Eksāmens, elektroauto uzlāde - izmaksu pieauguma dēļ aktualizē CSDD pakalpojumu cenrādi 8

Foto: iAuto.lv

SM | 13.septembris 2022 15:54

Sekojot līdzi Valsts kontroles ieteikumiem, valdība šodien, 13. septembrī, pieņēma grozījumus VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) cenrādī. Jaunais cenrādis paredz cenu izmaiņas tādos pakalpojumos kā transportlīdzekļa vadīšanas eksāmens, elektroauto uzlāde CSDD uzlādes tīklā un citiem pakalpojumiem.

Šī gada aprīlī Valsts kontrole publicēja revīziju “Vai Satiksmes ministrija pārvalda kapitālsabiedrības atbilstoši normatīviem aktiem un labai praksei?”, kur tostarp padziļināti vērtēja CSDD deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu efektivitāti izmaksu ziņā. Viens no dokumentā izteiktajiem ieteikumiem bija aktualizēt CSDD cenrādi, jo uzņēmuma sniegto pakalpojumu pašizmaksa būtiski atšķiras no tobrīd valdības apstiprinātā cenrāža.

Noteikumu projekts nosaka jaunus transportlīdzekļu vadīšanas eksāmena pakalpojumus un to izcenojumus atkarībā no transportlīdzekļa kategorijas, kā arī nepieciešamības atkārtotā eksāmenā apliecināt iemaņas speciālo figūru izpildē. Pašlaik vadīšanas eksāmenam un atkārtotam eksāmenam, neatkarīgi no transportlīdzekļa kategorijas un atšķirīgā resursu ieguldījuma, ir vienota cena.  Precizētas pakalpojuma cenas teorētiskajam eksāmenam mehānisko transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu vadītājiem, mopēdu vadītājiem, kā arī transportlīdzekļu vadītāju sagatavošanas pasniedzēja un instruktora atestācijai.

Saistībā ar elektroenerģijas cenu kāpumu un nodrošinātu CSDD elektrotransportlīdzekļu uzlādes pakalpojuma cenas atbilstību tirgus situācijai un elektroenerģijas cenu svārstībām, kā arī lai netiktu palielināts EUS tīkla uzturēšanas izmaksu slogs uz valsts budžetu, valdība lēma aktualizēt 2018. gadā noteiktās uzlādes pakalpojuma cenas CSDD uzturētajā uzlādes tīklā. Grozījumu projekts paredz pakalpojuma cenu veidot no divām komponentēm – fiksētās un mainīgās, kur uzlādes pakalpojuma cenas mainīgā komponente tiktu pārrēķināta ne biežāk kā reizi mēnesī, ja elektroenerģijas vidējās mēneša cenas svārstības Nord Pool biržā pārsniedz 20%, salīdzinot ar iepriekšējā aprēķinā izmantoto elektroenerģijas cenu palielinājuma vai samazinājuma virzienā.

Turpmāk CSDD cenrādī būs noteikta elektroskrejriteņa reģistrācijas maksa, kas būs tāda pati kā velosipēda reģistrācijai. Jāpiebilst, ka izmaksas e-pakalpojumam būs lētākas, nekā pakalpojumu saņemšanai klātienē klientu apkalpošanas centrā. Tāpat kā gadījumā, ja tiek reģistrēts velosipēds, arī elektroskrejritenim izsniegs reģistrācijas uzlīmi.

Jaunais cenrādis paredz palielināt cenu transporta reģistrācijas numuriem, kas satur tikai viena cipara simbolus vai tādu ciparu kombināciju, kur pirmais cipars ir jebkāds skaitlis un visi atlikušie ir “0”, lai samērotu šādu numuru pieprasījumu ar to pieejamību un līdzsvarotu pakalpojuma izmaksas. Jāatzīmē, ka pašlaik pieprasījums pēc šādiem numuriem ir ievērojami lielāks nekā to skaits un tos pasūta dažu minūšu laikā pēc to piedāvāšanas CSDD e-pakalpojumā, taču nereti tie tiek tālāk tirgoti dažādos interneta portālos. Cenrādis paredz arī augstāku maksu par mopēdu, piekabju un kuģošanas līdzekļu numuru izvēli. Savukārt būtiski tiks samazināta maksa par standarta valsts reģistrācijas numura zīmju izdošanu.

Noteikumu projekts paredz atteikties no paaugstinātas maksas piemērošanas par traktortehnikas vai kuģošanas līdzekļa reģistrācijas apliecības atjaunošanu nozaudētās vietā. Lēmums pieņemts, jo traktortehnikas īpašniekiem atsevišķos gadījumos ļauts pastāvīgi iznīcināt transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību, līdz ar to līdzšinējā paaugstinātās maksas piemērošana par reģistrācijas apliecības nozaudēšanu nebija samērīga.

Grozījumi CSDD cenrādi stājas spēkā nākamajā dienā pēc valdības lēmuma oficiālās publikācijas “Latvijas Vēstnesī”.

Visi komentāri

2 1 Atbildēt

Tai vietā lai savilktu jostas, visas izmaksas atkal pārliek uz patērētāju pleciem, jo monopolists dara kā grib!

3 0 Atbildēt

Savelc un brauc ar velosipēdu!

1 1 Atbildēt

Ja visi brauks ar Velo, tad arī velo ieviesīs TA, jo takš kaut kā peļņas trūkums būs jākompensē!

0 0 Atbildēt

Toties csdd saperk eksamenu elektromasinas. Tapec ar dargāk paliek.

0 0 Atbildēt

Viņiem būs elektro auto ar mehāniku!

3 0 Atbildēt

Te nu bija eMobi draudzīgās uzlādes cenas.

0 0 Atbildēt

Šis ir kā nagla zārkā publiskajai elektro auto uzlādei

www.delfi.lv/auto/zinas/cs....d?id=54747496

0 0 Atbildēt

Xa xa xa

========

Ja samērā ekonomisks elektromobilis (piemēram, "Renault Zoe" vai "VW ID.3") uz 100 km patērē 15 līdz 20 kWh enerģijas un ja tas spējīgs uzņemt "e-mobi" tīkla maksimālo 50 kW uzlādes jaudu, līdz šim 100 km distance, lādējoties "e-mobi" tīklā, izmaksāja 2,7 līdz 3,6 eiro, tad šobrīd tie ir jau 9,54 līdz 12,72 eiro. Par šādu naudu var iegādāties 5,5 līdz 7,4 litrus benzīna

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Jauns "Dacia" modelis "Striker", kura cenu sola zem 25 000 EUR (+ FOTO) 1

Pilnīgi jauns Dacia modelis Striker! Sākumā izskatās netipisks auto - auto segments, bet, ja iedziļinās, jaunā Dacia Striker ir ietilpīgs un ekonomisks auto ģimenei! Ar 600 I bagāžnieku bērnu ratiņiem un mantām. Pieejami hibrīda un gāzes dzinēji. Lasīt vairāk

Scania ar 40 tonnām kravas traucas 160 km/h – vadītājam atņem atslēgas 20

Kāds smagā transporta vadītājs no Zviedrijas nonācis pamatīgās nepatikšanās, kad policija saņēma ziņojumu no citiem autovadītājiem par kravinieka traukšanos pa bāni ar vismaz 140 km/h lielu ātrumu. Lasīt vairāk

Nevarēja pierādīt izcelsmi: Vācijā policija atņem Lamborghini Urus 3

Policijas kontrolē uz A3 maģistrāles tika konstatēti vairāki pārkāpumu, tajā skaitā apturēts kāds Lamborghini vadītājs, kurš nespēja pierādīt automašīnas izcelsmi. Lasīt vairāk

Mēneša laikā degvielas cenas samazinājās par 6,7% 2

Šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2026. gada maiju, vidējais patēriņa cenu līmenis degvielai samazinājās par 6,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti