Aptauja: Autoceļu uzturēšanas kvalitāti vasarā kā labu vai viduvēju vērtē 81% iedzīvotāju 2

 

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

Nozare.lv | 18.septembris 2022 11:35

Autoceļu uzturēšanas kvalitāti vasarā kā labu vai viduvēju vērtē 81% iedzīvotāju, bet ziemā - 62%, liecina sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS pēc VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) pasūtījuma veiktās aptaujas rezultāti.

Aptaujā tika analizēta iedzīvotāju informētība par Latvijas autoceļiem un to uzturēšanu. Attiecībā uz aptaujāto informētību par autoceļu uzturēšanas prasībām, 71% respondentu norādīja, ka par tām kopumā zina vai ir dzirdējuši.

Veiktā aptauja parāda, ka teju puse aptaujāto jeb 47% brauc ar auto katru dienu vai vairākas reizes nedēļā, savukārt 58% aptaujāto ikdienā biežāk izmanto valsts autoceļus. 88% respondentu ikdienā izmanto autoceļus ar asfalta segumu, savukārt 36% no autobraucējiem katru dienu vai vismaz dažas reizes nedēļā brauc pa grants autoceļiem.

No aptaujātajiem, kuri brauc pie automašīnas stūres vismaz vienu reizi mēnesī, 73% ir svarīgi regulāri saņemt informāciju par autoceļu uzturēšanas darbu plānošanu un veikšanu ikdienā. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu aptaujas rezultātiem, katru gadu pieaug to autovadītāju skaits, kuri izmanto lietotni "Waze", lai uzzinātu par notiekošajiem autoceļu uzturēšanas darbiem un ar to saistītajiem satiksmes ierobežojumiem. Šogad trešdaļa jeb 30% respondentu, kuri brauc pie automašīnas stūres vismaz vienu reizi mēnesī, kā informācijas ieguves avotu izmanto lietotni "Waze".

Puse no respondentiem ir pamanījuši autoceļu uzturētāja tehniku lietotnē "Waze" vai LAU interaktīvajā kartē, kas greiderē grants autoceļus, ziemā attīra sniegu no brauktuves vai remontē bedres. Savukārt 65% respondentu, kuri brauc pie automašīnas stūres vismaz vienu reizi mēnesī, savu informētību par plānotajiem vai veiktajiem autoceļu uzturēšanas darbiem un ar to saistītajiem ierobežojumiem vērtē kā labu vai viduvēju.

Vērtējot no ceļa zīmju izvietojuma, redzamības, ceļmalu un nodalījuma joslu pārredzamības, 66% aptaujāto jūtas droši, pārvietojoties pa ierastajiem ikdienas maršrutiem.

Tiešās intervijas respondentu dzīvesvietās veica SKDS. Aptauja tika veikta 2022.gada augustā un tajā piedalījās 1005 respondentu visos Latvijas reģionos.

 
Visi komentāri
 
Andris 20.septembris 2022 9:23
2 0 Atbildēt

Loti slikti ceļi nesaprotu par ko maksājam. Katrus 4gadus jauniem jābūt par to naudu

janis palis 20.septembris 2022 14:00
1 0 Atbildēt

katru gadu tik sudigai celi paliek nav vairs ziemas a cela segums turpina kust tad jautajums kas tad bus so ziem vispar izksusis braukis viena liela bedre!!laij aizbrauc cela uzturetaji un beidzot paskatas cela posmu madonna gulbene tur jau vispar nekad un nekas nav darits kops 90 gadiem!!

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Ford vēlreiz uzlabo Mustang rekordu Nirburgringas trasē (+ VIDEO)

Ford turpina savu rekordu medības, šoreiz sūtot trasē jauno Mustang GTD Competition, kas atzīmējies ne tikai visu laiku labāko Mustang sniegumu, bet arī uzrādījis otru visu laiku ātrāko laiku amerikāņu auto. Lasīt vairāk

 

ASV autobūves uzņēmumi varētu pievērsties kara tehnikas ražošanai 2

ASV valdība Donalda Trampa vadībā apsver iespēju iesaistīt lielos autobūves uzņēmumus ieroču ražošanā. Lasīt vairāk

 
 

Līdz 120 km/h - atsevišķos valsts autoceļu posmos palielina maksimāli atļauto braukšanas ātrumu 13

Atsevišķos valsts autoceļu posmos no šodienas palielinās maksimāli atļauto braukšanas ātrumu, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC). Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti