Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcā pārrunās risinājumus smagu ceļu satiksmes pārkāpumu ierobežošanā 1

 

Foto: iAuto.lv

SM | 27.novembris 2021 8:49

Ceļu satiksmes drošības padomes (CSDP) tiešsaistes domnīcā pirmdien, 29. novembrī, plkst. 13.00 eksperti pārrunās pārkāpumu punktu piešķiršanas principus un sankcijas par smagiem administratīviem pārkāpumiem ceļu satiksmē, tostarp transportlīdzekļa konfiskācijas piemērošanu.

Jautājums par transportlīdzekļa konfiskācijas piemērošanu par pārkāpumiem ceļu satiksmē ticis aktualizēts jau iepriekšējās CSDP domnīcās (šogad un arī iepriekšējos gados) – tad tika secināts, ka transportlīdzekļa konfiskācija būtu izvērtējams risinājums, ar ko varētu aizstāt administratīvo arestu par transportlīdzekļu vadīšana alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē. Jāņem vērā, ka tikai aptuveni trešdaļa no aizturētajiem dzērājšoferiem šie automobiļi ir īpašumā, tādēļ jāmeklē risinājumi, lai šādas sankcijas piemērošana (konfiskācija) visiem būtu samērīga. Tāpat iepriekšējās domnīcās tika norādīts, ka konfiskācija kā sankcija par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā ir ieviesta vairākās Eiropas Savienības dalībvalstīs (piemēram, Beļģijā, Dānijā, Itālijā un Francijā).

Vienlaikus eksperti norādījuši, ka konfiskācijas piemērošanas gadījumā, ja  transportlīdzeklis nebūtu vadītāja īpašumā, tiktu radītas nelabvēlīgas sekas īpašniekam, kaut arī tas nebūtu saistīts ar pārkāpuma izdarīšanu. Tomēr jāņem vērā, ka transportlīdzekļa īpašniekam ir zināma atbildība attiecībā uz to, kam tiek uzticēts transportlīdzeklis. Būtiski, ka šobrīd arī Latvijā jau ir spēkā kārtība, kad tiek piemērota transportlīdzekļa konfiskācija (piemēram, maluzvejniekiem). 

Tāpat, ņemot vērā iepriekšējās domnīcās aktualizēto jautājumu par iespējamiem risinājumiem pārkāpumu punktu sistēmas pārskatīšanā (piemērot lielāku soda punktu skaitu recidīvistiem, kas regulāri izdara satiksmes noteikumu pārkāpumus), domnīcā atkārtoti plānota diskusija par turpmākajiem risinājumiem piemērot lielāku pārkāpumu punktu skaitu atkārtojot smagus pārkāpumus.

Tādējādi meklējot iespējamos risinājumus, kas vērsti uz efektīvu autovadītāju atturēšanu no smagu pārkāpumu izdarīšanas vai arī smaga pārkāpuma gadījumā tiktu novērsta turpmāka dalība ceļu satiksmē ar pārkāpēja transportlīdzekli, paredzēta diskusija par iespēju pārskatīt sankcijas (piemēram, pārkāpumu punktus, ieviest konfiskāciju) un sodus par pārkāpumiem ceļu satiksmē.

 
1 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Domnīca 27.novembris 2021 22:58
1 1 Atbildēt

Konfiskācija ļoti motivēs domāt, kam dot un kam nedot auto. Alkonautiem nebūs iespējas aizņemties auto no otrā tāda paša dalbaēba. Tehniski - būs, bet pieķerot auto nonāks zem preses, nevis turpinās apdraudēt satiksmi.

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

 

Krievi nosauc galvenos Ķīnas automobiļu mīnusus un plusus 11

Krieviju milzu tempos piepilda jaunas automarkas no Ķīnas. Liekas, varētu tikai priecāties, jo nebūs vairs jāpārvietojas ar nedraudzīgo rietumu valstu autobūves produktiem, taču izrādās, ne viss ir tik rožaini. Lasīt vairāk

 

340 jauni auto pastniekiem: “Latvijas pasts” iegulda 5,5 miljonus uzņēmuma autoparkā (+ VIDEO) 16

340 jaunas automašīnas tagad pieejamas “Latvijas pasta” darbiniekiem, lai efektīvāk varētu piegādāt pasta sūtījumus un nodrošināt pakalpojumus, to skaitā klientu dzīvesvietās. Uzņēmums ieguldījis 5,5 miljonus eiro autoparka paplašināšanā. Automašīnas tiks nodotas lietošanā konkrētam pastniekam, nevis pasta nodaļai. Lasīt vairāk

 

Ātrums, distance vai laika apstākļi? - vienai sadursmei seko otra (+ VIDEO) 16

Uz ātrgaitas šosejas notiek avārija, kam pēc dažām sekundēm seko otra. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti