītājam fiziski parakstīt tehniskās apskates protokolu par to, ka transportlīdzekļa trūkumu un bojājumu novērtējums ir izskaidrots.

Vienlaikus saglabāts nosacījums, ka inspektors transportlīdzekļa vadītājam vai uzrādītājam izsniedz tehniskās apskates protokolu, pamato savu lēmumu un sniedz skaidrojumu par tiem trūkumiem un bojājumiem, kuriem pievēršama uzmanība turpmākajā transportlīdzekļa ekspluatācijas gaitā, par tiem trūkumiem un bojājumiem, kurus nepieciešams novērst, kā arī par tiem bojājumiem, kuru dēļ transportlīdzekļa ekspluatācija ir aizliegta.

Apstiprinātajos grozījumos arī noteikti gadījumi, kuros iespējams saņemt dublikātus Eiropas transporta ministru konferences dokumentu prasībām ekoloģijas vai drošības jomā atbilstošu kravas automobiļu un to piekabju sertifikātam, normatīvajos aktos par bīstamu kravu pārvadājumiem noteikto bīstamu vielu pārvadāšanai paredzēta transportlīdzekļa atbilstības sertifikātam un transportlīdzekļa sertifikātam dalāmu kokmateriālu un lauksaimniecības produkcijas lielgabarīta un smagsvara pārvadāšanai ar specializētajiem lielgabarīta un smagsvara transportlīdzekļiem vai to sastāviem. Tādējādi paredzēts mazināt administratīvo slogu autopārvadātājiem, piemēram, kad transportlīdzeklim tiek nomainīts valsts reģistrācijas numurs vai īpašnieks.

Ņemot vērā riepu tehniskā stāvokļa būtisku ietekmi uz ceļu satiksmes drošību, ar izmaiņām noteikti kritēriji riepu protektora dziļumam ziemas periodā, kuros riepas saķeres īpašības ir nepietiekamas un transportlīdzekļa turpmāka ekspluatācija ceļu satiksmē ir bīstama.

Precizētas arī prasības taksometra skaitītāju plombām (uzlīmēm) atbilstoši normatīvajiem aktiem par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtību.
 

 
Visi komentāri
 
650 28.septembris 2021 14:49
2 5 Atbildēt

Labi, ka nav Precizēta un joprojām ir atstāta spēkā esošā uniKālā iespēja iziet TA ar pilnīgi nekādai EURO-izmešu normai neatbilstošu apzināti iztukšotu izplūdes traktu.

Laipni aicinām visus aizdambēto trubu īpašniekus turpināt (līdz šim netraucēti piekopto) izdauzīšanu,izrūnīšanu un pārprogrammēšanu.Lai visi tie (norvēģu) ekoLohi iet galīg d/st..Paldies.Jā.

Pļurkt 28.septembris 2021 17:09
3 5 Atbildēt

Visi tie filtri, atgāzu recirkulācija ir domāta idiotiem - podziņu spaidītājiem un blondīnēm!! Tādiem kas sēņo, kam pilnīgi nav nekādas sajēgas par dzinēja darba režīmiem.

Tīra (bez visādiem palīgsūdiem) izplūdes sistēma ir ļoti informatīva - ja tur parādās trekns dūms, tad jāskatās vai nu degvielas sistēma, vai dzinējs, vai jārevidē savs braukšanas stils.

==============

Znots pēc tā ka nespēja iziet TA atgāžu dēļ, mainīja braukšanas stilu, un nu jau kuro gadu šī problēma NEPASTĀV!! Volvo ar pliko trubu, D-5 + čiptūnings.

msh 28.septembris 2021 18:04
1 2 Atbildēt

Ak jūs nabaga traktoristi - vajag īpašu braukšanas stilu lai TA izietu...

Pļurkt 28.septembris 2021 19:19
1 0 Atbildēt

Vajag NORMĀLU un DROŠU braukšanas stilu BEZ SĒŅOŠANAS!!!

Grūtgalvjiem jau to nesaprast!

650 29.septembris 2021 14:05
0 0 Atbildēt

-galvenais lai vāļenka sukātāji "saprot".

Šaubu nav, filtri ir domāti iebāšanai d-sā.Un TA stratēģijass izstrādāji turpinās no katra loha iekasēt par izbraukšanu/cauri, plus vēl mahinātori,demagogi apguvēji un zaļdaudzkrāsainie ieviesēji turpinās viņus jaat no otra gala.Tā ir loha sūtība.

Tikai Lohu valstībā ir iespējams, ka sludināt paradīzi, bet degungalā neredzēt acīmredzamas lietas un sakarības.

Jo 28.septembris 2021 20:09
2 0 Atbildēt

Man labāk patīk Senna style; par drošu to vēl varētu nosaukt, par pļurktīgu gan ne.

Latvietis 29.septembris 2021 6:37
0 1 Atbildēt

Dīzeļmēslu auto stūlbās problēmas. Nopērc Beidzot normālu autiņu ar kārtīgu Benzīna motoru un aizmirsti par visām tām problēmām. Dīzelis ir labs tikai vilcienā, traktorā, smagajā un kuģos.

650 29.septembris 2021 13:56
1 0 Atbildēt

Jā.Smirdīgu benzīna suudu ar spaini degvielas patēriņa pa pusotru eur gabalā un izpūtēju melnāku kā vienam otram dīzelim.Smirdoņas procenta paaugstināšanai pie viena var arī nomainīt ražotāja paredzēto devielas veidu.

Guga 29.septembris 2021 12:04
1 0 Atbildēt

Normālam dīzelim nav nekādu "stulbo problēmu". Degvielu vajag mazāk kā hibrīdiem. Visas dižās eko normas ievērotas ar uzviju. Nevajag tikai lietot sen nobrauktus sūdus, kam jau labu laiku pareizā vieta būtu atrasties otreizējā pārstrāde.

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Sašūpojās piekabe (+ VIDEO) 8

Vadītājs nespēj savaldīt savu spēkratu pēc tam, kad pieļauj piekabes sašūpošanos. Avārijā iesaistīti divi transporlīdzekļi, bet kravas auto izvairās no sadursmes nobraucot no ceļa. Lasīt vairāk

 

Pētījums: vairāk nekā puse iedzīvotāju nākotnē vēlētos hibrīda darba modeli 4

Mobilo sakaru operatora “Tele2” un “Norstat” veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja liecina, ka 53% Latvijas iedzīvotāju pēc pandēmijas beigām vēlētos strādāt uzņēmumos, kas piedāvā elastīgu darba modeli jeb daļu laika strādāt klātienē, bet daļu attālināti. Lasīt vairāk

 

Vēja enerģijas asociācija: "Laflora" vēja parks no 2025.gada spēs saražot 5% no valsts elektroenerģijas patēriņa 12

Jelgavas novada Kaigu purvā topošai uzņēmuma "Laflora" lieljaudas vēja parks no 2025.gada spēs saražot 5% no Latvijas kopējā eletroenerģijas patēriņa, aplēsusi Latvijas Vēja enerģijas asociācija (LVEA). Lasīt vairāk

 

Matricu lukturi un sēdekļu pārvalki no pārstrādātām pudelēm - Škoda parāda modernizēto Karoq (+ FOTO) 4

Čehijas autoražotājs Škoda nodemonstrējis jauno Karoq, kur modernās tehnoloģijas iet roku rokā ar centieniem uzlabot ekoloģiju. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti