Baltijas valstu automobiļu importētāju alianse paātrinās bezizmešu mobilitātes ieviešanu Baltijā 5

 

Foto: Publicitātes attēls

Baltijas Ilgtspējīgas mobilitātes alianse | 10.aprīlis 2024 12:52

Elektromobilitātes attīstība Baltijas valstīs atpaliek no citām Eiropas valstīm. Baltijā to autovadītāju īpatsvars, kuri izvēlas elektrisku vai plug-in hibrīddzinēju piedziņu, iegādājoties jaunu automašīnu, ir mazāks par 10%.

Tikmēr Eiropas vidējais rādītājs jau 2022. gadā pārsniedza 20% atzīmi[1].Lai veicinātu elektromobilitātes attīstību un līdz 2028. gadam sasniegtu vismaz 30%, ir izveidota Baltijas Ilgtspējīgas mobilitātes alianse (Baltic Sustainable Mobility Alliance), kas apvieno lielākos Baltijas valstu automobiļu importētājus.

"Neraugoties uz publiski izskanējušajām diskusijām, mēs esam pārliecināti, ka automobiļu nozares nākotne ir elektriskie transportlīdzekļi. E-mobilitātes attīstība Baltijas valstīs ir salīdzinoši lēna. Mēs soli pa solim virzāmies pretim tādai tehnoloģiju attīstībai, kas ļauj risināt vides ilgtspējas jautājumus visos mūsu dzīves aspektos, neietekmējot dzīves kvalitāti. Protams, ilgtspēja un ES klimata mērķi ir svarīgi, taču pārmaiņas patiesi nozīmīgā apmērā var notikt, ja katrs no mums apzinās elektromobiļu praktiskos ieguvumus ilgtermiņā. Mēs kā alianse vēlamies veicināt infrastruktūras attīstības paātrināšanu, pārdomātu valsts atbalstu un nodokļu politiku, kā arī patērētāju izglītošanu," stāsta Baltijas Ilgtspējīgas mobilitātes alianses iniciatore un priekšsēdētāja Ilze Grase-Ķibilde.

Alianse apvieno lielākos Baltijas valstu automobiļu importētājus, lai sekmētu ilgtspējīgu mobilitāti. Tās mērķis ir veicināt un atbalstīt sadarbību starp valstīm, vietējām varas iestādēm, uzņēmumiem un patērētājiem dažādos ilgtspējīgas mobilitātes jautājumos, vienlaikus sadarbojoties ar Eiropas Savienības organizācijām, kas atbild par ilgtspējīgas mobilitātes un infrastruktūras uzraudzību. Vēl viens svarīgs tās darbības virziens ir veicināt ilgtermiņa pārmaiņas ilgtspējīgas mobilitātes vides radīšanā un uzturēšanā Baltijas valstīs.

Piemēram, ir plānots turpināt diskusijas ar valdībām un ieinteresētajām pusēm, lai īstenotu Zaļā kursa ilgtermiņa programmu mobilitātei visās trīs Baltijas valstīs desmit gadu garumā. Tāpat ir uzsāktas diskusijas par korporatīvo “zaļo” automobiļu atbalsta programmu, zemas emisijas automobiļu atbalsta programmu transporta līdzekļiem ar rādītāju līdz 130g CO2/km, automobiļu importa politiku, publisko iepirkumu kā ilgtspējīgas izvēles piemēra veicināšanu un citām ieviešamajām aktivitātēm.

Līdztekus infrastruktūras pieejamības veicināšanai, plānots nodrošināt sabiedrības izglītošanu, lai mazinātu aizspriedumus un maldīgus priekšstatus par automobiļu uzlādi un lietošanu ikdienā. Savukārt ekspertu un uzņēmēju vidū iecerēts nodrošināt pieredzes apmaiņas pasākumus, lai radītu iespēju pārņemt labo praksi, piemēram, par elektromobiļu akumulatoru pārstrādi Baltijā un citas iniciatīvas.

Biedrību Baltijas Ilgtspējas mobilitātes alianse 2023. gada 31. oktobrī Latvijas Uzņēmumu reģistrā reģistrēja lielākie automobiļu importētāji Baltijā – Moller Baltic Import SE, Toyota Baltic AS, SIA INCHCAPE MOTORS LATVIA, VEHO BALTICS AS, Nordic Automotive Service. Tādējādi alianse pārstāv šādus automobiļu zīmolus: Audi, Ford, Lexus, Mercedes-Benz, Nissan, Toyota, Volkswagen Passenger Cars, Volkswagen Commercial Vehicles. To vada valdes priekšsēdētāja Ilze Grase-Ķibilde (Moller Baltic Import izpilddirektore, Volkswagen importētāji Baltijā un Audi importētāji Latvijā un Lietuvā) kopā ar valdes locekļiem Andresu Aguraiuju (Andres Aguraiuja) (Veho izplatīšanas direktors Somijā un Baltijā) un Miku Elojarvi (Mika Elojarvi) (Toyota Baltic prezidents).

Pirmā iniciatīva par Baltijas valstu sadarbību ilgtspējīgas mobilitātes jomā tika īstenota 2022. gada augustā, kad eksperti no visām trim valstīm tikās pieredzes apmaiņā Norvēģijā par valsts un pašvaldību lomu un iespējām e-mobilitātes politikas ieviešanā. Stiprinot mērķtiecīgu sadarbību, 2023. gada martā tika izveidota Baltijas valstu ekspertu darba grupa ilgtspējīgas e-mobilitātes attīstībai Baltijas valstīs. Visās trīs Baltijas valstīs 2023. gada pavasarī un vasarā tika organizēti pieredzes apmaiņas pasākumi, kuros vietējie eksperti tikās ar Norvēģijas delegāciju un, balstoties uz Norvēģijas plašo pieredzi, padziļināja izpratni par e-mobilitātes aspektiem valsts, pašvaldību, kopienu un individuālā līmenī.


[1] https://www.eea.europa.eu/en/analysis/indicators/new-registrations-of-electric-vehicles

 
5 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Juris 11.aprīlis 2024 12:29
4 1 Atbildēt

Nevienam tas zaļas afēras produkts nav vajadzīgs. Totālās kontroles instruments.

BMW 11.aprīlis 2024 10:17
3 0 Atbildēt

Kārtējais "greenwashing" marketinga sūds. Nav tādas bezizmešu mobilitātes! Pat iešana ar kājām rada gumijas cieto daļiņu emisiju! Bet automašīnas gadījumā emisijas ir ražošanas procesā un arī elektroenerģijas ieguves procesā!

Kad beidzot latvijā sāks piemērot sodus par greenwashingu.

:-) 10.aprīlis 2024 14:38
3 2 Atbildēt

Vecajā Eiropā EV pērk arvien mazāk. Uzstādījums, "Paārtrinās" de fakto jau ir miris, tas nav iespējams, ņemot vērā EV nespēju nodrošināt pietiekošu mobilitāti un to graujošo ietekmi uz Pasaules ekosistēmu. Faktiski tas ir izmisuma solis, kaut cik atpelnīt neapdomīgos auto ražotāju ieguldījumus EV ražošanā. Maldināšna ar Plug In hibrūdiem, jau vien ir ko vērta - faktiskais fosīlās defvielas patēriņš, ir 3-4 reizes lielāks par uzrādīto un tam vēl jāpieskaita uzlādes izmaksas. Līdz šim nekas neekonomiskāks un vidi degrad;ējošāks par EV vai PHEV nav izdomāts. Ja vēlas ko "zaļāku", tad tikai un vienīgi - ūdeņradis. Tas jau bija skaidrs gadus 30 atpakaļ, bet masu psihoze auto ražošanā darīja savu. Dažiem pietiek prāta un pacietības.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Ķīnas Leapmotor Eiropas tirgū jau šoruden

2024. gada septembrī Leapmotor uzsāks modeļu T03 un C10 pārdošanu Eiropas tirgū. Lasīt vairāk

 

Kāpēc brauciens ar jauno elektrovilcienu daudziem izrādījies sāpīgs vai pat neiespējams? (+ VIDEO) 11

Vilcieni ir, peronu nav - ziemā pieredzētās grūtības nav vienīgais ar ko nākas saskarties tiem pasažieriem, kas vēlas izmantot jaunos vilcienus. Lasīt vairāk

 

Militāro mācību laikā vakar ceļu satiksmes negadījumā miris karavīrs 3

16. maijā, militāro mācību laikā ceļu satiksmes negadījumā, gūstot traumas, kas nav savietojamas ar dzīvību, miris Nacionālo bruņoto spēku karavīrs. Uz notikuma vietu nekavējoties izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts policija un Militārā policija. Pēc Nacionālo bruņoto spēku komandiera pavēles konkrēto militāro mācību norise pārtraukta. Lasīt vairāk

 

Arī elektrību. Rīgā atklāta pirmā Neste elektroauto uzlādes stacija (+VIDEO) 3

Latvijā vadošais degvielas tirgotājs Neste paplašina piedāvājumu un atklāj pirmo 100% atjaunojamās elektrības uzlādes staciju Neste My Renewable Charge Rīgā, Lucavsalas degvielas uzpildes stacijā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti