I.Gerkena: Esam gatavi auto reprezentatīvā nodokļa izmaiņu radītam pieprasījuma kāpumam - iAuto

I.Gerkena: Esam gatavi auto reprezentatīvā nodokļa izmaiņu radītam pieprasījuma kāpumam 7

 
Moller Auto | 28.jūnijs 2023 14:18

Šogad Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā ir paaugstināts reprezentatīva automobiļa slieksnis no 50 000 EUR uz 75 000 EUR.

Saskaņā ar pārejas noteikumiem šo slieksni piemēro automašīnām, kas iegādātas no 2023. gada 1. jūnija. Izīda Gerkena, “Moller Auto” uzņēmumu grupas izpilddirektore Baltijā, norāda, ka šīs izmaiņas ne vien nesīs ilgi gaidīto “tramplīnu”, lai auto tirgus atgrieztos pie stabilas izaugsmes, bet arī pavērs uzņēmumiem jaunas investīciju iespējas mobilitātē.

“Aizvadīto gadu laikā auto tirgū radās absurda situācija, cenu kāpuma dēļ jauniem ģimenes klases automobiļiem faktiski kļūstot par luksusa līmeņa spēkratiem. Citiem vārdiem sakot, likumā paredzētais slieksnis, līdz ar kuru tiek piemērots auto reprezentatīvais nodoklis, bija iestidzis laikā, nemainoties atbilstoši aktuālajai tirgus situācijai un tādējādi bremzējot tirgus izaugsmi. Nemaz nerunājot par nodokļu slogu uzņēmumiem, kas tos atturēja atjaunot autoparkus. Tagad, kad likumā veiktas izmaiņas, visticamāk, redzēsim arī pieprasījuma pieaugumu gan pēc spēkratiem ar iekšdedzes dzinējiem, gan elektroauto. Būtiski pieminēt, ka līdz ar likuma izmaiņām automašīnu apjoms “Moller Auto” sortimentā, kurām netiks piemērots auto reprezentatīvais nodoklis, Latvijā ir audzis par 10%. Turklāt lielākais pieaugums ir tieši “Audi” zīmola automašīnām – 31%,” saka I. Gerkena.

Viņa vienlaikus papildina, ka, lai arī automašīnas ar specifisku komplektāciju ir jāgaida, uzņēmuma noliktavas spēj nodrošināt plašu auto klāstu, sniedzot iespēju iegādāties auto un izmantot to uzreiz: “Saprotams, ka vienmēr būs biznesa klienti, kuri vēlēsies automašīnas ar individuāli izvēlētām, specifiskām komplektācijām, taču savā ikdienā redzam arī to, ka daudzi ir gluži vienkārši gatavi pirkt automašīnu, ja vien tai ir pamata funkciju nepieciešamības un tā ir pieejama lietošanai uzreiz. “Volkswagen T-Roc”, “Audi e-tron”, “Volkswagen Taigo”, “Audi A6” – tie ir tikai daži no modeļiem, kurus varam piedāvāt iegādāties un tūlītēji izmantot. Kopumā esam gatavi, ja šīs izmaiņas radīs pieprasījuma kāpumu,” skaidro I. Gerkena.

 

 
7 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
felix65 28.jūnijs 2023 19:28
2 0 Atbildēt

Meža un dārza tehnikas premium segments jau apkakājās. Gada sākumā sacēla cenas griestos. Kad kolēģiem teicu ka ir pakaļa, man teica ka pirka un pirks. Šodien H vēl nav apjēgusi situācijas absurdumu, bet Š jau uz visu tehniku uzlika atlaides, kuras nav devuši nekad. Tas pats būs ar auto, tikai jāpaciešas.

srt 28.jūnijs 2023 15:28
1 0 Atbildēt

Pieprasījums ta kāps, bet ar piegādēm ir galīgā pakaļā. Nabaga pircējs nolīzējies līdz kaklam, beigās vēl dabū ķert klāt ātro kredītu, jo pēc vairāk kā pusgada gaidīšanas kārotais auto ir palicis vēl dārgāks.

BMW 29.jūnijs 2023 9:41
1 1 Atbildēt

Laiks ieviest bagātnieku nodokli par naudas šķērdēšanu! Būtu labāk investējuši tehnoloģijās, attīstībā, darba vietās, bet tagad visa nauda aizies sūda mašīnās.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

iAuto testā jaunie “Audi A5 un S5” - liela jauda ar 367 Zs, bet bez liekas drāmas (+ VIDEO) 1

Pēc nesenās "Audi" modeļu nosaukumu rokādes, "S5" ir kļuvis par augstas veiktspējas ģimenes sedanu, nevis elegantu kupeju kā iepriekš. Toties tas ir kļuvis vēl jaudīgāks. Lasīt vairāk

 

Citroen Parīzē prezentējis jauno C5 Aircross (+ VIDEO) 3

Citroen kompaktais krosovers C5 bija gandrīz pēdējais Stellantis grupā, kam vēl nebija iznācis jauns modelis. TV Autoziņas apmeklēja pilnīgi jaunā modeļa prezentāciju Parīzē. Lasīt vairāk

 

Tagad ar King Crab režīmu - GMC uzlabojis Hummer EV

ASV autoražotājs GMC veicis uzlabojumus 2026. gada modelim, lai elektriskā un nebūt ne mazā un vieglā apvidnieka īpašnieki varētu justies pārliecinošāk manevrējot šaurās vietās. Lasīt vairāk

 

DS4 gaida modernizāciju, lai pārtaptu par DS Nr`4, motoru piedāvājumā arī dīzelis (+ FOTO) 7

Septembra vidū Stellantis luksusa zīmola DS Automobiles laidīs klajā DS 4 modernizēto variantu, kas iegūs jaunu vārdu – tas kļūs par DS Nr. 4, pievienojoties zīmola jaunajai modeļu nomenklatūrai, kuru aizsāka DS Nr. 8. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti