Meteostaciju kameras veic vinjetes samaksas kontroli neapturot kravas transportlīdzekli 10

LVC | 14.jūnijs 2023 17:04

Saskaņā ar Valsts policijas sniegto informāciju, kopš 2023. gada februāra, kad ceļu satiksmes uzraudzība tiek veikta ar pielāgotām meteostaciju kamerām, ievērojami ir pieaudzis fiksēto autoceļu lietošanas nodevu jeb vinjetes nemaksātāju skaits.

Pielāgotās meteostaciju kameras kontrolē vinjetes esamību, neapturot transportlīdzekli. Satiksmes ministrija (SM) aicina transportlīdzekļu vadītājus būt atbildīgiem un savlaicīgi iegādāties vinjeti.

“Mēs visi apzināmies, ka autoceļu kvalitāte ir jāuzlabo, bet tam ir nepieciešams finansējums. Autoceļu lietošanas nodeva jeb vinjetes ir maksa par Latvijas galveno un reģionālo autoceļu izmantošanu, lai nodrošinātu to uzturēšanu un attīstību, kā arī, lai veicinātu videi draudzīgāku transportlīdzekļu izmantošanu. Gribētu aicināt būt atbildīgiem un laikus iegādāties vinjeti, pretējā gadījumā būs jāmaksā soda nauda”, uzsver Satiksmes ministrijas Autoceļu infrastruktūras departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns.  

Saskaņā ar “Autoceļu lietošanas nodevas likumu”, ja vinjete nav iegādāta, transportlīdzekļa īpašniekam, turētājam vai pārvadātājam piemēro naudas sodu no simt līdz divsimt naudas soda vienībām, atbilstoši sods var būt līdz pat 1000 eiro.

Nodeva jāmaksā par valsts galveno (visu A1-A15) un reģionālo (P5, P80) autoceļu posmu lietošanu, izņemot to šķērsošanu, tostarp, apļveida krustojumos. Nodeva attiecas uz kravas transportlīdzekli, kura pilna masa ir lielāka par 3 tonnām, un kravas transportlīdzekļa sastāvu, kura velkošā transportlīdzekļa pilna masa ir lielāka par 3,5 tonnām.

Pārkāpumu kontrole un fiksēšana notiek vairākās vietās uz valsts galvenajiem autoceļiem: A4 Rīgas apvedceļš, Baltezers–Saulkalne 7,8 kilometrā, P80 autoceļš Tīnūži–Koknese 13,4 kilometrā, A9 autoceļa Rīga (Skulte)–Liepāja13,3 kilometrā, kā arī A8 autoceļa Rīga–Jelgava–Lietuvas robeža (Meitene) 23 kilometrā. Papildu informācija par vinjetēm: ”Latvijas Valsts ceļi” un https://www.lvvignette.eu/.

 

Populārākie komentāri

10 Lasīt visus komentārus →
7 0 Atbildēt

Kuru interesē tranzītnieki?

Neklātienes sodīšanas pisness jau orientēts uz vietējiem, ideāli ja patrāpās kāds kas lohs, kas kļūdas vai nezināšanas dēl izbrauc bez vinjetes vai OCTA - tam var pa kluso viena brauciena laikā uzlikt 10 sodus...

6 1 Atbildēt

Kur garantija, ka vinjetes nauda aizies ceļiem, nevis valdības vīru dienesta mašīnās un ceļojumos uz hokeja čempionātu?

5 1 Atbildēt

Pilnīgi pareizi! Tikai tranzītniekiem to vinjeti vajadzētu vismaz 200 EUR par vienu LV caurbraukšanu. Nu tā, lai atmaksātos riepu un urīnpudeļu vākšana, un sabojāto ceļu remonts.

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

400 000 km Volkswagen Passat dīzelim ir nieks 30

Ja gribi ilgi braukt un tālu braukt, uz Volkswagen Passat TDI vari droši paļauties. Lasīt vairāk

Krievu “Cybertruck” pirmizrāde atcelta 7

Atjaunotā zīmola "Russo-Balt" pirmā krosovera, pēc amerikāņu Tesla Cybertruck līdzības veidotā modeļa C55 pirmizrāde nenotiks, ziņo auto jaunumiem veltītais krievu izdevums Motor. Lasīt vairāk

Toyota brīdina pircējus Japānā – no ASV importēto Toyota kvalitāte nav “Japānas kvalitāte” 10

Tie pircēji, kas Japānā iegādāsies Toyota automobili, kas izgatavots rūpnīcā ASV, var piedzīvot vilšanos, jo ievesto automobiļu kvalitāte var atšķirties no standartiem, pie kuriem pieraduši pašmāju produkcijas lietotāji. Lasīt vairāk

Uz Jorģa Zemitāna tilta braukšanai atvērs visas braukšanas joslas 7

No šodienas uz Jorģa Zemitāna tilta satiksmei atvērs visas braukšanas joslas, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Arējās komunikācijas nodaļa. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti